- x
MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU
84 Cevap22020 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

116 Mesaj
7 Ekim 2010; 17:26:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

2005 Model Meganımda direksiyondan çıtırtı gelmeye başladı. Araştırdım, döner kondaktör arızasıymış. Sanırım 350-400 arası masraf çıkartacak. Tamiri olmuyor sanırım. Reno Mais e mesaj attım, bu haftasonu için randevu verdiler. Ama ücretsiz değişeceklerini sanmıyorum. Bu sorunu yaşamayan ya da yaşamayacak olan megane sahibi yoktur sanırım. Sesimizi duyuralım, kapı kolu gibi bunu da ücretsiz değişim kapsamına alsınlar. Sonuçta kullanım hatası değil. Ne yapsaydık, direksiyonu çevirmeyelim mi. Hadi benimki kullanım hatası, herkesin mi öyle. Renonun bu konuda duyarlı davranacağını umuyorum.

2898 Mesaj
8 Ekim 2010; 0:18:15 

[font="Trebuchet MS"]Servisle görüştüğümde AirBag ışığı yandığında yani çatlama gerçekleştiğinde ücretsiz değişim sağlıyorlar dedi. Fakat sınır 5 yaşmış. Biraz üstüne gidilirse katılım alınabilir diye düşünüyorum.

Direiyon kutusunun direksiyonun arkasındaki kollar dahil değişmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.[/font]

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

4067 Mesaj
8 Ekim 2010; 11:27:49 

bu sorunu birçok markada duydum yalnız değilmişiz bu sorun genelde havalar soğuyunca çıkıyor sebebi makaranın içinde beyaz gres var bu gres soğukta donuyor ve sürtünme artıyor sürtünme artınca kopuyor ben inceledim serviste silikon sprey sıkıp sesi kesmişlerdi fakat bunu yapan bazı arkadaşlar oldu yinede koptu dediler gözden çıkardıysanız denersiniz ama mesuliyet kabul etmem silikon spreyi ise sinyal kollarının üstünde kalan plastikle direksiyon arasına bakın beyaz makarayı görürsünüz oraya sıkmıştı

2 Mesaj
8 Kasım 2010; 23:34:56 

Merhaba 2005 megane ll hb sahibiyim aracım 77000 km de. Bu sorun benim başıma temmuz ayı başında geldi direksiyonu çevirirken çıtırdı oluyodu daha sonra airbag ışığı yanmaya başladı. Ben aracımı şimdiye kadar yetkili renault servisinde yaptırdım. En son bakımı özel renault servsinde yaptırdım. Bu parçanın yetkili renault servisinde 450-500 tl civarında olduğunu söylediler. Özel serviste bu parçayı söküp dışarıda yaptırdılar (yanılmıyorsam bir elektronikçide... servis yetkilisi öyle söyledi) bana 150 liraya mal oldu. Servis yetkilisinin söylediğine göre bu makara etrafında bakır tel sargılar mevcutmuş onlarda kopma oluyormuş. Parça yapıldıktan yaklaşık 2 ay sonra tekrar bozuldu aynı serviste tekrar sökülüp yapıldı. 3-5 saatlik bi yapım süresi var. Tekrar yapılmasında herhangi bir ücret ödemedim. Tekrar sorun çıkarırsa muhtemelen tekrar ödemem ama daha sonra sorun çıkarırsa tamirat ücretini alırlar. Zaten sık sık sorun çıkarırsa yaptırmanın bi mantığı yok mecburen parçayı değiştirmek gerekiyor

1163 Mesaj
9 Kasım 2010; 9:05:14 

Bu kronik bir sorun biraz üstelenirse belli bir katılımla değişebilir sıfır olarak. Direksiyonu çevirdiğimiz için bozulacaksa başlarım böyle direksiyona. Hani direksiyon kutusuna amenna alttakım bozulabilir diyebilirsiniz yollardan çukura girmekten falan da bu direksiyon makarası ya da döner konvaktörmüdür nedir birtek bizim araçlarda mı var acaba?

