Şimdi Ara

Honda Jazz Hybrid tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon otomobil devi Honda, kompakt sınıftaki başarılı modeli Jazz'ın hibrit versiyonunu Paris Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Tasarım anlamında standart modelin çizgilerini koruyan ancak revize edilen farlar, yenilenen ızgara ve krom detaylarıyla farklılık yaratmayı başaran otomobilin sunduğu en büyük yenilik ise teknik alt yapısında yatıyor.

Kaputun altına indiğimizde Honda Jazz Hibrit'e, 1.3 litre hacmindeki benzinli motorun güç verdiğini görüyoruz. Elektrik motoru takviyesiyle hibritleştirilmiş olan otomobilin performans verileri, Honda tarafından henüz açıklanmadı. CVT şanzımanla gelen Honda Jazz Hybrid'in CO2 emisyon değeri ise Km'de 104 gram olarak açıklanıyor.

Yakıt tasaruffu ve verimlilik konularında sınıfındaki en rekabetçi modellerden biri olacağı söylenen hibrit motorlu Jazz, tek renkli ön konsola sahip. Mavi aydınlatmaya sahip olan panelin yanı sıra "Sihirli" olarak nitelendirilen arka koltukları ve 831 litre hacmindeki bagajı da Honda Jazz Hybrid'in dikkat çekici detayları arasında yer alıyor.

İsteğe bağlı seçenek listesinde GPS navigasyon, Bluetooth bağlantısı ve arka eğlence sistemi gibi detaylara yer verilen Honda Jazz Hybrid, 2011 yılında satışa sunulacak.

• arabanın tipi cok güzel zaten az yakıyodu hibrid olunca hic yakmaz .
  • En az benzin tüketen benzinli araçlardan birisi olan Jazz'ın daha da ekonomikleşmesi iyi bir haber. Aynı zamanda daha az CO2 salınımıyla daha da çevreci bir araç olmuş. Fakat diğer hybrid araçlar gibi yüksek fiyatlardan satılırsa ülkemizde tutulmayacağı da aşikar.
  • Fiyatı hakkında bir bilgi var mı?
  • Az daha arabanın egzozu nerede diyecektim
  • Arabanın rengi LED ekranda manyak görünüyor ya. Görmenizi isterdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Masters4

Az daha arabanın egzozu nerede diyecektim

Nerede görebildin mi?

• 1.6 honda civic sedan dream modeli 41.350 tl
    CIVIC Hybrid 60.900 tl arada 19.550 tl fark var

jazz giriş modeli 33.700 tl ise min. 15.000 tl fark olur..
  • Hybrid araçların renginin yeşil olma zorunluluğu mu var?
  • şuan piyasadaki jazz larada CVT şanzıman getirseler ne hoş olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

Nerede görebildin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shelby Cobra -- 6 Ekim 2010; 14:13:10 >

• Arabanın gerçekten albenisi var..
  • Standart modelin ön tampon ve ızgara tasarımı daha hoş bence. Aerodinamik kaygılardan bu hale getirilmiştir muhtemelen ama bir de şu renkle birleşince daha güzel olabilirmiş dedirtiyor :)

Bunun dışında zaten 120gr/km'lik Co2 emisyona sahip bir aracı 104gr/km'lik bir değer uğruna büyük farklarla satın almak pek çok kişiye makul gelmez.

Zaten baz modeli 33.000 civarında iken (ki donanım, iç hacim, tüketim, kalite/garanti vs. sayesinde büyük ölçüde hakediyor) çok daha fazlasını hibrite vermeye gerek yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

Nerede görebildin mi?

Benzin motoru çalışırken illaki bir egzoz gerekecek değil mi!

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Arabanın rengi LED ekranda manyak görünüyor ya. Görmenizi isterdim.

LED ekranımız olmadığını nereden çıkardın
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

quote:

LED ekranımız olmadığını nereden çıkardın

Anladık Led Monitörleriniz var
  • quote:

SS alabilirmisin panpa
  • quote:

Orijinalden alıntı: wermidon

quote:

SS alabilirmisin panpa

Görüntü aynı görüntü, SS ile alınan görüntü sizin ekranınızda şuankinden farklı görünmez.
  • 1.3L cvt şanzıman. Bana civic hybrid motoruyla eş olabilir gibi geldi. 1.3 litre 3 stage vtec,(3 kademeli vtec de denir) + elektrik motoru (IMA-Integrated Motor Assist). Toplamda güç 115hp idi civicde, umarım bunda da benzer güç olur.
  • neden egzoz yok görünmüyor anlamadım, sonuçta araba hibrit, salt elektrikli değil.http://www.autoblog.com/photos/european-honda-jazz-hybrid/#3406121 adresindeki 3. fotoda egzoz susturucusu görünüyor.
    @ pulse
    gebze de üretilen honda civic hybrid 1.8 lt olduğundan ötv si %37 yerine %60 yoksa fark ve de baz alacağın model CIVIC Sedan PREMIUM otomatik vites olacak ki 46000 tl. 1.6 olsaydı fark 60900 / 1.6 = 38062,5 tl ; 38062,5 * 1,37 = 52146 tl fark 6146 tl, jazz hibrid 1.3 olacağından fark 5.000 tl civarı olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.