Şimdi Ara

Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış bayisi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
18.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mac3560

giuliettayı bu şekilde beklerken c30 a da yönelmeyin hocam be. . ben şahsen istanbula gitmeyi veya başka bir ile gitmeyi düşünürdüm alfa için. . ankarada hala açmadılar ama bir de şu yandan bakın aracı satamadıkça ankara yollarında görülme ihtimali de azalıyor eşsizliği pekişiyor yani aracın tabiki tercihi siz ereceksiniz ama giu yla çekeceğiniz ilgiyi c30 la asla toplayamazsınız. . araçların teknik özelliklerini zaten daha iyi bilirsiniz siz volvoyu pek bilmiyorum kıyaslayamayacağım o yüzden. .

c30 performans olarakda görünüş olarakda giuliettanın gerisinde zaten. ya başka bi ile gitmesine giderimde şöle bişi var aracı sonuçta siparişle alcam en az 2 ay 3 ay beklicem , başka bi şehire gidip ordan sipariş vermek saçma geliyo..ellerinde olan bi model alcak olsam dediğin doğruda sipariş üzerine gelceği için saçma olur gitmem..1 hafta daha beklicem artık , ne zaman açılcağı yönünde kesin bi bilgi olsa beklerimde herhangi bi haber yada bilgi yok işte..

• ellerinde olma ihtimali de var ama istediğin aracın bunu da düşünmelisin. . buarada kesin bilgim yok ama artık açarlar daha önce yaz dönemi ve ağustos dendiğini hatırlıyorum heralde şu sıralar son hazırlıklar yapılıyordur gidip bakmak lazım açılacak mekana. . ayrıca iki üç ay beklemeyeyim diye çok da istemediğin bir araç alacak gibisin. . ben de alırken bose ses sistemi istiyordum ve birkaç küçük ayrıntı daha düşünüyordum ilk aracım olacağı için heyecanlıydım baya ve acele ettim ve iellerindekilerden stediğime en yakın olanı seçtim euro 2.05 den aldım o sırada eğer 8 hafta bekleyip istediğim siparişi vermiş olsaydım euro 1.95 den alcaktım onu da geçtim istediğim opsiyonlar olacaktı.. gençlik işte heyecanlandık ama bundan sonraki aracımı alırken kesinlikle ama kesinlikle istediğim her opsiyonu olanı almak için 3 ay da olsa beklerim. .

• quote:

ellerinde olma ihtimali de var ama istediğin aracın bunu da düşünmelisin. . buarada kesin bilgim yok ama artık açarlar daha önce yaz dönemi ve ağustos dendiğini hatırlıyorum heralde şu sıralar son hazırlıklar yapılıyordur gidip bakmak lazım açılacak mekana. . ayrıca iki üç ay beklemeyeyim diye çok da istemediğin bir araç alacak gibisin. . ben de alırken bose ses sistemi istiyordum ve birkaç küçük ayrıntı daha düşünüyordum ilk aracım olacağı için heyecanlıydım baya ve acele ettim ve iellerindekilerden stediğime en yakın olanı seçtim euro 2.05 den aldım o sırada eğer 8 hafta bekleyip istediğim siparişi vermiş olsaydım euro 1.95 den alcaktım onu da geçtim istediğim opsiyonlar olacaktı.. gençlik işte heyecanlandık ama bundan sonraki aracımı alırken kesinlikle ama kesinlikle istediğim her opsiyonu olanı almak için 3 ay da olsa beklerim. .

bende şimdi aradım alfa romeonun müşteri hizmetlerini ağustos sonu dediler ki ağustos sonuna geldik sayılır , nerde açılcak dediğimde o konuda bi bilgim yok dedi :D aldığın giulietta'nın rengi fln ne, kaç motor,sunrooflu mu söyliebilirmisin merak ettim ve memnunmusun dicem ama memnunsundur illaki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ShcaRwp.

