Kumho nasıl bir lastik?
84 Cevap18249 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2994 Mesaj
5 Ekim 2010; 8:53:42 

Malum havalar iyice soğudu, kışlık lastik için illa kar yağmasını beklememek gerek diyenlerdenim, bu nedenle Superb'im için kışlık lastik araştırdım biraz. 225*45*17 ebat için öncelikle Michelin Alpin 4 ve Continental Winter Contact TS830P düşündüm, fakat Michelin en ucuz 300-TL, Conti ise 280-TL fiyat buldum. Kumho KW17 deseni ise 160-TL'ye alabiliyorum.
Kummho nasıl bir lastiktir, kullanan ya da bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı? Kışlık lastik olarak diğer pahalı lastiklerle arasında uçurum var mıdır, gönül rahatlığıyla kullanlılır mı?
Teşekkürler.

"Son nefesime sakladığım, daha söyleyeceklerim var..."

Her hakkı mahfuzdur...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ekim 2010; 9:51:47 

iğrenç bir lastiktir. Takıp yanlamaya bile deger gormuyorum.. ne kuru yolda ne de yaş yolda

Tam bir fiyaskodu
r..

2994 Mesaj
5 Ekim 2010; 10:00:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

iğrenç bir lastiktir. Takıp yanlamaya bile deger gormuyorum.. ne kuru yolda ne de yaş yolda

Tam bir fiyaskodu
r..

Bu yorumunuz Kumho'nun kışlık lastiği için mi? Yoksa yazlık ya da 4 mevsim lastiği için mi?

Her hakkı mahfuzdur...

1092 Mesaj
5 Ekim 2010; 10:07:23 

valla bende aynı sorunsalı 205/60/16 boyutunda yaşıyorum,2 kış kumho kw 17 ile geçirdim ve test ettim gayet daş gibi hertürlü karda buzda gittim
bir problem olmadı hatta ben bu yazda kışlıklarla devam ettim ve lastikleri doğal olarak bitirdim...
bende önce conti ts 830 düşündüm 230 tl üstü,sonra ug7 ye baktım en uygunu 180 tl fiyat verdi,kumho ise 130 tl civarı ve fiyat performans oranı gayet iyi
şimdi 4 kışın 750 tl vermekmi 550 tl vermekmi ? f/p olarak kumho gayet iyi ama para sorunu yoksa conti ts 830 1 numara

2012 Superb 1.6 TDİ Elegance & 2003 Octavia 1.6 Mpi Elegance

Skoda bağımlılık yapar...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ekim 2010; 10:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Tam bir fiyaskodu
r..

Bu yorumunuz Kumho'nun kışlık lastiği için mi? Yoksa yazlık ya da 4 mevsim lastiği için mi?

Serinin ürün kamının sozde en ıyı olan modeliydi ECSTA serisi..

Neticede tekerlekler uzerınde gıdıyorsun.. kısılabılecek bır maliyet degil..

ben çok çok kötü buldum lastigi
...

202 Mesaj
5 Ekim 2010; 10:32:46 

Toyota Yariste ve şu anda Civic imde kışlık olarak KW 17 kullandım/kullanıyorum, hiçbir sorunla karşılaşmadım, fp olarak gayet yeterli buluyorum. arabayı adam gibi kullanıcaksanız asla ve asla yolda sorunla karşılaşmazsınız. not : kışın 2 haftada bir bazen her haftasonu uludağ, kartalkaya ya giderim... gerisini siz düşünün.. saygılar.

2010 Honda Civic 1.6 Elegance Otm.

1735 Mesaj
5 Ekim 2010; 10:56:15 

aracımın üzerinde kumho yazlık lastik geldi. Aşırı sert ve çok ugultu yapıyo. Fabrika bile anlamış olucakki yeni araçlarını pirelli ile satışa sundu. Yazlıklardan memnun değilim kısacası.
Kışlık pirelli winter carwing kullanıyorum. Karda kışta hiç yolda bırakmadı.

Rome CheapTrick SDS 08.....İbanez Grgr121ex Ca
Canon 550D------Fujifilm S1000FD
KASTAMONU
93/2 Hatay altınözü 6.hd tab. Şanlı hudut Karakolu

1552 Mesaj
5 Ekim 2010; 11:36:19 

marka olarak hıc sevmıyorum urunlerıde saglıklı ve uzun omurlu olmuyorlar 50-100 tl gıbı fark ıcın degmez mıchellın,contı,brıgestone'tercıh edın

FORD FOCUS C-MAX TDCİ GHİA
MB ACTROS 1844 MPII
MB ACTROS 1846 MPII
E F E K E N T L İ

1069 Mesaj
5 Ekim 2010; 11:56:11 

kumho hakkaten feci bi lastik fiesta aracımda kullanıyordum bittide kurtuldum

2011 Mitsubishi ASX

1823 Mesaj
5 Ekim 2010; 12:29:56 

Kumho'dan uzak durun bence. Ne yol tutar, ne de uzun ömürlüdür. Ayrıca ıslak zeminde ciddi tehlike arz eden bir lastik. Arkadaşın da dediği gibi 50-100 fazla verin daha iyi birşey alın. Canınızdan önemli değil sonuçta..