4067 Mesaj
9 Kasım 2010; 17:52:04 

quote:

Orijinalden alıntı: hidden

Bu kronik bir sorun biraz üstelenirse belli bir katılımla değişebilir sıfır olarak. Direksiyonu çevirdiğimiz için bozulacaksa başlarım böyle direksiyona. Hani direksiyon kutusuna amenna alttakım bozulabilir diyebilirsiniz yollardan çukura girmekten falan da bu direksiyon makarası ya da döner konvaktörmüdür nedir birtek bizim araçlarda mı var acaba?

bu soruna birçok markada rastladım
SUZUKİ
http://www.google.com.t...N1_Y9cO8Uf_J7F_cgSNBuPQ
TOYOTA
http://www.google.com.t...yKcIKV2EgIdd_rLpk42VG0A
OPEL
http://www.google.com.t...Xl1ZjzahJTS0wVCQ2w6ZCmg
VW
http://www.google.com.t...fcMOT3beaYoxyhCxDPrB6Ag
Skoda ve BMW de de bu sorunu duydum hatta sanayilerde aırbag sargısı tamiri yapan yerler bile var adamlar meslek haline getirmiş

1163 Mesaj
10 Kasım 2010; 8:38:35 

Hmm, o zaman arıza yapmaması için dua edecez başka çaremiz yok...

248 Mesaj
14 Kasım 2010; 15:25:22 

Megane 2 stw 2006, benim de başımda bu sorun, iki yıldır uğraşıyorum. Ankara şaşmazda bir elektrik ustası iki kere tamir etti. şimdi gene yanıyor. Biryerlerden komple çıkma direksiyon sargısı bulursan al dedi. İstanbulda kartal oto sanayi sitesinde çok çıkmacı varmış. Bu gece bayram için istanbula gidiyorum. Kartal oto sanayi sitesinide bulabilirsem, arayacağım.

[

641 Mesaj
18 Kasım 2010; 13:08:25 

Arkadaşlar benim 2005 model 1,4 aut. bu sorun oldu Ses geliyordu ben önemsemedim. Bir süre sonra airbag hatası almaya başladım. Koltuk altındaki bağlantılardandır diye uğraştım ama servisteki arkadaşım döner kontaktör arızası demişti. Önemli bir nokta olduğu için serviste değiştirdim. (airbag lambası yandığında airbaglerin hiçbirisi çalışmıyormuş)

Doğru Söyleyecek Kadar Cesur Değilsen Ne Anlamı Var Yaşamanın..

31 Mesaj
5 Ocak 2012; 17:03:28 

aynı sorun benim 2004 megane 2 hb 1.4 aut. aracımdada var neyapmamız gerek illa servise 500 tl mi ödüyelim arkadaşlar yokmu bi çözümü

843 Mesaj
5 Ocak 2012; 22:27:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ugr_dmr

aynı sorun benim 2004 megane 2 hb 1.4 aut. aracımdada var neyapmamız gerek illa servise 500 tl mi ödüyelim arkadaşlar yokmu bi çözümü

Servislerde şuanki onarım parça değişim bedeli 647 TL
Aracının periyodik bakımları tam ise Maİs ile görüş yada şikayetvar.com'a yaz.
Tamamen ücretsiz yaptıran yada indirim alan arkadaşlarımız var.

Yada sanayide 100-150 TL gibi bir bedelle onarım yaptıra bilirsin.Yapan yererde 1 yıl garanti veriyor zaten.
Yaşadığın şehri bilmiyorum ama örnek olarak;

Beyza Airbag

Bursada 150 tl demişler, Eskişehirde 80 Tl'ye yaptıran arkadaşlar var.

Acele etmesende olur ben neredeyse 1 yıldır böyle kullanıyorum aracımı.

