Şimdi Ara

Ankara'daki ALFA yetkili servis/satış bayisi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
18.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kartaş eski afa bayii, şimdi sadece fiat bayiliği yapıyorlar. Ben ekimde kartaşla konuştuğumda ihaleye gireceklerini söylemişlerdi. Ama daha sonra hiç konuşmadım.
  • Artik Karara baglasinlar ama guzelim marka sacma sapan yonetimle heba oluyot neredeyse bir yil olacak ankarada alfa bayi yok yahu. .
  • Umarim sadece alfa bayisi olur.lancia ve fiatla beraber olursa ileride alfayi kapatabilirler tekrardan
  • Lancia dan ayri olacagini dusunmuyorum hatta fiattan bile ayri olmama ihtimali yuksek bence. . Ama umarim fiatla beraber olmaz lancia neyse de. .
  • Alfanın artık ya tek tabanca şeklinde yada üvey evlat muamelesi görmeden adama akıllı bir alan içersinde araçlarının sergilenmesi ve satışa sunulması vakti geldi zaten.Guiletta ile yükselişi yakalayan markanın pazarda daha da iyi yerlere gelebilmesi için bu şart. Esasında bu kadar gecikme sebeplerinden biride budur diye tahmin ediyorum. ihale şartlarında alfa romeo için eminim yeterli alan imkanı sunulma şartı vardır.Eskiden fiat bayisine girildğinde envai çeşit fiat aracını görme imkanı varken alfa romeo dan daracık alanda şansına hangi araç varsa onu görebilmek cidden can sıkıcıydı. Hoş üstün oto bir ara arabaları döktürüyordu, breraların geldiği dönemelerde filan.. Ancak üstün otoda farklı sebeplerden dolayı giderek alfadan vazgeçti gibi geliyor bana.Yalnız şu an alfanın eskiye oranla özellikle guilettanın çıkmasıyla ciddi bir çıkışı var ve geniş bir alanı bu marka cidden hakediyor. Konya yolundaki AUDI-VW bayisinin ayrılan yerlerinin büyükleri bence örnek alınmalı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 21 Nisan 2011; 14:41:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07
    Alfanın artık ya tek tabanca şeklinde yada üvey evlat muamelesi görmeden adama akıllı bir alan içersinde araçlarının sergilenmesi ve satışa sunulması vakti geldi zaten.Guiletta ile yükselişi yakalayan markanın pazarda daha da iyi yerlere gelebilmesi için bu şart. Esasında bu kadar gecikme sebeplerinden biride budur diye tahmin ediyorum. ihale şartlarında alfa romeo için eminim yeterli alan imkanı sunulma şartı vardır.Eskiden fiat bayisine girildğinde envai çeşit fiat aracını görme imkanı varken alfa romeo dan daracık alanda şansına hangi araç varsa onu görebilmek cidden can sıkıcıydı. Hoş üstün oto bir ara arabaları döktürüyordu, breraların geldiği dönemelerde filan.. Ancak üstün otoda farklı sebeplerden dolayı giderek alfadan vazgeçti gibi geliyor bana.Yalnız şu an alfanın eskiye oranla özellikle guilettanın çıkmasıyla ciddi bir çıkışı var ve geniş bir alanı bu marka cidden hakediyor. Konya yolundaki AUDI-VW bayisinin ayrılan yerlerinin büyükleri bence örnek alınmalı..

Ustun otonun yerine bms acildi chery satiyor.sahipleri ayni kisiler.kapanma nedenini sordugumda bayilik sartlarinin degistigini o nedenle kapandigini soylediler.ama aklima su takildi.bayilik sartlari degistiyse ustun otonun satislari iyiydi acaba alfa icin yeterli alan ayirmadigi icinmi kapandi.ikinci suphemde ayni yer bms oto adiyla chery satiyor.ya bir hata yaptilar bayilikleri kapandi.cunku lancia fiat ve alfa satiyordu simdi bunlar yerine chery geldi.yada iflas ettiler bayilik icin daha az kosullu chery bayiligini aldilar.aklima gelenler bunlar.

Ama Ankaraya kisa zamanda bayi lazim!

• Benim bildiğim kadarıyla; üstün oto eski zamanlarda ankaranın sayılı yerlerindenmiş. Sahibi ölünce çocukları müşterilere çokta iyi davranmamış ve müşteri kaybı başlamış. Eski forumlarda da üstün oto ile ilgili çok iyi şeyler yazılmıyor.
    Ben guliyi alırken araştırdım, Bursa'daki fabrikayla konuştum. İstanbul İzmir ve Mersin dışındaki (antalyada dahil olabilir dediler) tüm bayilerin bayilik sözleşmelerini performans düşüklüğü nedeniyle feshetmişler. yeniden ihaleye çıkacağız demişlerdi. Bu bahsettiğim olay ekim ayındaydı. Onlarda bayilerin alfa ile yeterince ilgilenmemelerini gerekçe göstermişlerdi. Ben aracımı mersinden aldım, benim arabamla birlikte 8 tane daha guli gelmişti o gün ve hepsinin sahibi hazırdı. Satan satıyor yani:):)
    Gerçi bu kadar çok satılması da iyi değil bence. sonra golfe astraya döner. Ben astra almayı düşünüyordum, o zaman piyasa da yoktu, şimdi zibil gibi heryerde:)
    06 Gui 34 kimin? geçen gün kolejde gördüm. Aldığıma bir kez daha sevindim:):)