2704 Mesaj
5 Ekim 2010; 12:58:53 

Arkadaşlar toyo nasıl bir markadır? Bizim arabanın arka lastikler toyo proxes. Şu an için sorun yok ama önde takılı olsa biraz daha değerlendirebilirdim araç önden çekiş.

2994 Mesaj
5 Ekim 2010; 13:05:04 

Kafam iyicene karıştı...
Dün telefonda görüştüğüm bir Continental bayii bana Kumho'yu da önermişti. Hem Conti hem Kumho satıyormuş.

Her hakkı mahfuzdur...

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
7 gün 10 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
5 Ekim 2010; 13:11:52 

Vectra aracımın 4 yıldır arka 2 tekerlek kumho. Kuru yolda bir sorun yok ama ıslak yolda inanılmaz kıç atıyor. Sırf yol ıslak diye yavaşladığımı bilirim. Yol ıslaksa birde direksiyonu sert çevirirsen feci kıç atıyor(kış lastiği) biraz takırtı alıyor gibi içeri ama arabadan mı tekerlekten mi bilmiyorum. Ancak iddialı bir sürücü değilseniz sert yada hızlı kullanmam ıslak yollarda dikkat ederim dersen fiyatına göre 10 numara tekerdir ki aradan baya zaman geçti benim alalı belki düzelmişlerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3210 Mesaj
5 Ekim 2010; 13:55:46 

205 55 R16 ebatta aracımda şu an takılı.Aracımı aldığımda üstünde bu lastiklerle geldi ve lastikler gayet iyi durumdaydı fakat 20000 km'de canına okudum diyebilirim.
İyi yönleri kuru zeminde gayet iyi yol tutuyor.Yani bu ebatta en iyi kuru zemin performansı sağlayan lastiklerden pek aşağı kalır yönü yok.Kafa kafaya diyebilirim.
ikinci olarakta yol sesi bakımından yine bu ebatta en iyilerden bir tanesidir.Konforlu deyilebilecek bir lastik.
Kötü yönleri ıslak zeminde güven vermiyor ve çabuk deforme oluyor.Ayrıca belirli bir yıpranmadan sonra fren performansı düşüyor.
Yazdıklarım kendi tecrübelerim ve bahsettiğim ebattaki kumho lastik için geçerli.Diğer ebatlarda nasıldır açıkçası bir fikrim yok.

4324 Mesaj
5 Ekim 2010; 15:56:37 

İşe bak. Ben Kumho alayımmı diye konu açtığımda kumhoyu kötüleyen pek kimse yoktu. şimdi herkes kumhoya saldırıyo

3 Ay önce ECSTA KU25 modelinden aldım. Piyasadaki en ucuz lastikten biraz pahalıydı. Benimde bütçem buna uygundu.
Çok para vermediğimden michelin gibi yola yapışmasını da beklemediğim için ve en önemlisi arabayı kullanmam gerektiği gibi kullandığım için hiçte sorun yaşamadım. Eski NEXEN lastiklerimle defalarca arabanın sağını solunu kaydırdım ama bunlarda daha hiç öyle bişey başıma gelmedi. Tavsiyemdir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6370 Mesaj
5 Ekim 2010; 16:58:28 

Bridgestone Blizzak'lar hakkinda bilgisi olan var mi?

686 Mesaj
5 Ekim 2010; 18:23:47 

kumho lastik yağmurda çok kayan bir lastiktir dik yokuşlarda ıslak zeminde patinaja düşer kalkamzsın bence uzak dur kumho dan

Cahillerle sakın tartışma!
Bir süre sonra seni kendi seviyelerine çekerler,
Ve o seviyeye alışkın oldukları için seni yenerler

5686 Mesaj
5 Ekim 2010; 19:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: seizure

İşe bak. Ben Kumho alayımmı diye konu açtığımda kumhoyu kötüleyen pek kimse yoktu. şimdi herkes kumhoya saldırıyo

