Tomtom Navigasyon Cihazları
692 Cevap79223 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

597 Mesaj
13 Şubat 2012; 22:59:05 

Ben tam anlamadım, yani mesela opet istiyorsam oturup bütün opetleri ekleyecek miyim? Müşteri hizmetlerindeki zat ne tür bir kimyasal kullanıyorsa aynısından istiyorum. Müdürüme alanımla ilgili böylesi pişkin ve çıldırtıcı bir cevap verebilmenin hevesiyle yanıp tutuşuyorum. Lakin bu derce mantıktan uzak, bu derece lakayt ve cesur olabilek için benzer bir kimyasalın yardımına ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 13 Şubat 2012; 23:00:38 >

ONUNCU KÖYDEN

4015 Mesaj
16 Şubat 2012; 15:59:32 

TomTom Cihaz Kullananlar Yeni Haritaları Hayırlı olsun.

Keyifli Navigasyonlar

Ekteki dosya (1)

1 Mesaj
23 Şubat 2012; 23:41:17 

yayınlamış olduğunuz proğramı indiremiyorum.yardımcı olurmusunuz.

4015 Mesaj
24 Şubat 2012; 7:54:50 

Sayın @zkrysahin
Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Bu konuda yayınlanan bir belge yok; indirememeniz doğal; Donanım Haber Forumlarda illegal paylaşıma da izin verilmez.

Tomtom cihazınızla bilgisayarınızı kullanarak güncel haritayı yükleyebilirsiniz.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 24 Şubat 2012; 7:56:04 >

6208 Mesaj
25 Şubat 2012; 13:56:09 

http://www.teknosa.com/..._xl_2_navigasyon_cihazi

Tomtom xl2 navigasyon cihazı 129 liraya inmiş. Tomtom bu alanda öncüdür ama duyduğuma göre Türkiye haritasında sorunlar varmış. Bu fiyata da kaçırmak istemiyorum, tavisye eder misiniz? Yoğun navigasyon kullanan biri değilimdir. İşim icabı büyük şehirlere gittiğimde ihtiyacım oluyor.

273 Mesaj
25 Şubat 2012; 14:56:20 

harita kapsamı son haritayla %71 oldu.Şu anda sanırım en fazla kapsayan bu harita.

4015 Mesaj
25 Şubat 2012; 16:38:58 

quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

http://www.teknosa.com/..._xl_2_navigasyon_cihazi

Tomtom xl2 navigasyon cihazı 129 liraya inmiş. Tomtom bu alanda öncüdür ama duyduğuma göre Türkiye haritasında sorunlar varmış. Bu fiyata da kaçırmak istemiyorum, tavisye eder misiniz? Yoğun navigasyon kullanan biri değilimdir. İşim icabı büyük şehirlere gittiğimde ihtiyacım oluyor.

Büyük şehirde kullanacaksanız sıkıntı yok; ilçelerde hala yetersiz. Cihaz iyi ve kaliteli; problemsiz neredeyse.

6208 Mesaj
26 Şubat 2012; 0:37:51 

En sonunda fiyatının uygunluğu karşısında dayanamayıp aldım cihazı. Ancak dakika bir gol bir derler ya, benimki de o hesap oldu;
Aktivasyon kodunu kabul etmiyor. Şöyle bir hata alıyorum:
Girdiğiniz etkinleştirme kodu geçerli, ancak ilişkili ürün cihazınızın türüyle veya yüklediğiniz uygulamanın sürümüyle çalışmıyor. Ana menüde ''Cihazımı güncelle''yi tıklayarak cihaz uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin. Sonra etkinleştirme kodunuzu yeniden girin.
Cihazı güncellememe rağmen odu yine kabul etmedi. İlk kez uygulamayı çalıştırdığımda birçok şeyi hızlı ve sorunsuzca güncelledi, ancak iş cihazı aktive etmeye gelince bu problemle karşılaştım.
tomtom destek birimine mail attım. Faturamı, garanti belgemi ve cihaz bilgilerimi içerir bir dosyayı da maile ekledim. Bakalım sonuç ne olacak.

