Şimdi Ara

HTC'den Windows Phone 7 platformunu kullanan iki yeni model daha: Mozart ve Trophy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt="HTC'den Windows Phone 7 platformunu kullanan iki yeni model daha: Mozart ve Trophy"

alt="HTC'den Windows Phone 7 platformunu kullanan iki yeni model daha: Mozart ve Trophy"

alt="HTC'den Windows Phone 7 platformunu kullanan iki yeni model daha: Mozart ve Trophy"

(HTC 7 Mozart)

Akıllı telefon denildiğinde aklımıza gelen ilk firmalardan HTC'nin HD7 ile Surround'un yanı sıra Mozart ile Trophy modellerini teknoloji meraklılarının huzuruna çıkardığını bugün sizlerle paylaşmıştık.. Microsoft'un Windows Phone 7 mobil platformunu kullanan her iki modelin de teknik özelliklerini, göze çarpan detayları inceleyelim.

HTC 7 Mozart, 119 x 60.2 x 11.9 mm ebatlarında, bataryayla beraber 130 gram ağırlığında; HTC 7 Trophy ise 118.5 x 61.5 x 11.96 mm ebatlarında, bataryayla beraber 140 gram ağırlığında monoblok tasarıma sahip. 1 GHz saat hızında çalışan işlemci ile 576 MB RAM gücünü arkasına alan telefonlarda 8 GB kapasiteli dahili flash belleğin (microSD kart girişleri yok) ve 480x800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekranın bulunduğu görülüyor. Fakat Mozart ile Trophy'nin ekranları boyut açısından farklı. Mozart'ın ekranı 3.7 inç iken Trophy'nin ekranı 3.8 inç boyutunda. Her iki telefonun da RAM miktarının Surround'a kıyasla daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonlarda Surround ile aynı şekilde yakınlık , ışık, g-sensörleri ile SRS Surround, Dolby Mobile desteği unutulmamış.

Dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) ile HSDPA (7.2 Mbps) desteği sunan telefonlardan Mozart'ta 8 megapiksel, Trophy'de ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Telefonlar 720p çözünürlüğünde video kaydı ile otomatik odaklama gibi özellikleri paylaşmalarına karşın Mozart'ta xenon flaş söz konusu. Bilindiği üzere xenon flaşlar standart led flaşlara kıyasla loş mekanlarda daha iyi performans sergilemekte.

Günümüzde artık standart haline gelen Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, Bluetooth 2.1 + A2DP üçlüsünü barındıran telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişi, Xbox Live ve Facebook entegrasyonu yer almakta. HTC, Mozart ile Trophy'de 1300 mAh'lık bataryayı yeterli görmüş. Telefonların bataryaları GSM şebekesi göz önünde bulundurulduğunda 360 saate varan bekleme, 405 dakikaya varan konuşma süresi iddiası taşıyor.

HTC 7 Mozart ve HTC 7 Trophy'nin fiyat seviyeleri şu an için kesinlik kazanmadı. Gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HTC 7 Mozart'ın daha detaylı özellikleri için tıklayın.

HTC 7 Trophy'nin daha detaylı özellikleri için tıklayın.

(HTC 7 Trophy)

• Merak edenler için;

HTC Trophy fotoğrafları ve kullanım videosu:http://www.engadget.com/2010/10/11/htc-7-trophy-first-hands-on/

HTC Mozart fotoğrafları ve kullanım videosu:http://www.engadget.com/2010/10/11/htc-7-mozart-first-hands-on/
  • Mozart hoşuma gitti tasarım olarak.

Ayrıca şunu farkettim, W7 diğer OS'ye göre daha hızlı ve tepkili. Reaksiyon mükemmel ya, gecikme baya azaltılmış bu işletim sistemiyle. Sonunda Wİndows yavaş yavaş bu işi kotarmaya başladı sanırım.
  • yakından test etmek gerek
  • Her iki model de birbirine çok benziyor! Ayırdetmek imkansız gibi! Ayrıntı farkları var sadece. Ben daha büyük ekran Desire HD veya HD7 modellerinitercih ederim. Bayanlar için daha uygun sanki bu modeller!
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

Mozart hoşuma gitti tasarım olarak.

Ayrıca şunu farkettim, W7 diğer OS'ye göre daha hızlı ve tepkili. Reaksiyon mükemmel ya, gecikme baya azaltılmış bu işletim sistemiyle. Sonunda Wİndows yavaş yavaş bu işi kotarmaya başladı sanırım.

Katılıyorum.
  • Bu telefonların anca haberini alıyoruz getiripte satan yok!
  • lan kardeşim 3.7 ekran bayan içinse 3.2 ekranlılar noluyo ya töbe töbe
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

lan kardeşim 3.7 ekran bayan içinse 3.2 ekranlılar noluyo ya töbe töbe

• kız çocukları için
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

lan kardeşim 3.7 ekran bayan içinse 3.2 ekranlılar noluyo ya töbe töbe

Telefonun bayanı erkeği olmaz tabi:)) Ben HD2 benzeri büyük ekranlarla kıyaslamak açısından söyledim. Bu telefonlar daha multimedya ağırlıklı ve daha ince, yani öncelikli olarak bayanlar tercih eder bence. Müzik ve sinema ağırlıklı daha çok. Yoksa elbette kompakt ve daha küçük telefon tercih eden erkeklere de uygun tabiiki:)) Eski küçük ekranlı telefonlarla kıyaslamayın! Küçük ekranlar çok eskide kaldı artık..
  • 2side şık bişeye benziyo.
  • Hd nin torunlari
  • Anlayamıyorum neden sdkart girişi olmaz ki sırf bu nedenle ikisini de kafamdan çıkardım. Neden neden neden???
  • Çok şık cihazlar
  • htc mozarttı almanyadan getirttim yeni kullanmaya çalışıyorum işletim sistemi henüz tr gelmediği için sorun yaşıyorum programlarda
  • HD7 kullanıyorum müthiş seri ve sorunsuz evet eksiklikler var ama zamanla çözülecek
  • ben windows phone ile iphone arasında kaldım.

aslında hd2 de şuan kullanıyorum ve oldukça hızlı. özellikle açılma hızına hayran kaldım. fakat iphone mu bumu karar veremedim. bazı oyunlar da ve programlarda ekran kaymlarında takılmalar oluyor bu da beni sinir ediyor. iphone 4 ü deneme şansım olmadı onda da aynı sorun var mı acaba.

fast and furios oynadım mesela ses kesik kesik geliyor ekran da hafif takılmalar belli oluyor. acaba hd2 den mi kaynaklanıyor yoksa bütün 7 lerde böyle mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 11 Mayıs 2011; 2:51:14 >
  • Ben de bunlardan birini almayı düşünüyorum.
    Almanya'dan getirtecegim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.