3 Ay önce ECSTA KU25 modelinden aldım. Piyasadaki en ucuz lastikten biraz pahalıydı. Benimde bütçem buna uygundu.
Çok para vermediğimden michelin gibi yola yapışmasını da beklemediğim için ve en önemlisi arabayı kullanmam gerektiği gibi kullandığım için hiçte sorun yaşamadım. Eski NEXEN lastiklerimle defalarca arabanın sağını solunu kaydırdım ama bunlarda daha hiç öyle bişey başıma gelmedi. Tavsiyemdir.

katılıyorum kötü bir yorumun gazından gitmiş millet kumho iyi bir fiyat-performans lastiğidir. ıslak zeminde yol tutuş olayına katılıyorum iyi değil

4144 Mesaj
5 Ekim 2010; 20:00:46 

Kumho ku31 kullanıyorum , 10 000km doldurdu çok güsel lastik , herangi bi şekilde beni rahatsız etmedi ne kuruda ne yaşta özellikle abs çok zor devreye giriyor ama asla bi turanza er300 değil tabiki......

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

5686 Mesaj
5 Ekim 2010; 22:17:39 

Konu birazda attractionla etkisiyle kumhoya saydırmaya dönüşmüş ancak attractionla kıyas değerlerimiz farklı olduğu için konuya öyle bakmayalım üst sınıf spor aracınız varsa kumhoya yönelmeyin tabi de normal kullanıcılar için kötü bir lastik değil diyorum

4324 Mesaj
5 Ekim 2010; 23:31:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Konu birazda attractionla etkisiyle kumhoya saydırmaya dönüşmüş ancak attractionla kıyas değerlerimiz farklı olduğu için konuya öyle bakmayalım üst sınıf spor aracınız varsa kumhoya yönelmeyin tabi de normal kullanıcılar için kötü bir lastik değil diyorum

2005'ten beri buralardayım. Aynen dediğin gibi. Üstte bir iki kişi bi yorum yaptımı bütün yorumlar o fikri takip eder. Taa ki birileri aksini iddia edene kadar...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
7 gün 10 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
6 Ekim 2010; 0:47:22 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

2005'ten beri buralardayım. Aynen dediğin gibi. Üstte bir iki kişi bi yorum yaptımı bütün yorumlar o fikri takip eder. Taa ki birileri aksini iddia edene kadar...

Aksi fikrim olsa onu söylerdim şahsen. Kimsenin fikri beni ırgalamaz düşüncelerimi değiştirmez:)

4324 Mesaj
6 Ekim 2010; 1:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~
Aksi fikrim olsa onu söylerdim şahsen. Kimsenin fikri beni ırgalamaz düşüncelerimi değiştirmez:)

Dostum genelleme yapmıştım. En az benim kadar bunun sende farkındasındır. Değil mi?

5686 Mesaj
6 Ekim 2010; 1:04:21 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Dostum genelleme yapmıştım. En az benim kadar bunun sende farkındasındır. Değil mi?

işte tabi gerçekten böyle düşünenler vardır lafım olmazda kötülendiği kadar bişey yok bence 2 kere kullandım ıslan zemin dışında sorun yaşamadım

1830 Mesaj
6 Ekim 2010; 2:31:58 

Ben 2 seneye yakın süredir Aracın üzerinde gelen Hankook marka lastikleri kullanıyorum, benim herhangi bir sıkıntım olmadı lastiklerle ilgili ancak aracı ne zaman lastikçi bir dostuma götürsem Hankook ve Kumho markalarını kötüleyip durur, bir bildiği vardır illa ki...

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm

2994 Mesaj
6 Ekim 2010; 9:01:39 

Burada yine de genel olarak en azından "ıslak zeminde kötü olduğu" gibi bir fikir var artık sanırım. Açıkçası bu da önemli benim için; zira Ankara'dayım, genelde Eskişehir yolunu kullanacağım, yani öyle aman aman kar-buz bir yoldan ziyade ıslak ya da sulu sepken zeminde kullanılacak lastik. Islak zeminde kötü olması bu nedenle büyük dezevantaj benim için.

Her hakkı mahfuzdur...

13 Mesaj
6 Ekim 2010; 11:29:53 

Bende günlerdir araştırmaktayım. 185 60 15 ebatalrım. Şu an üzerinde brigston ER300 var ve çok sertleşti , sertleşelide epey oldu, fiyatı ankara için 165 tl ve çok pahalı, bende 4 mevsim diye söylenen lastikleri araştırdım ve goodyear vektör4-5 kumhokh21, hankok 45 lastikleri üzerinde araştırdım ama kimse bu lastikleri önermiyor yani 4 mevsim yok diyor. Bense sertlikten bıkmış birisi olarak dişleri yensinde bitsin ama yumuşak olsun ve araçtan hiç çıkarmayım istiyorum.

