Şimdi Ara

Schengen Vizesi Sorunu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
26
Favori
137.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasan_alpar

Merhaba arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak sizlere
    İsveçe kız arkadaşımın yanına gitmek istiyorum vize için gerekli evraklara baktımda maaş için banka hesap hareketleri diyor ama ben maaşımı elden alıyorum bu yüzden banka hesap hareketlerim yok bu sorun çıkartır mı vize alırken ve kız arkadaşım bana davet mektubu göndericek bu bir kolaylık sağlar mı ayrıca uçak bileti almam gerekiyor mu yada bilet almayıp rezervasyon yaptırsam olur mu? otelde kalmayacagım için otel rezervasyonunada gerek yok zaten diğer evrakları hallederim maaş dökümanları,hesap bordroları,ssk vs bunları hallederimde maaşımı elden aldıgım için banka hesap hareketim yok bundan dolayı biraz sıkıntı var içimde vizeyi alamazsam diye bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

Maaşda hesap hareketi istemez, maaş bordrosu ister son 3 aylık imzalı ve kaşeli. Ayrıca çalıştn yerde anetli kağıda, şu isim tc şu tarihden beri çalışmaktadır. Bilgimiz dahilinde şu tarihine kadar şuraya gidip gelecektir. yazısı gerekiyor. Davet mektubu işi daha da sıkıntıya sokar, 50 tl ye otel ve uçak rezervasyon yapan yerler var. Vizeni alınca iptal edersin. Turistik olarak almak her zaman daha kolay. Banka hesabında da 5-10 bin tl arası bişey olursa garanti olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhhan

Birçok kez avrupaya giriş-çıkış yaptım seyahat sigortasını hiçbir zaman sormadılar Zaten daha önceden Yunanistan a giriş-çıkış yapmışsın. O yüzden sorun olmaz fakat sana uçak bileti ve otel rez. sorabilirler.Onları da yanında taşı ne olur ne olmaz.undefined

Hocam bir konuda size danışmak istiyorum. 4 Aralık 2013/4 Haziran tarihleri arasında İtalya'dan alınma, 30 gün süreli Schengen vizem var. 3 Aralık/12 Aralık 2013 tarihleri (10 gün) arasında İtalya'da bulundum. Kalan 20 günü 11 Nisan/25 Nisan 2014 tarihleri arasında Almanya'da kullanmayı planlıyorum. Gidiş dönüş uçak biletimi aldım, 15 günlük otel rezervasyonumda hazır. Sağlık sigortam yok, Italya Konsolosluğu'na vize başvurusu yaparken 10 günlük sigorta yaptırmıştım Italya'da bulunacağım tarihleri kapsayan. Şimdi Almanya'ya giriş yaparken bana "Nerde senin sağlık sigortan kardeşim" diye sorarlar mı? 1500 Euro nakit ile gideceğim bu arada. Pasaporumda bir adet İran, bir adette İtalya giriş çıkış damgaları var. Pasaportum 2009'da alınmış olup 10 yıllıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Birçok kez avrupaya giriş-çıkış yaptım seyahat sigortasını hiçbir zaman sormadılar Zaten daha önceden Yunanistan a giriş-çıkış yapmışsın. O yüzden sorun olmaz fakat sana uçak bileti ve otel rez. sorabilirler.Onları da yanında taşı ne olur ne olmaz.undefined

Hocam bir konuda size danışmak istiyorum. 4 Aralık 2013/4 Haziran tarihleri arasında İtalya'dan alınma, 30 gün süreli Schengen vizem var. 3 Aralık/12 Aralık 2013 tarihleri (10 gün) arasında İtalya'da bulundum. Kalan 20 günü 11 Nisan/25 Nisan 2014 tarihleri arasında Almanya'da kullanmayı planlıyorum. Gidiş dönüş uçak biletimi aldım, 15 günlük otel rezervasyonumda hazır. Sağlık sigortam yok, Italya Konsolosluğu'na vize başvurusu yaparken 10 günlük sigorta yaptırmıştım Italya'da bulunacağım tarihleri kapsayan. Şimdi Almanya'ya giriş yaparken bana "Nerde senin sağlık sigortan kardeşim" diye sorarlar mı? 1500 Euro nakit ile gideceğim bu arada. Pasaporumda bir adet İran, bir adette İtalya giriş çıkış damgaları var. Pasaportum 2009'da alınmış olup 10 yıllıktır.

