Şimdi Ara

HTC HD7 tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
10.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Mobile tabanlı akıllı telefon üretiminde sektörün en büyük ismi olan HTC, Windows Phone 7 lansmanına paralel olarak yeni telefonlarını duyurmaya başladı. HTC'nin uzun süredir merakla beklenen HD7 modeli de bu vesileyle resmi geçit törenine katılmış oldu. 4.3-inç boyutundaki ekranı ve 1GHz işlemcisiyle Windows Mobile 6.5 için hazırlanan en iyi telefonu sıfatını elde etmeyi başaran HD2 modelinin yerini alması beklenen HD7, Windows Phone 7 işletim sistemine ek olarak donanım ve tasarım anlamında da güncellemeker içeriyor.

alt="HTC HD7 tanıtıldı"

Tasarımın anlamında en büyük farkı fiziksel yerine dokunmatik butonlara sahip olmasıyla atan HTC HD7, Qualcomm'un 1GHz'de çalışan Snapdragon MSM8250 işlemcisinden güç alıyor. 576MB RAM ve 512MB ROM belleğe sahip olan yeni nesil akıllı telefonun boyutları 122 x 68 x 11.2 mm açıklanırken, ağırlığı ise 162 gram. 800 x 480 piksel çözünürlüğünü destekleyen 4.3-inç büyüklüğünde kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan HTC HD7'de, 720p video kaydı yapabilen LED flash aydınlatmalı 5MP kameraya yer verildiğini görüyoruz.

alt="HTC HD7 tanıtıldı"

T-Mobile tarafından Amerika'da satışa sunulacak olan HTC HD7, 16GB yerleşik depolama kapasitesi sunuyor. Amerika dışındaki pazarlara 16GB yerşne 8GB depolama kapasitesiyle sunulması beklenen HTC HD7, hareket, yakınlık ve ortam ışık sensörlerine de sahip. Dolby Mobile Surround ses desteği ile kullanıcılara gelişmiş çoklu ortam deneyimi yaşatmayı hedefleyen akıllı telefon, kablosuz iletişim için Bluetooth 2.1 ve 802.11n WiFi desteği sunuyor. PC bağlantısını microUSB portu üzerinden gerçekleştiren telefon, Xbox Live ve Zune servislerine hızlı erişim de sunuyor.

alt="HTC HD7 tanıtıldı"

Gelişmiş web deneyimi için Internet Explorer 8'den faydalanan HTC HD7, bir önceki model olan HD2 gibi GPS donanımına da sahip. 21 Ekim'de Avrupa'da satışa sunulması beklenen HTC HD7 için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

alt="HTC HD7 tanıtıldı"

• HD7 mi
  • HD2yi harcamasalar iyidi
    Telefon güzel olmuş kaliteli duruyor inş işletim sistemide kalitelidir
  • güzel telefon
  • HD2 ye WM7 yüklermişler HD7 olmuş :) donanım olarak o kadar fark yok gibi HD2 ile ...
  • güzel tasarım
  • HTC 3 ayda bir yeni model çıkartıyor, eski modellerini maziye gömüyor sürekli
  • Kaliteli gözüküyor gerçi HTC den kalitesiz bir iş çıkmaz :)
  • şimdi bu telefonun hd2 den ne farkı var uyanık htc?
  • quote:

Orijinalden alıntı: malcomgerenimo

şimdi bu telefonun hd2 den ne farkı var uyanık htc?

Ne demek ne farkı var? Dalga mı geçiyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

[<p>T-Mobile tarafından Amerika'da satışa sunulacak olan HTC HD7, 16GB yerleşik depolama kapasitesi sunuyor. Amerika dışındaki pazarlara 16GB yerşne 8GB depolama kapasitesiyle sunulması beklenen HTC HD7

http://www.htc.com/www/product/hd7/specification.html burada asya kullanıcıları için 16gb avrupadaki kullanıcılar için 8gb seçeneği olarak gösterilmiş nasıl oluyor.?

• quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

quote:

evet işletim sistemi ve hafıza haricinde hd2 den ne farkı var da yeni telefon diye millete kakalamaya calısıyorlar? dalga gecmiyorum ciddi ciddi soruyorum
  • arkadaşlar htc cihaz almayı düşünyorum

bunlar htc hd7 veya hd2 ve apayrı bir dünya htc desire hd sizce hangisi daha iyi winphone7 mi android mi
  • nasıl ne farkı var yaa görünüşü bi kere başlı başına farklı ve çok şahane. Ayrıca koskocaman bir şey olarak söylüyorum işletim sistemleri farklı. İşletim sistemi demek telefonun yarısı demektir. Bi kere sadece bu şekilde hd2 den dünya kadar farklı. Hd video kaydı vs vs.
  • quote:

çok acayip farkı yok ama uyanıklık burda htcde deil suç windowsda çünkü hd2ye destek vermiyorlar bahaneleri fazla tuştu galiba ciden fazla bir fark yok işletim sistemini saymazsak ama htcninde abartı özellikler yükliyerek yeni bir cihaz çıkarmasına pek gerek yok yine en kaliteli ürünlerden biri olucak winmo7 serisi 2. 3. telefonlarında çok daha güçlüler olucak çünkü şimdi daha üstün cihaz çıkarıp bu cihazdan ediceği karı bir kenera atmış olucaktı buda ticaretle uğraşan bir firmanın yapıcagı son seylerdendir android tarafındada en güçlü olucak telefonlarında özellikleri bundan çok farklı deil şu an için yeterli özelikleri ama hd2ye destek gelseydi bu cihazdan daha iyi cihazlar görebilirdik belki
    HD2lerimiz için baya kötü oldu winmo7nin destek vermemesi kötü oldu ama xda saolsun android geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

nasıl ne farkı var yaa görünüşü bi kere başlı başına farklı ve çok şahane. Ayrıca koskocaman bir şey olarak söylüyorum işletim sistemleri farklı. İşletim sistemi demek telefonun yarısı demektir. Bi kere sadece bu şekilde hd2 den dünya kadar farklı. Hd video kaydı vs vs.

