- x
iPhone 4 FaceTime etkinleştirmek.
56 Cevap33088 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3913 Mesaj
13 Ekim 2010; 9:24:11 

Merhaba değerli arkadaşlar,
Arkadaşlar iP4'ümde etkinleştir diyorum süreki etkinleştirme bekleniyor yazıyor.Bunu çözmek,etkinleştirmek için ne yapmalıyım?
Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkürler...

110 Mesaj
13 Ekim 2010; 10:17:43 

Ayarlar-genel-hakkinda ekranindayken sim karti cikartip 10 saniye bekleyin ve tekrar takin. Duzellecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3913 Mesaj
13 Ekim 2010; 10:20:12 

Denedim hocam olmuyor.

3913 Mesaj
13 Ekim 2010; 11:08:28 

Up...

5351 Mesaj
13 Ekim 2010; 11:27:23 

Facetime aktifleştirildiğinide iPhone bağlı olduğu şebeke üzerinden İngiltere'ye mesaj yolluyor. Eğer hat yurtdışına kapalıysa sorun ondan kaynaklanıyor olabilir.

Nikon D7000 / Tamron 17-50 f2.8 / Nikkor 50mm f1.8D / Nikkor 55-200 VR
flickr / Instagram

3913 Mesaj
13 Ekim 2010; 12:05:11 

Hat Vodafone...Aktifleşmesi gerekiyor zira birçok kişide aktfileşiyor.Onunla alakası olduğunu çok zannetmiyorum.Forumda bunu yaşayan arkdaşlar var;ama tam bir cevap yok maalesef.

5351 Mesaj
13 Ekim 2010; 15:02:37 

Nasıl alakası olduğunu zannetmiyorsun Hat yurtdışına kapalıysa aktifleştirme mesajı nasıl gidecek?

flickr / Instagram

3913 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:28:43 

Hepsinde gidiyor çünkü.Ki Vodafone dünya çapında bir operatör.Forumda bir sürü kullanan mevcut Voda ile.Çözümünü arıyorum.

8835 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

Hepsinde gidiyor çünkü.Ki Vodafone dünya çapında bir operatör.Forumda bir sürü kullanan mevcut Voda ile.Çözümünü arıyorum.

işte tamamda bizde şunu diyoruz, Vodafone isterse galaksiler arası operatör olsun, senin hattın yurtdışı arama - sms - mms ve data hattı alışverişine KAPALIYSA nasıl olacak o iş??

yani Vodafone'da bu sorunu yaşanların çoğunun hattının yurtdışı hizmetlere kapalı olduğu çıkıyor ortaya..

1037 Mesaj
14 Ekim 2010; 14:32:36 

Benim acik , hat turkcell , benim de o soyledigi ekranda kaliyor , bunun sebebi limera1n ile JB yapilmis olmasi .. Hactivation denen islem yapilan telefonlarda olmuor Facetime , ama 4.0.1 de filan olup da legal kart ile Aktive edilmis sonra jailbreakme.com ile JB yapildi ise oluyor

1872 Mesaj
14 Ekim 2010; 15:31:10 

quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Benim acik , hat turkcell , benim de o soyledigi ekranda kaliyor , bunun sebebi limera1n ile JB yapilmis olmasi .. Hactivation denen islem yapilan telefonlarda olmuor Facetime , ama 4.0.1 de filan olup da legal kart ile Aktive edilmis sonra jailbreakme.com ile JB yapildi ise oluyor

Benimde aynı. Hattım yurtdışı açık ama facetime'ı açtığım zaman altta "etkinleştirme bekleniyor" yazıyor sadece. Peki şu anda hiçbir şekilde facetime ile görüşme şansımız yok mu? Yoksa bu haliyle kullanabilirmiyiz facetime'ı?

Her türlü sporcu gıdası ihtiyacınız için mesaj atabilirsiniz...

