Şimdi Ara

BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
9.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor"

Alman otomobil üreticisi BMW, merakla beklenen Vision EfficientDynamics (VED) konsepti için adım adım üretime yaklaşıyor. Hem tasarımı hem de sahip olduğu teknolojiyle çığır açması beklenen konsept otomobilin çalışan versiyonuna (i100) ait yeni bir video yayınlandı. Ortaya çıkan casus görüntülerden farklı olarak, güncel 6 serisinin izlerini taşımak yerine konsept tasarıma sadık kalınan otomobilin yol versiyonu, hibrit formda olacak yani içten yanmalı atmosferik motorun yanında elektrik motoru da olacak.

BMW cephesinden gelen bilgilere göre üç silindirli dizel motor ve iki elektrik motoruna sahip olacak Vision EfficientDynamics'in yol versiyonu, 351 beygir güç ve 800Nm tork üretecek. 0-100 Km hızlanmasını 4.8 saniyede yapacağı belirtilen otomobilin en yüksek sürati 250Km olacak ve otomobilin hızı elektronik olarak sınırlandırıldığı için bu hızın üzerine çıkılması en azından fabrika ayarlarında mümkün olmayacak. Şu an konsept aşamasındaki otomobilin en dikkat çekici yanlarından bir diğeri de güç tüketim değerleri.

Yapılan açıklamaya göre aracın yol versiyonu 100 Km'de sadece 3.7 litre yakıt tükeyecek ve emisyon değeri 99 gram/kilometre olacak. Sahip olduğu 800Nm seviyesindeki tork değeri ile yüksek ivmelenmeye sahip olması ve pek çok süper-spor otomobile kafa tutması beklenen otomobil, tüm bunları yaparken benzincinin yolunu da unutturacak gibi görünüyor. 2013 için planlanan otomobilin fiyatı hakkında net bir bilgi olmasa da araçtaki yüksek teknoloji, fiyatın da yüksek olacağı yönünde önemli bir gösterge olabilir.

alt="BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor"

• tasarımını şimdilik beğenmedim
  • Görünüş olarak güzel fakat motor olarak iyi bir performans sergileyeceğini zannetmiyorum
  • BMW'nin Vision EfficientDynamic konsepti adım adım üretime yaklaşıyor

Hocam Araba 10 Numara...
  • uçak gibi olmuş, zaten burda uçması lazım yoksa bi çukura girer kalır
  • Aracın tasarımı çok ilginç ve dikkat çekici olmuş.
  • Cocuk yatagi gibi heryerinde isik var
  • Belki 10-15 yıl sonra ama şuan için tasarımı beğenmedim

Bu elektrikli motorlar nasıl olacak kendi kendini bir yere kadar şarj edebilir ondan geçdim tasaruf desek yine olmaz araçlar pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkDevil_

Aracın tasarımı çok ilginç ve dikkat çekici olmuş.

Jantlar
  • tasarım ilginç ama çirkin..

teknoloji şahane
  • concept tasarımlardan nefret ediyorum
  • Kardeşimin anaokul resim dersinde çizdiği yamuk yumuk arabalara benzemiş tasarım.

Teknoloji 10 numara
  • tasarımı cok kötü olmuş.
  • yerden ne kadar yüksek öyle!!! sanırım bu otomobil için özel olarak mermerden yapılmış yollarda gitmek gerekecek..
  • çok futuristik geleceğin tüm arabaları sanırım böle olacak bence çok güzel.
  • Yalnız lastiklerinin inceliği nedir öyle
  • Çok değişik ve güzel olmuş.
  • 10 sene önce böle otomobilleri filmlerde görürdük artık gerçek oluyor desenize :)

cok cixs olmuş:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

10 sene önce böle otomobilleri filmlerde görürdük artık gerçek oluyor desenize :)

cok cixs olmuş:)

• oyuncak gibi ama hoş duruyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.