Şunuda söyleyeyim son olarak araştırmalarım beni hem fiyat hem kalite olarak petlas imperium 515 e çıkardı fiyat 185 60 15 e 90 tl lastiği inceledim lastik güzel orta sertlikte ve fiyat olarakta çok iyi brig er300 ü 4 yıl sert olarak kullanmaktansa piyasada , ihracatta ve uçak lastiğinde şu ana öncü olan tek 100 de 100 yerli sermayeli lastiğe güvenmeye karar verdim. Kışlık arayanlarda hemen heman aynı fiyata taktırabilirler arkadaşlar sorunsuz kullanıyorlar ama ben 4 mevsimde kararlıyım.

2853 Mesaj
6 Ekim 2010; 14:11:31 

Yazlık lastikte bu tarz markaları almam ama kışlıkta alınır bence. Bende 4 adet Nexen var.(Bir yerden eşantiyon gelmişti) Bu lastikler Kore malları kadar iyi değildir ama gene de çalıştığım yere çıkarken son iki km de dik yokuşta , karda-buzda şaşılalcak kadar iyi. Ama asfalt performansları berbat.
Ayrıca ben ben Kore markalarının Lassa'dan iyi olduğunu düşünüyorum. En azından testlere falan katılıyorlar...

3125 Mesaj
6 Ekim 2010; 23:18:03 

Parası olmayanın işini haydi haydi görür.Kumho en iyi olma iddiasında da değil.Sakin kullanan kişi için yeterlidir diye düşünüyorum.Satıldığı fiyat belli.Kumho,ne bir Michelin ne de bir Goodyear...Parası olanın zaten Kumho'yla işi ne...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 6 Ekim 2010; 23:20:15 >

DonanımHaber Türküseverler Kulübü

1304 Mesaj
22 Aralık 2010; 22:36:42 

Bende 2008 senesinin kış başlangıcına doğru Kumho KW19 lastik aldım. Lastiği methede methede bitiremedim 2 sene. Bu lastiğin 3. kışı olacak. LAstik felaket kötü olmuş. Ben kışın çok kilometrede yapmam 2000 en fazla 3000 dür. Şu an kar kyok kış yok lastik frene bastımı felaket kayıyor. Acaba lastikçi havayı çok mu bastı bilemiyorum ama lastik anladığım kadarıyle sertleşmiş. Bir daha da kumho almam. Birilerinden duymuştum kumho 10.000 den sonra sorun çıkarmaya başlar diye.

4870 Mesaj
22 Aralık 2010; 23:49:21 

Kış lastikleri konusuna attığım mesajı aynen yazıyorum fikir verme açısından. Ayrıca ben de neredeyse her gün Eskişehir yolunu kullanırım Ankara'da. O herkesin kayıp kaza yaptığı bilkent köprüsünün olduğu viraja kick-down yaparak girdim ve araba gram savurmadı arkasını kuru yolda. Eski Michelin'le girsem olduğum yerde 5 tur atardım.

quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

2000 model E200k aracıma 215*55*16 Kumho kar lastiği taktırmıştım ve bu akşam ilk ciddi sınavını geçti diyebilirim. Ankara Bilkent ve Başkent Üniversitelerinde çoğu önden çekişli aracın patinaj çeke çeke geri kaydığı dik yokuşlu yerlerde arkadan itişli aracımla sorun yaşamadım. Hatta bazı arkadaşlarıma kıllık olsun diye mahsur kaldıkları yerde arabayı durdurup durdurup tekrar kaldırdım . Beklediğimden çok daha iyi bir performans gösterdi lastikler. Kış ve yaz lastikleri arasındaki uçurum gerçekten inanılmaz arkadaşlar. Kesinlikle soğuk ve karlı havalarda aracınıza kış lastiği almanızı tavsiye ederim.

Mercedes-Benz

1304 Mesaj
22 Aralık 2010; 23:56:44 

ilk aldığım zaman bende senin gibi methediyordum. 2 sene sonra görürüm senin lastiği. Mesajımı okumamşsın.

quote:

Kış lastikleri konusuna attığım mesajı aynen yazıyorum fikir verme açısından. Ayrıca ben de neredeyse her gün Eskişehir yolunu kullanırım Ankara'da. O herkesin kayıp kaza yaptığı bilkent köprüsünün olduğu viraja kick-down yaparak girdim ve araba gram savurmadı arkasını kuru yolda. Eski Michelin'le girsem olduğum yerde 5 tur atardım.

quote:

