Şimdi Ara

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Güvenlimidir? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
5
Favori
101.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım sen nasıl faiz hesapladın bilmiyorum ancak senin hesabına göre faiz hesaplattım 18 aylık kredi de bile 23000 lira için minimum 27 bin lira ödüyor. dediğin gibi bunu 28-30 aya çıkarırsam da 29 bin lira ödemiş oluyorum. dolayısyla banka için kastettiğin olay aslında fiyat olarak çok fark ediyor. yani adamlarla pazarlık yaparak bu miktarı 2.5 liraya çekersen daha da avantajlı duruma geçilir diye düşünüyorum.

bende de aynı durum vardı adamlara gittim araba alacağım bana en yakın ne zaman verirsiniz dedim ödemem 1250 tl üzerinden toplamda 25 bin lira ihtiyacım var dedim 7. ayda paranı alırsın dediler 2100 tl gibi bir rakamı katılım ücreti olarak söylediler.

benim için uymayan tek tarafı 7 ay gibi bir zmaanın uzun olması oldu bu 7 ay içinde her ay çekiliş yapılmış olsaydı kesin girecektim. ama öyle bir sistemleri yokmuş. bende yüksek miktarlı bir güne dahil oldum hem para vermedim boştan yere hemde helal yollu bir iş olmuş oldu.

ama yinede ev yada başka bir araba alacak olsam kesin bu sisteme girerdim diye düşünüyorum.

en yakın örneklerinden arkadaşım ev almak için 150 binlirasına girdi örnek olmasaydı belki yanlış düşünüyor olabiliriz derdim.

• bu sistemi dini yönden araştırdım, imamlara, evliyalara, müftülere, vs. kim varsa sordum , genelde faizden bir farkı olmadığını söylediler. Soğudum sistemden , bankalar zaten faiz onlara hiç bulaşmıyorum, kendim yastık altında biriktirerek de ev alamayacağıma göre başka taktik geliştirdim. Hayvan alıp çobana verip satıyorum, buğday-arpa alıp stok yapıp kışın satıyorum. Hem helal kazanç, hem de yatırdığım para % 50 oranında her sene kar getiriyor. 3-4 sene sonra bu pislik sistemlere bulaşmadan ev veyahut araba alabilmeyi ümit ediyorum.
  • Hala faizin haram falan olduğunu zannedenler var. Çok enteresan gerçekten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irish

Hala faizin haram falan olduğunu zannedenler var. Çok enteresan gerçekten...

neden Allah ınancın yok mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

quote:

Orijinalden alıntı: irish

Hala faizin haram falan olduğunu zannedenler var. Çok enteresan gerçekten...

neden Allah ınancın yok mu ?

Alakasız bir soru...

• irish kullanıcısına yanıt
    Haram diye bahsettiğimiz olgu İslami olarak... Kuran ı Kerim'de açıkça belirtilmiş, ilk mesajı yazan olarak bana faizin "haram olmadığına dair" Kuran'dan ayet gösterebilir misin hacı ?

Tabi bu troll olup olmamanla alakalı bir soru da olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Haram diye bahsettiğimiz olgu İslami olarak... Kuran ı Kerim'de açıkça belirtilmiş, ilk mesajı yazan olarak bana faizin "haram olmadığına dair" Kuran'dan ayet gösterebilir misin hacı ?

Tabi bu troll olup olmamanla alakalı bir soru da olabilir

Uzatmak istemiyorum... Konuyu da saptırmak istemiyorum.
    Kuran da geçen faizle, günümüzde uygulanan faiz aynı şey değil. Hatta kuran da ismi faiz olarak da geçmez.
    Öyle olsaydı "enflasyon" olgusu da geçmesi gerekirdi...
    Diye devam eder konu...

• Merhaba. 18 ay 23.000 tl ye = 27.000 tl (minumum) olduğunu söylemişsiniz. Benim hesabımda aslına bakarsanız çok farklı değil ki neden anlayamadınız.

Söylemim 21 ay 23.250 tl ye = 27.350 tl (4.100 tl faiz) şeklindeydi.

