Şimdi Ara

2 TB WD Green Power7200 rpm mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu diski satın almayı düşünüyorum depolama için...

İncehesap sitesinde 7200 rpm olduğu yazıyor, emin olamadım ama fiyat nedeniyle...WD'nin sitesinde de bu konuda bili yoktu, ya da ben göremedim...

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd20ears-3.5-2tb-caviar-green-sata-2.0-64mb-cache-intellipower-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44503

http://www.incehesap.com/western_digital_2_tb-564-13753.html

BİLENİNİZ VAR MI?

• 7200 değilse, seagate daha ucuz ve daha mantıklı geldi:

http://www.incehesap.com/seagate_2_tb_5900-564-10186.html?ref=akakce&v=1.97.2
  • Bende bu diskten var. 5400rpm olması lazım daha yeni taktım sisteme.

Seagate alma derim ben. 2TB aldığına göre arşiv amaçlı kullanacaksın. Neden dersen. Seagate ler sorun çıkarabiliyor ve yaşayan da oldu. Sistem diski olarak kullanılabilirler ama arşiv için yeterince güvenli değiler.
  • bende de var 2 tane 1'er TB'lik seagate 7200.11,

neyseki şimdiye kadar sorun yaşamadım, hem sistem hem depolama olarak duruyor...şans işi biraz da

akşam vatandan gidip bakayım diskin özelliklerine o zaman, en iyisi üzerinde ne yazıyosa odur...
  • heryerde 7200 rpm yazıyor. üzerinde yazan ile tüm firmaları verdiği bilgi neden yanlış olsun ki?
    Yanlışsa da şimdiye kadar hiç kimse itiraz etmedi mi?

eğer fark varsa söyle de düzeltsinler bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

bende de var 2 tane 1'er TB'lik seagate 7200.11,

neyseki şimdiye kadar sorun yaşamadım, hem sistem hem depolama olarak duruyor...şans işi biraz da

akşam vatandan gidip bakayım diskin özelliklerine o zaman, en iyisi üzerinde ne yazıyosa odur...

Anladığım kadarı ile sürücünün dönüş hızı yok. Yani sabit bir dönüş hızı yok. Değişken bir dönüş hızı sunuyor.

http://www.wdc.com/tr/flash/index.asp?family=wdfDesktop_CaviarGreen_SATA64

http://www.wdc.com/tr/products/products.asp?driveid=773

Üstünde de yazmıyor zaten. Benimkinin resmini çekemiyorum şu an zira kopyalama işi var şu an üzerine.

2 TB WD Green Power7200 rpm mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 15 Ekim 2010; 1:20:04 >

• Dostum tavsiye eder misin? kopyalama hızı nasıl ?
  • Geçen hafta 4.cü 2 TB mi aldım. Kopyalama hızı 75 mb/s civarı. Tabi dosya büyük ise. Parçaları dosyalarda bu oran değişiyor. Dönüş hızı 5400 den fazla 7200 den düşük. Seagate'in 5900 leri gibi. Ancak IntelliPower olayından ötürü, cihazın minimum titreşim, ısınma ve güç tüketimi olmak kaydıyla bu 3 barajı zorlamayacak şekilde bir dönüş hızı var. 2 TB'lik diskler arasında F/P olarak alınacak en uyun model bu. Yalnız 64mblik olanlara bakın. İlk aldığım 32mb idi. O zaman 64mbler yoktu. 32mb 2-3C de daha ısınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Geçen hafta 4.cü 2 TB mi aldım. Kopyalama hızı 75 mb/s civarı. Tabi dosya büyük ise. Parçaları dosyalarda bu oran değişiyor. Dönüş hızı 5400 den fazla 7200 den düşük. Seagate'in 5900 leri gibi. Ancak IntelliPower olayından ötürü, cihazın minimum titreşim, ısınma ve güç tüketimi olmak kaydıyla bu 3 barajı zorlamayacak şekilde bir dönüş hızı var. 2 TB'lik diskler arasında F/P olarak alınacak en uyun model bu. Yalnız 64mblik olanlara bakın. İlk aldığım 32mb idi. O zaman 64mbler yoktu. 32mb 2-3C de daha ısınıyor.

peki bu disklere işletim sistemi kurulabilirmi windows 7 x64 gibi
  •  2 TB WD Green Power7200 rpm mi ?

