Şimdi Ara

Kumho nasıl bir lastik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
138
Cevap
1
Favori
87.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iğrenç bir lastiktir. Takıp yanlamaya bile deger gormuyorum.. ne kuru yolda ne de yaş yolda

Tam bir fiyaskodu
    r..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

iğrenç bir lastiktir. Takıp yanlamaya bile deger gormuyorum.. ne kuru yolda ne de yaş yolda

Tam bir fiyaskodu
    r..

Bu yorumunuz Kumho'nun kışlık lastiği için mi? Yoksa yazlık ya da 4 mevsim lastiği için mi?
  • valla bende aynı sorunsalı 205/60/16 boyutunda yaşıyorum,2 kış kumho kw 17 ile geçirdim ve test ettim gayet daş gibi hertürlü karda buzda gittim
    bir problem olmadı hatta ben bu yazda kışlıklarla devam ettim ve lastikleri doğal olarak bitirdim...
    bende önce conti ts 830 düşündüm 230 tl üstü,sonra ug7 ye baktım en uygunu 180 tl fiyat verdi,kumho ise 130 tl civarı ve fiyat performans oranı gayet iyi
    şimdi 4 kışın 750 tl vermekmi 550 tl vermekmi ? f/p olarak kumho gayet iyi ama para sorunu yoksa conti ts 830 1 numara
  • kumho hakkaten feci bi lastik fiesta aracımda kullanıyordum bittide kurtuldum
  • Kumho'dan uzak durun bence. Ne yol tutar, ne de uzun ömürlüdür. Ayrıca ıslak zeminde ciddi tehlike arz eden bir lastik. Arkadaşın da dediği gibi 50-100 fazla verin daha iyi birşey alın. Canınızdan önemli değil sonuçta..
  • İşe bak. Ben Kumho alayımmı diye konu açtığımda kumhoyu kötüleyen pek kimse yoktu. şimdi herkes kumhoya saldırıyo

3 Ay önce ECSTA KU25 modelinden aldım. Piyasadaki en ucuz lastikten biraz pahalıydı. Benimde bütçem buna uygundu.
    Çok para vermediğimden michelin gibi yola yapışmasını da beklemediğim için ve en önemlisi arabayı kullanmam gerektiği gibi kullandığım için hiçte sorun yaşamadım. Eski NEXEN lastiklerimle defalarca arabanın sağını solunu kaydırdım ama bunlarda daha hiç öyle bişey başıma gelmedi. Tavsiyemdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

Konu birazda attractionla etkisiyle kumhoya saydırmaya dönüşmüş ancak attractionla kıyas değerlerimiz farklı olduğu için konuya öyle bakmayalım üst sınıf spor aracınız varsa kumhoya yönelmeyin tabi de normal kullanıcılar için kötü bir lastik değil diyorum

2005'ten beri buralardayım. Aynen dediğin gibi. Üstte bir iki kişi bi yorum yaptımı bütün yorumlar o fikri takip eder. Taa ki birileri aksini iddia edene kadar...
  • Konu hortlamış ama olsun. Kısa süre önce kumho ecsta ku31 aldım, 4x 205-55r16.

Yorumum:

-ABS zırt pırt devreye girmiyor, fren mesafesi kısaldı.
    -Kuru zeminde lassa impetus revo'lar kadar olmasa da michelin primary hp'den çok daha iyi
    -Ses yok, primary hp ile aynı seviyede, impetus revo'lardan ise çok daha sessiz
    -Islak zemin için net bir şey diyemem henüz, öyle felaket yağmura denk gelmedim ama şimdiye kadar ABS ve kayma-patinaj gibi bir duruma düşmedim

Standart bir kullanıcıysanız fazla para dökmeden alın gitsin, primary hp gibi konfor verir, impetus revo gibi yol tutar. Sanki ralli yapıyoruz gece gündüz, önemli olan güvenlik değil mi?
  • Malum havalar iyice soğudu, kışlık lastik için illa kar yağmasını beklememek gerek diyenlerdenim, bu nedenle Superb'im için kışlık lastik araştırdım biraz. 225*45*17 ebat için öncelikle Michelin Alpin 4 ve Continental Winter Contact TS830P düşündüm, fakat Michelin en ucuz 300-TL, Conti ise 280-TL fiyat buldum. Kumho KW17 deseni ise 160-TL'ye alabiliyorum.
    Kummho nasıl bir lastiktir, kullanan ya da bu lastik hakkında bilgisi olan var mı? Alınır mı? Kışlık lastik olarak diğer pahalı lastiklerle arasında uçurum var mıdır, gönül rahatlığıyla kullanlılır mı?
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

iğrenç bir lastiktir. Takıp yanlamaya bile deger gormuyorum.. ne kuru yolda ne de yaş yolda

Tam bir fiyaskodu
    r..

