Şimdi Ara

Intel'in Sandy Bridge tabanlı yeni nesil Xeon işlemcilerinde entegre RAID kontrolcüsü de olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sandy Bridge tabanlı yeni nesil işlemcilerini Ocak ayı ile birlikte satışa sunmaya hazırlanan Intel, ileri entegrasyon teknikleriyle, işlemcilere yeni özellikler eklemeye başlıyor. 32nm üretim teknolojisiyle hazırladığı mevcut Core i3, Core i5 ve Core i7 işlemcilerinde entegre grafik birimine yer veren Intel, Sandy Bridge jenerasyonunda, şu an aynı paket içerisinde iki ayrı yapı olarak duran işlemci ve grafik birimini tek bir çatı altında doğal bir yapı olarak sunacak. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan Sandy Bridge işlemcilerindeki doğal entegrasyona ek olarak Intel, yeni nesil sunucu işlemcilerinde de önemli yenilikler sunacak. Elimize ulaşan bilgilere göre Intel, yeni nesil Xeon işlemcilerinde, RAID kurulumlarına destek sunacak. Sandy Bridge-EP ve Sandy Bridge-EX serisi Xeon işlemciler, bellek, PCIe Express ve grafik kontrolcüleriyle birlikte entegre RAID kontrolcüsünü de içerecekler.

Intel'in mevcut çözümlerinde anakart üzerinde yer alan RAID kontrolcüsü, yeni tasarımla işlemci üzerinde alınacak ve bu sayede maliyetlerin aşağı çekilmesi sağlanacak. Açıklanan bilgilere göre aktif RAID kontrolcüsünün işlemciye bindireceği yük en yüksek %5 civarında olacak. RAID 0, 1, 5 ve 10 kurulumlarına destek sunacak Sandy Bridge tabanlı Intel işlemciler bazı depolama yönetim özelliklerini de içerecekler. Öte yandan yeni nesil RAID olarak tanımlanan entegre yapı ile birlikte Intel, SATA 6Gbps desteği de sunacak. Maliyetlerle birlikte güç tüketimini de düşürerek verimliliği arttıracak olan yenilik için kurumsal müşterilerin 2011'in ortalarına kadar beklemesi gerekecek.

• işte müthiş bir haber...
  • bencede yaygınlasmalı standart olmalı hepsinde

intelde artik usb 3 destegi vermeli

3 sene oldu usb3 hala tam gelmedi
  • güzel bir gelişme bakalım daha neler entegre olcak bu işlemciye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 10 Ekim 2010; 20:10:09 >
  • Yakında köprü falan kalmaz.köprüsüz mblara az kaldı
  • bilgisayarınız mavi ekran verdi code:00000x562

korkmayın raıd devrede ama tahmin edin bakayım:

a)köprüdeki mi?

b)işlemcideki mi?

c)sorun wındows kullanıyor olmanızda.

bilirseniz bilgisayarınız 2 gün boyunca mavi ekran vermeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 11 Ekim 2010; 0:58:33 >
  • 3.köprüyü beklerken oldumu bu şimdi :D
  • ARKADASLAR BEN DAHA YENİ ÜYE OLDUM OYÜZDEN YENİ KONU ACMAYI BİLMORUM BAN YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM İŞLEMCİM çift 3.00 GHZ RAMİM 1.5 AMA ESKİDEN 512 MB RAMDİ BAZI OYUNLARI ACMIORDU OYUZDEN BENDE RAM EKLETTİM AMA RAM EKLETTİKTEN SONRA BİLGİSATARDA CPU KULLANIMI ARTIK HEP 100 OLUYOR BURAYA BİLE ZOR YAZIYORUM BU YAZILARI HELE ONLİNE OYUN OYNADIGIMDA HEMEN PC RESET ATIYOR NE OLUR YARDIM NE YAPIYIM PCMİ HEP TEMİZLERİM 2 FANLI ÇALIŞTIR MSCCONFİG FLN HEPSİNİ DEMEDİM FORMAT VE BU HARİC YARDIMLARINIZI BEKLİORUM ŞİMDİDEN TŞKLER
  • herşey işlemcinin içine giriyor yakında boş pcb alırız hatta elektronikçiler bilir, delikli plaket alır parçaları onun üstüne kendimiz takarız
  • "Intel'in mevcut çözümlerinde anakart üzerinde yer alan RAID kontrolcüsü, yeni tasarımla işlemci üzerinde alınacak ve bu sayede maliyetlerin aşağı çekilmesi sağlanacak"