1.5TB'lığın testi.

http://www.trdukkan.com/ProductDetails.asp?productid=6952 - 180 TL 9 taksit!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oray -- 14 Ekim 2010; 14:01:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyes22

quote:

Geçen hafta 4.cü 2 TB mi aldım. Kopyalama hızı 75 mb/s civarı. Tabi dosya büyük ise. Parçaları dosyalarda bu oran değişiyor. Dönüş hızı 5400 den fazla 7200 den düşük. Seagate'in 5900 leri gibi. Ancak IntelliPower olayından ötürü, cihazın minimum titreşim, ısınma ve güç tüketimi olmak kaydıyla bu 3 barajı zorlamayacak şekilde bir dönüş hızı var. 2 TB'lik diskler arasında F/P olarak alınacak en uyun model bu. Yalnız 64mblik olanlara bakın. İlk aldığım 32mb idi. O zaman 64mbler yoktu. 32mb 2-3C de daha ısınıyor.

peki bu disklere işletim sistemi kurulabilirmi windows 7 x64 gibi

Kurabilirsin ancak tavsiye etmem. Diğer türlü performans yönünden tatmin etmeyebilir. Üstelik 2 TB'lik disklere sistem kurulmasından sonra bazen kendini durduk yere RAW formata çevirebilme riski var. 2 TB ve üzeri disklerin sade ve sadece depolama amaçlı kullanılmalı gerekir. Şu an sistem ve performans için WD Caviar 1 TB Sata3 en iyi mekanik disklerden biri.

• İşletim sistemi kurulur kurulmasına da. Buna işletim sistemi kurup ne yapacaksınız.??? Performansı düşük kalır.

500GB + 1,5TB bir disk almanız daha mantıklı olur.

Bu 2TB disk 65-80MB arası hız sunuyor. Aşağıda linkini verdiğim 500GB ise 100MB ın üstünde değerleri sunuyor.

Buna İşletim Ssitemi kurarsınız 65TL

http://www.netsiparis.com/detay/12411275021/HDS-SAMSUNG-500GB-7200RPM-16MB-SATAII-HD502HJ?ref=akakce&v=1.86.1

Buna da arşiv yaparsınız 124TL

http://www.netsiparis.com/detay/12411275029/SAMSUNG-1-5TB-5400RPM-SATA-32MB-HD154UI?ref=akakce&v=1.38.5

Aynı fiyata geliyor hatta pek çok yere göre daha ucuza geliyor.

quote:

Evet görüldüğü gibi bu diskler ExECaLiBuR arkadaş ve benim gibi arşiv yapanlar için. Benim şu an 2 adet 1.5TB bir tane de 2TB var. 1.5 likleri de 2 ye çeviriyorum onlarda doldu dolacak çünki.

Bu arada isteyen var ise 1,5TB lık disk satılıktır yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 15 Ekim 2010; 3:12:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

İşletim sistemi kurulur kurulmasına da. Buna işletim sistemi kurup ne yapacaksınız.??? Performansı düşük kalır.

500GB + 1,5TB bir disk almanız daha mantıklı olur.

Bu 2TB disk 65-80MB arası hız sunuyor. Aşağıda linkini verdiğim 500GB ise 100MB ın üstünde değerleri sunuyor.

Buna İşletim Ssitemi kurarsınız 65TL

http://www.netsiparis.com/detay/12411275021/HDS-SAMSUNG-500GB-7200RPM-16MB-SATAII-HD502HJ?ref=akakce&v=1.86.1

Buna da arşiv yaparsınız 124TL

http://www.netsiparis.com/detay/12411275029/SAMSUNG-1-5TB-5400RPM-SATA-32MB-HD154UI?ref=akakce&v=1.38.5

Aynı fiyata geliyor hatta pek çok yere göre daha ucuza geliyor.

1 tb wd green almayı düşüyorum elimde 160 gb 8 mb cache wd hdd var hangisine kurayım sistemi(ikisine de kurmayın demeyin)

• quote:

Orijinalden alıntı: reyes22

1 tb wd green almayı düşüyorum elimde 160 gb 8 mb cache wd hdd var hangisine kurayım sistemi(ikisine de kurmayın demeyin)

İkisine de kurmayın.

Anlamıyorum açıkçası fikirleri kim veriyor. Neden insanlar direkt olarak WD in green serisine gidiyor anlamıyorum. DW deki gibi algı filtresi falan mı var, benim farketmem mi engelleniyor anlamadım.

Neyse tekrar edeyim o zaman. WD Green serisi sadece arşiv amaçlı bir disk serisi, black performans serisi blue ise ikisinin arası. Sistem kurulumu için green önermem. Aynı fiyata en hızlı 1TB diklerden biri olan, hatta en hızlı 7200 lük 1TB disk bile diyebiliriz. HD103SJ yi alabilirsiniz.

Bakınız 105TL

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25707&ref=akakce&v=1.75.1

Ama benim tavsiyem 2 tane 500GB HD502HJ almanız olacaktır. 25TL pahallıya geliyor tek diske göre ama 1TB disk sistem kurulumu için fazla açıkçası. Disklerden birini 2 tane 250GB kümeye ayırırsınız. 250GB a işletim sistemini kurar. 250GB a ise çok önemi olmayan sürücüler, kolayca bulunacak müzikleri falan eklersiniz vs. 500GB ı da arşiv için kullanırsınız. Böylece arşive indirme yaparken, kopyalama yaparken sistem hızınız düşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 15 Ekim 2010; 3:23:33 >