0

Ekteki dosya (1)

Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.
K.ATATÜRK

31 Mesaj
6 Ocak 2012; 13:36:19 

teşekkürler efemertmetin

kocaeli / gebze de ikamet ediyorum. burada tavsiye edebileceğin bir yer varmı?

araç sürekli servis bakımlı değil arada bi gidilmiş daha kapı kollarını bile ücretsiz değiştirmediler. kaldı bunu ücretsiz değiştirsinler renault

843 Mesaj
7 Ocak 2012; 20:25:06 

quote:

teşekkürler efemertmetin

araç sürekli servis bakımlı değil arada bi gidilmiş daha kapı kollarını bile ücretsiz değiştirmediler. kaldı bunu ücretsiz değiştirsinler renault

Dostum kaderimiz aynı demek benimde katılım namına hiç bir şey alamadım bugüne kadar...

Maalesef Kocaeli'de tavsiye edebileceğim bir yer yok şu an için ama araştırabiliriz tabiki...

Acele etme istersen ama sanayide airbag,beyin tamiri gibi işler yapan iyi bir oto elektrikçi aratırıp fiyat alabilirsin.

sahibinden yada gittigidiyor'dan dahi zonguldak yada ankara ilanları görmüştüm maalsesef Kocaeli hiç hatırlamıyorum

K.ATATÜRK

299 Mesaj
9 Ocak 2012; 11:42:00 

2005 model Megane HB aracımdada bu arıza vardı bu kıs kıs diye ses yapıyordu. Sonra servise gittiğimde garantiniz doldu müşteri memnuniyeti yetkilisi bu işleme ücretsiz olmuyor dedi. İzmirde ermat oto servis müdürne olayı anlattım garantim bitti ancak aracımda bu ses var dedim hemen talimat verdi yazın bir aracın üzerine değiştirin dedi ve sorun halloldu ücretsiz. sene 2008 di. Demek istediğim ücretsiz değişebiliyor. servisle alakalı.

31 Mesaj
10 Ocak 2012; 9:57:21 

ilginiz için teşekkürler efemertmetin

bu araç hiç içime sinmedi böyle kronik sorun mu olur neyse bana sanayi yolu görüldü

843 Mesaj
10 Ocak 2012; 12:37:35 

quote:

ilginiz için teşekkürler efemertmetin

bu araç hiç içime sinmedi böyle kronik sorun mu olur neyse bana sanayi yolu görüldü

Maalesef böyle bir sorun mevcut dostum...
Megane'larda böyle şeyler mevcut şansınıza çok fazla sorunla karşılaşmazsınız.
Bu fiyata bu kadar donanım,konfor,ekonomik ve güçlü motor bence yinede iyi diyorum ben

Ama çok kafaya takmayın bence 150 TL'ye hallediliyor nede olsa sanayide.
Yaptırdığınız yerden önce mutlaka 1-2 yıl garantide isteyin çünkü yapan kişi kablonun boyu falan iyi ayarlayamazsa tekrar kopma yaşanabiliyormuş...

K.ATATÜRK

3 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:16:11 

megane 2 airbeg sargı tamiri yapıyorum ben arkadasım.hemde garantili.fiyatı da 70 tl.531 303 2626 numaran ararsan detaylı bilgi alabilirsin

3 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:19:03 

ARKADŞLAR MEGANE II AİRBEG SARGISI (DÖNR KONT)TAMİRİ YAPIYORUM.GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE.TELEFONUM 0 531 303 2626.ARARSANIZ DETAYLI BİLGİ VEREBİLİRİM.ÜCRETİ 70 TL. DİR.

843 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: 3131412

ARKADŞLAR MEGANE II AİRBEG SARGISI (DÖNR KONT)TAMİRİ YAPIYORUM.GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE.TELEFONUM 0 531 303 2626.ARARSANIZ DETAYLI BİLGİ VEREBİLİRİM.ÜCRETİ 70 TL. DİR.

Dostum nerede yapıyorsun bu işi hangi ildesin?
Bilgini megane 2 bölümünde paylaş bir çok arkadaş var bu konudan muzdarip...