4015 Mesaj
26 Şubat 2012; 9:24:18 

quote:

En sonunda fiyatının uygunluğu karşısında dayanamayıp aldım cihazı. Ancak dakika bir gol bir derler ya, benimki de o hesap oldu;
Aktivasyon kodunu kabul etmiyor. Şöyle bir hata alıyorum:
Girdiğiniz etkinleştirme kodu geçerli, ancak ilişkili ürün cihazınızın türüyle veya yüklediğiniz uygulamanın sürümüyle çalışmıyor. Ana menüde ''Cihazımı güncelle''yi tıklayarak cihaz uygulamasının en güncel sürümünü yükleyin. Sonra etkinleştirme kodunuzu yeniden girin.
Cihazı güncellememe rağmen odu yine kabul etmedi. İlk kez uygulamayı çalıştırdığımda birçok şeyi hızlı ve sorunsuzca güncelledi, ancak iş cihazı aktive etmeye gelince bu problemle karşılaştım.
tomtom destek birimine mail attım. Faturamı, garanti belgemi ve cihaz bilgilerimi içerir bir dosyayı da maile ekledim. Bakalım sonuç ne olacak.

Bu gol sayılmaz, bu sorun Müşteri Hizmetlerince çözülür.

Hayırlı olsun cihazınız, keyifli navigasyonlar

6208 Mesaj
28 Şubat 2012; 0:52:20 

Tomtoma attığım mailin cevabı geldi;
Cihazı kendileri aktive etmişler ve benim bir kod girmeme gerek kalmadığını söylemişler. Denedim, cihazı sorunsuzca güncelledim.
Müşteri hizmetlerinin bu kadar iyi çalışabileceğini tahmin etmiyordum...
Sizde aktivasyon ile sıkıntı yaşarsanız tomtom müşteri destek bölümüne faturanızın, garanti belhenizin ve cihazınızın özelliklerini gösterir bir dosyayı mailinize ekleyerek gönderin.

4015 Mesaj
28 Şubat 2012; 7:37:20 

quote:

Tomtoma attığım mailin cevabı geldi;
....
Müşteri hizmetlerinin bu kadar iyi çalışabileceğini tahmin etmiyordum...
......

En çok 48 saat içinde çözülebilir bir sorun/yardım konusuysa dönüş yapıyorlar veya çözüyorlar.

68 Mesaj
29 Şubat 2012; 20:41:05 

Sevgili arkdaşlar aracıma double din aldığım için elimde ki hiç kullanılmamış tom tom via 125 cihazımı satıcam . Aktivasyonu yapıldı. 2 yıl güncellme hakkı var . faturası var. İlgilenen olursa PM atsın .

3463 Mesaj
13 Mart 2012; 19:38:08 

Tomtom start 25. Arkadaşlar bu ürünü bi tanıdığa alacağız, ben tomtom one kullanıyorum poiplaza'dan poi indirip içine atabiliyorum one cihazıma, özellikle hız kameraları. tomtom satart 25 cihazına aynı şekilde poi hız kamerası indirip atabilir miyiz, kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum

4015 Mesaj
13 Mart 2012; 20:04:48 

Yeni seri Tomtom cihazlarda TomTom Home kullanılamıyor. My TomTom adında bir yazılım ile güncellemeleri alabiliyorsunuz. Özel (Custom İÇN) poi'leri atabiliyorsunuz ama verimli değil; yada ben verimli kullanamadım.

SpeedCam'leri kendi güncelliyor otomatik olarak; ayrıca siz de konum girerek SpeedCam ekleyebiliyorsuz. Yeni yazılımla beraber gelen hoş bir SC uyarı sistemi var.

Cihaz bağlandığında Kırmızı kutucuk içindeki mavi ikon aktif oluyor ve oraya tıklayarak, açılan web sayfasından harici içerik ekleyebiliyorsunuz.

Saygılar :)

Ekteki dosya (1)

3463 Mesaj
14 Mart 2012; 2:32:02 

Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım bu poi, daha doğrusu tomtomdan alınan poilerde ücretsiz. Baktınızmı örneğin hız kamerası sayısı tomtom'un verdiği, poiplaza üzerinden indirip atarsak 605 nokta var. Birde ben one cihazımda yazılım olmadan yedeğini alabiliyorum içerisine girip, bi sorun olursa eskisini silip yedeğini kopyala yapıştır yapabiliyordum, bu cihazdada durum aynımıdır. poiplaza üzerinden baktım iki tomtom indirme linki var 1. ov2 ( one gibi cihazlar için ) 2. asc sanırım yeni modeller için start 20-25. Arkadaşlar deneyen oldumu yazılım olmadan açıp asc dosyasını atan, yapan varsa hangi klasör yoluna attı.

