Gürcistan'dan araba alıp Tr de kullanmak
111 Cevap90788 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

410 Mesaj
4 Ekim 2010; 1:56:03 

Merhaba. Bir arkadasim gemide calısıyor. Gemideki arkadaslari , Gürcistandan araba alıp Türkiyede kullanıyorlarmıs. 3 ayda bir Gürcistana girmen gerekiyormuş. 3 ay Türkiyede kullanıyorsun yani. Sonra 1 gün de olsa gürcistana girip çıkıyorsun. Araba fiyatlarıda şaka gibi Böyle bir olay varmı. ? Bu kadar kolaymı yani ?

Non omnia possumus omnes.

831 Mesaj
4 Ekim 2010; 2:05:38 

öyle bir olay var ve yok.
çok cazip bir seçenek değil

410 Mesaj
4 Ekim 2010; 2:12:29 

kaza durumunda felan ne olur ? plaka gürcistan plakası olacak cünki. veya oradaki arabanın parçası ile burdaki uyarmı ? arkadas tutturdu alacagım diye

Non omnia possumus omnes.

831 Mesaj
4 Ekim 2010; 2:36:24 

hiç heves etmesin türkiyenin sınırlarına komşu birsürü cumhuriyete oranla illerimiz mevcut
birçok sınır illerde oturan kişiler türkiyeden araç almak yerine kolay olsa bu yola başvururdu
ayrıca kaza durumunda korkacak birşey yok yalnız çevirmede polisin tersine denk gelipte araç sahibi yerine birbaşka kişi kullanıyor ve sahibide araç içinde değilse adamı nezarethanede bir gece bile yatırır.
eğer iki araç alma imkanınız varsa denebilir ama sonuçta gittiğiniz yerde ve birçok işlemde gurbetçi muhamelesi göreceksiniz.

3522 Mesaj
4 Ekim 2010; 4:42:28 

Öyle bişe olsaydı benim X6'ım olurdu:) Olmadığına göre böyle bir durum yok. Durum kısaca şöyle ilk olarak orda araba almak için oturma izniniz olması lazım (bu kolay iş) bunun yanında oturma izninden sobra araba ile sahibi yılın herhangibir zaman diliminde ne kadar orda kalıyorsa burdada o kadar kalabiliyor. Gürcistan bize 10km yakınlıkta olmasna rağmen bizim işimize yaramıyor size hiç yaramaz...

Yanlız dediğiniz gibi fiyatlar çok cazip mesela orda çalışan arkadaşıma 2 hafta önce 2005 model Mersedes E500 aldık yaklaşık 17.000-18.000$ a maal oldu. Burda 60.000€ civarında dolaşıyor...

İntel Core 2 Duo E8400 Akasa K32 - MSI P35 Platinium - 256MB Palit 8600GT Sonic - A-Data 1066Mhz 2024x2 MB - Philips 190P70 LCD - Logitech Z-5300 - Logitech LX500 - Edimax 7266WRN - Coolermaster RC360 460W
HTC One 32GB - iPad2 3G 32GB

159 Mesaj
4 Ekim 2010; 12:10:57 

Gürcistan rakamları için myauto.ge sitesini gezebilirsiniz iş gereği 4 ay kaldım orada ve araç fiyatları gerçekten olağanüstü komik ti.Ama aracı ordan alıpta türkiyeye bedelli ithalat ile sokmayı hayal etmeyin daha pahalıya çıkıyor çünkü bu konu şirketimdeki şeytanlar tarafından detaylı araştırıldı.Triptik kullanma ise sanıyorum en fazla 1 sene müsadeli ve sonrasında bazı kısıtlamalar geliyor bu duruma.
Çok avantajlı olduğunu sanmıyorum çünkü bizim şeytanların hiçbirinin altında gürcistan plakalı triptik araç yok hepsi tr plakalı araçlarına devam ediyorlar.
Tabiki bu arada gürcistandan alacağınız komik fiyatlı otomobilin çalıntı ,perte çıkıpta kesilip biçilerek toplanmış bir araç olma riski çok yüksek.Marnoulli denilen bir bölgede yüzlerce kazalı duman olmuş araç görüp bu nedirki diye sorduğumda bunlar toplanıp adam olacak sonrada azerbaycan,kazakistan rusyaya satılacak demişti tercümanımız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ekim 2010; 14:04:48 

soyle oluyor bu durum
alıyorsunuz gürcistan plakası ile turkiye de dolaşabiliyorsunuz
6 ay sonra gürcistanda aracı satıp yeni araç alıyorsunuz yada plakasını değiştiriyorsunuz
onu da tekrar 6 ay kullanıyorsunuz
3000 dolara çok çok iyi araçlar alınabiliyor
sigorta konusunda emin değilim ama uluslararası sigorta yapılabiliyor diye biliyorum