404 Mesaj
14 Ekim 2010; 15:48:37 

Cydia repo.insanelyi.com sourcesinde mms and facetime fix vardı onu kurup deneyin sorunu çözer belki.

181 Mesaj
14 Ekim 2010; 17:29:28 

Benim de bir sorum olacak. Bazen face time etkinleştimeyi kaldırıyorum. Ama tekrar açık konuma getirmek istediğim de tekrar tekrar yurt dışına sms mi gönderiyor? Neden bir kez etkinleştirme yeterli değil?
Ayrıca face time sürekli açık konumda kalsa bir zararı olur mu?
Teşekkürler.

3913 Mesaj
14 Ekim 2010; 17:35:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Zeebani
Cydia repo.insanelyi.com sourcesinde mms and facetime fix vardı onu kurup deneyin sorunu çözer belki.

Denedim hocam onu.Yalnız bende hücresel veri kapalı.İndirdim programı reboot ettim.Gene etkinleştirme bekleniyor.:(
Cihaz benim de limera1n jb&ultrasn0w unlock...

5351 Mesaj
14 Ekim 2010; 19:10:18 

Jailbreak yapmadan önce sorun yok muydu peki?

flickr / Instagram

3913 Mesaj
14 Ekim 2010; 19:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray
Jailbreak yapmadan önce sorun yok muydu peki?

Bilemem çünkü cihaz kilitli.Bana da 4.0.2 ile geldi.Yani tek kullanabildiğim sürüm bu.

852 Mesaj
14 Ekim 2010; 22:33:20 

benim yurtdışına kapalı hattım bendede aktif değildi face time ayarlar kısmında sim kartı çıkartıp taktım sonra telefonu kapatıp açınca düzeldi.

----VE BU KONUYLA İLGİLİ BAŞKA DA BİŞEY SÖYLEMEM! (FORREST GUMP)----
Rampage IV Formula i7 3820 4x4 Corsair Vengeance Ati 7870 Boost Noctua NH-C14 Thermaltake DH-202 MacBook Air 13 Mid 2013 Sony HDR-Sr11 Canon EOS 60D Wii iPhone 5S iPad Air

3913 Mesaj
15 Ekim 2010; 11:15:14 

Facetime bölümünde çıkarıp takacam ve restart atacam öyle mi?

2735 Mesaj
15 Ekim 2010; 12:11:48 

quote:

Facetime bölümünde çıkarıp takacam ve restart atacam öyle mi?

Olm sen yurtdışına açtırmadınmı hala hattı ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ekim 2010; 12:26:27 

hala olmadı mı senin facetime

349 Mesaj
15 Ekim 2010; 12:34:06 

Benim Facetime da çalışmıyor. Wiriting Activation yazıyo... Cihaz ABD iPhone 4 / 4.0.2 Simkilitli Jailbreak yaptım / Ultrasnow

3913 Mesaj
15 Ekim 2010; 13:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

Olm sen yurtdışına açtırmadınmı hala hattı ?

Yok daha açtırmadım,dün üşendim.

3913 Mesaj
15 Ekim 2010; 13:41:55 

quote:

Orijinalden alıntı: NiHilistt

hala olmadı mı senin facetime

Yok dostum.Bugün eğer açık değildiyse voda'ya açtırtacağım yurtdışına SMS'i...Olmazsa gene yazarım buraya.Şu an için değişen bir şey yok.

214 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:28:58 

Yurt dışı ile igisi olduğunu zannetmiyorum,çünkü benim hattımın tüm yurt dışı olayları kapalı..

3913 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: advancedmobile
Yurt dışı ile igisi olduğunu zannetmiyorum,çünkü benim hattımın tüm yurt dışı olayları kapalı..

Açık olması gerekiyor işte.:)

1872 Mesaj
15 Ekim 2010; 17:01:34 

quote:

Açık olması gerekiyor işte.:)

Benimki acik olmasina ragmen ayni problem var..

