- x
Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Güvenlimidir?
106 Cevap29467 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1069 Mesaj
11 Ekim 2010; 17:43:43 

Arkadaşlar merhaba.İnternette araştırma yaparken eminotomotive rastladım.

Nedir ne değildir güvenlimidir acaba.

Firmayla uzaktan yakından bir bağlantım yoktur yanlış anlaşılmasın.

http://www.eminoto.com.tr/merak_edilenler

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:13:29 

Yüzde yüz güvenilir bir şirkettir tavsiye ederim.

ben 20.000 tl lik bi arabaya yazıldım vadesi geldiğinde para olarak almak istediğimi bildirdim ve tam vadesinde paramı aldım şimdi taksitleri ödemeye devam ediyorum.

Soruların varsa cevaplayabilirim.

38 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:26:41 

yıllardan beri var olan bi firma,ama bu şekilde araba almak ne kadar mantıklı?sanırım sistem şu şekilde işliyo:mesela 50 kişilik grup oluşturuyorlar,ve o 50 kişiden topladıkları aylık taksitlerle 1 araç alıp çekilişle teslim ediyorlar,ama aracı liste fiyatı üzerinden satıyorlar ve borcunuz bitene kadar gelen zamların tamamı yansıtılıyo borcunuza.bu gün bazı bayiler liste fiyatlarından ciddi oranda indirim yapıyorlar,siz o şansınızı kaybetmiş olursunuz .

486 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:46:02 

ben de sitesini inceledim ama haliyle çekincelerim var bu sistem ile ilgili.sağlam bir sözleşme yapılıyor mu? ara ödeme veya toplu ödeme çıkartıyorlar mı?

1069 Mesaj
11 Ekim 2010; 20:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

ben 20.000 tl lik bi arabaya yazıldım vadesi geldiğinde para olarak almak istediğimi bildirdim ve tam vadesinde paramı aldım şimdi taksitleri ödemeye devam ediyorum.

hocam messenger adresimi pm ledim.

Bazı detaylı sorularım olacak.

Eklerseniz sevinirim.

1069 Mesaj
11 Ekim 2010; 20:28:24 

quote:

Orijinalden alıntı: hmfz-000

yıllardan beri var olan bi firma,ama bu şekilde araba almak ne kadar mantıklı?sanırım sistem şu şekilde işliyo:mesela 50 kişilik grup oluşturuyorlar,ve o 50 kişiden topladıkları aylık taksitlerle 1 araç alıp çekilişle teslim ediyorlar,ama aracı liste fiyatı üzerinden satıyorlar ve borcunuz bitene kadar gelen zamların tamamı yansıtılıyo borcunuza.bu gün bazı bayiler liste fiyatlarından ciddi oranda indirim yapıyorlar,siz o şansınızı kaybetmiş olursunuz .

ben 2. el araba almak için düşünüyorum.

Sıfır araba konusunda haklı olabilirsiniz.

406 Mesaj
11 Ekim 2010; 20:51:28 

quote:

Orijinalden alıntı: greenman

ben 2. el araba almak için düşünüyorum.

Sıfır araba konusunda haklı olabilirsiniz.

evet o dedikleri 0 araba için geçerli.bende seneye yazın gireceğim.peşinat verince taksit sayısının yarısına gelmeden arabayı alma özelliği çok güzel.mesela 5bin peşinat verdik 20ay taksite girdik ilk 10ayin içinde çekilis yapılıyor.arkadaşımda girecek o direk şirinevlerdeki şubesine gitti görüştü sağlam firma diyor.sağlam olmasa 20seneye yakın bu sektörde çoktan altlarından minderini çekerlerdi bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

247 Mesaj
11 Ekim 2010; 20:55:00 

Yıllar önce yakınbir arkadışım aynıyöntemle araç satan fuzul otomotivden bir araç satınalmıştı,genellikle inançları gereği banka kredisi kullanmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir yöntem gelen zamlar ödemediği kısıma yansıtılıyor örnek olarak 36 taksit aldık aracada 2000 lira zam geldi taksidin daha 18 ayı duruyorsa gelen zamında yarısı kalan taksitlere yansıtılıyordu,birkaç kampanya çeşidi daha vardı ama arkadşın tercih ettiği anlattığım şekildeydi.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:07:34 

quote:

Hocam güzel söylüyorsunda benim örneğimde olduğu gibi kampanyalarını beğenmezsen arkadaş ben paramı alacağım diyosun ve gayet güzelde alıyosun sonra koy paranı cebine istediğin bayiye git.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:09:55 

quote:

Orijinalden alıntı: keppir

ben de sitesini inceledim ama haliyle çekincelerim var bu sistem ile ilgili.sağlam bir sözleşme yapılıyor mu? ara ödeme veya toplu ödeme çıkartıyorlar mı?

