Şimdi Ara

Sony Ericsson P990, resmi olarak duyruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
20.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson'un popüler Pxxx serisi akıllı telefonlarının yeni üyesi P990'nın resmi olarak tanıtımı yapıldı. UIQ 3.0 kullanıcı arabirimi ve Symbian 9.1 işletim sistemi, 2.8'' boyutlarında 320x240 piksel çözünürlükte, 262.000 renk derinliğine sahip dokunmatik ekran, Wi-Fi 802.11b kablosuz ağ bağlantı yetenekleri, GSM/GPRS 900/1800/1900 MHz ve 3G ağlarla uyumluluk, PC ile USB 2.0 üzerinden bilgi alış verişi, USB portu üzerinden şarj olabilme, RDS destekli stereo FM radyo, 2 mega piksel çözünürlüğe ve otomatik odaklama yeteneğine sahip dijital kamera P990'ı serinin diğer üyelerinden ayıran farklar olarak öne çıkıyor. Telefon ayrıca 3G ağlar üzerinden görüntülü görüşme yapılabilmesi için ön yüzünde de 640x480 çözünürlükte bir kameraya sahip.

P990'ın 80MB dahili belleği bulunmakta ve istenirse bu kapasite Memory Stick Duo hafıza kartları ile arttırılabilmekte. Telefon ile birlikte 64MB kapasiteye sahip Memory Stick Duo kart kullanıcılara sunulanlar arasında. Sony Ericsson P990 ile gelen yüksek çözünürlükteki ekran istenirse kamera modunda, video işleme modunda veya WEB tarayıcı gibi uygulamalarda yatay olarak kullanılabiliyor.

Kullanıcıların telefonu ilk ellerine aldıklarında fark edecekleri bir diğer yenilik ise klavye sisteminde yapılmış. Eskiden açılır kapanır kapağa monte şekilde gelen QWERTY klavye (P910i), P990'da hemen kapağın arkasında gövdeye yerleşik şekilde bulunmakta. Bu kullanılabilirliği büyük ölçüde arttırmış. Artık klavyeyi kullanırken gereğinden fazla nazik davranmak zorunda değilsiniz. Ayrıca Sony Ericsson ürünün QWERTZ, AZERTY, Rusça ve Çince klavyeye sahip versiyonlarınıda piyasaya sürecek. P990'ın 3G hatlarda 3 saat konuşma 300 saat bekleme 1.67 saat video konferansa izin veren pili GSM hatlarda 9 saat görüşme 400 saat bekleme süresi sunmakta.

114 x 57 x 25 mm boyutlarında ve 155 gram ağırlığında olan cihaz P910i ile neredeyse tamamen aynı ağırlığa ve boyutlara sahip (P910i 115 x 57 x 26 mm). İçinde mail alıp göndermek, video, resim işlemek, MP3, 3GP ve benzeri çoklu ortam dosyalarını çalabileceğiniz medya çalıcı ve WEB gezgini gibi programlarında hazır kurulu olarak geldiği telefon 2006'ın ilk çeyreğinde vitrinlerde olacak. Şu an için satış fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmamakta.

Sayfanın Linki : http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=tr&lc=tr&ver=4000&template=pp1_1_1&zone=pp&lm=pp1&pid=10336

• klavyeyi daha kolay kullanım için daha önceki modellerde(p900,p800,p910) ekran olarak kullanılan kısımdan feda etmleeri dikkatimi çekti.acaba bu değişiklik + mı yoksa - bi yönmü.sony ericsson p910 da vga kamera kullanarak beni hayal kırıklığına uğratmıştı ama bu sefer tam donanımla gelio gibi
  • manyak bi aletmiş gerçekten hasta oldum
  • akran alanı daralmış ama çözünürlük aynı 320*240 pxx serisinin en büyük problemi bence yazılım, p800-900 kullanmıştım ve bu telefonlarda sürekli takılma yapan dandik smartmovie den başka video oynatıcı yok, mp3 player bi aç tane kısacası s60 serisi gibi program desteği yok, ama mp3 dinlemek bi keyifti yinede..ah eski günler...
  • N91 e rakip olabilir mi acaa?
  • Acaba klavye sabit mi yoksa istmeyen sökebiliyormu,Ekran büyüklüğünden fedarkarlık istemeleri hoş olmamış..
  • quote:

Orjinalden alıntı: soloist

N91 e rakip olabilir mi acaa?