3913 Mesaj
15 Ekim 2010; 17:06:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

Benimki acik olmasina ragmen ayni problem var..

Ben de deneyeceğim bugün.

1445 Mesaj
18 Ekim 2010; 12:27:08 

Benim iPhoneda da bu sorun var. Büyük bir ihtimal limera1n'den kaynaklanıyor. Kuzenle birlikte almıştık onun cihazı kırmadan önce FaceTime'ı etkinleştir dedim. Turkcell ( yurtdışına kapalı ) hatla 1 mesaj ücretle hallettik. Ama limera1n ile kuzenin telefonu bir türlü kıramadım. Limera1n ikonu gelmiyor. 4.1 yüklü cihazlarda. Benimkini tamamen resetliyim diyorum ama bu sefer benimkini de kıramazsak yandık.
Greenpois0n 4.1 i kırıyor değil mi ? Bunlada bi türlü kıramadım. Greenpois0n da böyle bir sorun var mı ? Onunla tekrar deneriz olmazsa.

11 Mesaj
19 Ekim 2010; 2:00:44 

quote:

Orijinalden alıntı: abdsev

Benim iPhoneda da bu sorun var. Büyük bir ihtimal limera1n'den kaynaklanıyor. Kuzenle birlikte almıştık onun cihazı kırmadan önce FaceTime'ı etkinleştir dedim. Turkcell ( yurtdışına kapalı ) hatla 1 mesaj ücretle hallettik. Ama limera1n ile kuzenin telefonu bir türlü kıramadım. Limera1n ikonu gelmiyor. 4.1 yüklü cihazlarda. Benimkini tamamen resetliyim diyorum ama bu sefer benimkini de kıramazsak yandık.
Greenpois0n 4.1 i kırıyor değil mi ? Bunlada bi türlü kıramadım. Greenpois0n da böyle bir sorun var mı ? Onunla tekrar deneriz olmazsa.

arkadaşlar bu olayın cozumunu bılen yok mu aranızda ya :S 4.1 surumlu ıcınde aT&T HAT olan baseband ı unlock a acık olan ıphone var ama yapamıorum :S yanı hersey tamam unlock oldu dıyor ama ıcon gelmıor ıphone a..etkınlestırme beklenıyor fln aynı muhabbet..benım anlamadıgım bu jb programı..unlock henuz yapamadım dogal olarak..yanı herkesın dedıgı gıbı yurt dısına acık hat lazım fln..ee zaten burdakı hattım ıphone da calıssa neden jb yapayım kı unlock ıcın..valla benımde kafam cok karıstı greenpoison unda dednedım limera1n yıde

C.Furkan SOYSAL

1498 Mesaj
19 Ekim 2010; 11:40:29 

Merhabalar arkadaşlar,

Hattım Vodafone ve Iphone 4 dü Vodafone dan aldım. Facetime programını açmak istediğimde " Oparatörünüz, FaceTime ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajını ücretlendirebilir " şeklinde bir yazı ile karşılaşıyorum. Bu etkinleştirme mesajını 1 defaya mahsuzmu yolluyor acaba, yoksa Facetime programını ayarlardan her kapatıp açtığımda, telefonu restore ettiğimde yolluyormu? Vodafone bayisine sordum onlarda tam bilmiyorlar ama Bilgi uzmanlarından öğrenip geri döneceklerini söylediler...

"Xbox Live GameTag : ATiLA TR"

"PSN GameTag : AtilaDagdelen"

"Xbox One, PS4 Clan : MiT"

Canon EOS 5D Mark II - Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro - Canon EF 50mm f/1.8 II

PANASONİC 55" TX L55ET5E

5351 Mesaj
19 Ekim 2010; 12:25:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Atila

Merhabalar arkadaşlar,

Hattım Vodafone ve Iphone 4 dü Vodafone dan aldım. Facetime programını açmak istediğimde " Oparatörünüz, FaceTime ı etkinleştirmek için kullanılan SMS mesajını ücretlendirebilir " şeklinde bir yazı ile karşılaşıyorum. Bu etkinleştirme mesajını 1 defaya mahsuzmu yolluyor acaba, yoksa Facetime programını ayarlardan her kapatıp açtığımda, telefonu restore ettiğimde yolluyormu? Vodafone bayisine sordum onlarda tam bilmiyorlar ama Bilgi uzmanlarından öğrenip geri döneceklerini söylediler...

