Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.youtube.com/watch?v=AAHnPEu3y_w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 19 Nisan 2013; 11:16:44 >
  • Tomtom 'u beğendim bu haliyle igo primo yu falan tozunu alır özellikle akıcılıkla. Hızıyla.
    Takipteyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

TOMTOM GO

Aşmış adamlar

Dayım nasıl kaçtı trafikten?

• Bu alet Türkiye de ne zaman satışa başlar abim?
    Bir de tüm özellikleri tam olarak çalışması lazım tabi (tmc)
    Harita teleatlas. İdare edecek mi?
  • tabi birde makul fiyatlara satılıyor olması lazım.
  • Yurt dışında en kralı 500 lira. Ama Türkiye'ye gelince olay %100 değişiyor; zengin ülkeyiz ya biz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 19 Nisan 2013; 15:02:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Yurt dışında en kralı 500 lira. Ama Türkiye'ye gelince olay %100 değişiyor; zengin ülkeyiz ya biz...

hocam abim yeni araba aldı istanbulda yolları bilmiyor çok lazım alacam diyor istanbul için en iyi cihaz hangisidir türkiye bizi ilgilendirmiyor istanbul sadece. acil cevap lazım birazdan bile çıkıp alabiliriz aslında tomtom 135 hakkında yazılarını okudum alacaktım ama haritası teleatlas mış kafam karıştı başarsoft olmadan olmaz yazmış birisi.

not : vatanbilgisayardan alınacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 20 Nisan 2013; 16:06:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Yurt dışında en kralı 500 lira. Ama Türkiye'ye gelince olay %100 değişiyor; zengin ülkeyiz ya biz...

hocam abim yeni araba aldı istanbulda yolları bilmiyor çok lazım alacam diyor istanbul için en iyi cihaz hangisidir türkiye bizi ilgilendirmiyor istanbul sadece. acil cevap lazım birazdan bile çıkıp alabiliriz aslında tomtom 135 hakkında yazılarını okudum alacaktım ama haritası teleatlas mış kafam karıştı başarsoft olmadan olmaz yazmış birisi.

not : vatanbilgisayardan alınacak

Kafa karıştıracak bir şey yok. Söz konusu İstanbul olunca TomTom son derece yeterli. Haftasonu %25 indirimi değerlendirin.

Tomtom (teleAtlas harita) demek "Cadde İsmi" demektir. Dönüşte oturduğunuz cadde/sokağın adını girin sizi getirsin. Hiç bir ayar yapmanıza gerek yoktu, bu cihazlar tam bir Tak-Kullan cihazlardır.

Hayırlı olsun diyelim şimdiden

• Henüz 1 ay oldu tomtom un üst modellerinden via 135 i alalı. 350 Lira ödedim bu navigasyon için. Aldıktan 1 hafta sonra bilgisayara bağlayıp harita güncellemesini de yaptım. Dün evimden florya sosyal tesislerine gitmek üzere yola çıktım. İÇN den yeri buldum ve onayladım. Biraz gittik oturduğum ilçede bi sokağa soktu gittik baya sonuna geldik çıkmaz sokakmış. İnşallah ilerdede yapmaz deyip bildiğim yoldan çıktım başka sokağa geçtim. Neyse devam ettik bi süre. Yeşilköy e girer girmez. Hedefe ulaştınız demeye başladı. Arayıp sosyal tesislerden açık adres istedim. Floryadaki itfaiye nin arkasındayız dediler. Bu sefer itfaiyeyi buldum cihazdaki İÇN noktası olarak. Bu sefer yine yeşilköy de saçma sapan bi yere getirip hedefe ulaştınız dedi yine. Navigasyon olarak tamamen umudu kaybedip artık yoldan geçenlere sormaya başladık ki. mahvolduk yarım saatte tesislere vardık. TOMTOM gerçekten çok kötüymüş. İstanbul da bunu yapıyorsa diğer illerde ne yapar. O kadar güncellemede yaptık. Ki bu ilk değil ilk 1 ayda 4 yere gittiysem 3 ünde böyle yaptı. Ben dedim olabilir neyse. Ama dün işin kötü yanı evlilik yıldönümümüzdü. Saolsun tomtom işi berbat etti. Yani bu özel gündede böyle yapınca kimse kusura bakmasın yeter dedim bende.... Paranızla rezil olmak istemiyorsanız TOMTOM dan UZAK DURUN Arkadaşlar.... (Dost Tavsiyesi)

• quote:

Orijinalden alıntı: bebeto85

Henüz 1 ay oldu tomtom un üst modellerinden via 135 i alalı. 350 Lira ödedim bu navigasyon için. Aldıktan 1 hafta sonra bilgisayara bağlayıp harita güncellemesini de yaptım. Dün evimden florya sosyal tesislerine gitmek üzere yola çıktım. İÇN den yeri buldum ve onayladım. Biraz gittik oturduğum ilçede bi sokağa soktu gittik baya sonuna geldik çıkmaz sokakmış. İnşallah ilerdede yapmaz deyip bildiğim yoldan çıktım başka sokağa geçtim. Neyse devam ettik bi süre. Yeşilköy e girer girmez. Hedefe ulaştınız demeye başladı. Arayıp sosyal tesislerden açık adres istedim. Floryadaki itfaiye nin arkasındayız dediler. Bu sefer itfaiyeyi buldum cihazdaki İÇN noktası olarak. Bu sefer yine yeşilköy de saçma sapan bi yere getirip hedefe ulaştınız dedi yine. Navigasyon olarak tamamen umudu kaybedip artık yoldan geçenlere sormaya başladık ki. mahvolduk yarım saatte tesislere vardık. TOMTOM gerçekten çok kötüymüş. İstanbul da bunu yapıyorsa diğer illerde ne yapar. O kadar güncellemede yaptık. Ki bu ilk değil ilk 1 ayda 4 yere gittiysem 3 ünde böyle yaptı. Ben dedim olabilir neyse. Ama dün işin kötü yanı evlilik yıldönümümüzdü. Saolsun tomtom işi berbat etti. Yani bu özel gündede böyle yapınca kimse kusura bakmasın yeter dedim bende.... Paranızla rezil olmak istemiyorsanız TOMTOM dan UZAK DURUN Arkadaşlar.... (Dost Tavsiyesi)

Hata sende arkadaş. Niye tomtom alıyorsun ki? Harita yetersiz 1. Fahiş ve saçma güncelleme ücreti isteniyor bu 2. Avrupa da kullanılan işe yarar servislerinin hiçbiri türkiyede yok bu 3. Ve sen tomtom alıyorsun. Müstehak olmuş sana arkadaşım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben hatamı kabul ediyorum zaten. Yinede burdan diğer arkadaşları uyarıyorum. Arkadaşım sende biliyosun heryerde herkes bangır bangır en iyisi TOMTOM diyor. Ben tomtomcuların kurbanı oldum. Diğer arkadaşlar aldanmasın diye yazıyorum buraya ok. Kimseye inanmayın tomtom bildiğiniz çöp yani arkadaşlar....!!!!
  • Aslında tomtom çöp değil,yanlış anlaşılma var haritası yetersizTom tom cihaz olarak donanım olarak şuan yerli markalardan çooook önde o nedenle Türkiye için kullandığı harita biraz yetersiz diyelim.Fakat kullandığı Tele atlas harita datası Türkiye için eskiye göre baya bir gelişme gösterdiğide aşikar.
  • Pekala imkansız arkadaşım o vakit tomtom neden türkiyede yetersiz olarak onayladığınız teleatlas ı kullanıyor. Çok kaliteli bi cihaz olması önemli değil sonuçta Türkiye de kullandığı harita önemli ve ben istanbulun göbeğinde bu haritayla kayboluyorsam demek ki gelişmeler boş. Yani türkiyede kimse tomtomdan bahsetmesin. Netice olarak bize göre evet çöp. Ben bu cihaza başka harita yüklenebiliyormu bilmiyorum ama. Yükleniyorsada o haritaya vereceğim parayla o haritayı kullanan cihazı rahatlıkla alırım. Sonuç Tomtom bu haritayla çöp oluyor yine. Netice değişmiyor ne yaparsak yapalım...
  • O zaman malum soruyu soruyoruz. Tomtom neden Başarsoft kullanmıyor? diyerek sahneyi yetkililere bırakıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebeto85

Henüz 1 ay oldu tomtom un üst modellerinden via 135 i alalı. 350 Lira ödedim bu navigasyon için. Aldıktan 1 hafta sonra bilgisayara bağlayıp harita güncellemesini de yaptım. Dün evimden florya sosyal tesislerine gitmek üzere yola çıktım. İÇN den yeri buldum ve onayladım. Biraz gittik oturduğum ilçede bi sokağa soktu gittik baya sonuna geldik çıkmaz sokakmış. İnşallah ilerdede yapmaz deyip bildiğim yoldan çıktım başka sokağa geçtim. Neyse devam ettik bi süre. Yeşilköy e girer girmez. Hedefe ulaştınız demeye başladı. Arayıp sosyal tesislerden açık adres istedim. Floryadaki itfaiye nin arkasındayız dediler. Bu sefer itfaiyeyi buldum cihazdaki İÇN noktası olarak. Bu sefer yine yeşilköy de saçma sapan bi yere getirip hedefe ulaştınız dedi yine. Navigasyon olarak tamamen umudu kaybedip artık yoldan geçenlere sormaya başladık ki. mahvolduk yarım saatte tesislere vardık. TOMTOM gerçekten çok kötüymüş. İstanbul da bunu yapıyorsa diğer illerde ne yapar. O kadar güncellemede yaptık. Ki bu ilk değil ilk 1 ayda 4 yere gittiysem 3 ünde böyle yaptı. Ben dedim olabilir neyse. Ama dün işin kötü yanı evlilik yıldönümümüzdü. Saolsun tomtom işi berbat etti. Yani bu özel gündede böyle yapınca kimse kusura bakmasın yeter dedim bende.... Paranızla rezil olmak istemiyorsanız TOMTOM dan UZAK DURUN Arkadaşlar.... (Dost Tavsiyesi)

tomtom haritası istanbulda çok iyi hocam, beni istediğim her yere götürdü. belki ben şanslıydım.