2000 model E200k aracıma 215*55*16 Kumho kar lastiği taktırmıştım ve bu akşam ilk ciddi sınavını geçti diyebilirim. Ankara Bilkent ve Başkent Üniversitelerinde çoğu önden çekişli aracın patinaj çeke çeke geri kaydığı dik yokuşlu yerlerde arkadan itişli aracımla sorun yaşamadım. Hatta bazı arkadaşlarıma kıllık olsun diye mahsur kaldıkları yerde arabayı durdurup durdurup tekrar kaldırdım . Beklediğimden çok daha iyi bir performans gösterdi lastikler. Kış ve yaz lastikleri arasındaki uçurum gerçekten inanılmaz arkadaşlar. Kesinlikle soğuk ve karlı havalarda aracınıza kış lastiği almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihus -- 22 Aralık 2010; 23:59:11 >

4870 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:00:04 

2 sene zaten kısa bir süre değil bence. Arabada daha önce Michelin vardı, o da 2 yıl anca dayandı. Hatta bu araç haricinde bir de minibüs var bizde. Ona da Michelin energy serisi almıştık. O lastikler bittikten sonra Toyo aldık ve bir daha Michelin bayisinin yakından geçmem diye düşünüyorum.

Mercedes-Benz

1304 Mesaj
23 Aralık 2010; 0:05:10 

Nasıl kısa bir süre değil. Lastiklere normal şartlarda 4 sene ömür biçiyolar. Rafta durduğu zaman daha az.Ben senede zorlamayla 10 bin km yol yapıyorum. 2 senede bir lastik değiştirmem çok manasız olur. Hele hele kışın arabayı yaza göre daha çok daha az kullandığımıda hesaba katarsak. Lassa alırım kumho almam daha.
quote:

2 sene zaten kısa bir süre değil bence. Arabada daha önce Michelin vardı, o da 2 yıl anca dayandı. Hatta bu araç haricinde bir de minibüs var bizde. Ona da Michelin energy serisi almıştık. O lastikler bittikten sonra Toyo aldık ve bir daha Michelin bayisinin yakından geçmem diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihus -- 23 Aralık 2010; 0:06:45 >

4870 Mesaj
23 Aralık 2010; 14:12:42 

Siz az km yapıyorsanız ayrı tabi. Ben mesela 3 ayda 5.000km yol yaptım ki arabayı kullanmadım sayılır. Uzun yola falan arabayla hiç çıkmadım bu sürede. Yoksa 3 ayda çok daha fazla yapardım. Babam ise neredeyse 200km yapıyor her gün. Yani 2 yıl sonunda o lastikler km bakımından bittiği için bizim açımızdan 2 yıl dayanmış, 5 yıl dayanmış bir önemi yok. Annem bile arabasının senesi dolmadan 15.000 yaptı .

Mercedes-Benz

771 Mesaj
23 Aralık 2010; 15:12:14 

aracımda kumhonun en pahalı lastigi spor ecsta modeli 275/35/19 bir sürü taksici arkadasım var sakın alma dedi dinlemedim aldım köpekler gibi pişmanım bes para etmez bir lastik tanesi 400 ün tl nerdeyse bir daha asla almam hiç memnun degilim bunlardan önce nexen,syron,roadstone kullandım zaten aynı fabrika cıkışlar süper lastikler bundan sonra roadstone dan baska lastige para vermem

5 Mesaj
24 Aralık 2010; 16:30:14 

Bende kumho lastik 4 adet aldım gayet memnunum, özellikle baya bir sessiz lastik şu aderese bakarsan performansını görürsün kumho kw17
http://www.youtube.com/watch?v=ghv5cgH_6ao

2311 Mesaj
24 Aralık 2010; 16:35:53 

Son cıkan serisi (solus) kullanıyorum.4-5 ay once aldım.Cok memnunum ,4 adetini 440 tl ye aldım.(195 / 55 / 15) Aynı olcude lastıge mıchelın ve pirellıde 800-900 tl fıyat verdıler.arada 100 tl fark olsa kumho almazdım ,deneyım dedım.Yenı lastık alacaklara kesınlıkle tavsıye ederım.Kumho kotu bır marka degıl ,kotu folsa formula 3 araclarında kullanılmazdı.

