Şimdi Ara

Tomtom Navigasyon Cihazları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
946
Cevap
10
Favori
157.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hazır lafı açılmışken şunu da belirteyim, kablo uzunluğu benim aracıma kısa geliyor. Gerçi yetişmeye yetişiyor ama biraz daha uzun olsaymış konsolun kıvrımlarına göre daha estetik bir görüntü elde edebilirdim. Çakmak çoklayıcılardan ziyade, daha uzun bir kablo ayarlayabilirsem benim için çok daha faydalı olacak. Çünkü eklediğim resimden de görüleceği üzere, çakmak girişi el frenin altında ve geride olduğundan, cihazı cama konumlandırdığımda neredeyse çamaşır ipi gibi bir gerginlik söz konusu oluyor :)

Tomtom Navigasyon Cihazları

• BlackEagle kullanıcısına yanıt
    Ben eski aracımda (Honda) şöyle bir işlem yaptırmıştım. Mevcut çakmak girişinden paralel bir hat alarak, dişi bir çakmak ünitesi monte ettirmiştim ön konsolun altına görünmez bir yere. Cihaz şarj adaptörü sürekli orada takılı durumdaydı.
    Güvendiğiniz bir oto elektrikçisine yaptırın bu işlemi; yarım saat fala sürüyor. Servisinde yapmazlar...

Böyle bir çözüm üretmiştim o zamanlar. Şimdiki Şirket aracı olduğundan hiç bırakmıyorum araçta artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 24 Aralık 2013; 20:32:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagle

Hazır lafı açılmışken şunu da belirteyim, kablo uzunluğu benim aracıma kısa geliyor. Gerçi yetişmeye yetişiyor ama biraz daha uzun olsaymış konsolun kıvrımlarına göre daha estetik bir görüntü elde edebilirdim. Çakmak çoklayıcılardan ziyade, daha uzun bir kablo ayarlayabilirsem benim için çok daha faydalı olacak. Çünkü eklediğim resimden de görüleceği üzere, çakmak girişi el frenin altında ve geride olduğundan, cihazı cama konumlandırdığımda neredeyse çamaşır ipi gibi bir gerginlik söz konusu oluyor :)

Tomtom Navigasyon Cihazları

Merhaba cihazınız hayırlı olsun,
    Malesef ne çakmaklık yerinin ne de çakmaklıgın bir standart'ı var her markada farklılıklar oluyor.
    Gördüğüm kadarıyla aracınız yeni bence orasını burasıni kurcalattırıp tesisatla uğraşmayın aşağıdaki linkteki ürün gibi bir ara kablo alıp sorunu rahatlıkla ve daha ucuza çözebilirsiniz..

https://www.markado.com/telekom/hama/hama_arac_cakmak_soketi_uzatma_kablosu_1_5m/AZTSU1HM.89294

• Bakın Sayın Yönetici'in önerisi daha mantıklı; 2A şarj için akım sağlayan bir kablo bu; daha aşağı akım gücü olan bir kablo yetersiz gelebilir.
  • Yardımlarınız için teşekkürler. Çakmak uzatma kablosu benim işimi fazlasıyla görecek gibi gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar şoyle bir soru sorayım tır için hangi navigasyon cihazi alınmalı ... ücretsiz guncellemeli ve tur yukseklik agırlık ayarları yapılan hatta radar vs ... avrupa haritasi yuklu olması lazim ve tabi guncellemesi tşkler inş boyle bi alet vardir
  • stillaa kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

TIR olunca işin boyutu biraz değişiyor. Haritalar 3 katmalıdır, Kamyon versiyonlarında 4. katman devreye girer. Bu fiyat ve cihaz özelliklerini biraz daha yukarı çektiğinden fiyat da yükselmekte elbette.

TomTom PRO 5150 TRUCK LIVE cihaz tüm Avrupa haritalarını destekliyor.

Yakın zamanda bu serinin Pro 7100 modelini duyurdu TomTom.

Bu cihazların Türkiye'de satılmıyor bildiğim kadarıyla. Yurt dışından satın alınıp ilave olarak Türkiye Haritası satınalınıp her yerde kullanılabilir.

Alternatif Garmin'de var; DEZL Serisi TIR,Kamyon ve Karavanlar için öneriliyor. 2 modeli var satışta 560 ve 760 model cihazlar.

Bu cihazlar da Navteq harita kullanıyorlar. Navteq Haritaların Doğu Avrupada daha iyi olduğu biliniyor.

Araştırmanızı bu yönde yapmanızı salık vereceğim.

Her iki Harita Yazılımcının da destek birimlerine telefonla soru sorup daha doğru bilgi alabilirsiniz.

Keyifli Navigasyonlar

• cok tesekkur ederim navteq harita daha iyi ise garmin uzerine gideyim fakat ucretsiz guncelleme mevcutmu acaba ?
  • stillaa kullanıcısına yanıt
    Bu tip sektörel özellikler ekli yazılımlarda sağlanmış olabilir ÖBG.

DEZL 560 LMT sürümünde mevcut.