Her kapatıp açtığınızda yolluyor.

flickr / Instagram

1498 Mesaj
20 Ekim 2010; 3:10:35 

Bugün itibariyle bu sorun ile ilgili Vodafone merkez sistemlerinde bir konu oluşturuldu. Kısa süre içerisinde çözümle beraber geri dönülecek...

"Xbox Live GameTag : ATiLA TR"

"PSN GameTag : AtilaDagdelen"

"Xbox One, PS4 Clan : MiT"

Canon EOS 5D Mark II - Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro - Canon EF 50mm f/1.8 II

PANASONİC 55" TX L55ET5E

2 Mesaj
22 Ekim 2010; 23:22:53 

selam arkadaşlar ben turkcell den aldıgım iphone 4 kullanıcısıyım..
patronum hongkong dan kendisine iphone 4 almış bi facetime uygulaması yapalım dedik..

hongkong dan gelen ürün etkinleştir dedik anında oldu... saat 17''
sıra benımkınde etkın kılma durumuna soktuk etkinleştirme bekliyormu ne öyle bi ibare çıktı 10 15 20 dakka 1 saat geçti yok.. kurcala kurcala onu ac bunu kapa turkcelli ara yetkili servisleri ara sorun çözülmüyor..

saat 23,20 hala aynı bekleyiş... iphonuma mp3 yükledim eşzamanlanıyor durumu derken cihaz açıldı.. 1 mesaj bilmem ne facetıme özelligi aktıf falan filan. derken oluvemiş kendiliğinden :)

999 Mesaj
27 Kasım 2010; 10:01:18 

arkadaşlar bende turkcellden alma iphone 4 ümün facetime siniaçayım dedim.beklemede kaldı.yurtdışım açık versiyon 4.2 var.bu konu çözüme kavuştumu acaba

THERMALTAKE XASER VI ,LG 2250 V-PN LED FULLHD,THERMALTAKE TOUGHPOWER 850W ,ASUS P6X58D-E ,CORE i7 950 ,6GB CORSAİR TRİPLE CHANNEL ,GİGABYTE 1 GB OC GTX460 ,SEAGATE 640GB HDD 320GB HDD 120GB HDD

264 Mesaj
27 Kasım 2010; 10:27:24 

Facetime nasıl açılıyor yardımcı olabilirmisiniz?Ben bulamadım da

3913 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Pyxis nautica
arkadaşlar bende turkcellden alma iphone 4 ümün facetime siniaçayım dedim.beklemede kaldı.yurtdışım açık versiyon 4.2 var.bu konu çözüme kavuştumu acaba

Maalesef.Ben bir duyum almıştım limera1n jb olanlarda çalışmıyormuş diye ama,bilemiyorum zira şu an benimki 4.1 jb'li...:-)

3 Mesaj
29 Aralık 2010; 15:07:18 

bende de aynı sorun var.facetime etkinleştirme bekleniyor kısmında takılı kaldı.yine olmuyo falan diye denerken bi ara kendisi oldu.ama sonra tekrardan gitti. şimdiyse denemediğim şey kalmadı.sim çıkarıp tak, reboot yap, carrier kopyala, olmadı hiç.arkadaşın telefona 4.1 jb yaptk yeni onda problem yok çalışıyor.çözemedim gitti.