Evet ilk kampanyaya girerken sözleşme imzalanıyor.

ara ödeme veya toplu ödeme olmuyor zaten ödeyeceğin taksiti ve vadeyi sen belirliyosun taksit süresi uzadıkça doğal olarak teslimat süreside uzamış oluyor.

1626 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:14:10 

Akrabalarım İstanbul'da hem otomobile hemde eve yazıldı. Onlarda çok araştırmıştı. Bu firmayla alışveriş yapan bildiklerinden sağlam referans aldılar. Eve 1 yıldır, otomobile 6 aydır ödeme yapıyorlar. Otomobili yaza alacaklar. Ev birkaç yıl sonra (60 aylık gruptalar).

Paran yoksa japon, paran varsa alman...

Skoda Octavia 1.6 Elegance (2001)

1017 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:22:23 

quote:

Hocam güzel söylüyorsunda benim örneğimde olduğu gibi kampanyalarını beğenmezsen arkadaş ben paramı alacağım diyosun ve gayet güzelde alıyosun sonra koy paranı cebine istediğin bayiye git.

o zaman sisteme girmenin bir anlamı yok sen karşındaki insanlara "al bu parayı şu kadar ay işlet sonra kazandığını sen al ana parayı bana taksit taksit geri ver hatta ben sana birde üyelik ücreti ödeyim" demiş oluyorsun.

Onlara vereceğin parayı her ay faize yatırmasan bile dolar al-altın al-euro al birşey yap kazancın olur en azından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 11 Ekim 2010; 21:23:54 >

7006 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:28:30 

Bana pek mantıklı gelmedi.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

o zaman sisteme girmenin bir anlamı yok sen karşındaki insanlara "al bu parayı şu kadar ay işlet sonra kazandığını sen al ana parayı bana taksit taksit geri ver hatta ben sana birde üyelik ücreti ödeyim" demiş oluyorsun.

Onlara vereceğin parayı her ay faize yatırmasan bile dolar al-altın al-euro al birşey yap kazancın olur en azından

seninkide bir seçenek.

dileyen öyle yapar dileyen böyle.

bu eminotomotivin asıl mantığı benim gibi para biriktiremeyen insanlar için yapılmış çok güzel bir sistem.

her ayın 5-6 sı gibi cebine mesaj geliyor örneğin 600 tl borcunuz var son ödeme bu ayın 20 si gibilerinden. Aynen kredi kartı mesajı gibi. sende bu benim borcum diye şartlanıyosun ve o parayı bi kenara ayırıyosun lüzümsuz işlere harcamamış oluyosun dolayısıyla paranı biriktirmiş oluyosun.

Ayrıca para kullanma meselesine gelince örneğin vade ortası sistemde vade ortasına kadar sen taksit ödüyosun ve onlar senin paranı kullanıyolar doğru. ama vade ortası gelince sen yatırdığın paranın 2 katını alıyosun vede sen onların parasını kullanmış oluyosun.

6367 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:55:37 

Onceden soyleyeyim sistemi falan incelemedim. Ama burada okuduklarim hosuma gitmedi.

En temizi cebindeki parayla arabani almak.

Bu adamlar para kazanmiyor olsalar bu isi yapmazlar.

Banka kredisinden daha mantikli olabilir bu arada, ben zaten ona da karsiyim.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 22:00:27 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Onceden soyleyeyim sistemi falan incelemedim. Ama burada okuduklarim hosuma gitmedi.

En temizi cebindeki parayla arabani almak.

Bu adamlar para kazanmiyor olsalar bu isi yapmazlar.