quote:

ellerinde olma ihtimali de var ama istediğin aracın bunu da düşünmelisin. . buarada kesin bilgim yok ama artık açarlar daha önce yaz dönemi ve ağustos dendiğini hatırlıyorum heralde şu sıralar son hazırlıklar yapılıyordur gidip bakmak lazım açılacak mekana. . ayrıca iki üç ay beklemeyeyim diye çok da istemediğin bir araç alacak gibisin. . ben de alırken bose ses sistemi istiyordum ve birkaç küçük ayrıntı daha düşünüyordum ilk aracım olacağı için heyecanlıydım baya ve acele ettim ve iellerindekilerden stediğime en yakın olanı seçtim euro 2.05 den aldım o sırada eğer 8 hafta bekleyip istediğim siparişi vermiş olsaydım euro 1.95 den alcaktım onu da geçtim istediğim opsiyonlar olacaktı.. gençlik işte heyecanlandık ama bundan sonraki aracımı alırken kesinlikle ama kesinlikle istediğim her opsiyonu olanı almak için 3 ay da olsa beklerim. .

bende şimdi aradım alfa romeonun müşteri hizmetlerini ağustos sonu dediler ki ağustos sonuna geldik sayılır , nerde açılcak dediğimde o konuda bi bilgim yok dedi :D aldığın giulietta'nın rengi fln ne, kaç motor,sunrooflu mu söyliebilirmisin merak ettim ve memnunmusun dicem ama memnunsundur illaki :D

pm ledim hocam. .

• bende imkaanlarım el veririse ocak ortası gibi alfa 2004 -2005 arası 156 ts almayı düşünüyorum şimdiden takip ediyorum ancak ankaradaki bu servis sorunu beni düşündürüyor alfa hakkında yapılan olumsuz fikirlerin aksine alfa çok beğendiğim ve kuzenimde 98 model 156 var araçta bir ruh olduğu aşikar çakma fransız arablarına dönmek istemiyorum alman araçlarınında haddinden fazla abartılarak faiş fiyatlarla satılmasınada tepkiliyim ikinci elde 2004 model aynı donanıma sahip alman ve japon arabaları neredeyse alfadan 7-8 bin lira fazla fiyatlarla satılıyor alfa güzel arabadır güveniyorum ve tarzımada uygun araba her ne kadar kolay alınıp satılması gereksede birazda ruh ve tarzına uygun olması kanaatindeyim servis konusunda bilgiler alındıkça buraya yazılması rica olunur herkese iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentozi1905gs -- 21 Ağustos 2011; 14:30:56 >
  • Yahu iyi hoşta adam akıllı yetkili servis bile yok ankara'da. Kırılacak vites topuzundan ötürü eskişehire'mi gidecez ???

Açıkcası ay sonuna kadar haber gelmez ise başka bir araca yöneleceğim.
  • arkadaşlar üstün oto yani eski satışı yapan yer iki ay öncesine kadar (en son o tarihte uğramıştım) servise devam ediyordu sorduğumda da en az yıl sonuna kadar yetkili servis biz olmaya devam edeceğiz diyorlardı. . bu yıl sonu olayına pek inanmamıştım ama bayi açılsa da servise devam edeceğiz diyorlardı. kapandı mı ki şimdi orası servis yok diyorsunuz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentozi1905gs

bende imkaanlarım el veririse ocak ortası gibi alfa 2004 -2005 arası 156 ts almayı düşünüyorum şimdiden takip ediyorum ancak ankaradaki bu servis sorunu beni düşündürüyor alfa hakkında yapılan olumsuz fikirlerin aksine alfa çok beğendiğim ve kuzenimde 98 model 156 var araçta bir ruh olduğu aşikar çakma fransız arablarına dönmek istemiyorum alman araçlarınında haddinden fazla abartılarak faiş fiyatlarla satılmasınada tepkiliyim ikinci elde 2004 model aynı donanıma sahip alman ve japon arabaları neredeyse alfadan 7-8 bin lira fazla fiyatlarla satılıyor alfa güzel arabadır güveniyorum ve tarzımada uygun araba her ne kadar kolay alınıp satılması gereksede birazda ruh ve tarzına uygun olması kanaatindeyim servis konusunda bilgiler alındıkça buraya yazılması rica olunur herkese iyi günler

Yetkili servis açılsa da Birmotların kötü şöhretinden dolayı ben olsam gitmezdim zaten Giulietta alacak olanlar garanti için yetkili servis veya satıcı arıyorlar da, 2005 156 alacak adam aklı varsa zaten Birmot'un önünden bile geçmez. Ankarada bir sürü Alfa Romeo özel servisi var. Hem maddi olarak da daha avantajlı bunlar yetkili servislerden.

• quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

quote:

Orijinalden alıntı: bulentozi1905gs

bende imkaanlarım el veririse ocak ortası gibi alfa 2004 -2005 arası 156 ts almayı düşünüyorum şimdiden takip ediyorum ancak ankaradaki bu servis sorunu beni düşündürüyor alfa hakkında yapılan olumsuz fikirlerin aksine alfa çok beğendiğim ve kuzenimde 98 model 156 var araçta bir ruh olduğu aşikar çakma fransız arablarına dönmek istemiyorum alman araçlarınında haddinden fazla abartılarak faiş fiyatlarla satılmasınada tepkiliyim ikinci elde 2004 model aynı donanıma sahip alman ve japon arabaları neredeyse alfadan 7-8 bin lira fazla fiyatlarla satılıyor alfa güzel arabadır güveniyorum ve tarzımada uygun araba her ne kadar kolay alınıp satılması gereksede birazda ruh ve tarzına uygun olması kanaatindeyim servis konusunda bilgiler alındıkça buraya yazılması rica olunur herkese iyi günler

Yetkili servis açılsa da Birmotların kötü şöhretinden dolayı ben olsam gitmezdim zaten Giulietta alacak olanlar garanti için yetkili servis veya satıcı arıyorlar da, 2005 156 alacak adam aklı varsa zaten Birmot'un önünden bile geçmez. Ankarada bir sürü Alfa Romeo özel servisi var. Hem maddi olarak da daha avantajlı bunlar yetkili servislerden.

ne demek istediğini anladım :) ancak hani birilerine ''yetkili'' sıfatı verilince ordan ben farklı bi anlam çıkarıyorum aslında hem daha hızlı yedek parça daha kaliteli hizmet elemanı marka tarafından eğitim almış servis elamanı anlamı çıkarıyorum aslında yanlış bir düşüncedemiyim

• Ben Birmot'un Alfa Romeo çalışanlarına eğitim verdiğini sanmıyorum. Yoksa Mito gibi küçücük bir arabaya 5.5 litre yağ koymazlardı Bunun gibi bir sürü saçma sapan örnek var. Parça konusunda ise dünyada 800.000 adet üretilmiş bi araba için düşünmek çok gereksiz. 156'nın herhangi bir parçasını Türkiye'de bulamamak imkansız. Çok yeni bir araba değil, çok eski de bir araba değil. Sınıfında en çok satmış modellerden biri. Bu araba için parça düşünüyorsanız Giulietta'sı, Mito'su, GTV'si, Spider'ı olan ne yapsın
  • Ankarada juli sahibi birisi olarak biraz yardımcı olayım.
    1-Benim vites topuzum kırılmadığı için eskişehir'e falan gitmeme gerek kalmadı:) Sanırım istanbuldaki arkadaşlar trafikte yaşadıkları sinirden kırıp duruyorlar, çünkü kırılacak birşey gibi de görünmüyor bana.
    2-Üstün oto hala yetkili servis olarak hizmete devam ediyormuş. (Üstün otodaki ustalar yıllardır alfa ile uğraşıyor, yeni açılacak bayinin ustalarının nasıl olacağı konusunda herhangi bir fikir sahibi değiliz. Bu da ayrı bir tartışma:):)) Kasım 2010 da aldım servise hiç uğramadım. Uğranması gereken ufak tefek sorunlar yok mu, tabiki var ama çok da önemli değil, bakıma gidince yaptırırım. Sürekli servise uğrayacaksam neden sıfır araba alayım?
    3-Ben arabamı mersinden aldım (Bilen otomotiv) Şehir dışından araba almak o kadar da problemli bir şey değil. Ankarada da yetkili satıcı olsa, o da sipariş verecek ve bekleyeceksiniz. Hatta biraz zorlarsanız arabayı ankarada bile teslim edeler bence. Sonuçta dağıtımı Koç Grubu yapıyor ve bir sürü fiat bayii var. Bence İstanbul birmottan alırsanız, Ankara birmotta teslim ettirebilirsiniz.
    4-Bence acele edip istediğiniz opsiyonları almaktan vazgeçmeyin, hatta mümkünse maddi imkanları zorlamakta fayda var. (sonradan eklenen hiçbirşey orjinali gibi olmuyor)
    5-C 30 benimde hep istediğim arabaydı. Fakat içine binince fikrim hemen değişti, çünkü binemedim, çok küçükmüş:):)
    6-Kızacağınızı biliyorum ama ben yetkili satış bayii açılsın istemiyorum. Çünkü Ankarada 4-5 kişide juli var (sanırım) ve bayi açılırsa bu rakam baya artacak gibi. Ben 8 aydır para ile satın alınmayacak bir olayı yaşıyorum herkes dönüp bakıyor, ışıklarda millet kafasını camdan uzatıp bakıyor, yayaya yol veriyorsun geçsin diye ama arabaya bakacam diye yavaş yavaş geçiyorlar, vs...BMWler, mercedesler, audiler, vs... daha pahalı olabilir ama yollarda çok var onlardan, bunu da unutmamak gerekir.

