Şimdi Ara

WSJ: Apple, Verizon iPhone'a hazırlanıyor; 5.Nesil iPhone farklı boyutlarda olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerika'da iş dünyasının kalbinin attığı caddeden isminin alan Wall Street Jorunal, uzun süredir dillendirilen Verizon iPhone'un seri üretimine 2010'un sonu itibariyle başlanacağını ve 2011 yılının başlarında da satışa sunulacağını iddia etti.

İddiasını firmaya yakın kaynaklara dayandıran gazete, Verizon iPhone'un, iPhone 4 gibi benzer tasarıma sahip olacağını ancak GSM'in aksine CDMA tabanlı bir cihaz olacak. CDMA yeteneğini Qualcomm'un sağladığı yongadan alacağını belirten gazetenin kaynaklarına göre Verizon iPhone'un satışa sunulmasıysa 2011 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Gazete, ayrıca haberinde; Apple'ın yeni iPhone üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve 5.Nesil iPhone'un mevcut iPhone'lardan farklı boyutlarda olacağı iddiasına yer verdi. Kaufman Bros.'un analistlerinden Shaw Wu'da benzer bir iddiayı dile getirmiş ve Apple'ın farklı boyutlarda iki iPhone üzerinde çalıştığını söylemişti.

Uzun süredir beklenen Verizon iPhone ile Apple'ın özellikle Android'e karşı elini daha da güçlendirebileceği öngörülürken; Susquehanna Financial Group analistlerinden Jeffrey Fidacar'da Wall Street Journal'ın iddiasıyla örtüşen iddiasında Apple'ın Aralık ayında 3 milyon Verizon iPhone üretmeye hazırlandığını öngörmüştü.

• 2 yıllık anlaşma yaptık Turkcell'le nasıl olcak şimdi :)
  • Eeee... Apple'in böyle birşey yapacağı belli idi.

Adı bu kadar skandala karışan ip4'ün yerine piyasaya balyoz gibi inecek 5.jenerasyon bir cihaz / cihazlar çıkaracakları belli idi..

Tüm dünyada yaygınlaşan "daha büyük ekran" akımına kendilerini kaptıracakları da belli idi.....Her ne kadar iphone kullanıcıları misal HTC'nin 4 küsür inçlik ekranlarını görünce "ıyyykkk!! ne kadar büyük, ne kadar iirenç.." gibi yorumlar yapsa da, ellerine alıp cihazları kullanınca aslında o kadar "ıyyykkk!!" olmadıklarını, hatta aksine oldukça kullanışlı olduklarını, hatta "cepte taşınabilecek ipad" kadar kullanışlı olduklarını idrak etseler de pek renk vermemeye çalışıyorlardı..... Fakat Apple gibi bir vizyona sahip olan firmanın bunu atlaması beklenemezdi, yeni jenerasyon iphone'un ekranının 4 küsür inch civarında birşeyler olmasına şaşırmadım açıkçası...

iphone 4 alanlara kesinlikle birşey demiyorum, hataları olsa da çok güzel cihaz, güle güle kullansınlar.... Böyle dedikoduların kokuları çıkmaya başlayınca kendi adıma, kendimi bu iphone4 çılgınlığına kaptırmadığım için tebrik ediyorum... kaç kez eşiğinden döndüm bir bilseniz ip4 almanın...

Ama artık zihnim oldukça berrak ve herşey net..... 5.jenerasyon ve büyük ihtimalle "taş gibi" bir iphone çıkana kadar başka güzel deneyimler ile kendimizi eyleyeceğiz.... alacağız bir HTC Desire HD, 2.2 froyo'nun tadına bakacağız...kısa bir süre sonra da 3.0 kullanmaya başlayacağız ve "yeni iphone"'a kadar Android dünyasının derinliklerine dalacağız.... yeni ip5 çıkıca da fesimizi önümüze koyup karşılaştıracağız....... Boynuz kulağı geçmiş mi? (android)..... yoksa eski sevgilimizde (apple) mihrap halen yerinde duruyor mu, yeni makyajı ile ne vaziyete gelmiş? Ona göre yola devam edeceğiz....