fakat fiyatlar katlanacak büyük ihtimal..
  • Ben hala gereksiz buluyorum... Maliyetler aşağı çekiliyor ancak fiyat hep artıyor... Intel'in kendisine bir güzellik yapmış olması beni çok bağlamıyor açıkcası. Ben işlemcinin öyle her şeye karışmasını istemiyorum. Bu zamana kadar işlemci yüzünden hiç sorun yaşamadım, bundan sonra da yaşamak istemiyorum. %5 bile olsa hiç kullanmadığım RAID özelliği için işlemcime yük binsin istemiyorum. Ben iş istasyonu kullanmıyorum ki oyuncuyum ben. 400 küsür TL verdim GTX460 ekran kartı aldım sen GPU'yu CPU'ya ekledim diyorsun. Aferin sana ne diyim? Benlik değilsin o kadar diyorum. Ama tabi çıksın yeni işlemciler de göz koyduğum I7 950'nin fiyatı biraz olsun düşsün o da ayrı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderwatcher

Ben hala gereksiz buluyorum... Maliyetler aşağı çekiliyor ancak fiyat hep artıyor... Intel'in kendisine bir güzellik yapmış olması beni çok bağlamıyor açıkcası. Ben işlemcinin öyle her şeye karışmasını istemiyorum. Bu zamana kadar işlemci yüzünden hiç sorun yaşamadım, bundan sonra da yaşamak istemiyorum. %5 bile olsa hiç kullanmadığım RAID özelliği için işlemcime yük binsin istemiyorum. Ben iş istasyonu kullanmıyorum ki oyuncuyum ben. 400 küsür TL verdim GTX460 ekran kartı aldım sen GPU'yu CPU'ya ekledim diyorsun. Aferin sana ne diyim? Benlik değilsin o kadar diyorum. Ama tabi çıksın yeni işlemciler de göz koyduğum I7 950'nin fiyatı biraz olsun düşsün o da ayrı :D

Mevcut desktop anakartlarda ICH10 üzerinden yapılan RAID işlemleri zaten işlemciye yük bindiriyor. Hemde bunu yaparken HDD I/O trafiği dışında bir trafik yaratıyor kuzey köprüsü ile işlemci arasındaki QPI hattı üzerinde..

• quote:

Orijinalden alıntı: AbsoluteZero

quote:

Ben hala gereksiz buluyorum... Maliyetler aşağı çekiliyor ancak fiyat hep artıyor... Intel'in kendisine bir güzellik yapmış olması beni çok bağlamıyor açıkcası. Ben işlemcinin öyle her şeye karışmasını istemiyorum. Bu zamana kadar işlemci yüzünden hiç sorun yaşamadım, bundan sonra da yaşamak istemiyorum. %5 bile olsa hiç kullanmadığım RAID özelliği için işlemcime yük binsin istemiyorum. Ben iş istasyonu kullanmıyorum ki oyuncuyum ben. 400 küsür TL verdim GTX460 ekran kartı aldım sen GPU'yu CPU'ya ekledim diyorsun. Aferin sana ne diyim? Benlik değilsin o kadar diyorum. Ama tabi çıksın yeni işlemciler de göz koyduğum I7 950'nin fiyatı biraz olsun düşsün o da ayrı :D

Mevcut desktop anakartlarda ICH10 üzerinden yapılan RAID işlemleri zaten işlemciye yük bindiriyor. Hemde bunu yaparken HDD I/O trafiği dışında bir trafik yaratıyor kuzey köprüsü ile işlemci arasındaki QPI hattı üzerinde..

hocam işlemciye binen bu yük 3D mark puanını düşürecek kadar yoğunmudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

Yakında köprü falan kalmaz.köprüsüz mblara az kaldı

1156'da kuzey köprüsü olduğu gibi işlemciye girdi p55 yongası güney olarak çalışıyor pikomtereye geçince işlemci herşeyi içine alır (pikometre. 1nanometreden sonra gelecek olan dalga)
  • Acaba kac adet SATA Port destekleyecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Orijinalden alıntı: AbsoluteZero

quote:

hocam işlemciye binen bu yük 3D mark puanını düşürecek kadar yoğunmudur?

bu sadece kulanım sırasında yük bindirecektir,yani raid kulanaılmadığı sürece bi yük olmıycakdır işlemciye

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.