• Kesinlikle katılmıyorum. Senin şansına bildiği yere gitmişsin belki ama koskoca florya sosyal tesisleri diyorum kardeşim. Buraya götüremeyen cihaz bi sokak ileri gidebiliyorsa bunun için şanslı olabilirsin. Fakat navigasyon adına 0 diyorum. İsteyen cihazla gelsin. karşılaştıralım. Her türlü iddiasınada girerim. Dediğim gibi seni kendi mahallende gezdiriyosa evet şanslı olabilirsin. Fazlasını umut bile etmiyorum. Kimsede umut etmesin. Almak isteyen varsa gelsin deneyelim. Bu kadar pahalı olupta bu kadar dandik harita mı olur. Başarsoft un başarısı bilmeyen yok. Tomtom bi kere iyi bi marka olsa iyi harita kullanır. Teleatlas gibi bi harita var içinde o cihazın cssbaycelebi kardeşim sadece bu harita cihazın iyi olmadığının göstergesi. Emin sende biraz kullandıktan sonra pişman olacaksın. Başarsoft un kalitesini bilsen tomtoma elini bile sürmezsin. Ben başka bişe demiyorum arkadaşlar. Hala tomtom diyen varsa geçmiş olsun der geçerim... (Hatta çöpte bulsanız almayın derim)

• Osman kardeşim benim anladığım kadarıyla ömür boyu ücretsiz haritayı başarsoft nerdeyse bedavadan vermiyorda ondan...
    Başka ne nedeni olabilir ki... Evet tomtom iyi bi cihaz. Ve maalesef bu iyi cihaz şuanda kullanılamayacak durumda... Yazık...
  • aslında anlamadığım bir şey daha var,,,,üstünde emek harcanmamış İÇN ler yok denecek kadar az ve emsaline göre bu kadar kötü bir haritayı,,,,,ve üstüne çok yüksek güncelleme fiyatı ile tüketicinin karşısına getiren bir firma,,,ve marka olarak isim yapmasına sebep olan servislerinin ve hizmetlerinin hiçbirisi için türkiye yatırımı olmayan bir firma,,,,nasıl olurda hala satış yapar,,,insanlar neden alır anlamıyorum. bu türkiye müşterisini sazan yerine koymakla aynı manayı ifade etmiş olmuyor mu???
  • Ne ilginç yorumlar okuyorum

Düzeltelim önce; çok veri tabanı olan bir harita yazılımı en iyisi anlamına gelmiyor; bunu yıllar içerisinde defalarca -gerektikçe- yazdım; sanırım daha çok yazacağım...

Ben 2 yıldır TomTom kullanıyorum; hiç kaybolmadım. Aradığım yeri bulamadığım oldu ama bir şekilde koordinatlarını bulup cihazımla gittim. Yerine kadar da ulaştırdı.

Şimdi sayısız örnek vermek mümkün ama POI (İÇN) yönünde TomTom Haritalarının yetersiz olduğu gerçeğini de kabullenmek lazım. Bu eksik noktada diliyorum TomTom kendini gelitirmek zorundadır.

Tecrübemle sabittir ama hatasız rotalama ve Navigasyon için TomTom algoritması bence hatasızdır.

Şöyle örneklendireyim; geçmişte de yazdım. A ve B noktası arasında 3 farklı rota var. Aynı uzunlukta bu 3 rotadan hangisinden giderseniz, bir sonraki seyahatinizde aynı rotayı önerir size. Dönüş yaptığınız Dönel Kavşağa kadar (trafik düzeni değişmediyse) aynı yolu gidersiniz.

Bir diğeri; Türkiyede HD (Historical Data) barındıran tek haritayı TomTom kullanır. Nedir farkı; Bir rota çizersiniz; sabah 10'da çizdği rota farklıdır, Akşam 18'de trafik bilgisi dikkate alınarak size daha akıcı (istatistiksel bilgi değerlendirerek) farklı bir rota çizer. Buna IQ Route diyorlar.

Bence cihazı/Markayı eleştirmeden evvel, sahip olduğunuz cihazı kullanmayı öğrenin; sahip değilseniz denemeden Boş Konuşmayın

Sevgiler, saygılar

• Aynen öyle arkadaşım 0 yatırımla satış yapıyorlar. Hep bu tomtomcuların işi. Öve öve bitiremediler. Adamlar göstere göstere enayisiniz diyor yahu. Ben kabul ettim yani yapacak bişe yok. Enayilik yaptık bi kere... Lütfen herkes elini vicdanına koysun. Tomtom diye atıp tutmayı bıraksın. Bakın ben karalama yapmıyorum burda ki öyle bişey yapsam şu daha iyi derdim. o yüzden tomtomu karalamak değil derdim. Benim derdim enayi yerine konmayın. Tomtoma para vermeden önce iyi araştırın. Tomtom iyi diyen olursa ondan uzak durun. Ya bişey bilmiyor. Yada prim alıyordur. Paranızı çöpe atmayın.!
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.