4015 Mesaj
14 Mart 2012; 11:16:36 

Sayın @baranel Yeni nesil cihazlarda .ov2 format dosya kullanılmakta. Via seri cihazım için bu böyle; Start serisi için de öyledir büyük ihtimalle. asc uzantılı dosyayı indirirseniz poiedit isminde bir siteye gidip, yazılımı bilgisayarınıza kurup .ov2 dosya formatına çevirmeniz lazım. Ki, Türkçe karakterler yüzünden çoğunlukla hatalı işleme sebep olmakta.

poiplaza güzel bir site ancak Türkiye için oldukça yetersiz; ama daha iyisi de yok. Ben Google Earth kullanarak belirli POI gurupları oluşturup sonra onları .ov2 formatına çevirerek kullanıyorum. Hazırladığınız dosya (ov2) ile beraber bir de ikon (bmp) hazırlamalısınız 22x22 veya 27x27px. ekran boyutunuza göre; sonra onları cihazınıza atarsınız.

Yeni seri TomTom cihazlarda dosya yapısı görüntülenemiyor. Cihaz herhangi bir hata durumunda HardReset olayına hazırlanmış (Via için böyle) 25sn. açma düğmesine sürekli basıyorsunuz, cihaz sizin kişisel bilgilerinizi silmeden kendini tekrar yapılandırıyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir; bilgim çok da değil TomTom konusunda.

3463 Mesaj
17 Mart 2012; 22:17:46 

Dışarıdan uygulama yüklemesi program üzerinden bile olsa iyi, program üzerinden yedekleme yapabiliyoruz herhalde.

238 Mesaj
31 Mart 2012; 10:03:50 

Sayın DD252Admin;

Size bazı sorularım olacak eğer cevaplarsanız seviniriz..
Ben ve tanıdığım bir grup arkadaş renault marka otomabil sahibiyiz. Araçtalarımızda Carminat tom tom ve carminat tom tom live cihazları mevcut.
Araç satın alırken bin tl den fazla bir para verip hiç güncellemeye sahip olmamak bir yana piyasadaki 200 300 tilk cihaz alıp yıllarca yada ömür boyu güncelleme alanları duyunca cıldıracak gibi olmamamız da bir yana gayet iyi niyetli ve faydalı olabilecek LİVE servislerle ilgili türkiyede ne bir tane sppedcam nede trafik durum bilgisi mevcut. Acaba bu konuda yapılabileek bir sey varmı?
Yada bizde başka bir cihaz daha satın alıp onun ömür boyu aktivasyon kodununu carminatta kullanmayı istesek olur mu?
Bunları yazmaktayım ama sanmayın ki beleş peşindeyiz Bizler bir yıllık (3 yada 4 güncellme) güncelleme için 130 tl vermeyi fazla bulan ve istanbul dışında yaşayan Anadolu insanlarıyız. Bizim burada tom tom ana caddeleri gösterse yetiyor da..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

4015 Mesaj
3 Nisan 2012; 21:36:31 

quote:

Orijinalden alıntı: airwolf26

Sayın DD252Admin;

Size bazı sorularım olacak eğer cevaplarsanız seviniriz..
Ben ve tanıdığım bir grup arkadaş renault marka otomabil sahibiyiz. Araçtalarımızda Carminat tom tom ve carminat tom tom live cihazları mevcut.
Araç satın alırken bin tl den fazla bir para verip hiç güncellemeye sahip olmamak bir yana piyasadaki 200 300 tilk cihaz alıp yıllarca yada ömür boyu güncelleme alanları duyunca cıldıracak gibi olmamamız da bir yana gayet iyi niyetli ve faydalı olabilecek LİVE servislerle ilgili türkiyede ne bir tane sppedcam nede trafik durum bilgisi mevcut. Acaba bu konuda yapılabileek bir sey varmı?
Yada bizde başka bir cihaz daha satın alıp onun ömür boyu aktivasyon kodununu carminatta kullanmayı istesek olur mu?
Bunları yazmaktayım ama sanmayın ki beleş peşindeyiz Bizler bir yıllık (3 yada 4 güncellme) güncelleme için 130 tl vermeyi fazla bulan ve istanbul dışında yaşayan Anadolu insanlarıyız. Bizim burada tom tom ana caddeleri gösterse yetiyor da..

Bu sorunuzu yanıtlamıştım, ancak kısa bir özet buraya geçeyim. Hizmet alabilmek için yapacağınız en etkili yol araç üzerinde size belirttiğiniz miktarlarda fark talep eden firmaların, sistemin işlemesi için Navgiasyon firmasına da aynı etkili yaptırımları uygulamasına zorlamak olacaktır.

