Şimdi Ara

EVGA ve K1NGP1N, 3DMark Vantage'da yeni dünya rekorunun sahibi oldular

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yüksek performanslı donanımlarıyla tanınan EVGA ve dünyaca ünlü profesyonel hız aşırtmacı K1NGP1N, 3DMark Vantage'da yeni bir dünya rekoruna imza attılar. K1NGP1N tarafından gerçekleştirilen "ekstrem" hız aşırtma çalışmasında dünya rekoru, EVGA'nın çift işlemcili SR-2 anakartı üzerinde dört adet GeForce GTX 480 kullanılarak elde edildi.

Sıvı Azot yani LN2 kullanılarak çalışma frekanları 5486MHz'e çıkartılan iki adet Intel Xeon X5680 işlemci ve grafik işlemci frekansları 1101MHz'e çıkartılan 4 yollu GeForce GTX 480 ile 3DMark Vantage'ın performans ayarlarında 70000 puan barajı aşılmış oldu. EVGA açıklamasında, 70000 barajını aşan ilk platformun kendisine ait olduğunu özellikle belirtiyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi grafik işlemci frekansları 1101MHz'e çıkartılan ekran kartlarında, paralel işlem birimileri 2201MHz'de, bellekler ise 4408MHz'de görev yapıyordu. 3DMark'ın Performance ayarlarında 70173 puan ile rekor kırılırken, 68706 puan gibi GPU skoru da dikkatlerden kaçmıyor değil.

• insan değil bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freestyler_07 -- 13 Ekim 2010; 2:33:50 >
  • 68706 puan gibi GPU skoru da dikkatlerden kaçmıyor değil

azcık dikkat:) acele etme büyük üstadım.
  • adam king
  • sponsor =EVGA
    tecrübe+rekortmen pro= K1NGP1N

doğal sonuç

tanımayanlar için

• Her blok adamlar için özel üretiliyor. Bizim forumda çok iyi overclock yapan insanlar var. Onlara da bu imkan verilse bu rekoru geçerler bile.
  • blokları kendi üretiyor diye biliyorum bu adam.
    79k diye okudum sabahın köründe oha ! çekmedim değil.
    @4 +1
  • süper olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

Yine crysis görüyorum oralarda
  • oha

yuh

vede şüşşşş
  • para var huzur var..2 tane xeon cpu,4 tane 480,evga class. sıvı azot,bloklar vs..
    ver bu imkanları herkes yapsın..ne tecrübesi..overclock yapmanın mantığı hep aynı 1+1=2..
    overclocktan iyi anlayan herkes yapar..paradan haber ver...
  • evga anakarta Çift Xeon işlemci var.Tek işlemciyle yapsın bakalım
  • bu adamların sadece kartın üstüne bloğu koyup iki litre ln2 ile oc yaptığını düşüp herkesin yapabileceğini düşünüyorsanız büyük yanılgı içersindesiniz.. teknik alt yapınız, elektronik bilginiz olmadan biosdan iki değer artırarak olmaz bu işler, biraz bulaşsaydınız bu işlere böyle yazmak yerine saygı duyardınız zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

bu adamların sadece kartın üstüne bloğu koyup iki litre ln2 ile oc yaptığını düşüp herkesin yapabileceğini düşünüyorsanız büyük yanılgı içersindesiniz.. teknik alt yapınız, elektronik bilginiz olmadan biosdan iki değer artırarak olmaz bu işler, biraz bulaşsaydınız bu işlere böyle yazmak yerine saygı duyardınız zaten..

bu laflar banaysa eğer yazdıklarımı iyi okuyun derim.overclocktan iyi anlayan herkes dedim.
    zaten iyi anlayanın teknik alt yapısı da olur.sonuçta bu adamlar sihirbaz değil.oc mantığı heryerde aynı değil mi? aynı.Bir iki teknik detay ve püf noktasını biliyorlar diye adamları büyütüyorsunuz.Saygı duymak ayrı şişirmek ayrı.Biz de saygı duyuyoruz.Sonuçta bir işi başarabilmek var ortada.Ama abartılacak bir durum yok.
    Çünkü eldeki imkanlar malum...Bugüne kadar bir çok örneği olan olayı daha güçlü donanımla yapmışlar.o kadar yatırımın karşılığını almışlar doğal olarak.amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok...
  • Ben hala tek işlemciyle yapsın diyorun
  • EVGA sponsorluğunda gerçekleşiyor olay sanırım. 4 tane GTX480'i oc denemesi için alacak kadar zengin olduğunu sanmıyorum.
  • Getirin bana bu sistemi bide sıvı azot dökecek bi arkadaş verin aynı değerleri bende yaparım.Sonuçta 7000-8000 liralık sistemden bahsediyoruz burda.Ebemde yapar kusura bakmasın.Ayrıca bu forumda olsun bazı diğer Türk sitelerinde bu işi yapabilcek arkadaşlar mevcut yanlız onların sponsoru yok. Günlük -45 DERECE civarı işlemci kullanıyorum soğukla aram iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 13 Ekim 2010; 11:50:32 >
  • bizi destekliyen yokki kardeşim adımızı duyuralım demi...
  • elektronik bilgisi denmişte ben kartlarda bir modifikasyon ek baglantı devre filan goremiyorum burdan bakınca??? sanki blogu koyup oc yi ln2 ile basmıslar o kadar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

bu adamların sadece kartın üstüne bloğu koyup iki litre ln2 ile oc yaptığını düşüp herkesin yapabileceğini düşünüyorsanız büyük yanılgı içersindesiniz.. teknik alt yapınız, elektronik bilginiz olmadan biosdan iki değer artırarak olmaz bu işler, biraz bulaşsaydınız bu işlere böyle yazmak yerine saygı duyardınız zaten..

bizim memleket ağzına kadar overclock çu bilmiyor musun?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.