K.ATATÜRK

3 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:00:34 

BU İŞİ ANKARADA YAPIYORUM AMA İL FARKETMEZ.KARGOYLA GÖNDERİRSİNİZ.BANA GELDİKTEN 1 GÜN SONRA GERİ KARGOYLA GÖNDERİRİM.TEL 0531 303 2626

2 Mesaj
5 Mart 2012; 15:03:23 

Arkadaşlar merhaba.. 2007 Yılında 2004 Megane Hb.Auth. aldım, 2011'e kadar sorunsuz bindim. 2011 Agustosta 2005 Megane HB Sport 1.6 16V aldım. Aldıgımda da airbag ışıgı yanıyordu. Expertiz yaptırdığımız servis 400-600 arası maliyeti var falan demişti. Forumda okuduklarımdan sonra ben de konuyu Renault Mais Müşteri bölümüne yazdım ve aynı gün mail ile, ertesi gün de bana en yakın yetkili servisten arayarak ilgilendiler arkadaşlar. Ama benim aracım son iki yılda yetkili serviste bakımları yapılmadıgından sorunu ücretsiz cözemeyeceklerini söylediler.
Nihayetinde İstanbul Kocasinan San.Sitesinde bir Beyinciye gittim. 15 Dakika da sorunu çözdüler sagolsunlar. ve hepi topu 120 Tl tuttu. 1 yıl da garanti verdiler..
Bence makul bir rakam..
Ama dürüst olayım, bu benim aldıgım son Megane. Eger bunu satarsam, bir daha Megane almayacagım. Başka arabalara binince arabamdan utandım dogrusu...

1 Mesaj
6 Mart 2012; 21:26:08 

quote:

teşekkürler efemertmetin

servisteki arkadaş sargın bozulmuş yaptırabilirsin dedi.. gebze küçük sanayi sitesinde yaptırdım... 4 ay oldu şu anlık bir sorun yok ...

31 Mesaj
7 Mart 2012; 15:07:26 

herkese yorumları için teşekkür ederim bende makul bir fiyata sanayide yaptırdım ve aracı sattım 2006 makyajlı kasa ford fiesta dizel aldım araçta tık yok megane dan çok daha az yakıyor tam genç arabası herkese tavsiye ederim. bence renault işçilik olarak zayıf bir araba

843 Mesaj
7 Mart 2012; 15:22:50 

quote:

herkese yorumları için teşekkür ederim bende makul bir fiyata sanayide yaptırdım ve aracı sattım 2006 makyajlı kasa ford fiesta dizel aldım araçta tık yok megane dan çok daha az yakıyor tam genç arabası herkese tavsiye ederim. bence renault işçilik olarak zayıf bir araba

Belki bunu yazmanın yeri burası değil bir sataşma olarakta anlaşılsın istemem ama,

Fiesta ile megane arasında segment farkı var bi kere siz kendi aracınızı clio le kıyaslamalısınız.

Fiestanın içinde motor yol ve gürültüsünden ufak tefek tıkırtılarıda duymadığınıza da eminim.
Az yakma meselesine gelince iki aaraç arasında en 250 kg fark var kıyaslarken bunlarıda göz önünne almak lazım

K.ATATÜRK

31 Mesaj
8 Mart 2012; 9:10:54 

yanlış anlamayın bende megane yi kötülemek istemedim ama benim canımı sıkan bi araç oldu 2sini aynı tartıya koyamayız tabiki ama benim için araba demek gezmek demek rahat özgür olmak demek megane2 de lpg olmasına rağmen çok fazla yakıt tükettiyordu ama dizel fiesta ile gidemediğim heryere rahat rahat gidebiliyorum beni daha çok cezbediyor. diğer hususlar benim için 2.ci planda kalıyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Eylül 2012; 12:23:48 

megan ıı sargısı şerit kabloları temini 05313569917

0

Ekteki dosya (1)