Herkes Carminat serisinden illalah demiş durumda; bir grup tanıdığım artık taşınabilir cihazlar alıp sorunu çözdü... Renault, Tofaş araçları satsın diye laf olsun diyerek kullanıcıya hiç bir fayda sağlamayacak cihazları araçların üzerinde pazarlıyorlar... Doğal olarak da sizler de kullanamıyorsunuz

Adınıza üzüldüğümü belirtmek istiyorum.

3463 Mesaj
3 Nisan 2012; 22:15:50 

Arkadaşlar tomtom start 25 aldık, güncelleme vs hepsini hallettim, deneme amaçlı eskişehir şehir merkezi diyorum bana istanbul haritası rotası gösteriyor, bir çok kez denedim durum aynı bikaç il daha denedim ili buluyor, sizde deneyip bakın. Acaba ben bi noktada hatamı yapıyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 6 Nisan 2012; 3:53:53 >

4015 Mesaj
4 Nisan 2012; 18:54:48 

Arkadaşlar TomTom'dan Yazılım Düzeltmesi yayınlanmıştır.

GPS Konumlandirma Sorunu

GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni yazılım

Bazı kullanıcılarımız 31 Mart 2012 tarihinden itibaren GPS konumlandırma sorunu yaşamaktadırlar. Sorun taşeron bir firma tarfından sağlanan GPS alıcısı yazılımda ‘artık yıl’ ayarlama hatası nedeni ile olmuştur. ‘Artık yıl’ şubat ayının her dört yılda bir 28 gün yerine 29 gün çekmesidir.

Sadece belirli TomTom cihazlarında karşılaşılan bu GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni bir yazılım güncelleme geliştirişilmiştir. Şu anda bu yazılım güncellemesi MyTomTom aracılığı ile indirime hazırdır.

GPS alım sorunundan etkilenmiş olabilecek modeller:
Start 20/25, Via 110/120/125, Via LIVE 120/125, GO LIVE 820/825, GO LIVE 1000/1005/1005 World, Blue&Me - TomTom 2 LIVE, Blue&Me - TomTom 2.

Kaynak: TomTom - Türkiye

Bilginize.

Ekteki dosya (1)

111 Mesaj
5 Nisan 2012; 22:38:26 

quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Arkadaşlar TomTom'dan Yazılım Düzeltmesi yayınlanmıştır.

GPS Konumlandirma Sorunu

GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni yazılım

Bazı kullanıcılarımız 31 Mart 2012 tarihinden itibaren GPS konumlandırma sorunu yaşamaktadırlar. Sorun taşeron bir firma tarfından sağlanan GPS alıcısı yazılımda ‘artık yıl’ ayarlama hatası nedeni ile olmuştur. ‘Artık yıl’ şubat ayının her dört yılda bir 28 gün yerine 29 gün çekmesidir.

Sadece belirli TomTom cihazlarında karşılaşılan bu GPS alım ve cihaz konumlandırma sorununu çözmek için yeni bir yazılım güncelleme geliştirişilmiştir. Şu anda bu yazılım güncellemesi MyTomTom aracılığı ile indirime hazırdır.

GPS alım sorunundan etkilenmiş olabilecek modeller:
Start 20/25, Via 110/120/125, Via LIVE 120/125, GO LIVE 820/825, GO LIVE 1000/1005/1005 World, Blue&Me - TomTom 2 LIVE, Blue&Me - TomTom 2.

Kaynak: TomTom - Türkiye

Bilginize.

birkaç gündür ev seçeneğini seçtiğimde nerde olursam olayım gideceğiniz yere ulaştınız diyor .
bu sorunla mı alakalı acaba?
cihaz xxl

4015 Mesaj
5 Nisan 2012; 22:56:29 

Sayın @bacom

Cihazınızı bir Reset'ler misiniz.

Kısaca Anlatayım bilinmiyorsa; Cihazı en az 2 saat şarj ediniz. Sonra Açma/Kapama düğmesine 20sn. Parmağınızı kıpırdatmadan basılı tutunuz. Cihaz kapanıp açılacak TomTom sesi duyulacaktır.

Sonra açık bir alanda (Tercihen aracınızda) cihazınızı uydu bulması için bekleyin. Düzelmesi gerek...