207 Mesaj
1 Ocak 2011; 10:03:31 

ala ala sifir iphone 4 aldim IOS 4.2.1 gel gelelim bu face time bendede yok nasil cikacak avtive ettim mesaj atti filan fistik FACE time acip kapama yerinin altinda ''telefon numaraniz facetime ile aradiginiz kisilerle paylasilacaktir '' yaziyor silik bir sekilde neyse simdi ana ekranda herhangi bir app simgesi yok sadece rehberde kisileri aradan once acilan pencerede facetime diye bir sey cikti dnedim bir arkadasi aradim ama calismadi sormak istedigim bu facetime boyle bir semi ?

belcika bruksel-liege

290 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: larry2008

ala ala sifir iphone 4 aldim IOS 4.2.1 gel gelelim bu face time bendede yok nasil cikacak avtive ettim mesaj atti filan fistik FACE time acip kapama yerinin altinda ''telefon numaraniz facetime ile aradiginiz kisilerle paylasilacaktir '' yaziyor silik bir sekilde neyse simdi ana ekranda herhangi bir app simgesi yok sadece rehberde kisileri aradan once acilan pencerede facetime diye bir sey cikti dnedim bir arkadasi aradim ama calismadi sormak istedigim bu facetime boyle bir semi ?

tamam aktifleşmiş daha bişey olacagı yok arama yaparkan wlan agına baglı olman lazım okadar ;)

1765 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:11:43 

Arkadaşlar şimdi sende nerden çıktın demeyin ama bu facetime tam olarak ne oluyor? yani tamam görüntülü görüşme ama sadece iphone dan iphone a mı arama yapabilirim? diğer 3g li telefonlarla görüşme yapamam değilmi? doğrumu biliyorum teyit etmek istedim

435 Mesaj
3 Ocak 2011; 21:17:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur
Arkadaşlar şimdi sende nerden çıktın demeyin ama bu facetime tam olarak ne oluyor? yani tamam görüntülü görüşme ama sadece iphone dan iphone a mı arama yapabilirim? diğer 3g li telefonlarla görüşme yapamam değilmi? doğrumu biliyorum teyit etmek istedim

Evet aynen oyle...

5766 Mesaj
4 Mart 2011; 19:27:07 

facetime seçeneğini açıp kapattığınız yerde en üstte numaram bölümü var oraya bakın ve numaranızın önünde +90 yazıyorsa etkinleşitme yapmıyor... orada yazan numaranın başındaki +9 u kaldırın ve direkt numaranıızı yazın sorun hemen çözülüyor...

3913 Mesaj
4 Mart 2011; 19:42:36 

olmuyor hocam:(

35 Mesaj
7 Mart 2011; 0:06:28 

Arkadaşlar bilmiyorum bağlantılı mıdır ama bu sorun sistemsel msj almayla ilgili bi problem olabilir mi? mesela ben 2 ayrı bankada internet bankacılığına giriş yapmak istedim ve tek kullanımlık şifre kısmına geldiğimde telefona şifreyi içeren mesaj bi türlü gelmedi. facetime problemini ben de yaşıyorum etkinleşmiyor bi türlü belki bu iki problem bağlantılı olabilir diye düşündüm siz ne dersiniz? facetime etkinleştirme problemi yaşayan arkadaşlar hiç internet bankacılığı kullanmayı denedi mi acaba?

3447 Mesaj
7 Mart 2011; 12:37:45 

cydia içerisinden face time hacktivation u bulup yukleyın sorunuza cozum olacagını dusunuyorum benımkı bu sekılde cozuldu saygılarımla

3913 Mesaj
7 Mart 2011; 13:40:31 

quote:

Orijinalden alıntı: serif61

cydia içerisinden face time hacktivation u bulup yukleyın sorunuza cozum olacagını dusunuyorum benımkı bu sekılde cozuldu saygılarımla

olmadı hocam:(

1087 Mesaj
7 Mart 2011; 13:51:47 

bu iş biraz şans gibi duruyor. ben bir hafta uğraştım. sonra bir kez daha deneyeyim dedim oldu. belli aralıklarla facetime etkinleştirmeyi kapatıp açın düzeliyor.