• bu disk 7200 değil 5400 rpm dir onun için diğer 7200 lerden ucuzdur halen bunu anlıyamıyormusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

bu disk 7200 değil 5400 rpm dir onun için diğer 7200 lerden ucuzdur halen bunu anlıyamıyormusunuz

5400 falan değil, 7200 de değil. Çevreci bi disk. Üstünde bu yüzden hız yazmıyor zaten. Aslında 5400~7200 yazsalar milletin kafası karışmazdı. İnşallah ilerde düşünürler bunu.
    7200' çıkabildiği için uyanık satıcılar 7200 yazıyor elbette. Tabii yalanda değil bu, sadece eksik bilgi...
    Günlük kullanımda 5400, yoğun uygulama ve büyük kopyalama işlemlerinde 7200'e çıkıyor. Bırakın artık bu muhabbeti
    Az güç isteyen, ısınmayan ve sessiz disk arayanlar için ideal...
    Bugün aldım gayet güzel. 500 GB windows 7, 1 TB ise depo olarak ikiye böldüm. Genelde internet için kullanıyorum o yüzden çok memnunum şimdilik...
    Eski 1 TB'lik 7200 Seagate ile aynı hızda, kopyalamada muhtemelen 7200'e çıktığı için pek büyük bi fark görmedim, ses olarak ise Seagate kamyon resmen.Onu da 2. depo yaptım. Fazla kullanmadığım büyük şeyleri atıyorum, fotolarda falan sesi delirtiyor. Kafam rahat artık, üstelik performansda düşmeden....
    Hem sessiz, hem de 7200 devirlik HDD isteyenler kaçırmasın, zaten başka alternatifi de yok bu diskin.... Ama ben sadece hız istiyorum gerisi hikaye diyen normal 7200'lük alsın....
    Şahsen hız benim için hep 2. planda, bi daha asla başka disk almam o yüzden....Fiyatıda mükemmel, birazcık hız için 'Black' serisine 2 katı fiyat vermem hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetsan01 -- 14 Ekim 2010; 20:27:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

bende de var 2 tane 1'er TB'lik seagate 7200.11,

7200.11'in firmware sürümleri nedir?
  • bu disk sadece arşiv veya depo amaçlı alınabilir bi disktir öbür türlü normal 7200 lere göre yavaş bi disk kullandığım için biliyorum
  • kesinlikle alma derim eğer performans bekliyorsan depolama için çok süper disktir performansıda güzel fakat bazen donmalar oluyo çünki dönme hızıintellipower yani sistemin çalışıp çalışmadığına göre hızını ayarlıyor kullanılmadığı zaman komple duruyor o yüzden kesinilkle tavsiye etmem şu anda ben bu ürünü kullanmaktayım ama fiyat olarak ve depolama olrak enerji tüketimi sesiszlik dersen tek geçerim ama benim gibi phenom 2 965 be bi sitemde kullanmanı tavsiye etmem ama caviar black sata 3 ve 64 mb cachesi olanı mutlaka tavsiye ederim dönme hızına gelince 5400 ila 7200 arsı değişken
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

bu disk 7200 değil 5400 rpm dir onun için diğer 7200 lerden ucuzdur halen bunu anlıyamıyormusunuz

5400 falan değil, 7200 de değil. Çevreci bi disk. Üstünde bu yüzden hız yazmıyor zaten. Aslında 5400~7200 yazsalar milletin kafası karışmazdı. İnşallah ilerde düşünürler bunu.
    7200' çıkabildiği için uyanık satıcılar 7200 yazıyor elbette. Tabii yalanda değil bu, sadece eksik bilgi...
    Günlük kullanımda 5400, yoğun uygulama ve büyük kopyalama işlemlerinde 7200'e çıkıyor. Bırakın artık bu muhabbeti
    Az güç isteyen, ısınmayan ve sessiz disk arayanlar için ideal...
    Bugün aldım gayet güzel. 500 GB windows 7, 1 TB ise depo olarak ikiye böldüm. Genelde internet için kullanıyorum o yüzden çok memnunum şimdilik...
    Eski 1 TB'lik 7200 Seagate ile aynı hızda, kopyalamada muhtemelen 7200'e çıktığı için pek büyük bi fark görmedim, ses olarak ise Seagate kamyon resmen.Onu da 2. depo yaptım. Fazla kullanmadığım büyük şeyleri atıyorum, fotolarda falan sesi delirtiyor. Kafam rahat artık, üstelik performansda düşmeden....
    Hem sessiz, hem de 7200 devirlik HDD isteyenler kaçırmasın, zaten başka alternatifi de yok bu diskin.... Ama ben sadece hız istiyorum gerisi hikaye diyen normal 7200'lük alsın....
    Şahsen hız benim için hep 2. planda, bi daha asla başka disk almam o yüzden....Fiyatıda mükemmel, birazcık hız için 'Black' serisine 2 katı fiyat vermem hiç

hocam çok güzel anlatmışsın tebrikler hızı intellipower yani çevreci bi disk ayrıca caviar black öneririm arasında fazla bi fiyat yok hız olrak değil donmalar yaşamaman için

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.