sağlık sigortasını hiçbir zaman sormazlar fakat ne kadar paran var otel rez. uçak bileti bunları sorarlar.Geçen yıl düsseldorfa gitmiştim .Uçaktan gelen türklerin hepsine bu soruları yönelttiler.Cebindeki para gayet yeterli hatta fazla bile.Bir de Kredi kartında yanında olsun.şimdiden iyi yolculuklar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

sağlık sigortasını hiçbir zaman sormazlar fakat ne kadar paran var otel rez. uçak bileti bunları sorarlar.Geçen yıl düsseldorfa gitmiştim .Uçaktan gelen türklerin hepsine bu soruları yönelttiler.Cebindeki para gayet yeterli hatta fazla bile.Bir de Kredi kartında yanında olsun.şimdiden iyi yolculuklar.

Eyvallah hocam, teşekkür ederim :) Ben de Düsseldorf'a uçuyorum :) Zaten otelde kalmayacağım. Arkadaşım var Dordmund'da, onun evinde kalacağım. Otel rezervasyonuna da formaliteden yaptırdım. Arkadaşımda kalacağım desem arkadaşın maddi durumunu belgelemesi gerekecek. Onu zahmete sokmak istemedim. Formaliteden otel rez. yaptırdım, ve iptal ettim :) Tavsiyen üzerine kredi kartlarımı yanıma alacağım :) Bilgilendirme için tekrar teşekkürler :)

• Rica ederim :) eğer başka soruların olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım ...
  • serhhan kullanıcısına yanıt
    üstadım ben temmuz agustos ayında isviçre ve almanyaya gitmeyi düşünüyorum şhangen için seçim sonrası konsolosluga başvuru yapıcam üzerime araç var ve bankada 15 bin civarinda param var 10 gün once yatırdık ayrıca mali müşavir stajımı yapıyorum 2 sene sonra mali müşavir olucam yani ilk defa vize alacagım için ne gibi sıkıntılarla karşılaşabilirim. Ayrıca otel ve uçak rezervasyonu nu nereden yapabilirim ? aracı kurum 140 € istedi harç ve bu şeyler için sizce ne yapmam lazım ?
  • İsviçre ve Almanya vize konusunda hassas ülkelerin başında geliyor.Vizeniz ilk olduğundan İtalya dan almanızı öneririm.Hem daha kolay hemde vizenizi uzun alma şansınız var.Sadece rotanızı italya üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecek. Peki Stajınız yapılırken ssk nız ödeniyor mu? ayrıca ne kadar süre oldu? Tüm istenen evrakları eksiksiz bir şekilde konsolosluğa teslim ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhhan -- 27 Mart 2014; 14:30:13 >
  • serhhan kullanıcısına yanıt
    Peki italyaya gerçekten gitmem gerekirmi yoksa formaliteden direk isviçreye gidebilirmiyim ? Staj bildiğiniz çalışma adı staj mali müşavir olmak için yoksa bi şirketin muhasebe sorumlusuyum üni mezunu 30 yaşındayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