4015 Mesaj
6 Nisan 2012; 21:37:35 

Bir klip ekleyeyim de yüzümüz gülsün biraz :)

Baba annenin TomTom'u...

http://youtu.be/astB7mg_XOs

111 Mesaj
6 Nisan 2012; 21:46:27 

quote:

Sayın @bacom

Kısaca Anlatayım bilinmiyorsa; Cihazı en az 2 saat şarj ediniz. Sonra Açma/Kapama düğmesine 20sn. Parmağınızı kıpırdatmadan basılı tutunuz. Cihaz kapanıp açılacak TomTom sesi duyulacaktır.

Sonra açık bir alanda (Tercihen aracınızda) cihazınızı uydu bulması için bekleyin. Düzelmesi gerek...

Sorun halloldu teşekkürler

4015 Mesaj
6 Nisan 2012; 21:50:51 

quote:

Orijinalden alıntı: bacom

quote:

Sayın @bacom

Sorun halloldu teşekkürler

Keyifli navigasyonlar

4015 Mesaj
8 Nisan 2012; 20:16:21 

TomTom Cihazlar için bir yazılım güncellemesi dah ageldi arkadaşlar;

Bilginize :)

Ekteki dosya (1)

78 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:05:54 

dün start 25 aldım. kendi sitesinde, aldığım mağazanın sitesinde, dahili belleği 4gb gözüküyordu, zaten bu yüzden tercih etmiştim. kutusunu açtım ufak bir

kağıt çıktı. via 120 modeli ve önceki modeller (start 25 dahil) dahili hafızaları 2gb. via125 ve sonraki modeller 4gb yazıyordu.

cihazı bilgisayara bağladım ve 2gb olduğunu gördüm. bunun bir çözümü var mıdır? cihazı gidip kafalarına mı atiim napıyım bi akıl verin..

4015 Mesaj
10 Nisan 2012; 9:16:32 

Hayırlı olsun cihazınız :)

2 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:12:41 

Forumdaki herkese selamlar,sevgiler
Yurtdisindan ( Australia) Garmin Nuvi 1450T veya TOMTOM XXL 540 getirmek istiyorum, Turkiyede kullanilmak uzre .
Tomtom hakkindaki yorumlar beni endiselendirdi biraz.turkiyeden satin alinarak harita yuklenebilir herhalde.
tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.

4015 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:21:44 

Sayın @autumn-tree

Bu konudaki en doğru bilgiyi Firmaların her ikisine de e-mail atarak öğrenebilirsiniz. Garmin yönünde mümkün ancak TomTom yönünde araştırmanızı tavsiye ederim.

TOMTOM-TR Support
GARMIN-TR İletişim.

Saygılar

2 Mesaj
10 Nisan 2012; 16:33:35 

Tesekkurler DD252Admin
Dediginiz gibi en iyisi firmalarla temasa gecmek olacak...

4015 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:38:39 

sayın @autumn-tree

Bir diğer yol; oradan Go Cruize bir cihaz satın alırsınız. iGO Yazılımlı bu cihaz için Türkiye Haritasını aylık kiralayabilirsiniz de... Daha ekonomik bir çözüm
Türkiye'ye geldiğinizde Haritanız da cihazınız da hazır olmuş olur...

4015 Mesaj
19 Nisan 2012; 8:48:01 

Bilgilendirme:
TomTom Harita Güncelleme

Ekteki dosya (1)

6208 Mesaj
19 Nisan 2012; 9:45:41 

geçen ay ilk defa bu cihazı kullanayim dedim. Bandırma ilçesinde terminale götüremedi. Açıkçası tomtomdan daha iyi bir harita beklerdim. O gün bu gündür çekmecemde duruyor cihaz. Ilçelerde zayıf bir haritası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sungur 13 -- 19 Nisan 2012; 9:48:44 >

4015 Mesaj
19 Nisan 2012; 11:09:21 

quote:

geçen ay ilk defa bu cihazı kullanayim dedim. Bandırma ilçesinde terminale götüremedi. Açıkçası tomtomdan daha iyi bir harita beklerdim. O gün bu gündür çekmecemde duruyor cihaz. Ilçelerde zayıf bir haritası var.

Sayın @sungur 13

Bandırma içerisinde arama seçeneklerinizde bir sorun olmasın; ben test cihazımda herhangi bir yerden Bandırma Otogar'ına rota çizebildim. Daha ayrıntılı lokasyon verirseniz (Başlangıç noktası koordinat, tam adres gibi) tekrar bakarım.

Not: Test yapılan harita sürümü önceki sürüm. Yani güncellenmemiş haritadır.