• Ben hiçbir bayinin başka bayinin sattığı aracı teslim etmek ile uğraşacağını sanmıyorum. Ben olsam uğraşmam, kırığı olur döküğü olur, bozuk yeri olur, çiziği olur vs. sonra satın alan adam haklı olarak "ben bu arabayı bu şekilde teslim almıyorum" der. Opsiyon olayında zzyilmaz'a katılıyorum, gerekirse kredi vadeni uzat, nakit ödüyorsan arkadaşından borç al, bir şekilde asla "keşke şu da olsaydı" deme. Tabii gönül ister tüm ekstraları almak ama olmazsa içinde kalacak opsiyonları almak için uğraşmak lazım.
  • Opsiyon olayina kesinlijle katiliyorum bence de bisekilde parayi denk getirip alinmali eger iatedigin birseyse sonradan takilabilen de orijinali gibi olmuyor asla. Ben bose ses sistemi icin beklemedigime baya pisman olmustum mesela
  • Yanılmıyorsam Eylül 2010 da üstün otoya gittiğimde kendilerinde juli olmadığını ama birisinin istanbuldan aldığını ve akşam tırlarla gelen arabalar arasında onunda olduğunu aracı görmek istersem ancak bu şekilde görebileceğimi söylemişlerdi ama ben gittiğimde araç çoktan teslim edilmişti:) Bayiiler arasında bu tür şeyler oluyor sadece biraz ısrarcı olmak lazım o kadar:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzyilmaz

Ankarada juli sahibi birisi olarak biraz yardımcı olayım.
    1-Benim vites topuzum kırılmadığı için eskişehir'e falan gitmeme gerek kalmadı:) Sanırım istanbuldaki arkadaşlar trafikte yaşadıkları sinirden kırıp duruyorlar, çünkü kırılacak birşey gibi de görünmüyor bana.
    2-Üstün oto hala yetkili servis olarak hizmete devam ediyormuş. (Üstün otodaki ustalar yıllardır alfa ile uğraşıyor, yeni açılacak bayinin ustalarının nasıl olacağı konusunda herhangi bir fikir sahibi değiliz. Bu da ayrı bir tartışma:):)) Kasım 2010 da aldım servise hiç uğramadım. Uğranması gereken ufak tefek sorunlar yok mu, tabiki var ama çok da önemli değil, bakıma gidince yaptırırım. Sürekli servise uğrayacaksam neden sıfır araba alayım?
    3-Ben arabamı mersinden aldım (Bilen otomotiv) Şehir dışından araba almak o kadar da problemli bir şey değil. Ankarada da yetkili satıcı olsa, o da sipariş verecek ve bekleyeceksiniz. Hatta biraz zorlarsanız arabayı ankarada bile teslim edeler bence. Sonuçta dağıtımı Koç Grubu yapıyor ve bir sürü fiat bayii var. Bence İstanbul birmottan alırsanız, Ankara birmotta teslim ettirebilirsiniz.
    4-Bence acele edip istediğiniz opsiyonları almaktan vazgeçmeyin, hatta mümkünse maddi imkanları zorlamakta fayda var. (sonradan eklenen hiçbirşey orjinali gibi olmuyor)
    5-C 30 benimde hep istediğim arabaydı. Fakat içine binince fikrim hemen değişti, çünkü binemedim, çok küçükmüş:):)
    6-Kızacağınızı biliyorum ama ben yetkili satış bayii açılsın istemiyorum. Çünkü Ankarada 4-5 kişide juli var (sanırım) ve bayi açılırsa bu rakam baya artacak gibi. Ben 8 aydır para ile satın alınmayacak bir olayı yaşıyorum herkes dönüp bakıyor, ışıklarda millet kafasını camdan uzatıp bakıyor, yayaya yol veriyorsun geçsin diye ama arabaya bakacam diye yavaş yavaş geçiyorlar, vs...BMWler, mercedesler, audiler, vs... daha pahalı olabilir ama yollarda çok var onlardan, bunu da unutmamak gerekir.

