Şimdi Ara

Huzurlarınızda Samsung Omnia 7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
8.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Phone 7 lansmanına sayılı saatler kala, dünya devi telefon üreticilerinin yeni nesil akıllı telefonları gün ışığına çıkmaya başladı. Apple iOS ve Google Android platformlarına karşı Windows Mobile 6.5 ile adeta hiç bir varlık gösteremeyen Microsoft, milyonlarca dolarlık yatırım yaptığı Windows Phone 7 ile atağa kalkmaya hazırlanıyor.

Windows Vista sonrasında Windows 7 ile elde ettiği başarının bir benzerini Windows Phone 7 ile tekrarlamak isteyen Microsoft, iddialı geliyor. Yeni bir alt yapı, yeni görsel arabirim, Xbox Live entegrasyonu, gelişmiş çoklu ortam ve çevrimiiçi özelliklerle donatılan Windows Phone 7 için hazırlanan yeni nesil telefonlar da detaylanmaya başladı.

alt="Huzurlarınızda Samsung Omnia 7"

Son günlerde Android tabanlı Galaxy S modeliyle gündemde olan Samsung'un Omnia 7 modeline ait resmi detaylar ortaya çıktı. Dünyanın en büyük ikinci telefon üreticisi olan Samsung'un, Windows dünyasındaki yeni amiral gemisi olması beklenen Omnia 7, 800 x 480 piksel çözünürlüğünü destekleyen 4-inç boyutunda Super AMOLED ekrana sahip.

122.4 x 64.2 x 10.99 mm boyutlarında ve 138 gram ağırlığında olan Omnia 7, 1GHz'de çalışan Qualcomm Snapdragon QSD8250 işlemcisinden güç alıyor. Bu noktada dikkat çeken asıl detay ise, kendisi de bir işlemci geliştiricisi olan Samsung'un, sınıfının en hızlı işlemcisi olarak tanımladığı Hummingbird'ü Omnia 7'de kullanmamış olmaması.

Samsung Galaxy S ve tablet bilgisayar Galaxy Tab'e güç veren Hummingbird işlemcisi, PowerVR SGX 540 birimiyle grafik performansı en yüksek SoC çözümü olarak gösteriliyor. 8GB dahili bellek kapasitesine sahip olan Samsung Omnia 7'nın ön yüzünde Windows Phone 7'den beklendiği üzere üç buton (ana, geri ve arama) yer alıyor.

Üzerinde 5 Megapiksel çözünürlüğünde oto-fokus özellikli kamera bulunan Omnia 7, 720p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Aynı zamanda FM radyo özelliği de bulunan yeni nesil akıllı telefonun bağlantı yeteneklerine baktığımızda ise 802.11n WiFi ile birlikte Bluetooth 2.1'e yer verildiğini görüyoruz.

Üç bant UMTS/HSPA (900/1900/2100) ağları ile uyumlu olan Omnia 7'da konum belirleme için entegre A-GPS özelliğine yer verilirken, bilgisayar bağlantısı için USB 2.0 portunun da unutulmadığını görüyoruz. Standart arama motoru olarak Bing ile gelen telefon, 1,500mAh Li-Ion pil ile 3G üzerinden 370 saat konuşma süresi sunuyor.

Windows Phone 7 lansmanını takiben satışa sunulması beklenen Samsung Omnia 7'nin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7
    Samsung Omnia 7

• Samsung; kendi üretimi Hummingbird işlemcisi dururken neden Snapdragon kullanmış ki acaba? Çok enteresan...
  • maliyet maliyet maliyet

önce piyasa böyle sürer baktıki win phone 7 tuttu hummingbird ile bir güncelleme yapar köşeyi rahat döner