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2012; 12:27:21 

airbag sargısı şerit kabloları 0212 2442107

34 Mesaj
18 Eylül 2012; 17:41:18 

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DÜN MAİL ATTM MAİS E DÖNER KONDAKTÖR SORUNUYLA ILGILI.ARACIM 2004 MODEL MEGANE HATCH BACK MUSTERI TEMSILCISI ARADIM BUGUN.EĞER SORUNUN RENAULT'DAN KAYNAKLI KRONOLOJIK Bİ SORUN OLDUĞU DOĞRUYSA ÜCRETSİZ OLARAK ONARIM YAPABILECEKLERI BILGISI VERILDI.SONUC OLARAK 3 IS GUNU ICINDE DONUS YAPICAKLAR RENO KABUL EDIOSA SORUNUN ONLARDAN KAYNAKLI OLDUĞUNU ARACIMI SERVISE VERICEM SIZEDE TAVSIYEM MAIS E SIKAYET BOLUMUNDEN MAIL ATIN SESSIZ KALMAYIN

1056 Mesaj
19 Eylül 2012; 15:39:57 

quote:

Orijinalden alıntı: bursa_okan2002

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DÜN MAİL ATTM MAİS E DÖNER KONDAKTÖR SORUNUYLA ILGILI.ARACIM 2004 MODEL MEGANE HATCH BACK MUSTERI TEMSILCISI ARADIM BUGUN.EĞER SORUNUN RENAULT'DAN KAYNAKLI KRONOLOJIK Bİ SORUN OLDUĞU DOĞRUYSA ÜCRETSİZ OLARAK ONARIM YAPABILECEKLERI BILGISI VERILDI.SONUC OLARAK 3 IS GUNU ICINDE DONUS YAPICAKLAR RENO KABUL EDIOSA SORUNUN ONLARDAN KAYNAKLI OLDUĞUNU ARACIMI SERVISE VERICEM SIZEDE TAVSIYEM MAIS E SIKAYET BOLUMUNDEN MAIL ATIN SESSIZ KALMAYIN

Aracınızın bakımlarını serviste mi yaptıyorsunuz devamlı?

33 yıldır bu Dünya'dayım. Kız çocuk babasıyım. Borcum var, arabam var, evim var. Bir de "eş/dost" bildiklerim var.
2007 üyesi

34 Mesaj
19 Eylül 2012; 15:44:08 

YOK DAHA ONCE HIC SERVISE VERMEDIM ARACIMI.BENDEN ONCEKI SAHIBI DEVAMLI SERVISE BIRAKMIS AMA BEN VERMEDIM.

1056 Mesaj
20 Eylül 2012; 13:18:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bursa_okan2002

YOK DAHA ONCE HIC SERVISE VERMEDIM ARACIMI.BENDEN ONCEKI SAHIBI DEVAMLI SERVISE BIRAKMIS AMA BEN VERMEDIM.

Bundan dolayı yardımcı oluyorlar, önceki sahibi devamlı servise götürdüğü için şanslısınız

33 yıldır bu Dünya'dayım. Kız çocuk babasıyım. Borcum var, arabam var, evim var. Bir de "eş/dost" bildiklerim var.
2007 üyesi

34 Mesaj
20 Eylül 2012; 17:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

Bundan dolayı yardımcı oluyorlar, önceki sahibi devamlı servise götürdüğü için şanslısınız

VALLA HAKLI OLABILIRSIN.GERCI DONMEDILER HALA BURDAN SESIMI DUYUPTA VAZMI GECTILER NE

507 Mesaj
15 Ekim 2012; 23:27:15 

quote:

Orijinalden alıntı: bey elektronik

megan ıı sargısı şerit kabloları temini 05313569917

0

ben bu mesajınızdan kısa bir süre önceydi sanırım,kendim araştırıp bularak temin etmiştim sizden kabloyu..kendi başıma tamirini yaptım çok da güzel oldu..iyi yapmışsınız buraya mesaj atarak bilgilendirmekle..

kablo üzerinden çıkan kablonun birebir aynısıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 15 Ekim 2012; 23:29:27 >