Banka kredisinden daha mantikli olabilir bu arada, ben zaten ona da karsiyim.

İllaki para kazanıyolar babasının hayrına bu işi yapacak halleri yok ya.

3311 Mesaj
11 Ekim 2010; 22:33:09 

quote:

Adamlardan para aldınız ve taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz öylemi ?

Onu geçiniz lütfen ..

Bu adamlar ile daha önce görüştüm kendilerini çok ama çok garanti bir şirket gibi görüyor ve yaptıkları kampanyalarda vs. kendilerini KESİNLİKLE riske etmeden oynuyorlar.

Bu adamlar hiç kimseye vadesi gelince parayı vermez arkadaşım. (Araçta verse evde verse ipin ucu onlarda olacak şekilde satılamaz kaydı olur.)

Belirlenen grup diyeceğim ama aslında grup falanda yok gruba katılan 3-5 kişinin devamını kendileri tamamlayarak sanal bir grup oluşturuyor sonrada sadece tek taraflı kazanca dayalı ve kesinlikle kaybedenin kendileri olmayacağı çark işlemeye başlıyor.

Bu sistemde evi veya arabası ilk başlarda çıkanlar son aya kadar olan ödemelerinde kendilerinden sonraki kişilere her ay kira yardımı yaptıklarından dolayı her ne hikmetse hangi gruba yazılırsanız yazılın arabanız yada eviniz ilk 10 hafta içinde size çıkıyor ve sonunda toplamda en KALIN ödemeyi yaparak banka faizini kat kat aşacak şekilde SÖZDE FAİZSİZ olarak istediğiniz eve yada arabaya kavuşuyorsunuz.

Adamlar ile yaptığım Tel görüşmesinde yaptığım hesaplar sonucu banka faizinden uyguna gelen ve aslında onların işin gelmeyen çekiliş ortası teslim sistemi ile 120 bin TL lik bir gruba girmek istediğimi söyledim ve nasıl olduysa 1 hafta içinde benim ödeme planıma uygun şekildeki 120 kişiyi toplayıp grubu oluşturuverdiler ve beni görüşmeye çağırdılar.

Kendilerine hesaplarımı yaptığımı ve bu sisteme kayıt olmak istediğimi ve söz ettikleri TEMİNAT ın neden ibaret olduğunu sorduğumda bana ''Size şirket senedi verelim.'' dediler.

Bende şirket senedi yerine yaptığım her 5 ödemenin sonunda Bankadan teminat mektubu vermelerini istedim.

Benim bu isteğimden sonra işin rengi birden değişti ve biz size güvenip koskoca evi üzerinize yapıyoruzda (Sanki satılamaz kaydı koymuyorlarmış gibi) siz yılların firması EMİN ŞİRKETLER GRUBUNA güvenmiyormusunuzda bilmemnede bilmemne demeye başladılar.

Bende valla bu millet zamanında Saadet zinciride İhlas holdingide bilmemnesinide gördü ve siz yarın iflas bildirseniz neyinizi alıcam diyerek oradan ayrıldım.

Bu ve bunun gibi sadece kendilerinin düşünen tek taraflı zihniyetler ile uğraşmayın arkadaşlar, paranızı kendini biriktirin evinizi arabanızı alın güle gülede kullanın ..

38 Mesaj
11 Ekim 2010; 22:53:58 

quote:

sen de kendine göre haklı olabilirsin,ama şimdi inceledim para iadesini 3 ila 6 ay arasında yapıyorlarmış,katılım bedeli de zararın olur.ben olsam onlara taksit ödeyeceyime imkanlarım dahilinde gider her ay altın alırım.ayrıca konuyu açan arkadaş ikinci el düşünüyorum demiş,ama o nasıl oluyor acaba,şimdi ben gittim aracı beğendim,dedim ki 24 ay vadeli ödemek istiyorum,aracı bana vade ortasında teslim edecekler,ne yani o aracı 12 ay elde mi tutacaklar,öyle değilse vade ortasında nası bi araç teslim edecekler bana.yanlış anlaşılmasın firma güvenirliliği hakkında lafım yok ,yıllardır ismini duyuduğm bi firma,dolandırıcı olsalar bu kadar zamandır var olamazlardı.bana bu şekilde araba almak mantıklı gelmiyo,ama başkalarına mantıklı gelebilir,ona lafım yok.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 22:57:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Adamlardan para aldınız ve taksitleri ödemeye devam ediyorsunuz öylemi ?
(1)
Onu geçiniz lütfen ..