Firma ile görüşmeniz daha avantajlı bir alım sağlayabilir; arayın bence... GARMIN - TÜRKİYE

Hayırlı olsun

• İyi yıllar... Via 135 cihazımda sık kullanılan olarak eklediğim bir veya bir kaç noktanın daha sonra koordinat değerlerini nasıl alabilirim?
  • kasgen K kullanıcısına yanıt
    Size de İyi Yıllar dileriz

Sık kullanılanlarınızın veya Favorilerinizin tamamını sabitleyiniz. Sonra BU yazılımı indirip bilgisayarınızda çalıştırın (kurulum gerektirmez)

Çalıştırın; yazılım çalışırken cihazınızı bilgisayara bağlayın. Cihazınızı görecektir. Open Device (Alt+D) ile açtığınızda imlediğiniz favorileri göreceksiniz.

Seçin dosyayı açın. Tümünün koordinat bilgilerinin geldiğini göreceksiniz.

Alt+A ile adreslerini tespit edebilir, F5 ile de Google Maps üzerinde yerlerini görebilirsiniz.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Size de İyi Yıllar dileriz

Sık kullanılanlarınızın veya Favorilerinizin tamamını sabitleyiniz. Sonra BU yazılımı indirip bilgisayarınızda çalıştırın (kurulum gerektirmez)

Çalıştırın; yazılım çalışırken cihazınızı bilgisayara bağlayın. Cihazınızı görecektir. Open Device (Alt+D) ile açtığınızda imlediğiniz favorileri göreceksiniz.

Seçin dosyayı açın. Tümünün koordinat bilgilerinin geldiğini göreceksiniz.

Alt+A ile adreslerini tespit edebilir, F5 ile de Google Maps üzerinde yerlerini görebilirsiniz.

Saygılar.

Çok teşekkür ederim. Aslında sormak istediğim cihaz üzerinde göremez miyim? Bir de rota girilmemiş ve harita açık iken (GPS status, where I'm ve open map/find (fix bir nokta)) menüleri hariç anlık olarak bulunduğum noktanın koordinatlarını görebilir/alabilir miyim? Yine cihaz üzerinde. Umarım ifade edebilmişimdir...

• kasgen K kullanıcısına yanıt
    Evet koordinat bilgisi görebiliyorsunuz; Ana menü -> Haritayı Görüntüle -> Seçenekler -> Gelişmiş altında Haritada Göster ekranı var.

Bu kısıma girdiğinizde Koordinatlar işaretlediğinizde mevcut konumunuzun Koordinatlarını veya Harita üzerinde nereye tıklasanız (Mavi nokta yanıp söner) oranın Koordinatlerini görebilirsiniz.

Sanırım sorunuzun cevabı burada
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Yarın deneyeyim...
  • Tomtom via 125 kullanıyorum. Mydrive Connect'i yükledim, ama güncelleştirme yapamıyorum, başlat çubuğundaki simgeye tıkladığımda bağlı yazıyor ama mydrive connect de açılmıyor. Aynı problemi yaşayan var mı?
  • crazy_nikre C kullanıcısına yanıt
    Ayrıntılar tıklayın. Web tarayıcınız açılacak , Giriş yapın, güncellemeleri yükler alıp.
    Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Ayrıntılar tıklayın. Web tarayıcınız açılacak , Giriş yapın, güncellemeleri yükler alıp.
    Kolay gelsin

çok teşekkür ederim
  • merhaba arkadaşlar, burada yazılanları okuduktan sonra ömürboyu güncellemeli via 135 aldım. şarja taktım, ev adresimi girdim, bilgisayara mydrive connect yükledim, tomtom sitesinde hesap oluşturdum ancak cihazı bir türlü hesaba bağlayamadım. sorun geçersiz IP adresi yani cihaz bir türlü IP adresi alamıyor. destek hattına telefon açtım ve görevli arkadaşa derdimi anlattım. cihaz seri numarasını söyledikten sonra arkadaş beni yönlendirdi. önce mydrive connect programını silip tekrar yükledik olmadı, sonra norton internet security'de programa serbest internet giriş-çıkış izni verdik olmadı, daha sonra firewall ve antivirüsü geçici bir süre kapattık gene olmadı. sonuç olarak arkadaş bana güvenliği ve koruması olmayan bir makinada cihazı çalıştırmamı söyledi. bilgisayarda modem için elle düzenlenmiş sabit IP kullanıyorum. cihazın IP sini de elle düzenledim. bağlantı ikonunda bağlı gözüküyor ancak mydrive da bağlanıyor gözüküyor. bu arada bağlantı portunu 4000 yerine 4000-5000 arası herhangi bir sayı yaptım olmadı olmadı olmadı. yabancı forumlara da baktım sonuç alamadım. cihaz halen şarja bağlı duruyor. konuyla ilgili düşünce ve önerisi olan arkadaşları bekliyorum. saygılarımla.

• bonusb B kullanıcısına yanıt
    -Internet Explorer 11 ve 10 kullanmayın bu bir.
    -İşletim sisteminiz lisanslı olduğu varsayımından yola çıkıyorum; güncellemelerinizi tam olarak yapmalısınız.
    -USB Bağlantı aparatı, çoklayıcı vs. kullanmayın. USB Kabloyu direkt bilgisayarın arkasındaki portlardan birine bağlayın.
    Bu 3 olasılık geliyor aklıma...
    Gelişmeler ile ilgili bilgi verin lütfen.
    Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    işletim sistemim lisanslı XP ve güncel
    norton internet security lisanslı ve güncel
    ön ve arkadaki usb leri denedim
    son olarak aklıma modem içinden 4000 kapısını açmak geldi
    cihazı usb den çektim neredeyse 8 saat oldu
    kapıyı açtıktan sonra tekrar deneyeceğim
    saygılarımla
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.