Peki italyaya gerçekten gitmem gerekirmi yoksa formaliteden direk isviçreye gidebilirmiyim ? Staj bildiğiniz çalışma adı staj mali müşavir olmak için yoksa bi şirketin muhasebe sorumlusuyum üni mezunu 30 yaşındayım :)

direk isviçreye giderseniz sizi kapıda zorlarlar.Ama ingilizceniz yeterli derecede ise buradan italyaya geçeceğinizi en uzun orada kalacağınızı söylerseniz ve formaliteden hazırlanmış otel rez filan gösterirsiniz. Ama size tavsiyem milanoya gidip oradan tren ile isviçre ve almanyaya gitmek. Bu arada bende muhasebe sorumlusuyum :)
  • Arkadaşlar merhaba daha önce 2 kez ingiltere için vize aldım 6 aylık ve 11 aylık(bir kere de red yedim ama sonra 11 aylık verdiler)... İngiltere vizem varken Türkiye'ye geldim İtalya için vizeye başvurdum ama hiç bir yerde çalışmıyordum 1 hafta tatil için ve red verdiler cvp yeterli belge yokmuş :(((( sorunum şu ki italyaya gitmem gerekiyor mayıs sonu gibi ve 2 ay 24 gündür sigortalı olarak çalışıyorum Türkiye'de, aynı pasaport ile italya vizesine başvurmak mantıklı mı ya da yunanistan üzerinden alıp italyaya geçebilir miyim lütfen yardım :((((
  • Geçen yıl istek ve davetiye ile shengen vizesi aldım ve bir ay belçikada kaldım, tekrar gitmek istediğimde yine davtetiye gerekir mi yoksa direk turist vizesi alabilirmiyim (davetiye işi masraflı oluyor)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • salmasis S kullanıcısına yanıt
    Eksik Belgeleriniz nelerdi?Red gelse bile eksik belgeleri yeniden toplayıp başvurabilirsiniz.
  • Herhangi bir işim yokmuş gidip dönmeyeceğimden şüpheleniyorlarmış çok saçma yaa gerçi onlar bu reddi vereli 1 yıl olacak ağustos da bende yeniden başvuruda bulunucam mayıs gibi çalıştığım için rahattım ama tek korkum pasaportumdaki red sorun yaratır mı?
  • merhaba yarın italyaya gideceğim. italya kons. italya vizemi 6 aylık aldım. bu süre içinde agustosta fransaya gideceğim. tekrardan vize almama gerek varmı.
    birde kaç yaşına kadar çocuklara vize almıyoruz. teşekkürler.
  • SCHENGEN VİZESİ KONUSUNDA YARDIMCI OLABİLİRİM ..THY TÜRK HAVAYOLLARI UÇAK BİLETİ DEĞİŞTİRME Arkadaşlar bana 0 534 363 16 75 gonul_ahmet@hotmail.com adresinde yazabilirsiniz, uçak bileti tarihi değiştirme konusunda yardımcı olabilirim.
  • Merhaba,
    Schengenle ilgili şöyle bir durumum var. Geçen yıl 1 senelik Yunanistan vizesi almıştım. Ayın 13'ünde bitiyor. Fakat bu sene yine Yunanistana gitmek istiyorum ve 11-21'i arası gitmek istiyorum.
    Kosmosvize'deki yetkili 14'ünde başlayan yeni bir vize daha alırsam ilk vizeyle giriş yapıp 2. vizeyle de dönüşümü gerçekleştirebileceğimi söyledi.
    Böyle bir tecrübesi olan var mı? Girişte sıkıntı yaşar mıyım? Ya da 13'ünde giriş çıkış yapmamı falan isterler mi?
    Teşekkürler
  • Vize tarihin bitene kadar tüm schengen ülkelerine giriş yapabilirsin. Buna fransa da dahil.
  • Tekrar Yunan konsolosluğuna giderek vize tarihinin uzatılması için talepte bulunmalısın.
  • Merhaba,
    Tabii ki yeni bir vize için talepte bulunacağım. İlk vizemle, ilk vizemin tarihlerinde Yunanistan'a giriş yapıp, arada çıkış yapmadan, yeni alacağım vizenin tarihi içinde dönebilirim değil mi?
  • Arkadaşlar italya vizesine başvuru üzerinden 20 gün geçti hala bir ses yok. ne aradılar ne sordular.İdata yı arıyorum onlarda bihaber. 3 yada 4 günde alanlar var.Acaba sorun nedir?

Yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.