Şimdi Ara

YENİ KIA OPTIMA 2012 (ANA KONU) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
154
Cevap
0
Favori
48.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ceed te bulunan 1.6 lt 126 hp motorla gelse fiyatı da çok olmazsa iyi satar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstftk

merhabalar bi optima hayranı olarak bu aracın lansmanının ne zaman olacağıyla ilgili çelik motora çektiğim mail sonucunda bana telefonla dönüş yapıldı.aracın en dolu versiyonu ve 1.7 dizel otomatik şeklinde tek donanımla EKİM ayı içinde tr de olacağını söyleyen arkadaşa fiyat konusundaki ısrarlarıma rağmen yanıltıcı olmamak adına net bi cevap alamdım ama dedğim gbi ekimde magentis bizlerle..

dediğiniz gibi 1.7 dizel otomatik full donanımla gelecekmiş ama ARALIK ayından bahsediyorlar

iyice de şaşırdılar ayrıca önceden dizel seçeneği hatta motor seçeneği bile getirmezlerken artık düz-otomatik hatta donanım seçeneği bile getirmiyorlar.

• Son ÖTV artışıyla birlikte, 1.6 motorun üzerine çıkan güzelim Magentis de doğmadan battı:( Evdeki hesap çarşıya uymadı:( Yazık oldu...
  • BU ARABADA NEDEN 1,6 GDI 140 HP VE 1,6 DİZEL 128 HP LİK MOTORU KULLANMAZLAR ANLAMADIM.ADAMLAR FORD MONDEO GİBİ 1500 KG LİK ARAÇTA BİLE 1,6 110 HP LİK MOTOR KULLANIYOR.
  • magentis ve yeni sonata aynı platformlarda üretilen araçlar magentis yerine arkasında hyundai olmasından ötürü sonatayı tercih ederdim.. Hyundai nin servis ağı daha yaygın özel servis açısından avantajı var bence.. yeni sonatada bence mangentisden daha güzel.. sonata amerikada bile en çok satan 5 inci araç.. amerikada satışları çok iyi..

YENİ KIA OPTIMA 2012 (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 20 Ekim 2011; 14:35:09 >

• HYUNDAİ İLE KİA DAİMA TÜRKİYEDE PASLAŞARAK HAREKET EDİYORLAR.MESALA HYUNDAİ ACCENT BLUE GETİRDİ KİA RİO HB GETİRDİ.KİA CERATO GETİRDİ HYUNDAİ YENİ ELENTRA GETİRDİ.KİA MAGENDİS GETİRECEKTİ.SONRA HYUNDAİ SONATA AMA VERGİDEN DOLAYI MALESEF YOK.
    AYRICA KİA İLE HYUNDAİ AYNI PLATFORMDA ÜRETİM YAPARLAR ANCAK KİA TASARIM VE DONANIM OLARAK DAİME HYUNDAİ LERDEN ÜSTÜNDÜR.VOLKWAGEN AUDİ GİBİ.
  • Aynı segmentte bulunan (D segmenti) Insignia bile 1.4L benzinli motorla satılıyor. Hem de 61 bin TL.

KIA biraz Avrupa'lı kafasıyla düşünmeye başlasa hiç fena olmayacak.

GDI motor ve hatta 1.6L dizel motor Magentis'e fazlasıyla yeter.
  • magentisin geitirilmesi daha ileriki bir zamana ertelenmiş.

farklı farklı motor donanım şanzuman seçenekleri ile gelsinde 2012 son çeyrekte gelsin yine gideri olur hertürlü.

neyse gözler i40 ın üzerinde diyecem ama onun da motor seçenekleri pek memnuniyet verici değil
  • Hyundai-Kıa grubu optimadansa önce İ40 ı piyasaya sürmeyi düşünüyor gibi geldi bana bu arada i40 ın motorlarının başarılı olduğu söyleniyor 1.7 dizel gelirse başarılı bir satış yakalayabilir.
  • 2012 nin ilk çeyreği yeni kasa sonatalar dizel ve benzinli motor seçenekleriyle gelicekler diye duydum. hyundai ticariden çekildiğini açıkladığı için artık elleri mahkum binek araçlarda bolcana reklamizasyon ve kampanyalarla araçlarda farklı motor seçenekleri ve donanımlara gidicek.. bunu zaten elentrada başladılar yapmaya elantra leasing sistemi ve bolcana reklamlarla başarılıda oldular yeni kasa elantraların satışları çok çok iyi..