Renault Megane II 1.5 Dci Dynamique Ateş Kırmızı

Uzaklaştırılmış
23 Ekim 2012; 15:29:37 

www.beyelektronik.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz

4463 Mesaj
23 Ekim 2012; 16:09:20 

quote:

2008 model benım aracta 40 bın km de ve bu ses donuslerde dıreksıyona sankı bır kagıt sürter gibi gelmeye mi başlıyor ??

eger buysa bızde de olacak demektır bu :(

servıse sordum bır arıza teşkıl etmez demıslerdı...

ayrıca benzin pompası 600 lira ve kapı kollarıda 300 lıraydı servıs ucretsız degısımını gerceklestırdı.. tum bakımlarını servıste yaptırıyorum.

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

1056 Mesaj
23 Ekim 2012; 18:32:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

2008 model benım aracta 40 bın km de ve bu ses donuslerde dıreksıyona sankı bır kagıt sürter gibi gelmeye mi başlıyor ??

eger buysa bızde de olacak demektır bu :(

servıse sordum bır arıza teşkıl etmez demıslerdı...

ayrıca benzin pompası 600 lira ve kapı kollarıda 300 lıraydı servıs ucretsız degısımını gerceklestırdı.. tum bakımlarını servıste yaptırıyorum.

Evet dostum..Her şey o "kağıt sürtünme sesiyle başlıyor"

2007 üyesi

4463 Mesaj
30 Ekim 2012; 13:54:20 

quote:

Evet dostum..Her şey o "kağıt sürtünme sesiyle başlıyor"

vural kral arkadasım pekı omru ne kadardır yani bu sesten sonra sorun cıkartması zaman alıyormu ?

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

1056 Mesaj
30 Ekim 2012; 18:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

vural kral arkadasım pekı omru ne kadardır yani bu sesten sonra sorun cıkartması zaman alıyormu ?

Ben o sese pek dikkat etmemiştim açıkçası.. Airbag lambası yandıktan sonra ve forumda yorumları okuduktan sonra kulak verince o sese duymuştum..

Bazı arkadaşların airbag lambasının yanmamasına ilaveten hız sabitleyicisi de çalışmıyor. Benim hız sabitleyicisinde problem yok.

Bursa'da 1 yıl garantili 150 TL ye yapıyorlar.

2007 üyesi

4182 Mesaj
5 Kasım 2012; 10:53:12 

Megane 2 Dönerkontaktör onarımı yapan bildiğiniz güvenilir bir yer var mı? ( İstanbul - Avrupa yakası )

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

43 Mesaj
28 Kasım 2012; 20:13:46 

Belirttiğiniz direksiyonu çevirirken hışşt hışşt gibi ses benim 2007 meganemde de başladı. Servis çok önemli değil demişti şimdi bu yazılanları görünce bir dahaki gidişimde servise bu sesin neyden kaynaklandığını teyit ettirip ücretsiz değişimi için gerekeni yapmalarını söyleyeçeğim.
NOT: Araçımın far ampülüne varıncaya kadar bütün bakımları serviste yapılmış bir araç. Kapı tutamaklarını renault kendi hatası olarak kabul edip değiştiriyorsa bu parça için mazeret belirtmesi saçmalık olur kanısındayım. Gelişmeleri sizinle ppaylaşırım ama bu biraz vakit alır.

736 Mesaj
29 Kasım 2012; 12:59:37 

quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

bu sorunu birçok markada duydum yalnız değilmişiz bu sorun genelde havalar soğuyunca çıkıyor sebebi makaranın içinde beyaz gres var bu gres soğukta donuyor ve sürtünme artıyor sürtünme artınca kopuyor ben inceledim serviste silikon sprey sıkıp sesi kesmişlerdi fakat bunu yapan bazı arkadaşlar oldu yinede koptu dediler gözden çıkardıysanız denersiniz ama mesuliyet kabul etmem silikon spreyi ise sinyal kollarının üstünde kalan plastikle direksiyon arasına bakın beyaz makarayı görürsünüz oraya sıkmıştı

hafif hafif ses selirken sıkmaya başlamıştım silikon spreyi yinede koptu

2006 Megane II Sedan 1.4 16V 98 Hp Authentique Platin Gri
İNTİKAM EN İYİ SOĞUK YENEN YEMEKTİR. NE KADAR SOĞUK OLURSA O KADAR LEZZETLİ OLUR...

