Şimdi Ara

Kumho nasıl bir lastik? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
1
Favori
87.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kumho şu sıralar fiyatının ucuz olması sebebiyle tercih ediliyor,ancak en azından kışlık lastikde ucuz maldan kaçılmaması gerekiyor.

200 lira kar edecem diye allah korusun telefasi imkansız kazalara neden olabilir.

Bu arada lastik taban genişliğiniz kış için çok fazla,bu gibi lastikler performans lastiği olarak geçer,kar üzerindeki verimi azdır,kış lastiğini bilindik bir markadan alsanız daha iyi olur.

Ya da teneke jant ile daha düşük bir taban genişliği tercih edilebilir.
  • Anlamadığım bir şey var, kumho kötü ve sert? Yol sesi yapıyor?

Daha bin km olmadı alalı, bugün önüme atlayan bir zibidi yüzünden 90la ani fren yaptım, durmaya yakın ABS devreye girdi. Lastik sertleşecek mi? Öyle bir kötülemişsiniz ki lastiği, çıkamadım işin içinden.

Yorumum yine sabit, primary hpden daha iyi yol tutuyor, ABS daha geç devreye giriyor. Kuru zemin için. Aracı satmazsam eğer önümüzdeki yıl tam yoruma sahip olacağım. Şimdilik pişman değilim, konfor ve yol tutuşu gayet iyi, altınızda 200+hp araç yoksa tabi
  • Petlas - Kumho - Yokohoma dan uzak durun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Orijinalden alıntı: _uMaY_

quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Ben nisanda aldım kumho kh-17 195/50/16 yazında kullandım sıcak havada ama hiç memnun kalmadım hamur çok sert malum düşük fiyat lastiği ve yol tutuşa olumlu hiç katkı yapmadı aksine araba daha rahat kopuyordu! Ama şimdi bi michelin'le arada 200 lira fark olunca alır paşa paşa kullanırsın

Ne yazık ki dediğiniz gibi çok sert bir lastik, ancak uzun süre yüksek hızda ya da sıcak asfaltta kullanınca açılıyor bir nebze ancak genel olarak çok sert.

Valla uzun süre yüksek hızda ne zaman nasıl ve nerede kullanıcaksın? Yazın istanbul'un sıcağında kullandım bifiil hergün ve hiç değişmedi hocam yine sert yine sert

Biz asfalt sıcakken uzun yola çıktık ve haliyle ısınan lastikler bir nebze olsun yumuşadı ama dediğiniz gibi insan yılda 1-2 defa ancak böyle bir seyahate çıkıyor, haliyle istisnai bir durum... Petlas gibi alternatifleri değerlendirmek lazım, şahsen öyle yapacağım.

• 3-4 ay kış için lastiğe çok para verilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

Anlamadığım bir şey var, kumho kötü ve sert? Yol sesi yapıyor?

Daha bin km olmadı alalı, bugün önüme atlayan bir zibidi yüzünden 90la ani fren yaptım, durmaya yakın ABS devreye girdi. Lastik sertleşecek mi? Öyle bir kötülemişsiniz ki lastiği, çıkamadım işin içinden.

Yorumum yine sabit, primary hpden daha iyi yol tutuyor, ABS daha geç devreye giriyor. Kuru zemin için. Aracı satmazsam eğer önümüzdeki yıl tam yoruma sahip olacağım. Şimdilik pişman değilim, konfor ve yol tutuşu gayet iyi, altınızda 200+hp araç yoksa tabi

Bahsettiğiniz Ecsta 4X testlerde ve kullanıcı yorumlarında oldukça iyi puanlar almış.

http://www.tirerack.com/tires/tires.jsp?tireMake=Kumho&tireModel=Ecsta+4X

Ama Türkiye'de satıldığını bilmiyordum. Nereden aldınız acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Bahsettiğiniz Ecsta 4X testlerde ve kullanıcı yorumlarında oldukça iyi puanlar almış.

Hocam lastik ku31, önceki mesajda yazdığım 4x adeti belirtiyordu, yani 4 tane 205-55r16.

• quote:

quote:

quote:

Hocam lastik ku31, önceki mesajda yazdığım 4x adeti belirtiyordu, yani 4 tane 205-55r16.

