Şimdi Ara

Nokia: Ovi Store'dan günde 2.3 milyon uygulama indiriliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
8.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil iletişim devi Nokia, yaptığı resmi açıklamayla uygulama mağazası Ovi Store da yeni bir kilometretaşı'nın daha aşıldığını duyurdu. Finlandiya merkezli firmadan yapılan açıklamaya göre Ovi Store üzerinden indirilen uygulama sayısı, birkaç hafta öncesine kadar günde 2 milyon iken gelinen son noktada günde 2.3 milyonu geçmeyi başardı.

Her gün 200 bin yeni kullanıcının oturum açtığı uygulama mağazası Ovi Store'daki yeni ivlemede, değişen tasarımın katkısı büyük. Sevkiyatı birkaç gün önce başlayan N8 ve yakında satışa sunulması beklenen E7 gibi Symbian^3 tabanlı cihazlar için tasarımı gözden geçirilen mağazada uygulama erişiminin artık çok daha kolay olduğu belirtiliyor.

Sahip olduğu %37 civarındaki pazar payı ile dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olan Nokia, Ovi Store ile yükselişte olsa da bugün Apple'ın ciddi şekilde arkasında yer alıyor. Cuppertino merkezli firmanın AppStore için açıkladığı son rakamlara göre iPhone kullanıcılar saniyede 200, günde 17.8 milyon uygulama indiriyorlar.

• kaç tanesini adam akıllı kullanbliyorlar çok merak ettim.. ewt işe yarar uygulamalarda war ama %90'ı kütük gibi...
  • şimdi baktım ovi store ye bi iş eyarar uygulama yok 6300 için 10 tane uygulama var hepi topu...........
  • uygulamaları yazanların akrabalarıdır o indirenler kesin :)) başka olmaz çünkü :)
  • bırak 6300'ı N900 için bile elle tutulur 5 tane uygulama yok...
  • ''iPhone kullanıcılar saniyede 200, günde 17.8 milyon uygulama indiriyorlar.''

yuh
  • Ovi store :) nokia firmasına yakışır bir store :D
  • yakışır nokiyaya :)))
  • Ovi Store, üzerinde çalıştığı telefon için veritabanındaki tüm uygulamaları filtreliyor, sadece uyumlu uygulamalar listeleniyor.

6300:S40 - Sınırlı bir işletim sistemi, sadece Java app'ler çalışabiliyor.

N900:Maemo - Türünün tek örneği, bu işletim sistemi için geliştirilebilecek uygulamalar diğer platformlara kayıyor. Ama yeni gelecek Meego'yu N900'üne kurabileceksin.

.

Asıl lokomotif olan Symbian S60 (v3.1/v3.2/v5/v5FP2)'da yüzlerce binlerce uygulama var. Zaten asıl indirilenler de bunlar.

.

Kıyaslamayı ona göre yapalım lütfen...
  • bu ayfon kullanıcıllarının işi gücü yokmu da saniye saniye uygulama indiriyorlar merak ettim?? nedir yahu günde o kadar download sayısı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bu ayfon kullanıcıllarının işi gücü yokmu da saniye saniye uygulama indiriyorlar merak ettim?? nedir yahu günde o kadar download sayısı???

• Bir arkadaş alalı birkaç gün olmadı .. telefonunda 360 uygulama varmış ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

bu ayfon kullanıcıllarının işi gücü yokmu da saniye saniye uygulama indiriyorlar merak ettim?? nedir yahu günde o kadar download sayısı???

bence çok anormal rakamlar değil app storeunki.hele birde iphone 4ün bir sürü ülkede satışa çıkmasıyla herkes soluğu app storeda aldı.iphone alıpta soluğu app storeda almayan kimse varmıdır acaba?ilk aldığım gibi telefonda jbde olmayınca onlarca free oyun uygulama indirmiştim.e her telefonu yeni alan bunu yaparsa günlük 17 milyon rakamı çokta abes olmaz.telefonumu alalı bi sene olmasına rağmen şimdi bile hiç olmasa top freedeki yada ücretliden freeye dönmüş bir sürü uygulama indiriyorum.beğenmezsem siliyorum
  • İPHONE BOLUMUNDE NE İSİ VR KONUNUN ONU ANLAMADİM KİYASLAMAKSA AMACİN İPHONE EN SON TERCİHİN OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbelo -- 3 Ekim 2010; 20:41:31 >
  • Ovi Store Hizla Gelişmekte.
  • Ovı'de uygulama var mıymış ? Ilgınç.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbelo

İPHONE BOLUMUNDE NE İSİ VR KONUNUN ONU ANLAMADİM KİYASLAMAKSA AMACİN İPHONE EN TERCİHİN OLSUN

Öncelikle bağırdığınızın farkındasınız değil mi?

Donanım haber de yayınlanan bir haber olduğu için bütün forumlarda görünüyor
  • bu başlık gelip iphone konusu altında açılıyorsa,bu bile apple ın üstünlüğünü gösterir
  • quote:

Orijinalden alıntı: konman4245

quote:

Orijinalden alıntı: barbelo

İPHONE BOLUMUNDE NE İSİ VR KONUNUN ONU ANLAMADİM KİYASLAMAKSA AMACİN İPHONE EN TERCİHİN OLSUN

Öncelikle bağırdığınızın farkındasınız değil mi?

Donanım haber de yayınlanan bir haber olduğu için bütün forumlarda görünüyor

Koca DH de sadece bi ovi mazanın ne durumda oldugumu yaziyo digerleri niye cikmiyo iphone bolumunde?
  • Ne kadar indirildiği değil, kullanıcıların bu uygulamaları cihazlarında ne kadar kullandıkları ve ne kadar sakladıkları önemli. Eskiden N95 8gb ıma 1 uygulama indirirdim 2-3 dk sonra silerdim. Başka bir tane daha indirirdim oda öyle. Bi tane dandik bi araba yarışı vardı onun dışında sakladığım başka bi uygulama yoktu koca 1,5 senede. Şimdi ise 1 senedir 3gs te sakladığım uygulamalar var. İsterse 10milyar kere indirilsin...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.