• quote:

Orijinalden alıntı: zzyilmaz
    Benim bildiğim kadarıyla; üstün oto eski zamanlarda ankaranın sayılı yerlerindenmiş. Sahibi ölünce çocukları müşterilere çokta iyi davranmamış ve müşteri kaybı başlamış. Eski forumlarda da üstün oto ile ilgili çok iyi şeyler yazılmıyor.
    Ben guliyi alırken araştırdım, Bursa'daki fabrikayla konuştum. İstanbul İzmir ve Mersin dışındaki (antalyada dahil olabilir dediler) tüm bayilerin bayilik sözleşmelerini performans düşüklüğü nedeniyle feshetmişler. yeniden ihaleye çıkacağız demişlerdi. Bu bahsettiğim olay ekim ayındaydı. Onlarda bayilerin alfa ile yeterince ilgilenmemelerini gerekçe göstermişlerdi. Ben aracımı mersinden aldım, benim arabamla birlikte 8 tane daha guli gelmişti o gün ve hepsinin sahibi hazırdı. Satan satıyor yani:):)
    Gerçi bu kadar çok satılması da iyi değil bence. sonra golfe astraya döner. Ben astra almayı düşünüyordum, o zaman piyasa da yoktu, şimdi zibil gibi heryerde:)
    06 Gui 34 kimin? geçen gün kolejde gördüm. Aldığıma bir kez daha sevindim:):)

Ankara bayisinin ne zaman acilacagiyla ilgili bilgi alacagimiz bir telefon yok sanirim.

Bahsettiginiz giuletta beyaz renk sanirim.benim gordugum ayni plakali yalniz sonu 34 muydu emin degilim panorada gormustum.

• Aynı plakayı ben de gordion da görmüştüm. . bu arada geçen hafta kurtuluşta kıbrıs caddesi civarında iki tane jülyet görmüştüm ben de birisi beyaz birisi kırmızıydı galiba. .
  • Doctoc60 kıbrıs caddesi civarında gördüğün benimkidir.:):)
    Arabayı alırken o kadar çok yere telefon etmiştim ki numrayı tam olarak nerden buldum hatırlamıyorum. Ama sanırım kartaştan almıştım.
    Herhalde Ankara da bir siyah 2 tane de beyaz var gördüm. Gri ve kırmızı da olduğu söyleniyor.
    İşte ben bu yüzden Ankara da sadece yetkili servis olsun, satış bayii olmasın istiyorum)::)
  • memnun oldum hocam bende de kirli beyaz bir mito var arada geçiyorum sizin oralardan. . gerçekten bayi açılmasın bir süre daha :) kırmızıyı gördüm cebeci de ama plaka 06 mıydı emin değilim. .
  • quote:

Doctoc60 kıbrıs caddesi civarında gördüğün benimkidir.:):)
    Arabayı alırken o kadar çok yere telefon etmiştim ki numrayı tam olarak nerden buldum hatırlamıyorum. Ama sanırım kartaştan almıştım.
    Herhalde Ankara da bir siyah 2 tane de beyaz var gördüm. Gri ve kırmızı da olduğu söyleniyor.
    İşte ben bu yüzden Ankara da sadece yetkili servis olsun, satış bayii olmasın istiyorum)::)

Arkadaslar niye oyle diyorsunuz bayi acilsin bizde araclari gorebilelim alabilelim degilmi:)
  • Arkadaslar bayi konusunda bir gelisme haber duyan varmi?
  • chn...acele etme..alfa aceleye gelmez:):):)
    benim arabayı alırken kötümser tahminim Aralık 2010 du:):):)
  • quote:

chn...acele etme..alfa aceleye gelmez:):):)
    benim arabayı alırken kötümser tahminim Aralık 2010 du:):):)

Otomatik vites cikana kadar vaktim var.yil sonuna kadar cikar sanirim.o zamana kadarda bir bayi acarlar artik:)
  • Alfa yetkilileri duy sesimizi Ankaraya acil bayi istiyoruz!!!.koskoca baskentte Alfa bayisi yok ulkemize verdiginiz deger bumu!!!
  • up +
  • up +
  • bende ankarada giulietta sahibiyim üstün oto alfa romeo yetkili servisine devam ediyor, bu aralar adı deişmiş sanırım o kadar..
  • yeni adı bms olmuş . . ayrıca cherry satmaya başlamışlar. . servis olarak da cherryle beraber alfayı da (tabiki lancıa yı da) götürüyorlar ama gördüğüm kadarıyla ustaları değişmemiş. .
    quote:

Orijinalden alıntı: denizter

bende ankarada giulietta sahibiyim üstün oto alfa romeo yetkili servisine devam ediyor, bu aralar adı deişmiş sanırım o kadar..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.