Şimdi Ara

Altek Leo: 14MP kameralı Android telefon 2011'de Avrupa'ya geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 1996 yılında kurulan Tayvan merkezli elektronik üreticisi Altek, kamera özellikleri en gelişmiş Android telefonu pazara sürmeye hazırlanıyor. Bir süre öncesine kadar dijital kamera çözümleri üzerine çalışan ve dijital kamera pazarında dünyanın bir numaralı orjinal tasarım üreticisi (ODM) olduğunu iddia eden firma, Leo isimli telefonuyla gündemde.

Google'ın Eclair kod adlı Android 2.1 platformunu kullanan Altek Leo, 3.2-inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik ekrana sahip. 3.5G (HSPA/WCDMA) ağlarıyla uyumlu olan Leo, kablosuz iletişim için WiFi ve Bluetooth desteği de sunuyor. GPS, akselometre, djital pusula ve el yazısı tanıma gibi entegre özelliklere sahip olan cihaz, 32GB'a kadar microSD kart desteği sunuyor.

Gelişmiş medya özelliklerine sahip olduğu ve piyasada yaygın olarak kullanılan ses ve video formatlarıyla uyumlu olduğu belirtilen Leo'yu, arka tasarımı dikkate alındığında herhang ibir dijital kameradan ayırmak bir hayli zor. 14Megapiksel çözünürlüğünde CCD sensöre sahip olan kamera, 3x optik yakınlaştırma ve 720p HD video kaydı yapabiliyor.

Dijital kameralarda gördüğümüz gülücük tanımlama ve göz kırpma yakalama gibi teknolojileri bünyesinde barındıran Altek Leo, Avrupa'da 2011 yılında satışa sunulacak.

• Telefonlu fotoğraf makinesi...
  • Fotoğraf makinası özelliğini hakkını vererek kullanmak gerekirse hergün şarj etmek gerekir. İleri geri hareket edern objektifi video kameralardaki gibi sabit olsa daha mı kalın olurmuş acaba. İleri geri hareker eden görünüm itici geldi bana, gereksiz olmuş, bu kadar kaliteli bir fotoğraf çekmek isteyen bu iş için yapılmış makina alır.

Kimin işine yarar ki bu telefon, habercilerin işine yar mı ki? Bu kadar yüksek çözünürlüğe gerek var mıydı?
  • Olmamış bence.
  • gayet güzel piyasada ona rakip olacak telefon yok bence (kamera açısından)
  • Önü iPhone arkası Samsung
    Al sana iAlteksung

*Bu arada kalitesi hakkında çekim örneklerini görmeden bir şey diyemeyiz.
  • VGA yada 1-5 mp arası kameralı telefonların gereksiz pazarlanmasına uygun bir cozum.
  • guzel tasarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: artenis

VGA yada 1-5 mp arası kameralı telefonların gereksiz pazarlanmasına uygun bir cozum.

+1
  • önemli olan yüksek çözünürlükten ziyade çektiği resmin kalitesi.. artık insanlar salt bu gibi değerlere bakıpta alışveriş yapmamalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

önemli olan yüksek çözünürlükten ziyade çektiği resmin kalitesi.. artık insanlar salt bu gibi değerlere bakıpta alışveriş yapmamalı..

Biz bunu yıllardan beri söylüyoruz. Bu milletin megapixel'e olan sevdasını bir türlü çözemedin...

Bu Tel bir yerlerini yırtsa bile yine de çoğu piyasanın 3-4 mp'lik alt sınıf bir fotoğraf makinasının görüntü kalitesine bile erişemez...
  • Sensöre bağlı arkadaşlar. Tabi kamera sürücüsüde çok önemli.
  • Ben gün içerisinde anları yakalamak adına fotoğrafa makinesi bulundurmak isteyen birisi olarak yıllardır böyle bir cihaz bekliyordum. optik zoom, hd video ve en az 5mp çekim yapabilen bir telefonum olması benim için yeter de artar bile. Bunların üzerine wi-fi, gps de eklenince benim için kaymaklı ekmek kadayıfı olmuş. Artık fiyatı ve kalitesini gelince göreceğiz...
  • bu cihaz Türkiye'de satılacakmı satılcaksa ben şimdiden para biriktirmeye başlayayım
  • bence kacmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • galaxy camera 2 cıktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.