4067 Mesaj
29 Kasım 2012; 13:36:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tturnusol

hafif hafif ses selirken sıkmaya başlamıştım silikon spreyi yinede koptu

merhabalar uzun zamandır görünmüyordunuz?orijinal kablosunu 12 tl ye alıp siz bu döner kondaktörü tamir edersiniz diye düşünüyorum

736 Mesaj
29 Kasım 2012; 16:28:46 

quote:

merhabalar uzun zamandır görünmüyordunuz?orijinal kablosunu 12 tl ye alıp siz bu döner kondaktörü tamir edersiniz diye düşünüyorum

evet bayadır forumda yoktum evlilik ve bir oğlum oldu falan derken baya zaman geçti ama bıraktığım yerden devam

aynen dediğiniz gibi zaten konuyu okur okumaz hemen parçayı satan arkadaşın sitesine girip sipariş vermek istedim ama üyeliği site
sahibinin onaylaması gerekiyormuş şimdilik bekliyoruz bakalım parçayı alıralmaz neler yapacağımı siz biliyorsunuz zaten sonuçları bekleyin

İNTİKAM EN İYİ SOĞUK YENEN YEMEKTİR. NE KADAR SOĞUK OLURSA O KADAR LEZZETLİ OLUR...

4067 Mesaj
30 Kasım 2012; 13:18:15 

quote:

evet bayadır forumda yoktum evlilik ve bir oğlum oldu falan derken baya zaman geçti ama bıraktığım yerden devam

aynen dediğiniz gibi zaten konuyu okur okumaz hemen parçayı satan arkadaşın sitesine girip sipariş vermek istedim ama üyeliği site
sahibinin onaylaması gerekiyormuş şimdilik bekliyoruz bakalım parçayı alıralmaz neler yapacağımı siz biliyorsunuz zaten sonuçları bekleyin

Allah mutluluğunuzu daim etsin.oğlunuza da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.resimlerle güzel bir konu açarsınız herkes yararlanır sizin yaptığınız uygulamaları beğenerek takip ederdim gerçi eskisi kadar uğraşamazsınız artık arabayla

736 Mesaj
5 Aralık 2012; 11:37:21 

quote:

Allah mutluluğunuzu daim etsin.oğlunuza da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.resimlerle güzel bir konu açarsınız herkes yararlanır sizin yaptığınız uygulamaları beğenerek takip ederdim gerçi eskisi kadar uğraşamazsınız artık arabayla

Amin cümlemizin evladına. haklısınız pek sık uğraşamıyorum artık yağ değişim zamanı bile geldi vakit bulupta gidemedim bir türlü

+ beyelektronikten ses seda yok hiç başka bir yerden bulmaya çalışacam kabloyu alınca resimli anlatımlı konu açarım zaten

4067 Mesaj
6 Aralık 2012; 21:08:06 

quote:

Amin cümlemizin evladına. haklısınız pek sık uğraşamıyorum artık yağ değişim zamanı bile geldi vakit bulupta gidemedim bir türlü

+ beyelektronikten ses seda yok hiç başka bir yerden bulmaya çalışacam kabloyu alınca resimli anlatımlı konu açarım zaten

bende eskisi kadar uğraşamıyorum 1 ay önce bakıma gittiğimde deri direksiyonu ücretsiz değiştirelim demişlerdi 3-4 kez aradılar daha gidemedim bir dahada aramadılar:)bakalım cumartesi günü bir aksilik çıkmazsa bir uğrayacağım

