Şimdi Ara

Zalman yeni işlemci soğutucusu CNPS9900 MAX'ı duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kore merkezli komponent üreticisi Zalman, ilk defa Haziran ayında gösterdiği yeni işlemci soğutucusu CNPS9900 MAX'ı resmi olarak duyurdu. Hız aşırtmacılar ve yüksek performans tutkunları için hazırlanan yeni soğutucu 94 x 131 x 152 mm boyutlarında ve 730 gram ağırlığında. Siyah nikel kaplı soğutucununen önemli özelliklerinden biri olarak kompoziy ısı borularına sahip olması gösteriliyor. Geleneksel ısı borularına göre ısıyı 1.5 kata daha iyi transfer edern tasarım ile CNPS9900 MAX iddialı geliyor.

Mavi ve Kırmızı olmak üzere iki farklı LED seçeneği ile alınabilen soğutucu, 900-1700 devir/dakika hızlarında çalışan ve çalışma hızına göre 18-30 dbA arasında gürültü yayan 135mm çapında fana sahip. Intel ve AMD'nin piyasada satılmakta mevcut masaüstü işlemcilerinin tamamıyla uyumlu olan CNPS9900 MAX 79.90$ seviyesinden satışa sunuluyor.

• Yok mu mor renkli LED fan alalım hemen. (Sparkle gtx480 gibi)
    ---

Fiyatı çok oluyor bu Zalmanın hep.En iyisi Akasa Nero ya da Gelid.

Ekleme:
    TIKLA--151TL.

Ekleme2:

O paraya Corsair H50 alınıyordu yahu zamanında. Şimdi bu yeni soğutucu da 140tl filan olur artık.
    Ya da daha iyi soğutucular alabilirim şahsen.Thermaltake Frio,Thermalright gibi,Noctua NHD14.

http://www.sanalmarketim.com/urun/9e8eef5e9b0aaaf1a2ead8a7a1adfda9/NOCTUA-NH-D14-Intel-1366-1156-775-AMD-AM2-AM2+-AM3-Cpu-Sogutucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 9 Ekim 2010; 22:22:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-19232E7C9

Yok mu mor renkli LED fan alalım hemen. (Sparkle gtx480 gibi)
    ---

Fiyatı çok oluyor bu Zalmanın hep.En iyisi Akasa Nero ya da Gelid.

Ekleme:
    TIKLA--151TL.

Ekleme2:

O paraya Corsair H50 alınıyordu yahu zamanında. Şimdi bu yeni soğutucu da 140tl filan olur artık.
    Ya da daha iyi soğutucular alabilirim şahsen.Thermaltake Frio,Thermalright gibi,Noctua NHD14.

http://www.sanalmarketim.com/urun/9e8eef5e9b0aaaf1a2ead8a7a1adfda9/NOCTUA-NH-D14-Intel-1366-1156-775-AMD-AM2-AM2+-AM3-Cpu-Sogutucu
    fiyat pahalı olmuş

• fanı ortaya almakla akıllılık etmişler,gürültü seviyesini düşürmüştüm diyecektim fan büyüklüğü ile ama pek etkisi olmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

fanı ortaya almakla akıllılık etmişler,gürültü seviyesini düşürmüştüm diyecektim fan büyüklüğü ile ama pek etkisi olmamış
    4 çekirdek işlemci fiyatına fan... işlemci en az 2 ghz o.c olacak ki verdiğin paraya değsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

4 çekirdek işlemci fiyatına fan... işlemci en az 2 ghz o.c olacak ki verdiğin paraya değsin...

Alıntıları Göster
    13.5cm fan için 30db ses biraz fazla gibi.
  • Uçak türübünü gibi xd
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmaN345

Uçak türübünü gibi xd
    Güzel bir soğutucu yapmışlar ama fiyat biraz pahalı olmuş.. Ama Zalman verdiğiniz paraya değecek türden soğutucular üretiyo onun için fiyata da pek takılmamak lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

Güzel bir soğutucu yapmışlar ama fiyat biraz pahalı olmuş.. Ama Zalman verdiğiniz paraya değecek türden soğutucular üretiyo onun için fiyata da pek takılmamak lazım..

Alıntıları Göster
    Gorsel olarak cok guzel gorunuyor ....
  • Güzel Render.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artenis

Güzel Render.
    vallaha kule tiplerin yanında iddia lı olacağını pek sanmıyorum
  • tasarım çok iyi , fiyatınada yansımış zaten.yoksa aynı performanslarda başka iyi soğutucularda var.renkli led li değilde.ortadaki beyaz led le gelirse.değiştirmeye gerek yok.metalic bi hava verir.kasaya eğilip arada izlmeek lazım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: acbold

tasarım çok iyi , fiyatınada yansımış zaten.yoksa aynı performanslarda başka iyi soğutucularda var.renkli led li değilde.ortadaki beyaz led le gelirse.değiştirmeye gerek yok.metalic bi hava verir.kasaya eğilip arada izlmeek lazım :D
    9900a led performans berbattı.bu nasıl acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

9900a led performans berbattı.bu nasıl acaba

Alıntıları Göster
    Zalman eskiden bu tip soğutucular ile çok iş yaptı fakat artık bunların performansı yeterli gelmiyor, neden hala bu tip 4 ısı borulu ve üstteki soğutucu buloğu küçük bir soğutucu yapmaya ısrar ediyor anlamıyorum. Thermalright ve Noctua varken artık bunları insanlar geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 10 Ekim 2010; 17:07:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Zalman eskiden bu tip soğutucular ile çok iş yaptı fakat artık bunların performansı yeterli gelmiyor, neden hala bu tip 4 ısı borulu ve üstteki soğutucu buloğu küçük bir soğutucu yapmaya ısrar ediyor anlamıyorum. Thermalright ve Noctua varken artık bunları insanlar geçti.

Alıntıları Göster
    Kullanmak nasip olmadı ama kullananlar ve yapılan testler sonucunda işlemci soğutucuları arasında fiyatına göre hakkını veren ve performans konusunda rakiplerini geride bırakan soğutucu Noctua NH-D14.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Kullanmak nasip olmadı ama kullananlar ve yapılan testler sonucunda işlemci soğutucuları arasında fiyatına göre hakkını veren ve performans konusunda rakiplerini geride bırakan soğutucu Noctua NH-D14.

Alıntıları Göster
    çapına göre sanki fazla sesli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeßroN

çapına göre sanki fazla sesli.

Alıntıları Göster
    En dikkatimi ceken ozelligi fan dahil agirligi 730gr bu devirde kesinlikle en hafif sogutuculardan biri oluyor yeni sogutucular fanla birlikde 1kg mi buluyor cunku.Umarim bu kadar hafif ve pahali olmasinin karsiligini veren bir performansa sahip olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

En dikkatimi ceken ozelligi fan dahil agirligi 730gr bu devirde kesinlikle en hafif sogutuculardan biri oluyor yeni sogutucular fanla birlikde 1kg mi buluyor cunku.Umarim bu kadar hafif ve pahali olmasinin karsiligini veren bir performansa sahip olur.

Alıntıları Göster
    İşlemci parasına soğutucu
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

İşlemci parasına soğutucu

Alıntıları Göster
    Alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Alınmaz.

Alıntıları Göster
    Görüntüsü sizi yanıltmasın çok daha ucuza daha performanslı ürünler bulmak mümkün.Kule tipi soğutucular kendisini kanıtlamışken Zalman neyin peşinde anlamıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.