Bu adamlar ile daha önce görüştüm kendilerini çok ama çok garanti bir şirket gibi görüyor ve yaptıkları kampanyalarda vs. kendilerini KESİNLİKLE riske etmeden oynuyorlar.
(2)
Bu adamlar hiç kimseye vadesi gelince parayı vermez arkadaşım. (Araçta verse evde verse ipin ucu onlarda olacak şekilde satılamaz kaydı olur.) (3)

Belirlenen grup diyeceğim ama aslında grup falanda yok gruba katılan 3-5 kişinin devamını kendileri tamamlayarak sanal bir grup oluşturuyor sonrada sadece tek taraflı kazanca dayalı ve kesinlikle kaybedenin kendileri olmayacağı(4) çark işlemeye başlıyor.

Bu sistemde evi veya arabası ilk başlarda çıkanlar son aya kadar olan ödemelerinde kendilerinden sonraki kişilere her ay kira yardımı yaptıklarından dolayı her ne hikmetse hangi gruba yazılırsanız yazılın arabanız yada eviniz ilk 10 hafta içinde size çıkıyor ve sonunda toplamda en KALIN ödemeyi yaparak banka faizini kat kat aşacak şekilde SÖZDE FAİZSİZ olarak istediğiniz eve yada arabaya kavuşuyorsunuz.(5)

Adamlar ile yaptığım Tel görüşmesinde yaptığım hesaplar sonucu banka faizinden uyguna gelen ve aslında onların işin gelmeyen çekiliş ortası teslim sistemi ile 120 bin TL lik bir gruba girmek istediğimi söyledim ve nasıl olduysa 1 hafta içinde benim ödeme planıma uygun şekildeki 120 kişiyi toplayıp grubu oluşturuverdiler ve beni görüşmeye çağırdılar.

Kendilerine hesaplarımı yaptığımı ve bu sisteme kayıt olmak istediğimi ve söz ettikleri TEMİNAT ın neden ibaret olduğunu sorduğumda bana ''Size şirket senedi verelim.'' dediler.

Bende şirket senedi yerine yaptığım her 5 ödemenin sonunda Bankadan teminat mektubu vermelerini istedim.

Benim bu isteğimden sonra işin rengi birden değişti ve biz size güvenip koskoca evi üzerinize yapıyoruzda (Sanki satılamaz kaydı koymuyorlarmış gibi) siz yılların firması EMİN ŞİRKETLER GRUBUNA güvenmiyormusunuzda bilmemnede bilmemne demeye başladılar.

Bende valla bu millet zamanında Saadet zinciride İhlas holdingide bilmemnesinide gördü ve siz yarın iflas bildirseniz neyinizi alıcam diyerek oradan ayrıldım.

Bu ve bunun gibi sadece kendilerinin düşünen tek taraflı zihniyetler ile uğraşmayın arkadaşlar, paranızı kendini biriktirin evinizi arabanızı alın güle gülede kullanın ..

(6)

1- Evet paramı aldım ve taksitlerimi ödemeye devam ediyorum
2- Sen yaptığın işlerde kendini riske ediyomusun
3-O adamlar herkese vadesi gelince parayı veriyor arkadaşım. bi arkadaşım var oda aldı parasını ve şimdi arabasınıda aldı mis gibi biniyor. ve elbette borcu bitene kadar senin arabana satılamaz koyuyor bundan neden rahatsız oluyosunki adam elbette kendini garantiye alacak.
4- Sen bir şirket kur ve kaybedenin kendin olacağı şekilde ayarlama yap (bunu akıl kabul ediyomu?)
5- Bu dediğiniz sadece ev kampanyasında geçerli araba kampanyasında öyle bişey yok taksit kaç lira ile başladıysa o lira ile bitiyor sadece katılım payını ödüyorsunuz e onuda adam illaki alması lazım okadar eleman çalıştırıyor vergi veriyor masraf yapıyor dimi
6- bu dediğini yapabiliyosan zaten bu sistemde ne işin var.