yeni kasa i30 golf ve astra ile sonata ise upper d sınıfı denilen yani yüksek kaliteli premium d sınıfı araçlarla mücadeleye giricek.. kimse yüksek kaliteyi ucuza satmaz satamaz.. o zaman yüksek kalite olmaz..
  • Zamlanan vergilerle birlikte pahali olur gbime geliyor 1.7 motor vergoden braz skinti oluyor hayirlisi olsn
  • fiyatı ne olursa olsun bu magentis artık piyasaya çıksada incelesek...
  • Aralık ayına giricez halen daha getirmediler ayıp
  • bugün kia servisi ,ile görüştüm 4 ay içerinde satışa başlanacak dediler ama bu aylar bir türlü nitmedi hadi bakalım bekleyelim görelim...
  • gelsede şu anki vergiler üstünden 70 bin tl den aşağı olmaz motor olarakda 1.7 dizel motor kullanımı çok saçma olur zaten 1.6 dilimini geçdimi 1.8 dilimine dahil oluyor öylede oldumu gidip insalar ne diye 1.7 araç alsın piyasada deli gibi 1.6d araçlar kaynıyor o fiyatlardan dahada ucuz olucağı kesin..
    bu mantıkla magentis eski kasası gibi belirli bir kesim dışında fazla satamıycağı kesin.
  • bende aracın çok satmayacağını düşünüyorum ama aracı görmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresjeese

bende aracın çok satmayacağını düşünüyorum ama aracı görmek istiyorum.

Araç tasarım olarak çok güzel. Youtube çok video var. ÖTV artışından dolayı Türkiye'de satışı ertelendi / iptal edildi...
    1.7 dizel motor kullanmak Türkiye şartlarında çok mantıksız. Üstelik 1.7 motor 115 ps 255 tork. Oysa Kia nın 128 ps 1.6 dizel motoru var. Kia Türkiye pazarını pek önemsemiyor bence. Türkiye'ye özel bir uygulaması yok. Mercedes bile Türkiye'ye özel 1.6 motorla C 180 sattı. VW Jettaya Passata 1.6 dizel motor koyuyor.
    Avrupada sportagenin 1.7 dizel seçeneği var. Türkiyeye 1.6 128 ps dizel motorla getirselerdi, Yollarda Nissan qq yerine kia sportage görürdük.
    Yeni Ceratoda da aynı şeyleri yaşadık. Dizel motorla getiremediler.

• çelik motor ve hataları daha öncede konuşuldu para kazanmak istemiyorlarsa piyasada çook marka var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

Orijinalden alıntı: aresjeese

bende aracın çok satmayacağını düşünüyorum ama aracı görmek istiyorum.

Araç tasarım olarak çok güzel. Youtube çok video var. ÖTV artışından dolayı Türkiye'de satışı ertelendi / iptal edildi...
    1.7 dizel motor kullanmak Türkiye şartlarında çok mantıksız. Üstelik 1.7 motor 115 ps 255 tork. Oysa Kia nın 128 ps 1.6 dizel motoru var. Kia Türkiye pazarını pek önemsemiyor bence. Türkiye'ye özel bir uygulaması yok. Mercedes bile Türkiye'ye özel 1.6 motorla C 180 sattı. VW Jettaya Passata 1.6 dizel motor koyuyor.
    Avrupada sportagenin 1.7 dizel seçeneği var. Türkiyeye 1.6 128 ps dizel motorla getirselerdi, Yollarda Nissan qq yerine kia sportage görürdük.
    Yeni Ceratoda da aynı şeyleri yaşadık. Dizel motorla getiremediler.

insignia bile 1.4 motor çıkardı..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.