Biraz "edebi" bir yaklaşım oldu belki ama durum budur benim için...

• Turkiye'de olup iphone4 alanlari pek ilgilendirecek bir konu degil sonucta.

Kullanilan teknoloji CDMA, Turkiye'de hicbir operator bunu desteklemiyor, birakin Turkiye'yi Amerika disinda yok denecek kadar az servis vericiler.
  • Bence su an turkcell den yada vodafondan garantili ip4 almak mantiksiLik degil. eger aldigimiz cihazda bir ariza varsa zaten garantiden olayi cozuyoruz yada degisim, para iadesi gibi islemler yapilabiliyor! Bence hazirin 2011 den once piyasa ya yeni cihaz cikmaz! Heleki iphone uzerinde operator logosu olacagini hic dusunemiyorum...
  • Verizon mu kullaniyorsunuz CDMA mi

Amerika disinda hc kimseyi ilgilendirmeyen bir haber

5. jenerasyon falan da degil... 2011 haziranindan once yeni modeli unutun.
  • o belli bu belli demiste bir arkadas TRde CDMA yokken belli olsa nolur olmasa nolur? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -SWRT-

Eeee... Apple'in böyle birşey yapacağı belli idi.

Adı bu kadar skandala karışan ip4'ün yerine piyasaya balyoz gibi inecek 5.jenerasyon bir cihaz / cihazlar çıkaracakları belli idi..

Tüm dünyada yaygınlaşan "daha büyük ekran" akımına kendilerini kaptıracakları da belli idi.....Her ne kadar iphone kullanıcıları misal HTC'nin 4 küsür inçlik ekranlarını görünce "ıyyykkk!! ne kadar büyük, ne kadar iirenç.." gibi yorumlar yapsa da, ellerine alıp cihazları kullanınca aslında o kadar "ıyyykkk!!" olmadıklarını, hatta aksine oldukça kullanışlı olduklarını, hatta "cepte taşınabilecek ipad" kadar kullanışlı olduklarını idrak etseler de pek renk vermemeye çalışıyorlardı..... Fakat Apple gibi bir vizyona sahip olan firmanın bunu atlaması beklenemezdi, yeni jenerasyon iphone'un ekranının 4 küsür inch civarında birşeyler olmasına şaşırmadım açıkçası...

iphone 4 alanlara kesinlikle birşey demiyorum, hataları olsa da çok güzel cihaz, güle güle kullansınlar.... Böyle dedikoduların kokuları çıkmaya başlayınca kendi adıma, kendimi bu iphone4 çılgınlığına kaptırmadığım için tebrik ediyorum... kaç kez eşiğinden döndüm bir bilseniz ip4 almanın...

Ama artık zihnim oldukça berrak ve herşey net..... 5.jenerasyon ve büyük ihtimalle "taş gibi" bir iphone çıkana kadar başka güzel deneyimler ile kendimizi eyleyeceğiz.... alacağız bir HTC Desire HD, 2.2 froyo'nun tadına bakacağız...kısa bir süre sonra da 3.0 kullanmaya başlayacağız ve "yeni iphone"'a kadar Android dünyasının derinliklerine dalacağız.... yeni ip5 çıkıca da fesimizi önümüze koyup karşılaştıracağız....... Boynuz kulağı geçmiş mi? (android)..... yoksa eski sevgilimizde (apple) mihrap halen yerinde duruyor mu, yeni makyajı ile ne vaziyete gelmiş? Ona göre yola devam edeceğiz....

Biri iPhone 4 hakkında kötü bişey söylesede almadım diye kendimi teselli edeyim uzun bir yazı yazıpta diyormuşsun galiba hep içinden

• SWRT,

Hocam yorum süper, elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

Verizon mu kullaniyorsunuz CDMA mi

Amerika disinda hc kimseyi ilgilendirmeyen bir haber

5. jenerasyon falan da degil... 2011 haziranindan once yeni modeli unutun.