Bu yorumunuz Kumho'nun kışlık lastiği için mi? Yoksa yazlık ya da 4 mevsim lastiği için mi?

Serinin ürün kamının sozde en ıyı olan modeliydi ECSTA serisi..

Neticede tekerlekler uzerınde gıdıyorsun.. kısılabılecek bır maliyet degil..

ben çok çok kötü buldum lastigi
    ...
  • Toyota Yariste ve şu anda Civic imde kışlık olarak KW 17 kullandım/kullanıyorum, hiçbir sorunla karşılaşmadım, fp olarak gayet yeterli buluyorum. arabayı adam gibi kullanıcaksanız asla ve asla yolda sorunla karşılaşmazsınız. not : kışın 2 haftada bir bazen her haftasonu uludağ, kartalkaya ya giderim... gerisini siz düşünün.. saygılar.
  • aracımın üzerinde kumho yazlık lastik geldi. Aşırı sert ve çok ugultu yapıyo. Fabrika bile anlamış olucakki yeni araçlarını pirelli ile satışa sundu. Yazlıklardan memnun değilim kısacası.
    Kışlık pirelli winter carwing kullanıyorum. Karda kışta hiç yolda bırakmadı.
  • marka olarak hıc sevmıyorum urunlerıde saglıklı ve uzun omurlu olmuyorlar 50-100 tl gıbı fark ıcın degmez mıchellın,contı,brıgestone'tercıh edın
  • Arkadaşlar toyo nasıl bir markadır? Bizim arabanın arka lastikler toyo proxes. Şu an için sorun yok ama önde takılı olsa biraz daha değerlendirebilirdim araç önden çekiş.
  • Kafam iyicene karıştı...
    Dün telefonda görüştüğüm bir Continental bayii bana Kumho'yu da önermişti. Hem Conti hem Kumho satıyormuş.
  • Vectra aracımın 4 yıldır arka 2 tekerlek kumho. Kuru yolda bir sorun yok ama ıslak yolda inanılmaz kıç atıyor. Sırf yol ıslak diye yavaşladığımı bilirim. Yol ıslaksa birde direksiyonu sert çevirirsen feci kıç atıyor(kış lastiği) biraz takırtı alıyor gibi içeri ama arabadan mı tekerlekten mi bilmiyorum. Ancak iddialı bir sürücü değilseniz sert yada hızlı kullanmam ıslak yollarda dikkat ederim dersen fiyatına göre 10 numara tekerdir ki aradan baya zaman geçti benim alalı belki düzelmişlerdir
  • 205 55 R16 ebatta aracımda şu an takılı.Aracımı aldığımda üstünde bu lastiklerle geldi ve lastikler gayet iyi durumdaydı fakat 20000 km'de canına okudum diyebilirim.
    İyi yönleri kuru zeminde gayet iyi yol tutuyor.Yani bu ebatta en iyi kuru zemin performansı sağlayan lastiklerden pek aşağı kalır yönü yok.Kafa kafaya diyebilirim.
    ikinci olarakta yol sesi bakımından yine bu ebatta en iyilerden bir tanesidir.Konforlu deyilebilecek bir lastik.
    Kötü yönleri ıslak zeminde güven vermiyor ve çabuk deforme oluyor.Ayrıca belirli bir yıpranmadan sonra fren performansı düşüyor.
    Yazdıklarım kendi tecrübelerim ve bahsettiğim ebattaki kumho lastik için geçerli.Diğer ebatlarda nasıldır açıkçası bir fikrim yok.
  • Bridgestone Blizzak'lar hakkinda bilgisi olan var mi?
  • kumho lastik yağmurda çok kayan bir lastiktir dik yokuşlarda ıslak zeminde patinaja düşer kalkamzsın bence uzak dur kumho dan
  • quote:

Orijinalden alıntı: seizure

İşe bak. Ben Kumho alayımmı diye konu açtığımda kumhoyu kötüleyen pek kimse yoktu. şimdi herkes kumhoya saldırıyo

3 Ay önce ECSTA KU25 modelinden aldım. Piyasadaki en ucuz lastikten biraz pahalıydı. Benimde bütçem buna uygundu.
    Çok para vermediğimden michelin gibi yola yapışmasını da beklemediğim için ve en önemlisi arabayı kullanmam gerektiği gibi kullandığım için hiçte sorun yaşamadım. Eski NEXEN lastiklerimle defalarca arabanın sağını solunu kaydırdım ama bunlarda daha hiç öyle bişey başıma gelmedi. Tavsiyemdir.

katılıyorum kötü bir yorumun gazından gitmiş millet kumho iyi bir fiyat-performans lastiğidir. ıslak zeminde yol tutuş olayına katılıyorum iyi değil
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.