Ayrıca hesaplamayı internetten yapmadım. Maaş almış olduğum bankadan yaptırdım. Bankanın internet sitesindeki faiz oranı x iken bize maaş müşterisi olmamız nedeniyle daha düşük bir faiz oranından kredi veriyorlar.
  • Olay şu arkadaşlar. Arabayı o günün fiyatından parça parça aliyorsun. Özetin özeti bu. Organizasyon ücreti ayrı. Oda firmanin kârı. Daha öncede yazdım. Firma sürekli araç aldığı için sizin aldığınız fiyatın altında alıyor aracı, haliyle oradanda kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mechultipo -- 3 Ocak 2016; 22:04:42 >
  • Bende emin evimin kendi sattığı araçlardan almak istiyorum. Bu şekilde alan var mı ?
    2000 tl'si peşin 20000/36 ay 555,55 TL taksitle almayı düşünüyorum?
    ben peşinatlı sistemle girersem ne zaman aracı alabilirim? yada kendi araçları olduğu için 2000 TL peşinatı verip aracı hemen alabilir miyim?
  • Bende pesinatli ev sistemine girdim 140bin lazim oldugunu aylik 1700 verebilecegimi 60bin pesinatim oldugunu soyledim bana tam bir yil sonra 140 bin vereceklerini soylediler bir yilda yaklasik 20bin daha odeyecegim yani 80bin verip 140bin alacagim kalani taksitle odemeye devam edecegim.Organizasyon olarak 6bin aldilar evi bulup onlara bildirecegim ekpere gelecekler sonra gunu geldiginde satisa gidecegiz. Gelelim sistemin avantajina ayni tutari bankadan ceksem aldiklari ucretin en az %300 fazla faiz ödeyeceğim bankadan mortgage kullansam banka evin tamamina emin ev ise kalan taksit tutari kadarina rehin koyuyor teminat isterseniz %2 komisyonla mektup alabilirsiniz bu sekilde guven meselesi saglanmis olur dezavantaji sureyi beklemek bankaya kiyasla beklemeye deger bir tutar one cikiyor

• Bende pesinatli ev sistemine girdim 140bin lazim oldugunu aylik 1700 verebilecegimi 60bin pesinatim oldugunu soyledim bana tam bir yil sonra 140 bin vereceklerini soylediler bir yilda yaklasik 20bin daha odeyecegim yani 80bin verip 140bin alacagim kalani taksitle odemeye devam edecegim.Organizasyon olarak 6bin aldilar evi bulup onlara bildirecegim ekpere gelecekler sonra gunu geldiginde satisa gidecegiz. Gelelim sistemin avantajina ayni tutari bankadan ceksem aldiklari ucretin en az %300 fazla faiz ödeyeceğim bankadan mortgage kullansam banka evin tamamina emin ev ise kalan taksit tutari kadarina rehin koyuyor teminat isterseniz %2 komisyonla mektup alabilirsiniz bu sekilde guven meselesi saglanmis olur dezavantaji sureyi beklemek bankaya kiyasla beklemeye deger bir tutar one cikiyor

• %100 güvenli bir sistemdir bir tanıdık araba bir akraba da ev aldı emin sayesinde şimdi rahat rahat oduyorlar ben de seneye ev ve arabayı yenileme olayına gideceğim emin grubuyla.

• kenist kullanıcısına yanıt
    "Rabbim doğru yol üzerine arayışlara girip günah işlemekten sakınan kullarından eylesin bizi." amin cümlemizi inşallah.
    Ben de tam sizin gibi yapmayı düşünüyorum 15.000 - 20.000 e girip 40.000 civarı bir araç alma planım var nasipse.
    Düşünüyordum araç iki katı değerinde ipotek ettirmeme durumu nasıl olur diye, yazdığınızı okuyunca biraz olsun rahatladım.
    Kefil olarak memur şartı var mı acaba, yakın zamanda uğrayıp görüşücem inşallah.
  • Ha bu arada benimde işyerinden iki arkadaşım araba aldı sıkıntı yok hatta birisi borcunu bitirdi arabasını satacak kısmetse...
    Bir şey daha eklemek istiyorum sene 1994'te babam ilk arabasını aldı (sıfır), 1996'da da bir arkadaşı adına da tekrar ikinci bir araba aldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 24 Şubat 2016; 16:31:43 >
  • sizi gidi Hz. İbrahim görünümlü Nemrutlar....
    uyanın millet. sizi bi güzel soyuyorlar.
    inanmayın bu din bezirganlarına. dini duygularınızı kullanarak sizi bi güzel tokatlamak istiyorlar ve yapıyorlarda.

dediklerime inanmıyorsanız şikayet var . com adresine bi girin ve "emin evim" "emin otomotiv" yazın da kandırılan gariban müminlerin düştükleri acıklı durumu bir okuyun da ibret alın.

kaçın canınızı kurtarın bu hilekarlardan.
  • arkadaşım 1 ev 1 de araba aldı emin otomotiv'in sisteminden. bu sistemi uygulayıp da bu kadar uzun süredir açık olan tek firma bildiğim kadarıyla. 20küsur senedir biliyorum firmayı ve parasını alamayan duymadım. ha ben yine de böyle bir sisteme girmem. firma batarsa ortada kalırsın. direk kredi ile hemen teslim alırım. hep öyle yaptım. emin'in sistemi maddi olarak daha karlı ama çok fazla bekliyorsun. gerçi bekleyenin de farklı avantajları oluyor, bir şekilde dengeliyorlar.

bazıları sırf faizsiz sistem diye ayar olup iftira atıyor bu firmaya. din düşmanlığı mı dindar düşmanlığı mı anlayamadım.