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:02:35 

quote:

sen de kendine göre haklı olabilirsin,ama şimdi inceledim para iadesini 3 ila 6 ay arasında yapıyorlarmış,katılım bedeli de zararın olur.ben olsam onlara taksit ödeyeceyime imkanlarım dahilinde gider her ay altın alırım.ayrıca konuyu açan arkadaş ikinci el düşünüyorum demiş,ama o nasıl oluyor acaba,şimdi ben gittim aracı beğendim,dedim ki 24 ay vadeli ödemek istiyorum,aracı bana vade ortasında teslim edecekler,ne yani o aracı 12 ay elde mi tutacaklar,öyle değilse vade ortasında nası bi araç teslim edecekler bana.yanlış anlaşılmasın firma güvenirliliği hakkında lafım yok ,yıllardır ismini duyuduğm bi firma,dolandırıcı olsalar bu kadar zamandır var olamazlardı.bana bu şekilde araba almak mantıklı gelmiyo,ama başkalarına mantıklı gelebilir,ona lafım yok.

hocam sen ikinci el olayını kafana takma. zaten ikinci el oto olarak elinde her markadan bikaç araç oluyor ama onunda ya motor seçeneği sana uymaz ya da donanım seviyesi sana uymaz onun için baştan ben vadesi gelince teslimatı para olarak almak istiyorum diyosun ve vadesi gelince paranı cebine koyup istediğin arabayı alıyosun bu kadar basit.

3311 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:17:48 

@superhead

O zaman paramı aldım deme arabamı aldım haciz koydular taksitlerin tamamını ödediğimde son taksitte bile şirket batsa arabamı elimden alırlar de.

Şirket garanti ise devlet güvencesi olacak oun yapamıyorsa bankadan teminat mektubu verecek bu kadar basit.

Kendisine geldiğinde parası garantide olacak ama milletin parası garantide olmayacak nasıl iş bu ???

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:26:08 

quote:

@superhead

O zaman paramı aldım deme arabamı aldım haciz koydular taksitlerin tamamını ödediğimde son taksitte bile şirket batsa arabamı elimden alırlar de.

Şirket garanti ise devlet güvencesi olacak oun yapamıyorsa bankadan teminat mektubu verecek bu kadar basit.

Kendisine geldiğinde parası garantide olacak ama milletin parası garantide olmayacak nasıl iş bu ???

yoo paramı aldım henüz yeni bi araba almadım para banka hesabımda duruyor.

hacizli araba mevzusuna gelince değeri 5-6 binlira olan şimdiki arcıma satılamaz konuldu. yani senin dediğin gibi bişey olsa olmaz ama hadi oldu diyelim paranın tümü asla gitmeyecek bilmeden konuşuyosun.

Ha güvenmiyosan bu işe girmezsin bu işler birazda güven meselesi.

edit:harf hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 11 Ekim 2010; 23:27:56 >

1069 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:36:38 

Bu arada buradaki mesajımdan sonra adamları aradım. 2.el sorumlusu ile görüştüm.

Miktar ne olursa olsun bize lazım olan paranın kdv si cartı curtu dahil %5.9 katılım payı aldıklarını söylediler.(Faiz demiyorlar katılım payıymış )

Mesela ben dedimki 20.000 lira lazım 2. el bir araç alacağım.5.000 tl de peşinat vereceğim dedim.

Adam kabaca hesap yaptı.1.180 tl katılım ücreti alıyor. Ben ayda 2.000 vereceğim dedim.10 ay vade oluyor.Peşinat verdiğimden dolayı ilk 4 ay içinde bana 20.000 tl verebileceklerini söylediler.

Böyle bişeyler.İyi gibi görünüyor ama bilemiyorum...

1116 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:42:36 

quote:

Bu arada buradaki mesajımdan sonra adamları aradım. 2.el sorumlusu ile görüştüm.

Miktar ne olursa olsun bize lazım olan paranın kdv si cartı curtu dahil %5.9 katılım payı aldıklarını söylediler.(Faiz demiyorlar katılım payıymış )

Mesela ben dedimki 20.000 lira lazım 2. el bir araç alacağım.5.000 tl de peşinat vereceğim dedim.

