Şimdi Ara

Apple, 20 Ekim'de Mac'e dönüş yapıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• En son 1 Eylül'de düzenlediği geleneksel etkinlikte yeni nesil iPod'ları tanıtan Apple; basına gönderdiği davetiye ile 20 Ekim'de özel bir etkinlik düzenleyeceğin duyurdu. Apple'ın Cupertino'daki yerleşkesinde düzenlenecek olan etkinlik, Türkiye saatiyle 20:00'da başlayacak. Düzenlenecek olan etkinliğin ne ile ilgili olacağını davetiyedeki görsel ve yazı bizlere yeterince anlatıyor; aslan ve "Mac'e dönüş (Back to the Mac)...

Apple'ın gönderdiği davetiyede yer alan dönel elma logosunun arkasındaki "aslan" resmi; Apple'ın bu etkinlikte Mac OS X'in yeni sürümü; 10.7'i, büyük bir olasılıkla, tanıtacağı yorumunu yapmamızı sağlıyor. Büyük bir olasılıkla dememizin nedeniyse; Apple'ın Mac OS X ailesine, büyük kedilerin isimlerini vermesi. Örneğin Mac OS X'in son sürümü 10.6'da Apple; Snow Leopard yani Kar leoparı ismini kullanmıştı. Yeni Mac OS X 10.7 Lion'ın yanı sıra iLife '11 ve iWork '11 yazılımları da bu etkinlikte gün yüzüne çıkabilecek yenilikler arasında yer alıyor..

Diğer bir beklentiyse; dizüstü Mac'lerdeki donanımsal revizyon. Apple'ın her yılın Ekim ya da Kasım ayında dizüstü Mac ailesini güncellediğini gözönüne aldığımızda, "Mac'e dönüş" etkinliğinde de yeni dizüstü Mac'lerin gün yüzüne çıkması ihtimaller arasında görünüyor.

• umarım yeni nesil macnook air ları tanıtır...
  • bu ne demek oluyor ben anlayamadım mac a dönüş yapıyor da ne demek ?
    mac ı bırakmışmıydıki ?
    yoksa uzun süredir ilgilenmiyormuydu ?
  • yeni MacBook Pro'yu bekliyorum..umarım hayal kırıklığı yaşamaz hemen alırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

bu ne demek oluyor ben anlayamadım mac a dönüş yapıyor da ne demek ?
    mac ı bırakmışmıydıki ?
    yoksa uzun süredir ilgilenmiyormuydu ?

iPhone, iPad, iTunes 10, iPod derken Mac nerdeyse unutulup gitmişti sanırım Apple onu kastediyor.
  • Tanıtılmasın yeni Macbook felan daha yeni aldım. Teknolojinin bu olayından nefret ediyorum. Birşey alıyorsun 1 sene sonra eskiyor. Mesela iPhone 3G . Tapılıyordu resmen telefona. Şimdi yüzüne bakmıyorlar.
  • iyi olur artık, çok geciktiler. macbook air zaten ipad sonrası bütün havasını kaybetmişti. prolar da vaioların gerisinde kalmak üzereydi.
  • sanırım 10.7 nin çıkması biraz uzun sürer hackintosh için pc efi 10.7 yi bekliyeceğiz netkasdan
  • yeni aldim macbook pro. cikmasin yenisi daha 4 gundur oldu :)
  • macbook pro yu neden degistirsinler yeni cikti daha.muhtemelen macbook airde olacak degisiklik.hala c2d kullaniyor cunku.yakismiyor apple a
  • Yeni isletim sistemi ne zaman satisa sunulur bi tahmin yurutelim arkadaslar?
  • Wow merakla bekliyorum,en çok 10.7 yi merak ediyorum
  • Buyuk kedilerin isimleri bittikten sonra nasil bir isim vercek acaba cok merak ediyorum

Apple yi cok seviyrum ya
  • Mac OS X Leon geliyor sanırım...
  • Daha Apple MacOS X Snow Leo'yu piyasaya süreli 13-14 ay falan oldu. Son zamanlarda hiç bu kadar kısa aralıkla MacOS X'in bir üst sürümü piyasaya sürülmemişti. Ben yaza bekliyordum yeni sürümü. Neyse heyecanlandım şimdi. Bu sefer arkaplandaki değişiklikler haricinde umarım görsel arayüzdede değişiklikler olur. Merakla bekliyorum.
  • Mac OS X Lion'dan sonra da Mac OS X Vaşak çıkar heralde artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

Daha Apple MacOS X Snow Leo'yu piyasaya süreli 13-14 ay falan oldu. Son zamanlarda hiç bu kadar kısa aralıkla MacOS X'in bir üst sürümü piyasaya sürülmemişti. Ben yaza bekliyordum yeni sürümü. Neyse heyecanlandım şimdi. Bu sefer arkaplandaki değişiklikler haricinde umarım görsel arayüzdede değişiklikler olur. Merakla bekliyorum.

Simdi sadece sinyal verildi salinda 1-2 sene sonra piyasada olmasi daha olasi geliyor bana kisa sureli isletim sistemi yazilimi piyasaya surmuyor apple.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepEnergy

quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

Daha Apple MacOS X Snow Leo'yu piyasaya süreli 13-14 ay falan oldu. Son zamanlarda hiç bu kadar kısa aralıkla MacOS X'in bir üst sürümü piyasaya sürülmemişti. Ben yaza bekliyordum yeni sürümü. Neyse heyecanlandım şimdi. Bu sefer arkaplandaki değişiklikler haricinde umarım görsel arayüzdede değişiklikler olur. Merakla bekliyorum.

Simdi sadece sinyal verildi salinda 1-2 sene sonra piyasada olmasi daha olasi geliyor bana kisa sureli isletim sistemi yazilimi piyasaya surmuyor apple.

Evet Snow Leopard da bir yıl öncesinden tanıtılmıştı. Apple, hardware ürünlerinin aksine software ürünlerini erkenden tanıtmayı seviyor
  • Arkadaşlar ben de 10.7 yi bekliyorum su an Snow Leopard kullanıyorum
    merak ettigim sey, 10.7 yani lion çıkınca, sistem kendi kendimi güncelliycek lion a yoksa gidip lion işletim sistemini satın mı almalıyım ?
  • Kelime oyunu gibi bir şey bu birazda macle ilgilenelim mac'e dönelim bakalım gibi olabilir. ayrıca işletim sistemlerini tek çatı altında toplama durumu da olabilir iosmac lion 10.7 gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.