202 Mesaj
24 Aralık 2010; 16:48:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mxite

Bende kumho lastik 4 adet aldım gayet memnunum, özellikle baya bir sessiz lastik şu aderese bakarsan performansını görürsün kumho kw17
http://www.youtube.com/watch?v=ghv5cgH_6ao

tekrar tekrar yazıyorum ancak, adam gibi araç kullanan birisi için Kumho asla kötü bir lastik degil, 2. kışımı geçiriyorum kumho kw 17 ile ki aracımla senede 20-30bin km yapıyorum bunun yarısı kışındır diyebilirim, her haftasonu veya 2 haftada bir uludağ ya da kartalkaya'ya çıkıyorum. daha geçen hafta Uludağ'ın o kapandı kapanıcak olan yollarında sorunsuz bir şekilde gittim geldim. VSA yı kapatıp aracı yoldan çıkarmaya zorladığımda tabiki çıkıyor ancak o en başta belirttiğim adam gibi araç kullanmak tabiri de burada oluyor işte. Saygılar

2010 Honda Civic 1.6 Elegance Otm.

1304 Mesaj
24 Aralık 2010; 18:30:13 

Çok kilometre yapıyorsanız ortalama 2 sene kullanıp atacaksanız bende kumho öneririm. Aksi takdirde önermem. 2 kış rahat geçirilebilecek bi lastik. Ankaranın dikmeninde 2 sene kullandım. 3. sene için önermem .

1181 Mesaj
24 Aralık 2010; 18:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta
Malum havalar iyice soğudu, kışlık lastik için illa kar yağmasını beklememek gerek diyenlerdenim, bu nedenle Superb'im için kışlık lastik araştırdım biraz. 225*45*17 ebat için öncelikle Michelin Alpin 4 ve Continental Winter Contact TS830P düşündüm, fakat Michelin en ucuz 300-TL, Conti ise 280-TL fiyat buldum. Kumho KW17 deseni ise 160-TL'ye alabiliyorum.
Kummho nasıl bir lastiktir, kullanan ya da bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı? Kışlık lastik olarak diğer pahalı lastiklerle arasında uçurum var mıdır, gönül rahatlığıyla kullanlılır mı?
Teşekkürler.

Alın, gönül rahatlığıyla kullanın. Arada uçurum olmaz, olamaz.

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

1181 Mesaj
24 Aralık 2010; 18:57:00 

quote:

Orijinalden alıntı: 9997
aracımda kumhonun en pahalı lastigi spor ecsta modeli 275/35/19 bir sürü taksici arkadasım var sakın alma dedi dinlemedim aldım köpekler gibi pişmanım bes para etmez bir lastik tanesi 400 ün tl nerdeyse bir daha asla almam hiç memnun degilim bunlardan önce nexen,syron,roadstone kullandım zaten aynı fabrika cıkışlar süper lastikler bundan sonra roadstone dan baska lastige para vermem

275/35/19 lastikli arabaya sahip kişinin bir sürü taksici arkadaşı olmaz.

Güncel arabalarım: Chevrolet Captiva high inci beyazı 2011, Fiat Linea T-jet emotion cruise control ESP lal kırmızısı 2008 Güncel kameralarım: Nikon D7000, 50mm 1.8D, 85mm 1.8D, 24-85mm 2.8-4D, SB-800; Canon EOS 550D, 18-55mm 3.5-5.6

605 Mesaj
31 Aralık 2010; 7:02:01 

niye olmasin onu anlamadim sen arkadasini lastik yada jant boyutuna goremi seciyorsun

EXPERT FLOORING LTD.

dodge sprinter 3500 cdi
bmw 335i convertible
mercedes b200

1865 Mesaj
31 Aralık 2010; 10:23:56 

2 senedir volvo S70 T5 aracımda kumho kw17 kullanıyorum. çok hızlı araç kullanmam ancak kış lastiklerinin limitlerini merak ettiğim için karda falan ani frenlemeler, kick downlar ile lastiği denerim. bu sene 2. sene olmasına rağmen ankaraya çok kar yağdığında çiğdem mahallesinde 5cm kar üstünde test etme imkanım oldu. yokuş yukarı durup kalkmada hemen patinaja düşmüyor, yokuş aşağı ani frenlerde bile hemen kilitlenmiyor. geçen sene ılgaza indim çıktım sorun yaşamadım. tavsiye ederim.

2994 Mesaj
31 Aralık 2010; 14:04:48 

Konuyu açan olarak ben de yazayım; uzun araştırmalar, onlarca test, yorum vs. den sonra Kasım ayında Continental Winter Contact TS830P aldım... Neticede aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum, yaklaşık 5-6 ay da bu lastik aracın üzerinde kalacak; riske girmedim...

Her hakkı mahfuzdur...