baktı tutmuyor 2.seriyi görmeyiz kaybettiği fazla şey olmamış olur
  • bende işlemciyi eski tutarak fiyatını ucuza vercek win 7 de yaygınlaştırma hedefinde.
  • haklısın
  • Win 7 lansmani bugun mu olacak acaba saatler kaldi diyor haberde ama. Bir de bilgi var mi bilmiyorum ama bizim 6.5lu telefonlari yukseltme imkanimiz olacak mi?
  • Amoled'te olduğu gibi üretim kapasitesi yeterli olmamış olabilir. Yoksa fabrikasını boş tutacak değil. Belki başka bir model için saklıyor olabilir. Bir miktar stok yapıp yeni model duyurabilir. Ama radyo ve amoled iyi olmuş. Bazı modellerde bulamıyoruz. Ben sevdim açıkçası.
  • Bu telefonda iş var
  • Diğer modellerden öne çıkan bir özelliği yok bana kalırsa. Tutmaz.
  • Samsung güzel telefon üretiyorda işletim sistemide aynı güzellikte olsa keşke.. çok aptalca eksiklikleri anlam vermek bile zor..
  • Lg.den iyi olmuş ..
  • Güzel görünüyor da lansman bugün müydü?
  • ekranını ve sadeliğini çok beğendim alınası bir telefon
  • kendisi de bir işlemci geliştiricisi olan Samsung'un, sınıfının en hızlı işlemcisi olarak tanımladığı Hummingbird'ü Omnia 7'de kullanmamış olmaması.

Anlamadım kullandı mı kullanmadı mı ?
  • Kullanmadı. Onu da kullansa tek hedeim haline gelecekti bu teleffon zaten. A9'lar beklemeye karar verdim ben. Artık snapdragonlar da kesmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: FinaL_İmPacT
    kendisi de bir işlemci geliştiricisi olan Samsung'un, sınıfının en hızlı işlemcisi olarak tanımladığı Hummingbird'ü Omnia 7'de kullanmamış olmaması.

Anlamadım kullandı mı kullanmadı mı ?

Kullanmadı.

Hummingbird leri milyonluk satışlar yaptığı Wave ve Galaxy S e saklıyor.

Samsung winmo7 telefon üreteceğini fakat o piyasada "hot seller" olmayacağını 1-2 ay önce açıklamıştı. Öncelikleri Bada ve Android.

Kolay gelsin
  • özellikleri iyi hoşta işlemci olmamış. hemde hiç olmamış. Hummingbird işlemcisi, PowerVR SGX 540 içeriyor ki bu da inanılmaz hoş grafikler demek. snapdragon ile üç boyutlu oyunlar çok keyif vermiyor.
  • ne zaman çıkıyor bu bilen varmı acaba?

win 7 li tel olsa alıp denemek istiyorum açıkçası , android vs bana karışık geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Win 7 lansmani bugun mu olacak acaba saatler kaldi diyor haberde ama. Bir de bilgi var mi bilmiyorum ama bizim 6.5lu telefonlari yukseltme imkanimiz olacak mi?

hayır 6.5 kullanan her cihaz yükseltilemicek...

hd2.nin sadece özel serisi güncellenicek ama oda costum romlar ile...

tr.den garantili alınan hiç bi hd2.de tam performans saglamaz kanımca çünkü 1gm rom istiyor win 7

tr.dekilerde 512mb tmpbile serisinde 1gb

onun haricinde win 6.5 lar öldü zaten onlar için androide geçiş süreci başlar telefonları pert etmek pahasına android kurucaz cihazlarımıza ben 1.5 ay sonra p4350mi android ile donatıcam... dileyen omap 850 sınıfı işlemciler için win mo kısmında açtıgım konuya bakabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: m35

quote:

Orijinalden alıntı: smd

Win 7 lansmani bugun mu olacak acaba saatler kaldi diyor haberde ama. Bir de bilgi var mi bilmiyorum ama bizim 6.5lu telefonlari yukseltme imkanimiz olacak mi?

hayır 6.5 kullanan her cihaz yükseltilemicek...

hd2.nin sadece özel serisi güncellenicek ama oda costum romlar ile...

tr.den garantili alınan hiç bi hd2.de tam performans saglamaz kanımca çünkü 1gm rom istiyor win 7

tr.dekilerde 512mb tmpbile serisinde 1gb

onun haricinde win 6.5 lar öldü zaten onlar için androide geçiş süreci başlar telefonları pert etmek pahasına android kurucaz cihazlarımıza ben 1.5 ay sonra p4350mi android ile donatıcam... dileyen omap 850 sınıfı işlemciler için win mo kısmında açtıgım konuya bakabilirler

Telefonun işlemcisini nasl öğrenebiliriz acaba? Bende Omnia Lite var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.