Verizon ile ilgili konuşmuyorum, Apple'in 5.jenerasyon iphone'u ile ilgili yazdım.

Diğer başlığa yazsaydım daha iyiydi sanırım, yanlış anlaşıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

Biri iPhone 4 hakkında kötü bişey söylesede almadım diye kendimi teselli edeyim uzun bir yazı yazıpta diyormuşsun galiba hep içinden

Yok be babacım... bi türlü içime sindiremedim Apple'ın bu derece ayıplı bir malı müşterisine layık görmesini, bir de üste çıkmaya çalışmasını... Yoksa ben de son derece sadık bir apple müşterisiyim ama bu sefer içim almadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SWRT- -- 7 Ekim 2010; 11:52:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

SWRT,

Hocam yorum süper, elinize sağlık

Eyvallah hocam, pelçok kişinin benzer duygular içerisinde olduğunu biliyorum, Apple ürünlerine duydukları bağlılıktan dolayı..

Ancak fanatizm had safhada olduğu için kimse objektif yorum yapamıyor doğru düzgün.
  • quote:

çok hoş bir yazı olmuş gerçekten, kendi düşüncelerime çok yakın

• Bu eski bir haber değil mi???
  • quote:

Ellerine sağlık, güzel değerlendirme. Ekleyecek çok birşey yok kendi adıma.

Android telefon kullanmak çok isterim ama birçok üretici henüz 2.2 versiyonuna geç(e)medi. Yeni ürün almak durumundasın. Aldın diyelim, 3.0 çıkınca ne olacak? Daha minör güncellemeleri adapte edemeyen üreticiler major bir güncelleme gelince iyice tıkanacaklar. En sinir bozucu tarafı bu. Google bu darboğazı aştığı an(çok zor) iOS'u her kulvarda geride bırakır.

• neden tüm dünyada standart bir ağ kullanılmaz ki!!.. sonra yok o ağa destek veriyor yok buna.. üreticilere de yazık (?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Ellerine sağlık, güzel değerlendirme. Ekleyecek çok birşey yok kendi adıma.

Android telefon kullanmak çok isterim ama birçok üretici henüz 2.2 versiyonuna geç(e)medi. Yeni ürün almak durumundasın. Aldın diyelim, 3.0 çıkınca ne olacak? Daha minör güncellemeleri adapte edemeyen üreticiler major bir güncelleme gelince iyice tıkanacaklar. En sinir bozucu tarafı bu. Google bu darboğazı aştığı an(çok zor) iOS'u her kulvarda geride bırakır.

Teşekkür ederim..

HTC Desire HD 2.2 Froyo ile Ekim sonunda Avrupa'da, bi ihtimal de yakın tarihlerde TR'de piyasaya çıkacakmış.. kasım ayı içinde desire HD bulunabilecek yani TR'de..

Mevcut Android cihazlar için birşey diyemiyorum ancak Desire HD Android 3.0'ı da destekleyecek çok yüksek ihtimalle... ip4 almayanlar için Desire HD iyi bir alternatif gibi duruyor şu an için...Hatta belki donanımsal olarak daha bile iyi.....

• ip4 te radyo yokmus yav, atlamisim bak ben bunu, peki internet radyosu yeterince varmi, yoksa radyo yok diye vazgeceyim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: directX25

ip4 te radyo yokmus yav, atlamisim bak ben bunu, peki internet radyosu yeterince varmi, yoksa radyo yok diye vazgeceyim mi?

Sadece radyo yok diye iphone'dan vaz geçmek sence ne kadar mantıklı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: directX25

ip4 te radyo yokmus yav, atlamisim bak ben bunu, peki internet radyosu yeterince varmi, yoksa radyo yok diye vazgeceyim mi?

Sadece radyo yok diye iphone'dan vaz geçmek sence ne kadar mantıklı?

Bırak hocam... Akışına bırak. Hazır vazgeçmişken bırak öyle kalsın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.