Şimdi Ara

Point of View en hızlı Fermi modelini duyurdu: GeForce GTX 480 TGT Beast

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Hollanda merkezli ekran kartı üreticisi Point of View, Nvidia'nın ürün gamındaki en hızlı model olan GeForce GTX 480'i masaya yatırarak çok daha agresif bir çözüm hazırladı. Point of View'ın bir iştiraki olan modifiye ekibi TGT tarafından hazırlanan GF100 tabanlı ekran kartında, Innovatek tarafından geliştirilen su soğutma bloğuna yer verildiğini görüyoruz.

3.2 milyar transistöre sahip olan GF100 GPU'su ile birlikte bellek modüllerini ve voltaj düzenleme modülünü de kapsayan Bakır tabanlı su soğutma bloğu, Beast adını taşıyan yeni modelin en büyük silahı. Grafik işlem birimi 810MHz'de, paralel işlem birimleri 1620MHz'de ve bellekleri de 3800MHz'de görev yapan ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1.5GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. 480x paralel işlem birimiyle gelen ekran kartının güç tüketim değeri ise 320 Watt olarak telaffuz ediliyor.

Çoklu ekran kartı kurulumları için 4 yollu SLI desteğine sahip olan grafik kartında, çift DVI ve HDMI konnektörlerine yer veriliyor. Point of View tarafından Avrupa'da pazara sunulan GeForce GTX 480 TGT Beast'i listesine alan zincir mağazaların belirlediği satış fiyatı ise 670 Avro civarında.

• 320 Watt mı? Bizim James Watt ileride bir ekran kartının bu kadar güç çekeceğini bilseydi heralde Watt ı bulmaktan vazgeçerdi
  • İnsan evladı yapıyor bee.Helal olsun adamlara ama ben hiçbir logo göremedim ya ne alakaysa?
  • Blok dediğin böyle olur.Her şeyi soğutacak biçimde dizayn edilmiş.Basacaksın bu karta overclocku.
  • En hızlı gpu vs muhabbetleri gerçekten baydı hiç diğer ayrıntılara dikkat çekilmiyor, direkt priz'e bağlayacağız heralde yakında?
  • Bir kerede laf olsun diye konuşmayın sizin yorumlarınız daha fazla baydı.

1- 320w sistemin tümünün çektiği güç.

2- 220v prize ekran kartını takıcakmışız, sayenizde bu günleride gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Ekim 2010; 15:13:28 >
  • kloroforma katılıyorum.. kartın tamamını kapatmış olmaları çok büyük bir artı... blok dediğin böyle olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoNZaREs

Bir kerede laf olsun diye konuşmayın sizin yorumlarınız daha fazla baydı.

Eminmisin?

Ek: Biraz araştırdım ve aşağıdaki tabloya ulaştım. @MoNZaREs'in söylediği güç tüketimi aklıma hiç yatmamıştı çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 13 Ekim 2010; 15:47:38 >

• GTX 480'in default hali ile 518w çekmesi olanaksız.

• @MoNZaREs

Bende emin değilim, sadece kuşkulandım o nedenle araştırmak istedim. Şimdi hangisi doğru?
  • TDP'si 250W olarak gözüküyor
    Maximum Graphics Card Power (W) 250 W

320W olması biraz garip en azından işlemci 100W çeker eder 350
  • quote:

http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gtx_480_us.html

Üretici firma kartın alabileceği max. gücü yazmış 250w, konudaki kart oc olduğuna göre 320w tek kartın tükettiği max. güç oluyor.

• kartla ilgili her rakam çok çılgın çıkmış.

quote:

Grafik işlem birimi 810MHz'de, paralel işlem birimleri 1620MHz'de ve bellekleri de 3800MHz'de görev yapan ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1.5GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. 480x paralel işlem birimiyle gelen ekran kartının güç tüketim değeri ise 320 Watt olarak telaffuz ediliyor.
    quote:

satış fiyatı ise 670 Avro civarında

bu karta tavsiye edilen hazır bir su soğutma sistemi yada gerekli soğutma kapasitesine hazi bir sistemin spesifikasyonu var mı acaba?
  • Madem TDPsi 300W üzerinde, 2 adet 8 pin konnektörü ile gelmeliydi bence. Sapphire 4GB HD5970 Toxic öyle mesela.
  • TGT Firması bu karta voltaj verip o.c yapıp Blok eklemekten başka ne yaptı
    1)Özel komponent yok
    2)2 kat bakır pcb yok
    3) MSI hawk gibi Hardware(military class, ultra durable ) değişim yok
    Blok innovatekten gelmiş saat hızını voltaj verip her 480 için yapılır o değer.
    Bu Kartın Tek artısı Binned chip olabilir oda bu kartın aynı koşullar altında daha iyi o.c olabileceğine işaret.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slayer_

quote:

http://www.nvidia.com/object/product_geforce_gtx_480_us.html

Üretici firma kartın alabileceği max. gücü yazmış 250w, konudaki kart oc olduğuna göre 320w tek kartın tükettiği max. güç oluyor.

TDP'sinin 250w olduğunu unutmuşum, bu 320w olsa işlemci ve diğer bileşenler içinde 150w kadar eklersen toplam güç harcaması 470w gibi birşey olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Ekim 2010; 16:57:23 >

• Güzel güçlü bir kart.

Bu arada vakti zamanında prize takılan ekran kartları vardı; 3dfx

http://img237.imageshack.us/f/49088523.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Campolist -- 13 Ekim 2010; 18:34:33 >
  • Resimde dikkat ettinmi bilmiyorum arada adaptör var, hiçbir pc bileşeni alternatif akımla çalışmaz direk prize bağlarsan önce bir puf sesi daha sonra ufak çaplı duman ve yandığını
    görürsün. Psu'ların görevide benzer şekilde doğru akımla bileşenleri beslemektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Ekim 2010; 18:52:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrewolf

Güzel güçlü bir kart.

Bu arada vakti zamanında prize takılan ekran kartları vardı; 3dfx

http://img237.imageshack.us/f/49088523.jpg/

Bu kart 3dfx voodoo 5 6000 di.Hiçbir zaman piyasaya sürülemeden,tarihin tozlu sayfalarında yerini almıştı.Halbuki ne çok beklemiştik Nvidia'nın Geforce'unu tarihten silecek diye.

Hey gidi günler heyy...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.