Ekteki dosya (1)

6208 Mesaj
19 Nisan 2012; 13:14:36 

haydarçavuş camiden bursa yolundaki yeni otogara olan güzergah. Rota bende çizdim ama sürekli eski otogara götürmeye kalktı. Saçma sapan yollara soktu. Bandırmada yaşadığım için test amaçlı kullanmıştım :) cihazı güncelleyip tekrar edeyim. Zira yeni açılan avmde yok listede. Veya ben bulamadım. Hep nokia ile yolumu buluyordum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4015 Mesaj
19 Nisan 2012; 13:55:37 

Evet haklısınız Haydar Çavuş Camii İÇN'ler içinde yok. [K40.35389 D27.97016]

Hata bildirimi yapabilirsiniz.
BURAYA

Otogar da Tüm Haritalarda Atatürk Caddesi üzerinde görünüyor. Onunla da ilgili değişiklik varsa aynı yerden hata bildiriminde bulunabilirsiniz. MapShare [Cihaz İçindeki Harita Hatası Bildir özelliği] kullanırsanız Camii sizin cihazınıza otomatik eklenir. Bundan sonraki aramalarınızda görürsünüz.

Bir diğer konu güncellemeler; TomTom sıklıkla güncelleme yayınlar, ayda en az 1 kere cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp güncellikleri alabilirsiniz.

Kolay gelsin

4015 Mesaj
29 Nisan 2012; 19:34:18 

TomTom Cihaz kullananlar için çok güzel "scheme" ler (temalar)

İsterseniz mevcut scheme üzerinde değişiklik yapabiliyor, isterseniz hazır scheme'ler içinden seçip indirebiliyorsunuz.

CSE - Sheme Editor

Ben denemek için Garmin scheme kullandım; oldukça şık oldu. Okunurluğu da oldukça yüksek.

Bilginize :)

Nasıl yapacağız;

1- Scheme'yi bilgisayarımıza indereceğiz,
2- Tomtom Home kullanıyorsak ana dizinde scheme klasörü içine; mytomtom kullanıyorsak, Topluluk içeriği Ekle yönetme sayfasında aşağı doğru inerek Renk Şeması yükle seçeneğiyle cihaza atabiliyoruz.
3- Yükleme tmamlandıktan sonra cihazımızı (cihaz modeline göre) 15-20 sn. Açma/Kapama tuşuna basılı tutarak reset yapmayı unutmuyoruz.

Kolay gelsin :)

[Edit] ilgilenenler için Garmin Scheme
Garmin_Like_Scheme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 29 Nisan 2012; 20:38:18 >

780 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:01:11 

bende bir arkadaşa sipariş vermiştim go 2535WT için fakat gel gelelim yalnızca Amerika-kanada ve mexico için sayfada güncelleme gösteriyor... Cihazda ise türkiye haritası avrupa haritalarını seçince geliyor fakat güncellemelerde yok...

----VE BU KONUYLA İLGİLİ BAŞKA DA BİŞEY SÖYLEMEM! (FORREST GUMP)----

Rampage IV Formula i7 3820 4x4 Corsair Vengeance Ati 7870XT Boost Noctua NH-C14 Thermaltake DH-202
MacBook Air 13" 6.2 Sony T-300 Sony HDR-Sr11 Canon EOS 60D Wii
iPhone 5S iPad 4G

292 Mesaj
13 Mayıs 2012; 17:20:18 

arkadaşlar lütfen yardım. Ben daha önce ıgo 8 kullanıyordum ve sorunsuz ve harıka bır sekılde trafik radarları vb hersey mukemmel calışıyordu. Fakat 2012 model megan aldım ve onda tom tom home live yüklü ve berbat hıc bır sekılde harıta uymuyor son guncellemeyı yaptım ve gecen 1100 km yol gıttım ınanılmaz hatalar vardı hatta bu yuzden az daha kaza yapacaktım. sımdı sormak ıstedıgım tom tom yerıne bu sekılde aracla butunlesık tom tom yerıne nasıl ıgo 8 yuklerım lütfen yardım.

Megane Sport Tourer 1.5Dci 110HP Privilege Pp Paket ve Navigasyon, Dinamik Kırmızı 2012

63 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:05:01 

Sanırım igo ve Başarsoft harita yüklemenin bir yolu yok. Tomtom ben de kullandım. Donanımı çok güzel ama haritası çok kötü. 2.5 sene kullandım. Bu harita kapsamı ile bir daha kullanmam. Başarsoft haritali Garmin aldım. Bazen hata yapmasına rağmen T0mtom ile kıyaslanmaz.