Adam kabaca hesap yaptı.1.180 tl katılım ücreti alıyor. Ben ayda 2.000 vereceğim dedim.10 ay vade oluyor.Peşinat verdiğimden dolayı ilk 4 ay içinde bana 20.000 tl verebileceklerini söylediler.

Hakkında hayırlısı.

İnşallah arzu ettiğin arabayı alırsın

Ekleme: kamuda görevliysen kamu indirimi olması lazım sor bakalım devam ediyormu? Ben 25.000 için 1300 küsur olması lazımken 900 küsur ödedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superhead -- 11 Ekim 2010; 23:45:07 >

2015 Mesaj
11 Ekim 2010; 23:52:57 

bazı arkadaşlarım çok araştırmıştı (görüşmeye bende gitmiştim) ama soruların tam net cevabını alamadılar.banka kredisi gibi arkadaş her ay şunu ödeyeceksin,borcun şu ay bitecek vs. sorularının net cevabı yok,sanki oldu bittiye getirmek istiyorlar izlenimini bırakmıştı.belki görüştüğümüz kişi yeterli değildi ama neticede biz risk ve karanlık gördük.bi yakınımda kar paylı bankadan kredi almıştı.normal kredinin faizini kat-kat geçmişti.(not:firmanın güvenirliği vs. bilmiyorum,genel yorumumdur)

1016 Mesaj
12 Ekim 2010; 0:20:44 

1999 model opel astra yı bu sistemle almıştık güvenmiştik ve almıştık emin otomotivden 1998 yılında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdrturhan -- 12 Ekim 2010; 0:21:26 >

AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC BEYAZ

2310 Mesaj
12 Ekim 2010; 1:21:06 

vaşşa bende bi ara düşündümde bana araba acil lazımdı. ayrıca bankadan kredi çektim 10000 lira ödemesi 11200. ve kredi de masrafsız. yani sonuçta aynı hesaba geliyor.

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

3158 Mesaj
12 Ekim 2010; 3:05:07 

quote:

Zaten şuan bankaların ihtiyaç kredisini kullanarak 20 bin tl yi hiç peşinatsız çekip 12 ayda 21 bin-21 500 tl arasında ödeyebiliyorsun..

Bu sisteme gerek var mı yok mu?

4 ay beklemeye, araca haciz koydurmaya gerek var mı yok mu?

İyi araştırın bence

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

406 Mesaj
12 Ekim 2010; 6:54:53 

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

Zaten şuan bankaların ihtiyaç kredisini kullanarak 20 bin tl yi hiç peşinatsız çekip 12 ayda 21 bin-21 500 tl arasında ödeyebiliyorsun..

İyi araştırın bence

20bin çekip 1000-1500 geri ödemeli hangi banka kredi veriyor söylermisn hocam

1116 Mesaj
12 Ekim 2010; 7:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: metintosyali

imkansız.

10.000 tl ye bile 1500 tl faiz alıyolar

Ayrıca 1 lira bile faiz alsalar o işe girmem faiz haramdır.

406 Mesaj
12 Ekim 2010; 7:41:21 

quote:

imkansız.

10.000 tl ye bile 1500 tl faiz alıyolar

Ayrıca 1 lira bile faiz alsalar o işe girmem faiz haramdır.

+1903 Bende aynı fikirdeyim o yüzden seneye kismetse eminotoya gireceğim.5ay geç alırım ama faizsiz alırım içim rahat binerim..

1069 Mesaj
12 Ekim 2010; 8:17:54 

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

İyi araştırın bence

Hocam ordaki fiyatı sadece örnek olsun diye koydum.

Bana lazım olan miktar farklı.

Ayrıca bankalarda en düşük yıllık faiz oranı %14-15'lerde. (İhtiyaç kredisinden bahsediyorum)

2461 Mesaj
12 Ekim 2010; 10:25:08 

Beyler faiz haram amenna ama müslümanların da bu duyarlılığını kullananlar yani faiz değil bilmem ne diyenler var yani kelime oyunu gibi...Halbuki adamların sistemini araştırdığında incelediğinde faize başka bi isim verdikleri ve de faiz kelimesini kullanmadıkları için de daha yüksek bir oran koydukları görülüyor.Emin şirketler grubu nasıl işliyor bilmiyorum ama birinden para alıyorsan ve o parayı veren kişi senden o parayı vade farklı geri alıyorsa bu iş faizi barındırır ve eğer bundan kaçışın yok ise kullanmak zorunda isen git en düşük faizlisine bulaş ki hiç olmazsa az faiz öde ve işlediğin günah için de tövbe et Allah'ın affına sığın bu günaha kılıf bulmaya çalışma....