dostum size sasıyorum ufacık degisiklikler icin dunya paralar ödüyorsunuz. işletim sistemi diyosun hd2 telefonum var ve winmo işletim sistemi kullanıyo ve sırf 5 tuslu diye wp7 destegi vermiyor bunun yerine ufak makyajlarla yeni telefon cıkarıp kullanıcıya kakalıyo sizin gibi arkadaslar da balıklama atlıyo haklarını aramak yerine sasıyorum valla. hem htc ye güven ürün al wp7 ye destek vermesin hem yeni telefon cıkararak hd2 nin degerini düsürsün hem de bi dunya fark öde yeni cihaz al niye sırf wp7 işletim sistemi var diye

• quote:

quote:

bence arkadaşın demek istediği şu: hd2 nin donanımı windows phone 7 yi çalıştırabilecek düzeyde. hatta hd7 ile aynı özellikle. neden wp7 hd2 ye çıkmadı.

ben de aynı şeyi düşünüyorum. neden hd2 ye çıkmadı? 3 tuş gibi saçma bir nedeni öne sürdüler. buna bilmem neremle gülsem diye şaşırdım. hd7 nin ekran ve dahili hafıza dışında hd2 den ne farkı var? tamamen büyük firmaların müşterileri keklemek için kullandığı basit strateji bu. neyseki xda var. inşallah stabil hatta hd7 den daha performanslı bir rom çıkartırlar.

galiba wp7 için çok güzel oyunlar çıkacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambetiko -- 11 Ekim 2010; 23:56:13 >

• HD Desire'a 768 RAM konulmuşken, sonradan çıkacak olan HD7'nin 576 RAM'e sahip olması ayıptır.
    Öbür modelleri için konuşmuyorum ama HD7 HTC'nin win 7 tabanındaki amiral gemisi olacaktı,
    amiral gemisine 576 RAM ve 512 ROM saçma olmuş,
    benim T-Mobile HD2'de bile 576 RAM ve 1 GB ROM var...
    olmamış...
  • quote:

quote:

quote:

evet işletim sistemi ve hafıza haricinde hd2 den ne farkı var da yeni telefon diye millete kakalamaya calısıyorlar? dalga gecmiyorum ciddi ciddi soruyorum

Evet aynı soruyu bende soruyorum ,işletim sistemi ve içeriye gömülmüş (avrupada satılacaklar 8 gb olacakmış) 8 gb hafıza dışında ne fark var biz zaten 8 gb hafızayla kullanıyoruz fark dışardan takılması.Bumu yenilik...Geçmiş ola işletim sistemininde birçok eksiği olduğu ,tarihi belli olmayan bir zamanda bir update paketiyle bunların giderileceği söyleniyor.Geçmiş ola hem Wm 7 ye hem HD3 e elimdeki HD2 bence kullandığım rom ile herşeyi sorunsuz yapabiliyor ,hiç maceraya atılamayacağım ve ayrıca bunun için para harcayamayacağım.Ama gelecek yıl telefon değiştireceğimde inceleyeceklerim arasında mutlaka çıkacak İphone 5 ve Androitli bir HTC olacak kararı o şekilde vereceğim gibi görünüyor.iphone 4 sorunlu olmasaydı bu senede değişebilirdim ama mantıklı görünmüyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogkasa

nasıl ne farkı var yaa görünüşü bi kere başlı başına farklı ve çok şahane. Ayrıca koskocaman bir şey olarak söylüyorum işletim sistemleri farklı. İşletim sistemi demek telefonun yarısı demektir. Bi kere sadece bu şekilde hd2 den dünya kadar farklı. Hd video kaydı vs vs.

dostum size sasıyorum ufacık degisiklikler icin dunya paralar ödüyorsunuz. işletim sistemi diyosun hd2 telefonum var ve winmo işletim sistemi kullanıyo ve sırf 5 tuslu diye wp7 destegi vermiyor bunun yerine ufak makyajlarla yeni telefon cıkarıp kullanıcıya kakalıyo sizin gibi arkadaslar da balıklama atlıyo haklarını aramak yerine sasıyorum valla. hem htc ye güven ürün al wp7 ye destek vermesin hem yeni telefon cıkararak hd2 nin degerini düsürsün hem de bi dunya fark öde yeni cihaz al niye sırf wp7 işletim sistemi var diye

WM7 nin bir çok eksiği varken hiç mantıklı değil WM7 kendi görüşüme göre ölü doğdu ve bir kaç yıl içinde yarıştan kopacak,zaten incelemelerde 15 gün önce grafiğinin 6-ay 1 yıl artacağı ve sonra çok fazla bir düşüş görüleceği hakkında bir çok araştırma paylaşılıyordu.Baştan olmaması gereken bir çok eksikle çıkıyorsa bu sonucu zaten kabullenmiş demektir.Şahsen ben orta vadede WM ye elveda diyeceğim galiba...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.