araba renk olarak neydi sizin acaba ? sunrooflumu bide ? bayi büyük bi ihtimal bi haftaya kadar açılcak diye bilgi aldım o zamana kadar beklicem , c30 şuan için bi opsiyon ilk tercihim kesinlikle giulietta , iki gün öncede mazda rx-8 e baktım bayisinde , o aracıda şimdi ciddi olarak düşünüyorum, zaten alırsam direk bayisindeki aracı alcam siyah renkte ve bütün donanımları full zaten standart olarak..yani sipariş olayınıda beklememe gerek kalmıcak, sizce mazda rx-8 nası bi tercih olur ?

• Net bilgi; Ankara Yetkili Alfa Bayii 5 Eylülde Eskişehir yolu MESA Koru ya gelmeden sağ tarafta açılıyor. Volvo'ya ya da Peugeot'ya yönelmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Techinn60

Net bilgi; Ankara Yetkili Alfa Bayii 5 Eylülde Eskişehir yolu MESA Koru ya gelmeden sağ tarafta açılıyor. Volvo'ya ya da Peugeot'ya yönelmeye gerek yok.

nerden aldın bu bilgiyi acaba ? bende o dediğin yerde açılcağını duydum dün gittim baktım bi hazırlık vardı zaten..kesin 5'inde açılıyo yani ölemi ?
  • Mazda Rx 8 hoş bir araç ancak, ikinci elde değer kaybı Alfa dan daha fazla unutmamak lazım. Ben 159 JTD kullanıyorum hatta üçüncü 159'uma biniyorum. Çok memnunum, hepsini de 2. el aldım doya doya bindim ve satmakta hiç zorlanmadım. Zarar ettiğim 159 olmadı, ama hepsi de çok titizlikle araştırılıp alınan araçlardı. Ben de çok düzgün binerim. Alfa bir tutku bunu söylemeye gerek yok..Diğerleri makina. (Alfa Reklamlarında da diyor ya"ruhumuz olmadan hepimiz birer makinayız" doğru yani) Mazda RX8 vankel motor kullanıyor, kesinlikle kötü bir araç değil ama o paranın karşılığımı? Tartışılır. Yine de gönül bu karar sizin. Çok yakında 159 un yerine Giulia çıkacak, hatırlatırım.
  • Bilgi en güvenilir kaynaktandır..Emin olun. İsmini vermeyeyim izni olmadan burada kullanmak doğru olmaz. Güvenin bilgi doğrudur. Belki 5 eylül olmaz da 10'u olur. Fakat kesin bilgi budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Techinn60

Mazda Rx 8 hoş bir araç ancak, ikinci elde değer kaybı Alfa dan daha fazla unutmamak lazım. Ben 159 JTD kullanıyorum hatta üçüncü 159'uma biniyorum. Çok memnunum, hepsini de 2. el aldım doya doya bindim ve satmakta hiç zorlanmadım. Zarar ettiğim 159 olmadı, ama hepsi de çok titizlikle araştırılıp alınan araçlardı. Ben de çok düzgün binerim. Alfa bir tutku bunu söylemeye gerek yok..Diğerleri makina. (Alfa Reklamlarında da diyor ya"ruhumuz olmadan hepimiz birer makinayız" doğru yani) Mazda RX8 vankel motor kullanıyor, kesinlikle kötü bir araç değil ama o paranın karşılığımı? Tartışılır. Yine de gönül bu karar sizin. Çok yakında 159 un yerine Giulia çıkacak, hatırlatırım.

işte şu anda mazda rx-8 yada giulietta qv versiyonunu alcam..mazda'nın şuanki benim açımdan tek avantajı bayide gördüğüm aracı direk alabilcek olmam yani siparişe fln ihtiyacım olmıcak .. eğer dediğin gibi 5 eylülde açılcaksada giuliettayı bekleyip onada son kez bakıp karar vercem..bayi kesin 5 eylül de açılıomu bu konuda eminmisin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShcaRwp. -- 23 Ağustos 2011; 15:30:09 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.