Ah ben yanlış anladım o zaman Bende araştırırken, bu bahsettiğim lastik çok güzel gelmişti bana, ama TR'de satan göremediğim için vazgeçmiştim. Sizin mesajınızla umutlanmıştım, ama yanlış anlaşılma olmuş. Sağlık olsun Sizde lastiğinizi güle güle kullanın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ah ben yanlış anladım o zaman Bende araştırırken, bu bahsettiğim lastik çok güzel gelmişti bana, ama TR'de satan göremediğim için vazgeçmiştim. Sizin mesajınızla umutlanmıştım, ama yanlış anlaşılma olmuş. Sağlık olsun Sizde lastiğinizi güle güle kullanın

Oluyor hocam arada bu tür şeyler, teşekkür ederim

• kumho KW-17 kış lastiklerini yazında kullandım. çok memnun kaldım.zaten desenlerini incelerseniz kış ağırlıklı 4 mevsim lastiği derim. satıcıda öyle demişti zaten. kar performansı da süper...tavsiye ederim.
  • Bir arkadaşım kumho lastik kullanıyordu ve aracın çok kaydığından sürekli söz ediyordu.
  • Bizim patron discovery 3'de kullanıyor başlığı okuyunca geçem gün sordum, kumho neymiş dedi haberi yok adamın lastiğin markasından :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Bir arkadaşım kumho lastik kullanıyordu ve aracın çok kaydığından sürekli söz ediyordu.

Evet yaaa araba bazen öyle bir kayıyorki sanki su üzerinde taş sektiriyorum. Tırsıyorum bazen, güvenim yok kış geçsin sanırım değiştiririm. Kumho 195/50/16 kh 17 uzak durun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alplord -- 25 Kasım 2012; 22:41:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Arkadaşlar toyo nasıl bir markadır? Bizim arabanın arka lastikler toyo proxes. Şu an için sorun yok ama önde takılı olsa biraz daha değerlendirebilirdim araç önden çekiş.

Sırf japon mali diye aldım. 3 yılda 60bin km yaptım. Çok da memnun kaldım. Bu aralar kisliklari takicam sonra yine bulabilirsem proxes 4 alicam.

• 1buçuk senedir kullanıyorum, yaklaşık 15bin km oldu, 195/60/15 ve gayet memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: birole

1buçuk senedir kullanıyorum, yaklaşık 15bin km oldu, 195/60/15 ve gayet memnunum

Aracınız nedir? Belki lastiğin tepkileri sizin aracınızda iyidir.60 yanak bir nebzede olsa daha iyi konfor sağlayacaktır size.Ben hyundai blue kullanıyorum.orijinal lastiği

• Kumho gayet güzel bir lastiktir, 4 senedir Kasım ortası takar Nisan başında çıkartırım, Istanbul'da ve Uludağ, Kartalkaya dağ yollarında kullanmaktayım, fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.

fotoğraf sabahın 7 sinde Uludağ milli park sonrası bir mevkide kar küreme aracı bile yollara girmeden çekilmiştir.

Kumho nasıl bir lastik?

• quote:

Orijinalden alıntı: OnRSL

Kumho gayet güzel bir lastiktir, 4 senedir Kasım ortası takar Nisan başında çıkartırım, Istanbul'da ve Uludağ, Kartalkaya dağ yollarında kullanmaktayım, fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.

fotoğraf sabahın 7 sinde Uludağ milli park sonrası bir mevkide kar küreme aracı bile yollara girmeden çekilmiştir.

Kumho nasıl bir lastik?

Ben solus serisini kullanıyorum ecesta diye bir seride var.Solus'tan hiç memnun değilim markaya lafım yok

• quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Kumho gayet güzel bir lastiktir, 4 senedir Kasım ortası takar Nisan başında çıkartırım, Istanbul'da ve Uludağ, Kartalkaya dağ yollarında kullanmaktayım, fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.

Kumho nasıl bir lastik?

Ben solus serisini kullanıyorum ecesta diye bir seride var.Solus'tan hiç memnun değilim markaya lafım yok

hocam zaten kumhonun genelde kış lastikleri tavsiye edilir. sebebi kış lastiklerinde kullanılan silica maddesinin üreticilerinden biri olmasıdır. kendi kış lastiklerinde bolca kullanıldığı için ilk 3 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. ben de kw17 kış lastiklerini kullandım hiç sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Orijinalden alıntı: alplord

quote:

Kumho nasıl bir lastik?

hocam zaten kumhonun genelde kış lastikleri tavsiye edilir. sebebi kış lastiklerinde kullanılan silica maddesinin üreticilerinden biri olmasıdır. kendi kış lastiklerinde bolca kullanıldığı için ilk 3 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz. ben de kw17 kış lastiklerini kullandım hiç sorun yaşamadım.

Adanada yaşayan bir kişi olarak bu bölgede kar olmadığı için biz lastikleri taktıkmı değiştirene kadar kullanırız. Verdiğin bilgiler güzel tşkr ederim. Ancak ben hala Kumho Solus 195/50/16 kh 17 'nin aracımı kaydırdığını söylüyorum ve hyundai'nin neden böyle bir lastik taktığınıda anlamış değilim. Ah gün içerisinde benim arabadan kullanan birini görsemde onunla birebir konuşabilsem SAYGILAR

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.