Şimdi Ara

Gigabyte 930MHz'de çalışan özel tasarımlı GeForce GTS 450 modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Önde gelen donanım üreticilerinden Gigabyte, yüksek saat hızıyla dikkat çeken GeForce GTS 450 tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. GV-N450OC2-1GI kod adını taşıyan ve GF106 GPU'sundan güç alan DirectX 11 destekli ekran kartı, Bakır yüzeye, iki adet Bakır ısı borusuna ve iki adet fana sahip WindForce 2X soğutucusuyla serin ve sessiz bir kullanım deneyimi vaad ediyor. 128-bit bellek veri yolu desteğine, 1GB GDDR5 bellek kapasitesine ve 192x paralel işlem birimine sahip olan ekran kartı, 700MHz GPU, 1860MHz paralel işlemci ve 4000MHz bellek saat hızlarında görev yapıyor.

Kendi sınıfındaki en hızlımodellerden biri olan ekran kartı, SLI, CUDA ve PhysX teknolojilerine destek sunuyor. Görüntü aktarımı için çift DVI ve HDMI konnektörlerine sahip olan Gigabyte GV-N450OC2-1GI, Newegg'de 150$ seviyesindeki etiket fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

• Bu bile 5770 in gerisinde kalır
  • başlık 930 diyor haber 700 diyor, hangisi doğru?
  • tasarım çok güzel olmuş beğendim
  • bunun abisini kullanıyorum oldukça serin vede sessiz çalışıyor.. çok gözüme girdi gigabyte bu ekran kartıyla.. çok kaliteli bir iş çıkarmış.. soğtucu oldukça sessiz.. hatta çalışıp çalışmadığından emin olamıyorsunuz...
  • 5750yi yine geçemicek bu nvidianın bütün kartları yüksek maliyet düşük performans olarak çıktı nvidianın işi zor..

bellekleri daha kalitesiz..

nvidia atıyı 1 sene geriden takip ediyor..4xx serisindeki bellekleri kullanıyor..

5750 seviyesinde ve daha fazla güç çekiyor hemde oclileri dahada fazla çeker..

5770 ise gtx460 192bite yakın hatta aynı gibiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bunun abisini kullanıyorum oldukça serin vede sessiz çalışıyor.. çok gözüme girdi gigabyte bu ekran kartıyla.. çok kaliteli bir iş çıkarmış.. soğtucu oldukça sessiz.. hatta çalışıp çalışmadığından emin olamıyorsunuz...

gtx460 dan bahsediyorsanız evet çok başarılı bir seri (soğutma-fiyat)
  • Başlık doğrudur.
    ---
    TIKLAYIN

HD 5770--280TL ye alıp 930MHZ de kullanılırsa daha iyi bir seçenek olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: Just In Time

başlık 930 diyor haber 700 diyor, hangisi doğru?

• 1ghz yapıp sunar bence MSI bu kartı :Pp İsmide lightining ya da Hawk falan yapar akar gider.
  • Benim GTS 250 den çok fazla bir performans arttrımamışlar yok ha az wat yiyodur DDR 5 tir

napim :D
  • Ağzı olan konuşuyor yada eli olan yazıyormu diyelim:DAraştırın bakın 5750 mi iyi gts450 mi?yada şöyle söyliyim 5770 mi iyi gts450 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

Ağzı olan konuşuyor yada eli olan yazıyormu diyelim:DAraştırın bakın 5750 mi iyi gts450 mi?yada şöyle söyliyim 5770 mi iyi gts450 mi?

5770 => GTS450 > 5750
  • 930 doğru zaten 700 olamaz. Shader hızına bakarsan 1860 olduğunu görürsün. 700 olsaydı Shader da 1400 olurdu. 2 katı oluyor ya. 1860 ın yarısı yani 930 GPU hızı.
  • 5770 tüm özellikler ele alındığında gts450 den iyidir bana göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

5770 tüm özellikler ele alındığında gts450 den iyidir bana göre

Bi testte sen yapta görelim
  • 5770 ile aynı performansı verse bile güç tüketimi tavan yapacağından yine 5770 tercih edilmesi daha doğru olacaktır, boşuna iki kartın kıyaslaması yapılmamalı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dronegd

5750yi yine geçemicek bu nvidianın bütün kartları yüksek maliyet düşük performans olarak çıktı nvidianın işi zor..

bellekleri daha kalitesiz..

nvidia atıyı 1 sene geriden takip ediyor..4xx serisindeki bellekleri kullanıyor..

5750 seviyesinde ve daha fazla güç çekiyor hemde oclileri dahada fazla çeker..

5770 ise gtx460 192bite yakın hatta aynı gibiler..

adam aynştayn beyler
  • nvidia hala 4 ghz olan belleklerden kullanıyor yapsalar ati gibi 5 ghz bellek bant genişliğinden kazanacaklar. gpu zaten fena değil 192 shader var işlem gücü tamamda 128 bit ve 4 ghz ddr5 kurtarmaz burada.

basit bir mantık hesabı yapacak olursak

9800gt<hd4850<gts250<gts450=hd5750<hd5770 kartları overclocksuz olarak sıraladım.

konu başındaki kart ise overclocklu bile olsa bant genişliği yüzünden (64gb) hd5770 (overclocksuz 76.8 gb) in yanına yaklaşamaz . gpu gücü bakımından ise hd5770 i anca yakalıyor.

kendinizde bakmak istersenizhttp://www.gpureview.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 7 Ekim 2010; 19:25:45 >
  • 9800GT nasıl GTS250 nin önünde oluo senin sıralamana göre ben anlamadım .çoğu testte hep geçmiş GTS250 9800gt i , ne iş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

9800GT nasıl GTS250 nin önünde oluo senin sıralamana göre ben anlamadım .çoğu testte hep geçmiş GTS250 9800gt i , ne iş ?

tersten yazmışım. şimdi düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 7 Ekim 2010; 19:26:45 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.