470 Mesaj
12 Ekim 2010; 11:38:01 

vade farkıyla faiz aynı şey değildir..
ticaret ile faiz de aynı şey değildir..
tabi konunun yeri de burası değildir...

2310 Mesaj
12 Ekim 2010; 21:57:57 

@ergungur arkadaşımızın dediği gibi konun yeri burası değil ve faizle vade farkı aynı şey değil.
yalnız bir zaman kredi çekerken araştırmıştım kar payı diyorlar. yani kar-zarar ortaklığı ancak hiç zarar eden olmuyor. ve oranda devamlı aynı. valla sülalemin yarısı bölge müdürlüğü noktasına varana kadar bankacı hepside aynı şeyi söylüyor. elinden geliyorsa önünden geçme! ama işte şartlar....

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

3158 Mesaj
14 Ekim 2010; 17:33:20 

quote:

Orijinalden alıntı: metintosyali

http://www.turkiyefinan...ler/hesap_makinesi.aspx

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

1969 Mesaj
11 Kasım 2010; 15:33:13 

arkadaşlar

bu sistem zaten faizli bankalardan kredi kullanmak istemeyen insanların talebine istinaden kurulmuş bir şirkettir.

adamların kazancı, gruba girerken ödediğiniz katılım payı.

mesela 12 aylık bir takside girdiniz, 12 kişi var,ona göre -atıyorum- herkesten 1500Tl alıyor,18,000TL temiz kazancı var.

E zaten herkeste taksitlerini ödeyim birbirinin borcunu kapattıgına göre,adamın kazancı katılım payından başka bişey değil.

No Pain No Gain!!!
Guest
11 Kasım 2010; 15:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Beyler faiz haram amenna ama müslümanların da bu duyarlılığını kullananlar yani faiz değil bilmem ne diyenler var yani kelime oyunu gibi...Halbuki adamların sistemini araştırdığında incelediğinde faize başka bi isim verdikleri ve de faiz kelimesini kullanmadıkları için de daha yüksek bir oran koydukları görülüyor.Emin şirketler grubu nasıl işliyor bilmiyorum ama birinden para alıyorsan ve o parayı veren kişi senden o parayı vade farklı geri alıyorsa bu iş faizi barındırır ve eğer bundan kaçışın yok ise kullanmak zorunda isen git en düşük faizlisine bulaş ki hiç olmazsa az faiz öde ve işlediğin günah için de tövbe et Allah'ın affına sığın bu günaha kılıf bulmaya çalışma....

söz konusu şirket hakında hiç bilgim yok ama arkadaşın düşünce yapısını alkışlıyorum.

1916 Mesaj
11 Kasım 2010; 15:59:45 

Bankadan taşıt kredisi almaktan ne farkı var anlamadım...

1969 Mesaj
11 Kasım 2010; 16:16:02 

quote:

Orijinalden alıntı: airea

quote:

arkadaşlar

bu sistem zaten faizli bankalardan kredi kullanmak istemeyen insanların talebine istinaden kurulmuş bir şirkettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcse2k3 -- 11 Kasım 2010; 16:16:40 >

No Pain No Gain!!!

7006 Mesaj
11 Kasım 2010; 16:29:54 

quote:

Orijinalden alıntı: airea

Hiçbir farkı yok.Banka yerine o adamlara para kazandırıyorsun.

80 Mesaj
25 Aralık 2010; 22:33:12 

farkı olmasa binlerce kişi emin otoya gidip oradan araba almazdı direk bankaya gidip bir kredi çekerdi ..araştırmadan bilmeden yorum yapmak yanlış..tabi onlarda bu işi babalarının hayrına yapmıyorlar mecbur bir bedel almak zorundalar şirtketin devamlılığı için..

ayrıca ben burdan araba almadım ama alan yakınlarım oldu 5-6 yıl önce

2971 Mesaj
25 Aralık 2010; 22:57:03 

peki bu vatandaşlar batınca ne olacak ?