3276 Mesaj
31 Aralık 2010; 14:43:48 

kumho yerine hankook terci edin bence

695 Mesaj
31 Aralık 2010; 16:07:38 

Öncelikle şunu söyleyeyim: Sakin, efendi ve rahat araç kullanan biriyim. Sınırları zorlamam. Amacım gittiğim yere ulaşmaktır.
Kış lastiği olarak Kumho ucuz ve güzel bir alternatif bence. Ama yaz lastiği olarak asla asla asla düşünmeyin.
Kış lastikleri 3-4 sene gitti ve iyi performans verdi.
Yaz lastikleri 2. yılda taş gibi oldu. Bildiğin TAŞ!! Lastik üstünde mi gidiyorum yoksa at arabası gibi tahta tekerlek mi taktırdım bilmiyorum. Araba her tümseğe girdiğinde süspansyonun canı okunuyordu. En ufak darbe emiş kalmadı. Oldukça fazla yol yapmama rağmen, lastik aşırı sert olduğundan dişlerinde en ufak aşınma olmadı. Buna rağmen yol tuş sıfır oldu tabii.
Ama kış lastikleri yumuşak hamurlu olduğu için iş görmekte.

2242 Mesaj
12 Ekim 2012; 6:09:54 

Aracım Cruze ve üzerinde Kumho lastiklerde beraber geldi KH17 modeli. Daha 1,5 yıllık lastik ama Kaya gibi sertleşti, denediğinizde tırnak batmıyor abartmıyorum! Asıl bomba da şu, iki lastiğim balon yaptı ve çok dikkatli bir kullanıcıyım, buna rağmen bu sorunla karşılaştım. Kesinlikle önerebileceğim bir lastik değil... Birde ses yapmıyor ancak tümseklerden geçerken sanki araç 60cm den yere düşüyor gibi bir hisle sarsılıyorsunuz, lastik havasını çok çok düşürürseniz ancak normale yaklaşıyor diyebilirim.

Şimdi iki balon yapan lastiği de değiştirmeliyim, kesinlikle tercihim Kumho olmayacak hem kendi güvenliğim hem de aracımın süspansiyonunun sağlığı için!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

1468 Mesaj
12 Ekim 2012; 16:11:10 

2 yıl sonra konu zombileşmiş
Girdik madem fikir yazalım. Kumho verilen paraya göre iyidir ama en iyisi değildir. Sakin kullanıcılar için idealdir...

Seat Exeo Style

2502 Mesaj
12 Ekim 2012; 17:31:58 

Konu hortlamış ama olsun. Kısa süre önce kumho ecsta ku31 aldım, 4x 205-55r16.

Yorumum:

-ABS zırt pırt devreye girmiyor, fren mesafesi kısaldı.
-Kuru zeminde lassa impetus revo'lar kadar olmasa da michelin primary hp'den çok daha iyi
-Ses yok, primary hp ile aynı seviyede, impetus revo'lardan ise çok daha sessiz
-Islak zemin için net bir şey diyemem henüz, öyle felaket yağmura denk gelmedim ama şimdiye kadar ABS ve kayma-patinaj gibi bir duruma düşmedim

Standart bir kullanıcıysanız fazla para dökmeden alın gitsin, primary hp gibi konfor verir, impetus revo gibi yol tutar. Sanki ralli yapıyoruz gece gündüz, önemli olan güvenlik değil mi?

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

2242 Mesaj
12 Ekim 2012; 22:29:12 

quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

Yorumum:

-Kuru zeminde lassa impetus revo'lar kadar olmasa da michelin primary hp'den çok daha iyi
-Islak zemin için net bir şey diyemem henüz, öyle felaket yağmura denk gelmedim ama şimdiye kadar ABS ve kayma-patinaj gibi bir duruma düşmedim

Standart bir kullanıcıysanız fazla para dökmeden alın gitsin, primary hp gibi konfor verir, impetus revo gibi yol tutar. Sanki ralli yapıyoruz gece gündüz, önemli olan güvenlik değil mi?

Önemli olan güvenlik olduğu için tavsiye etmiyorum zaten... Elbette aynı markanın farklı modelleri, öncelikle tasarım olarak bazı farklılıklar olacaktır ancak genel marka kalitesi olarak güvenilirliği tartışılır. Çok fazla kullanıcıda Kumho lastiklerin yanaklarında bombe oluştuğuna dair şikayet okudum. Aynı şikayetle memnuniyetsizlik bildirmek bana da nasipmiş.

Bana kalırsa -tabii bütçeniz de elveriyorsa- kendini ispatlamış markaların lastiklerini tercih etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _uMaY_ -- 12 Ekim 2012; 22:30:01 >

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

131 Mesaj
12 Ekim 2012; 23:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: _uMaY_

quote:

Yorumum:

Önemli olan güvenlik olduğu için tavsiye etmiyorum zaten... Elbette aynı markanın farklı modelleri, öncelikle tasarım olarak bazı farklılıklar olacaktır ancak genel marka kalitesi olarak güvenilirliği tartışılır. Çok fazla kullanıcıda Kumho lastiklerin yanaklarında bombe oluştuğuna dair şikayet okudum. Aynı şikayetle memnuniyetsizlik bildirmek bana da nasipmiş.

