Şimdi Ara

0850 nerenin alan kodu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
659.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni bir alan kodu duydum bu 0850 nerenin alan kodu?

• seninbey o kod taşınabilir alan kodu diye adlandırılan bi kod yeni bi servis numara değiştirme olayını kaldırmak için yapıldı diye duydum misal A şehrinden taşındın B şehrindede aynı noyu taşıyabiliyorsun...
  • Aynı zamanda wirofon kullanıcılarının kodu da 0850
  • Superonline telefonlarında
  • Wirefon kullanan yok sanırım :) Wirefon kullanan Türk Telekom tarafından abonelere tahsis edilen yeni alan kodu 0850 arkadaşlar.
  • ilk kez duydum ilgınç
  • biriadsl de 0850 li telefon atamaya başladı.
  • Gece 03:30 gibi beni aradılar 0850 'li bir numaradan : )
  • 08502105429

benide bu gün aradılar telefonla birinet dediler

sordukalrı soru şu internet kullanıyormusunuz bende evet ttnette üyeyim dedim kapattım
  • 850 alan kodlu numaraların adı "konumdan bağımsız numara"

bir yıldır kullanılıyor

mantığı şu, sabit telefon kullanmak istiyorsun ancak belli bir adresten bağımsız kullanmak istiyorsun. bu numaralar bunu sağlıyor.

nerde online olursan oradan aramaya ve aranmaya başlıyorsun

hangi numaranın hangi işletmecide olduğu bilgisinehttp://www.btk.gov.tr/elektronik_haberlesme_sektoru/yetkilendirme/numaralandirma/konumdan_bagimsiz_numaralar.php linkinden bakabilirsiniz.
  • 0850 Nomadik numara diye geçer.Wirofon'da bilgisayar veya cep telefonundan wirofon programıyla kablosuz internet üzerinden karşı tarafı aradığınızda isterse seçilebilecek nomadik numaradır.

Başka servislerde de geçmektedir.

Basit bir ifadeyle arkasında başka bir sabit hat barındıran internet üzeri aramalarda kullanılan bir numaradır.
  • 444 lü numaralar ayrıca ücretlendirildiği için büyük firmalar artık müşteri hizmetleri için bu numaraları kullanıyorlar
  • hepsiburadanın müşteri hizmetleride bu alan kodunu kullanıyor.
  • o zaman bari butun firmalar mus. hiz. icin bu numaralari kullanirlar da, telekom+btk'nin 444 kazigindan kurtulmus oluruz.
  • aynen dostum..müşteri hizmetleri temsilciye bağlanana kadar en az 5 tl telefon parası yazıyor
  • 0850 ile başlayan ve beni arayan numaralar firmaların müşteri hizmetleriydi hep. telekomdan taşınan sabit hatların ortak kodu.
  • cepten. wirofon olarak kullaniyorum, cebe voip programi kuruyorsunuz kullanici adi ve sifre girip kullanmaya basliyorsunuz.
  • Hep merak etmişimdir bu numaranın nasıl olduğunu sayenizde ne amaçla kullanıldığını öğrendim.
  • acaba bu numaralar simkartlarada basılabiliyormu
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.