şimdiye kadar yamuğu olmadı bu firmanın. ama ben yine de korkarım şahsen. batarsa garantisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

arkadaşım 1 ev 1 de araba aldı emin otomotiv'in sisteminden. bu sistemi uygulayıp da bu kadar uzun süredir açık olan tek firma bildiğim kadarıyla. 20küsur senedir biliyorum firmayı ve parasını alamayan duymadım. ha ben yine de böyle bir sisteme girmem. firma batarsa ortada kalırsın. direk kredi ile hemen teslim alırım. hep öyle yaptım. emin'in sistemi maddi olarak daha karlı ama çok fazla bekliyorsun. gerçi bekleyenin de farklı avantajları oluyor, bir şekilde dengeliyorlar.

bazıları sırf faizsiz sistem diye ayar olup iftira atıyor bu firmaya. din düşmanlığı mı dindar düşmanlığı mı anlayamadım.

şimdiye kadar yamuğu olmadı bu firmanın. ama ben yine de korkarım şahsen. batarsa garantisi yok.

madem yamuğu yok, neden bukadar şikayet var?

https://www.sikayetvar.com/eminevim-eminotomotiv

bu sistemde millet birbirine tavsiye ediyor hep, çünkü müşteri getirene çeyrek altın vat ediyorlar.. üstelik saf insan da çok, adam girmiş ev için 50 bin peşinat vermiş, 6 aydır da ödeme yaparken tavsiye ediyor başka arkadaşına, gir ben ödüyorum hiç bir problem yok diyor.

teslimat zamanı geldiğinde ben görürüm ama..

üstelik benim için bir sorun da yok. ille giren kendi kaşınmıştır, başına gelecekler de müstahaktır.. ne halin varsa gör derim.

bi zahmet okuyun şikayetleri. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. 3 yılda 200 e yakın ciddi şikayetler var. bu adamlar işi gücü bıraktı da bu sözde dini bütün adamları mı karalıyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

arkadaşım 1 ev 1 de araba aldı emin otomotiv'in sisteminden. bu sistemi uygulayıp da bu kadar uzun süredir açık olan tek firma bildiğim kadarıyla. 20küsur senedir biliyorum firmayı ve parasını alamayan duymadım. ha ben yine de böyle bir sisteme girmem. firma batarsa ortada kalırsın. direk kredi ile hemen teslim alırım. hep öyle yaptım. emin'in sistemi maddi olarak daha karlı ama çok fazla bekliyorsun. gerçi bekleyenin de farklı avantajları oluyor, bir şekilde dengeliyorlar.

madem yamuğu yok, neden bukadar şikayet var?

https://www.sikayetvar.com/eminevim-eminotomotiv

bu sistemde millet birbirine tavsiye ediyor hep, çünkü müşteri getirene çeyrek altın vat ediyorlar.. üstelik saf insan da çok, adam girmiş ev için 50 bin peşinat vermiş, 6 aydır da ödeme yaparken tavsiye ediyor başka arkadaşına, gir ben ödüyorum hiç bir problem yok diyor.

teslimat zamanı geldiğinde ben görürüm ama..

üstelik benim için bir sorun da yok. ille giren kendi kaşınmıştır, başına gelecekler de müstahaktır.. ne halin varsa gör derim.

bi zahmet okuyun şikayetleri. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. 3 yılda 200 e yakın ciddi şikayetler var. bu adamlar işi gücü bıraktı da bu sözde dini bütün adamları mı karalıyorlar?

şikayetvar da şikayet olmayan firma bulamazsın. dediğim gibi şu ana kadar sistem çökmedi. ama ilerde çökmeyeceğini göstermez bu.

• sistemin çöktüğü çökeceği falan yok. bu kadar saf insan varken neden çöksün ki? türkiyenin potansiyeli çok fazla, yüklü miktarda enayi barındırıyor. uyanıklara hiç bişey olmaz. çünkü adamlar her şeyi yasal zemine oturtmuş, sözleşmede herşey firma lehine. insanlar imza attıkları şeyleri bilmiyorlar bile. bir tanesi mahkemeye gitse kaybeder zavallı.. adamlar kendilerini garantiye almış.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.