35 Mesaj
7 Mart 2011; 22:47:32 

önceden bir arkadaş da söylemişti; ayarlar menusunde facetime etkinleştirilen yerde ustte numaram kısmı var oraya numaranızı başına +90 veya 0 falan koymadan
(532) 333 33 33 şeklinde yazın. ben böyle yaptığım zaman oldu belki denk geldi belki de böyle yapılması gerekiyordur, deneyin

3447 Mesaj
7 Mart 2011; 23:10:08 

quote:

olmadı hocam:(

bır kac defa deneyın kardesım acıkken etkınlestırem beklenıyor dıyor ya o sekılde deneyın bırde kapat ac yapın deneyın bende de olmadı bır kac kez ama ınat edınce oluyor yemın edeım cok basıt sekılde oluyor hatta dıyorum ya benım cıhaz sım kılıtlı su an unlock beklıyor ama bu yontmele etkınlestıdım kullanıyorum

3913 Mesaj
7 Mart 2011; 23:33:42 

quote:

Orijinalden alıntı: serif61

bır kac defa deneyın kardesım acıkken etkınlestırem beklenıyor dıyor ya o sekılde deneyın bırde kapat ac yapın deneyın bende de olmadı bır kac kez ama ınat edınce oluyor yemın edeım cok basıt sekılde oluyor hatta dıyorum ya benım cıhaz sım kılıtlı su an unlock beklıyor ama bu yontmele etkınlestıdım kullanıyorum

Anlamadım hocam ikinci kez kurdum değişme yok.

5766 Mesaj
8 Mart 2011; 15:45:56 

benim orjinal ios 4.3 kurulu daha önce telefonu ilk aldığımda birkerede hemen aktif oldu...4.3'ü yükledikten sonra kaç kere yaptım bir türlü aktif olmuyor..işin kötü yani sürekli mesaj gönderdiği için ücret düşüyor...

2431 Mesaj
10 Mart 2011; 1:26:56 

bu başlığı gördükten sonra bende denıyeyım dedım. aynı sorun bende de var dostum umarım bır çözüm bulunur. ne yaptıysam olmadı çünkü.

Aikido / Nidan (2. Dan) Apple / Iphone 5 16 Gb Black Apple / MacBook 13'' Intel P8600 2,4 Ghz Mercedes / A180 2013 BlueEfficiency AMG Sport

5766 Mesaj
10 Mart 2011; 6:04:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Error 404
bu başlığı gördükten sonra bende denıyeyım dedım. aynı sorun bende de var dostum umarım bır çözüm bulunur. ne yaptıysam olmadı çünkü.

Sende 4.3 mü yükledin? Ben Turkcell'i aradım ellerinden geleni yapıyorlar ancak olmuyor...bu iOS ile alakalı bir durum sanırım...çünkü benim tel orjinal jb kullanmıyorum...4.3 te böyle oldu daha önce sorun yoktu...bana kalırsa çok yakında 4.3.1 çıkar...bende ne yaptıysam bir türlü etkinlestiremedim. Daha önce bir denemede etkinlesmisti. 4.2.1 firmware de sorun yoktu...

512 Mesaj
10 Mart 2011; 18:59:37 

Simlock lu ip4um var(tmobile) kart takmadan ( zaten kilitli takamiyorum) facetime ve viber i etkinlestirebilir miyim?

109 Mesaj
10 Mart 2011; 19:27:15 

bende 4.3 yukledikten sonra bir turlu aktiflestiremedim. operatorde iki de bir msj yolluyor ve ucretli bi de.. tlf jb siz bu arada daha once facetime aktiflestirmisitim hattım yurt dısına kapalı oldugu halde

inanmak basarmanın yarısıdır.!!

1279 Mesaj
7 Nisan 2011; 9:26:46 

Benim etkinlestirdim galiba ama deneyecek baska iphone yok :)

9091 Mesaj