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

3311 Mesaj
25 Aralık 2010; 23:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Orasını karıştırma şimdi.

284 Mesaj
26 Aralık 2010; 1:37:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Sanayi Bakanlığında çok yüksek bir miktar teminatı olduklarını duymuştum.

Mazda3 CD 1.6

3833 Mesaj
26 Aralık 2010; 1:59:22 

Biz 92 yılında almıştık bir Şahin daha sonra 98'de Astra almıştık o zamanlar kredi sistemi fazla yaygın değildi sanırım. Hiçbir yamuk çıkmadı bildiğim kadarıyla. Artık sistem nasıldır bilmiyorum ama sağlıklı olduğu söylenemez.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2917 Mesaj
26 Aralık 2010; 11:42:21 

emin otomotiv ve fuzul otomotiv bu konuda iki önemli firmadır. ikisi de güvenilir firmalardır.

cukurova otomotiv vardı yıllar önce. ondan sonra bu tip çalısıp da batan firma görmedim

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

527 Mesaj
26 Aralık 2010; 11:59:04 

Nedense aklıma Titanlar veya en güncel haliyle Lyoness geldi. Bankaları kullanın arkadaşlar.

Bazen yaşamaya devam etme kararı almak da intihar etmektir.

1915 Mesaj
26 Aralık 2010; 12:13:55 

Saçma sapan gecekondu tipi bir organizasyon.
Böyle şeylere hala giren adamlar var mı piyasada?
Titanlanmayın sonra ağlarsınız.
Bir de referans listesi yayınlamışlar,sitede milletin bilgilerini de koymuşlar internete,sordular mı acaba :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 26 Aralık 2010; 12:15:39 >

PSN ID : ntquartex

2917 Mesaj
26 Aralık 2010; 12:47:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ClavicuLa NoX

Nedense aklıma Titanlar veya en güncel haliyle Lyoness geldi. Bankaları kullanın arkadaşlar.

emin otomotiv titan degildir. 20 yıllık bir köklü sirkettir. kadınlar nasıl gün yapar öyle sistem var.

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

2971 Mesaj
26 Aralık 2010; 12:50:24 

quote:

:)
Bazen ön yargılı olmak iyidir
o mantığa para kazandırmak mı ?
Asla..
Çoluğunun çocuğunun rıskını birilerine güvenerek riske atanları anlamak mümkün değil
Şimdir birileri çıkıp ben yaptım , arkadaşım yaptı , vs yaptı bi sıkıntı olmadı diyecektir
Unutmayınki aynı zihniyette olup zamanında milleti sıkıntıya düşürenlerden de , sıkıntı yaşamadan işini görenler vardı elbette.

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

527 Mesaj
26 Aralık 2010; 22:48:23 

Kadınlar, bir diğerinden fayda sağlamak için mi gün yaparlar? Hem Bankalara göre sundukları ne tür bir avantaj var ki, belirli ve sınırlı müşteri portföyüne sahipler? Bir Bankacı olarak mali sistem dışındaki tüm çözümler, benim gözümde potansiyel titandır.

Bazen yaşamaya devam etme kararı almak da intihar etmektir.

318 Mesaj
2 Ocak 2011; 11:49:06 

quote:

+1000 Titan Puanı

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift
http://www.info-akademi.com/

2 Mesaj
11 Şubat 2011; 14:02:16 

farkı şu arkadaşım faiz yok.vade farkı yok.bayağı büyük bir fark var...
peki bedava mı yapıyorlar hayır organizasyon ücreti alıyorlar bu da aldıgınız hizmete ve paraya göre değişiyor.100 bin ytl.alan biriyle 30 bin ytl.alan biri aynı ücreti ödemiyor gayet adil bir sistem..araştırın alanlara sorun dinleyin sonra yargılayın bilmeden sallamayın arkadaşlar günaha girmeyelim...bu arada ben bu sistemden ev almış biri olarak yazıyorum bilginize...

4 Mesaj
17 Mayıs 2011; 11:55:02