6208 Mesaj
16 Mayıs 2012; 0:57:33 

Tomtom ilçelerde çok yetersiz. ancak büyük illerde işini gayet iyi yapıyor. Zira haftasonu bursada kaybolmadan ve en kısa sürede beni nilparktan anatoliuma kadar götürdü. Kendi başıma hayatta bulamazdım. Zaten bursada yaşamıyorum. Yazın ankarada ve adana da da kullanacağım nasipse.
Sonuç olarak ben tomtomdan memnunum. 2 yıl ücretsiz güncelleme bittiği zaman haritaya para vereceğime başarsoft kullanan (sırf ilçeler için) haritaya sahip bir navigasyona geçebilirim.

111 Mesaj
16 Mayıs 2012; 1:39:12 

Ankara da kullanıyorum çok da memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

4015 Mesaj
21 Mayıs 2012; 14:29:50 

Burnuma "Yaz Haritaları" kokusu geliyor

4015 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:20:05 

Önceki gün mü demiştim

TomTom - 2012 - Yaz Harita Güncellemesi Yayınlandı arkadaşlar.

Tomtom cihaz sahiplerine duyurulur, halen 2012 için harita güncellemesi bekleyenlere de duyurulur...

Ekteki dosya (1)

597 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:44:45 

Merak ettim bu kokular size nasıl geliyor ? :)

ONUNCU KÖYDEN

4015 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:57:46 

Şöyle;

Aslında oturup hesap yapma ile alakalı...

17 Kasım 2011 de Kış Güncellemesi yayınlanmış.
16 Şubat 2012 de Bahar Güncellemesi yayınlanmış.
15 Mayıs 2012 de Yaz Güncellemesi gelmeliydi (ki 1 hafta gecikmeli geldi bence)
15 Ağustos 2012 de yine Sonbahar Güncellemesi yayınlanacak. Tahminen...

3 ayda bir yeni harita yanlış/doğru yayınlanıyor. Sonra varsa düzeltmeler gelir ardından.

Budur benim "koku" alma yöntemim

597 Mesaj
23 Mayıs 2012; 22:51:42 

Kafasında böylesi şeyleri tutup takip edebilen insanları kıskanmışımdır hep. Beni kötü hissettirirler. :)

ONUNCU KÖYDEN

20 Mesaj
28 Mayıs 2012; 19:38:49 

Yeni aldığım TOMTOM XXL navigasyon cihazım bu hatayı veriyor. Daha önceki mesajlarınızı okudum ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

4015 Mesaj
28 Mayıs 2012; 21:09:25 

quote:

Orijinalden alıntı: nufyat45

Yeni aldığım TOMTOM XXL navigasyon cihazım bu hatayı veriyor. Daha önceki mesajlarınızı okudum ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazınızı TomTom Home ile güncelleyeceksiniz. Bunu yaptınız mı; cihaz yazılımı güncel değilse bu uyarıyı verir.

TOMTOM HOME

Bir deneyip bilgi verir misiniz.

336 Mesaj
28 Mayıs 2012; 21:23:34 

Balkanlar, Rusya ve Kafkaslarda kullanmak üzere anlık verileri de alabileceğim model tavsiye edermisiniz?

20 Mesaj
28 Mayıs 2012; 21:34:21 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nufyat45

Cihazınızı TomTom Home ile güncelleyeceksiniz. Bunu yaptınız mı; cihaz yazılımı güncel değilse bu uyarıyı verir.

TOMTOM HOME

Bir deneyip bilgi verir misiniz.

Denedim aşağıdaki yazı çıkmasına rağmen aktivasyon kodunu girerken aynı hatayı veriyor.

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nufyat45 -- 28 Mayıs 2012; 21:36:41 >

273 Mesaj
29 Mayıs 2012; 0:28:42 

0212 356 97 07 den müşteri hizmetlerine arayın.muhteml aplication uymuyordur.Başıma gelmişti benimde.

45 Mesaj
1 Haziran 2012; 9:55:20 

Via 125 TomTom cihazımın kılavuzunda söylendiği şekilde, ses kontrolünü kullanmak için yapılması gerekenleri yaptım.

Ana menü --> yardım --> ürün kılavuzları ve sonra "ne söyleyebilirim"e dokunmam isteniyor, ancak "ne söyleyebilirim" kısmı aktif değil.