n91 i rahat rahat yer bu cihaz n91 i buna rakip olarak görmek dahi hata yani özelliklere bir baksanıza almış başını gitmiş resmen
  • o klavye kısmı istendiğinde çıkıyormu yoksa nası ben anlamdım ???!
    telefonun dizaynı boyutlarına rağmen resimde çok hoş duruyor?
    batarya ömrü iiği gibi geldi bana ??
    2mp kamerası var k750 de kullanılandanmı yoksa dandik 2mp bi kameramı ?
    telin arkadan çekilmiş resmi varmı ? kamera koroma kapağı, led ayna gibi donanımlar eklenmişmi çok merak ettim ?

bu ürün tutar ama n91 e rakip olamaz
  • abi gormedim yeni baslik actim

pardon arkadaslar
  • quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

o klavye kısmı istendiğinde çıkıyormu yoksa nası ben anlamdım ???!
    telin arkadan çekilmiş resmi varmı ? kamera koroma kapağı, led ayna gibi donanımlar eklenmişmi çok merak ettim ?

Klavye sökülemiyor ama ekran neredeyse 3'' boyutlarında (2.8'') gayet yeterli bir boyut
    K750 ile aynı kamera kullanılıyor.
    arkadan çekilmiş Fotoğraf ekte

• quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

o klavye kısmı istendiğinde çıkıyormu yoksa nası ben anlamdım ???!

Klavye sökülemiyor ama ekran neredeyse 3'' boyutlarında (2.8'') gayet yeterli bir boyut
    K750 ile aynı kamera kullanılıyor.
    arkadan çekilmiş Fotoğraf ekte

çok güzel şiddetle çıkmasını bekliyecem..
    ben wifi özelliği olduğu için n91 i bekliyordum ama bundada wifi var, üstelik yılın cep telefonu kamerası seçilen k750 ile aynı kamerayı kullanıyor.. kamera kapağı, led ışığı falanda var.. bence muhteşem bi ürün..
    n91 den aslında daha güzell ama hafıza konusunda n91 ezip geçiyor .. ?

• wi fi ozelliğine bayıldm kesin alıcam cıktıktan sonra smdiden para briktrmek lazm
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

wi fi ozelliğine bayıldm kesin alıcam cıktıktan sonra smdiden para briktrmek lazm

AYNEN
  • 7710 da 648x480
  • quote:

Orjinalden alıntı: Usta_AsH

7710 da 648x480

BU 7710U EZER BİÇER PARÇAPİNÇİK EDER.TÜM NOKIALARI TÜM SAMSUNGLARI SİEMENSLER KISACAASI ÜRETİCİLERİN TÜM TELEONLARINI EZER BİÇER
  • quote:

Orjinalden alıntı: teknode

quote:

Orjinalden alıntı: Usta_AsH

7710 da 648x480

BU 7710U EZER BİÇER PARÇAPİNÇİK EDER.TÜM NOKIALARI TÜM SAMSUNGLARI SİEMENSLER KISACAASI ÜRETİCİLERİN TÜM TELEONLARINI EZER BİÇER

n91 ???!
  • N91 NE Kİ BUNUN YANINDA.
  • quote:

N91 NE Kİ BUNUN YANINDA.

*4 gb microdriver
    *daha kullanışlı tuş düzeni
    *standart ses girişi
    *daha kalite ekran
    *kutu içeriğinden çıkan kalite kulaklık
    .
    .
    .
    vs..

ama yinede p990 n91 birbirine çok yakın ve aralarında seçim yapmak çok zorr. bekleyip kiin iiği kimin kötü olduğunu görecezz
  • DAHA KALİTELİ EKRAN MI DOSTUM BENİ GÜLDÜRME

N91 DE 176X208 EKRAN VAR

TİPİ KÖTÜ

KAMERASI KÖTÜ FLAŞ FOKUS YOK
    P990I N91 İLE KIYASLAMAM BİLE ASLA NEKİ P990IN YANINDA O TAKOZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 10 Ekim 2005, 19:29:05 >
  • quote:

DAHA KALİTELİ EKRAN MI DOSTUM BENİ GÜLDÜRME

N91 DE 176X208 EKRAN VAR

TİPİ KÖTÜ

KAMERASI KÖTÜ FLAŞ FOKUS YOK
    P990I N91 İLE KIYASLAMAM BİLE ASLA NEKİ P990IN YANINDA O TAKOZ

+1907
    up
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.