Şimdi Ara

Sparkle'dan özel tasarımlı yeni ekran kartı: Calibre X460G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nvidia tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Sparkle, Calibre serisi altında hazırladığı GeForce GTX 460 tabanlı X460G modelini duyurdu. Calibre serisinin diğer pek çok üyesi gibi özelleştirilmiş soğutucusu ile dikkat çeken DirectX 11 destekli ekran kartı, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF104 GPU'sundan güç alıyor.

Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulan Calibre X460G, 790MHz GPU, 1580MHz paralel işlemci ve 3900MHz bellek saat hızlarında çalışıyor.. 336x paralel işlem birimi, 1GB GDDR5 bellek ve 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip özel tasarımlı ekran kartını, iki adet 92mm çapında iki adet fan dört adet Bakır ısı borusuna sahip Arctic Cooling Twin Turbo soğutucusu serinletiyor.

SLI, 3DVision, CUDA ve PhysX teknolojilerine destek sunan ekran kartı görüntü aktarımı için çift DVI ve mini HDMI çıkışlarını kullanıyor. Önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen Sparkle Calibre X460G için henüz açıklanmış resmi herhangi bir fiya bilgisi bulunmuyor.

• sanırım belleklerin üzerleri yine açık.. devasa boyutta soğutucu koy belleklerde hiçbirşey yok..
  • Frekans hızları hiçte tatmin edici değil, soğutucu zaten ortada 3 slot kaplıyora benziyor, tabi Türkiye için ithal eden firma/teknik servis rezaletide ortada, bunu esgeçsek bile diğer modellerin yanında bir albenisi gözükmüyor.
  • bildiğin gelid icy vision abi bu, bırak calibre filan bi tek fanın rengi farklı

edit: Arctic Cooling Twin Turbo imiş ama acayip benziyor ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 4 Ekim 2010; 20:35:33 >
  • Calibre denilince dur hemen bakayım acaba soğutucu nasıldır.vardır bi şekli yine dedim ama fıssmış.
    soğutucu ızgaraların aralıklarında çok boşluklar var . mazlemeden çalmışlar resmen .2 tane mor fan koyunca albenisi olacak sanmışlar herhalde ama hiçte güzel değil.
    hayatımda gördüğüm en kötü calibre serisi diyebilirim..
  • şu morda ne var anlamadım ki?

bence calibre şudur:

• quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

şu morda ne var anlamadım ki?

bence calibre şudur:

hey gidi heyyy karizmaya bak...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.