Ayrıca Via 125 Tomtom cihazımın, kılavuz doğrultusunda ses kontrolünü kullanmak amacı ile ekrandaki mikrofon düğmesine dokunuyorum. Ancak bana "konuşma tanıma dosyaları yüklü değil" cevabını veriyor.

MyTomTom aracılığı ile gereken dosyaları yüklemeye çalıştığımda ise, bu içeriği bilgisayarımda arıyor.

Bu sistemin nasıl aktive edileceğini sormak için müşteri hizmetlerine iki kez mail gönderdim, ilkine işe yaramayan bir otomatik cevap verilmiş, ikinci mesajıma ise cevap verilmedi bile.

Ayrıca my tomtom bana sormadan giriş sayfamı değiştirdi.

Üçüncüsü de Tomtom'un Türkiye sayfasında kayıt yapılırsa aksesuar alımı için 10 Euroluk hediye çeki verileceği yazıyor, kayıt yaptırdım ama ne hediye çeki verildi ne de aksesuarların on-line alım linkleri var.

Son iki yakınmamı, ilk yakınmam hakkında herhangi bir iletişime geçilmediği için göndermedim. Zaten farkında değillerse, hiç birşey söylenemez. :) :)

Konusunda lider olduğunu söyleyen, satış fiyatları ortalamanın çok üzerinde ve diğer ömür boyu güncellemesi olan hemen tüm markaların aksine sadece iki yıl güncellemeye izin veren bir firmanın cihazı bu. İşporta cihazlar bile insanları memnun ederken, TomTom'un böyle bir çalışma şekli hayal kırıklığı.

4015 Mesaj
1 Haziran 2012; 21:35:19 

MyTomTom Güncellemesi var arkadaşlar; güncelleyip cihazınızı bağlayın. Ardından 103 Mb.'lık Harita düzeltmeleri de gelecektir.

Keyifli navigasyonlar

4015 Mesaj
1 Haziran 2012; 21:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: ariesx

Via 125 TomTom cihazımın kılavuzunda söylendiği şekilde, ses kontrolünü kullanmak için yapılması gerekenleri yaptım.

Ana menü --> yardım --> ürün kılavuzları ve sonra "ne söyleyebilirim"e dokunmam isteniyor, ancak "ne söyleyebilirim" kısmı aktif değil.

Ayrıca Via 125 Tomtom cihazımın, kılavuz doğrultusunda ses kontrolünü kullanmak amacı ile ekrandaki mikrofon düğmesine dokunuyorum. Ancak bana "konuşma tanıma dosyaları yüklü değil" cevabını veriyor.

MyTomTom aracılığı ile gereken dosyaları yüklemeye çalıştığımda ise, bu içeriği bilgisayarımda arıyor.

Bu sistemin nasıl aktive edileceğini sormak için müşteri hizmetlerine iki kez mail gönderdim, ilkine işe yaramayan bir otomatik cevap verilmiş, ikinci mesajıma ise cevap verilmedi bile.

Ayrıca my tomtom bana sormadan giriş sayfamı değiştirdi.

Üçüncüsü de Tomtom'un Türkiye sayfasında kayıt yapılırsa aksesuar alımı için 10 Euroluk hediye çeki verileceği yazıyor, kayıt yaptırdım ama ne hediye çeki verildi ne de aksesuarların on-line alım linkleri var.

Son iki yakınmamı, ilk yakınmam hakkında herhangi bir iletişime geçilmediği için göndermedim. Zaten farkında değillerse, hiç birşey söylenemez. :) :)

Konusunda lider olduğunu söyleyen, satış fiyatları ortalamanın çok üzerinde ve diğer ömür boyu güncellemesi olan hemen tüm markaların aksine sadece iki yıl güncellemeye izin veren bir firmanın cihazı bu. İşporta cihazlar bile insanları memnun ederken, TomTom'un böyle bir çalışma şekli hayal kırıklığı.

TomTom sesle Komut verme sistemi Türkiye için kullanılamıyor malesef. Yapmaya da hiç niyetleri yok... O nedenle o özelliği unuttuk artık !

TomTom için 10€ hediye kuponu Live serisi cihazlar için olduğunu biliyorum; bu nedenle onu da unuttuk !

TomTom Müşteri Hizmetleri ve Desteği hiç olmadığı kadar kötü son zamanlarda; robota bağlanmış sistem... Arasanız da tatmin edici bilgi alamıyorsunuz. Galiba Türkiye'den gitti TomTom'cular

245 Mesaj
1 Haziran 2012; 22:13:32