736 Mesaj
8 Aralık 2012; 16:18:32 

169 . sayfada anlatılmış var

63 Mesaj
2 Ocak 2013; 19:34:11 

merhaba döner kondaktör arızasını eskişehirde kime tamir ettirebiliriz ki. saygılar ara tatilde eskişehirde olacağz o nedenle esk. olsa iyi olur. cümleten hayırlı akşamlar

4067 Mesaj
4 Ocak 2013; 18:18:49 

biraz becerikli biri bu işlemi kendi yapabilir nasıl yapılacağı ile ilgili video da ekleyim bu elemanın diğer videolarına da göz gezdirin yararlı videolar var

http://www.youtube.com/watch?v=1t7G7frWFIw

63 Mesaj
6 Ocak 2013; 22:56:08 

quote:

biraz becerikli biri bu işlemi kendi yapabilir nasıl yapılacağı ile ilgili video da ekleyim bu elemanın diğer videolarına da göz gezdirin yararlı videolar var

http://www.youtube.com/watch?v=1t7G7frWFIw

abi vidoya baktımda bende o kabilyet yok:)sen de dicen ki madem uçma bilmiyon döner kontaktörü niye bozuyon. bendeki şans adamı çölde kutup ayısıyla burun buruna getirir hemde uçurum kenarında kaçacak yerde yok anlıyacağin... videyo için sağol benim için çok zor saygılar...

4067 Mesaj
6 Ocak 2013; 23:01:38 

quote:

Orijinalden alıntı: biolog2603

abi vidoya baktımda bende o kabilyet yok:)sen de dicen ki madem uçma bilmiyon döner kontaktörü niye bozuyon. bendeki şans adamı çölde kutup ayısıyla burun buruna getirir hemde uçurum kenarında kaçacak yerde yok anlıyacağin... videyo için sağol benim için çok zor saygılar...

o halde yukarıda verilen adresteki orijinal kabloyu 14 tl ye alıp bir elektronikçiye gideceksin istersen bu videoyu da elektronikçiye göster 15-20 tl de ona verirsin böylece halletmiş olursun bu arada yapıldıktan sonra sürtünmeyi azaltmak için gres yağı da sıkın

507 Mesaj
7 Ocak 2013; 17:59:34 

bu döner kontaktörün kopma sebeplerinden birisi de direksiyon kutusu diyorum ben,yani rot millerinin bağlı olduğu kramiyer dişlisi..orada zamanla boşluk oluştuğu zaman direksiyon çok yumuşak oluyor,manevralarda elinizde yağ gibi kayan direksiyonla elbet birgün fazla dibe abanacak ve koparacaksınız..direksiyon kutusu ayar vidası gerektiği kadar sıkılarak simidin laçka gibi dönmek yerine biraz sertleşmesi kontaktör için daha olumludur diye düşünüyorum..

benim kontaktör de kopmadan önce direksiyon kuş tüyüydü..dönüşlerde jeton düşene kadar dibe vurmuş olurdu..daha sonra direksiyon ayar vidası ile kutudan ses gelip gelmediğini teşhis amaçlı biraz sıkmıştı ustam..direksiyon şimdi daha ağırbaşlı,yada olması gerektiği gibi..dönüşlerde de öyle küttt diye kolayca dibe vurmuyor böylece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 7 Ocak 2013; 18:00:29 >

63 Mesaj
7 Ocak 2013; 18:02:51 

bizim araçta hız sabitleyici de var acaba başka bi parça kablo filan da değişecek mi saygılar

507 Mesaj
9 Ocak 2013; 11:17:04 

quote:

Orijinalden alıntı: biolog2603

bizim araçta hız sabitleyici de var acaba başka bi parça kablo filan da değişecek mi saygılar

hayır..kablo 7 li orjinalde..hız sabitleyici olmayanlarda 5 tanesi aktif..

63 Mesaj
9 Ocak 2013; 20:14:23 

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

hayır..kablo 7 li orjinalde..hız sabitleyici olmayanlarda 5 tanesi aktif..

teşekkürler

37 Mesaj
20 Ocak 2013; 15:22:51