Bana kalırsa -tabii bütçeniz de elveriyorsa- kendini ispatlamış markaların lastiklerini tercih etmekte fayda var.

eee ben accent blue'mu yeni aldım 150 km ancak oldu.Önümüz kış daha şimdiden lastikleri değiştirmemi tavsiye edermisiniz

2012 Accent BLUE 1.6 crdi Mode PLUS
iphone 4

2242 Mesaj
12 Ekim 2012; 23:54:40 

quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

quote:

Yorumum:

eee ben accent blue'mu yeni aldım 150 km ancak oldu.Önümüz kış daha şimdiden lastikleri değiştirmemi tavsiye edermisiniz

Tavsiye etmem sizin durumunuzda, zira lastikleriniz yeni ve aracın üzerinde gelen lastikler en nihayetinde bir daha para verip değiştirmeye değmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca aracınız benim aracıma göre daha hafif bir araç, belki lastiğin sizin aracınızdaki tepkisi farklı olacaktır. Ancak eğer kışın karlı yollarda ya da ıslak zeminde kullanacaksanız, hele hele hız yapacaksanız kış lastiği almanızda ciddi fayda var..!

Kumho'nun kış lastiklerini hiç kullanmadım ama kullananlar genelde çok memnunlar, sanıyorum kış lastiği konusunda yaz lastiğindeki şikayetler yok, Kumho düşünürdüm bende kış lastiği alacak olsam, ancak sanıyorum önümüzdeki hafta Petlas veya Dunlop ile değiştireceğim bombe yapan iki lastiğimi ve eskileri öne, yenileri arkaya takarak bir daha bombe yapmamaları için dua edeceğim...

� Beşiktaş JK � ÇARŞI

131 Mesaj
13 Ekim 2012; 0:43:26 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

quote:

Yorumum:

Tavsiye etmem sizin durumunuzda, zira lastikleriniz yeni ve aracın üzerinde gelen lastikler en nihayetinde bir daha para verip değiştirmeye değmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca aracınız benim aracıma göre daha hafif bir araç, belki lastiğin sizin aracınızdaki tepkisi farklı olacaktır. Ancak eğer kışın karlı yollarda ya da ıslak zeminde kullanacaksanız, hele hele hız yapacaksanız kış lastiği almanızda ciddi fayda var..!

Kumho'nun kış lastiklerini hiç kullanmadım ama kullananlar genelde çok memnunlar, sanıyorum kış lastiği konusunda yaz lastiğindeki şikayetler yok, Kumho düşünürdüm bende kış lastiği alacak olsam, ancak sanıyorum önümüzdeki hafta Petlas veya Dunlop ile değiştireceğim bombe yapan iki lastiğimi ve eskileri öne, yenileri arkaya takarak bir daha bombe yapmamaları için dua edeceğim...

Anladım.Ama aracın üzeride geliyorsa bu lastikler ve hyundai bu markaya güvenerek araçlarına takıyorsa bu kadarda kötü olamaz diye düşünüyorum.Deneyip göreceğim bakalım. Korkutmayın beni
Adanada yaşıyorum yağmur çamur vardır ama öyle kar yoktur. Birde aklıma takıldı ; aracın üzerinde 32 hava basınç gösteriyor.Ancak servis ısrarla 30 dedi ve yaptı. Bu lastiğin markasıylamı ilgili yada adanadaki yol şartlarıylamı alakalı çözemedim. Bana daha çok yakıt sarfiyatı olarak geri dönermi acaba ? Güvenlimi kısa-uzun yol vs ....?

2012 Accent BLUE 1.6 crdi Mode PLUS
iphone 4

369 Mesaj
13 Ekim 2012; 5:14:55 

Ben kumhoları pirelli p4 ile değiştirdim. Valla 2 sene zor dayandım.
Neye dayandın derseniz yaptığı yol sesine.
Kısa zamansa sertleşiyor. Çabuk sertleştiği için ıslak zeminlerde ciddi ciddi kaydırıyor.

Ama performansı cidden etkileyici. Tam hız lastiği.

p4 lerim 5000 km geçti hala yumuşak bu sevindirici.

Bahsettiklerim yaz lastikleri için geçerli tabii.

Kış lastiği olarak hep bridgeston un kış lastiklerini tercih ettim hiç üzmedi. Bu yıl ya conti yada tekrar bri alıcam.

Komşunu sev, ama bahçe duvarını yıkma.

286 Mesaj
13 Ekim 2012; 5:58:07 

starfire kullanıyorum daha önce kumho dan bıkan biri olarak. tavsiye ederim çok memnun kaldım. 4 mevsim lastik olarak iyi