Şimdi Ara

EIZO'nun yeni oyuncu monitörü Foris FS2331 Avrupa'ya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Profesyoneller için hazırladığı monitör modelleriyle sık sık gündemde gelen EIZO, bu sefer oyuncuları hedef alıyor. Resmi duyurusu geçtiğimiz ay yapılan Foris FS2331 modeli isimli yeni oyuncu monitör Avrupa'ya geliyor. 23-inç boyutunda olan ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünü destekleyen monitör, VA panel kullanıyor ve 178/178 derece görüş açısı sunuyor.

EIZO'nun açıkladığı bilgilere göre dinamik karşıtlık oranı 10,000:1 olan ve 7ms tepki süresi sunan yeni monitörde, parlaklık seviyesi ise 300 cd/m2. Sahip olduğu EcoView isimli özel sensör ile ortamdaki ışık durumuna göre parlaklık seviyesini otomatik olarak ayarlayan monitörde iki adet 0.5 Watt hoparlör ile D-Sub, DVI ve çift HDMI konnektörüne yer veriliyor.

EIZO Foris FS2331, Kasım ayı içerisinde 475 Avro seviyesindeki etiket fiyatıyla Avrupa'da kullanıma sunulacak.

• 3d mi bu ?
  • 5ms te oyun oynanmaz diyenlere bu 7ms lik oyun amaçlı yapılan monitör kapak olur sanırım
  • Bu marka gerçekten iyi.. adamlar oyuncu monitörü için bile tn panel kulanmıyor.. diğerlerinin en lüks monitörleri bile tn... daha ne diyim..
  • gercek mslere bakarsak hepsi okadar zati öbürleri plavradan başka bişey dehil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

gercek mslere bakarsak hepsi okadar zati öbürleri plavradan başka bişey dehil.

onların hepsi griden griye olan tepki süreleri.. siyahtan siyaha olanlar zaten 6-8msden aşağı değil.. teknik tablolarında genelde yazıyor ama pazarlarken öyle söylemiyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 13 Ekim 2010; 18:14:30 >
  • Response Time (Typical) Gray-to-gray: 7 ms, black-white-black: 25 ms
  • tepki sürelerini teknik anlamda sizin altaatıgınız gibi, deneysel olarakda DİABLO 2 de deneyebilirsiniz. ( karakteriniz ilerlerken, karakternizi hariç hersey kaydıgı için o anda ki bulanık- net goruntuyu test edebilirsiniz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: artenis

tepki sürelerini teknik anlamda sizin altaatıgınız gibi, deneysel olarakda DİABLO 2 de deneyebilirsiniz. ( karakteriniz ilerlerken, karakternizi hariç hersey kaydıgı için o anda ki bulanık- net goruntuyu test edebilirsiniz)

bunun için vsync denen bir ayar var 1-2 fps düşüşe neden oluyor sadece. ayrıca ben dell 1520 ve samsung r522 model 8ms lik ekrana sahip laptoplarımda diabloyu oynadım bir sorun yaşamadım. o nedenle 5ms i beğenmeyenlere şaşırıyorum. bende bu aralar monitör almayı düşünüyorum pc topladım. 5ms e laf atanları görünce anlam veremiyorum.

ayrıca bahsettiğin olayı pes'te çok yaşıyordum vsync'i açınca sorn ortadan kalkıyor.. bunun için bisürü para bayılıp 2ms o da gtg olan bir monitör alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 15 Ekim 2010; 16:53:46 >

• Panel iyi diğer özelliklerde diğer monitör üreticileriyle aynı. Panel farkı için bu kadar para ödenmez kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluegozler

Panel iyi diğer özelliklerde diğer monitör üreticileriyle aynı. Panel farkı için bu kadar para ödenmez kanaatindeyim.

hem oyun hem iş yaparım diyen için güzel seçim ama sadece oyun vs derseniz TN paneller fazlasıyla yeterli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

quote:

tepki sürelerini teknik anlamda sizin altaatıgınız gibi, deneysel olarakda DİABLO 2 de deneyebilirsiniz. ( karakteriniz ilerlerken, karakternizi hariç hersey kaydıgı için o anda ki bulanık- net goruntuyu test edebilirsiniz)

bunun için vsync denen bir ayar var 1-2 fps düşüşe neden oluyor sadece. ayrıca ben dell 1520 ve samsung r522 model 8ms lik ekrana sahip laptoplarımda diabloyu oynadım bir sorun yaşamadım. o nedenle 5ms i beğenmeyenlere şaşırıyorum. bende bu aralar monitör almayı düşünüyorum pc topladım. 5ms e laf atanları görünce anlam veremiyorum.

ayrıca bahsettiğin olayı pes'te çok yaşıyordum vsync'i açınca sorn ortadan kalkıyor.. bunun için bisürü para bayılıp 2ms o da gtg olan bir monitör alınmaz.

V-synec olayı ile ilgili bir durum yok ortada,
    Kişisel bir bilgi vererek bu kadar emin konusman tartısma ıcın eksı puan verekectır her ortamda ;)
    (Benim için,bana göre, senın ıcın ona gore gibi terimler )

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

quote:

V-synec olayı ile ilgili bir durum yok ortada,
    Kişisel bir bilgi vererek bu kadar emin konusman tartısma ıcın eksı puan verekectır her ortamda ;)
    (Benim için,bana göre, senın ıcın ona gore gibi terimler )

ben 8ms lik bir lcd de oyun oynadım ve yaşadığım tecrübeleri aktarıyorum sizin gibi ondan bundan duyma lafla 5ms yetmez kardeşim 2ms olucak gtg olan 2 ms den de bi cacık olmaz vs..(gtg olmayan 2ms de yok herkesin aldığı gray to gray tepkimeli) gibi konuşan insanlar var. 5ms ile çatır çatır sorunsuz oyun oynayan insanlar var kaldı ki ben 8ms ten bahsediyorum.millete yalan borcum veya bir çıkarım mı var. bende monitör alma arifesindeyim ve 2ms monitörlere fazladan para vermeye de niyetim yok... 5ms alıp pişman olursam gelip bu konuda senden özürdilicem söz veriyorum...

• Hayırdır, kavgaya hazır sopanla gelmişşin !!

Burası onun yeri değil.
  • quote:

Hayırdır, kavgaya hazır sopanla gelmişşin !!

Burası onun yeri değil.

arkadaşım ne dedim şimdi ben? aranıyomusun sen?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.