3522 Mesaj
5 Ekim 2010; 5:30:24 

quote:

Orijinalden alıntı: alain delon

soyle oluyor bu durum
alıyorsunuz gürcistan plakası ile turkiye de dolaşabiliyorsunuz
6 ay sonra gürcistanda aracı satıp yeni araç alıyorsunuz yada plakasını değiştiriyorsunuz
onu da tekrar 6 ay kullanıyorsunuz
3000 dolara çok çok iyi araçlar alınabiliyor
sigorta konusunda emin değilim ama uluslararası sigorta yapılabiliyor diye biliyorum

Böyle bir durum söz konusu değildir....

İntel Core 2 Duo E8400 Akasa K32 - MSI P35 Platinium - 256MB Palit 8600GT Sonic - A-Data 1066Mhz 2024x2 MB - Philips 190P70 LCD - Logitech Z-5300 - Logitech LX500 - Edimax 7266WRN - Coolermaster RC360 460W
HTC One 32GB - iPad2 3G 32GB

7002 Mesaj
5 Ekim 2010; 10:35:54 

Gürcistan da iş yapan ve sürekli gidip gelenler için güzel ama diğer türlü pek avantajlı olmuyor.

21 Mesaj
26 Mayıs 2011; 23:19:08 

Yanlış hatırlamıyorsam 6 ay 2 seneye uzatıldı bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

172 Mesaj
26 Mayıs 2011; 23:29:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mesatoner
Yanlış hatırlamıyorsam 6 ay 2 seneye uzatıldı bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

O sure 2 sene oldu ama oradada 2 sene kalmasi gerekiyor. Plaka degisiminin ise yarayacagini sanmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

230 Mesaj
28 Mayıs 2011; 19:50:55 

öyle bişi yok aracı türk kişi getiremez yani koltukda araç sahibi oturması lazım buda gürcü plakalı bir aracın türk tarafından gelemeyeceği demektir

30 Mesaj
30 Ağustos 2011; 15:51:01 

arkadaşlar şöyle söyliğim bizim mahallemize gürcistanlı bi arkadaşımız geldi 7.000 TL(hesapladık) ye BMW almış zaten kendisi 6 aydabir girdi çıktı yapıp vize fln bişi ler yapıyo pekde anlamam ama gürcistanda vize yokmuş :D bu araba konusunu bayağı araştırdım gürcistan uyruklu olanlara 6 ay da bir gidip gelmesi gerekiyo ama dediği şu Türk uyruklulara 2 yıl yapıyolarmış 6 aylık = 180 tl 2 yıllık = 680 tl (türkiyede yapıcağın kazanın karşılığıymış ) kazada sigorta gibi bişieymiş ben şuan askere gidiyorum dönüşte gidip alıcam 350z şimdi bunu okuyan alaylı bi gülüşle biraz zor diğeceksiniz ama burdan 3,4 kişi aldı memnunlar bizim eleman dediki sen alıcağın zaman beraber gideriz 1000$ fln indirimde yaptırırım dedi çünkü Atıyorum benzin 1 tl ise Türke weya yabancıya 3 TL :D öyle yapıyolarmış....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By Y-w-Z -- 30 Ağustos 2011; 15:52:02 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

703 Mesaj
30 Ağustos 2011; 18:35:18 

quote:

Orijinalden alıntı: By Y-w-Z

arkadaşlar şöyle söyliğim bizim mahallemize gürcistanlı bi arkadaşımız geldi 7.000 TL(hesapladık) ye BMW almış zaten kendisi 6 aydabir girdi çıktı yapıp vize fln bişi ler yapıyo pekde anlamam ama gürcistanda vize yokmuş :D bu araba konusunu bayağı araştırdım gürcistan uyruklu olanlara 6 ay da bir gidip gelmesi gerekiyo ama dediği şu Türk uyruklulara 2 yıl yapıyolarmış 6 aylık = 180 tl 2 yıllık = 680 tl (türkiyede yapıcağın kazanın karşılığıymış ) kazada sigorta gibi bişieymiş ben şuan askere gidiyorum dönüşte gidip alıcam 350z şimdi bunu okuyan alaylı bi gülüşle biraz zor diğeceksiniz ama burdan 3,4 kişi aldı memnunlar bizim eleman dediki sen alıcağın zaman beraber gideriz 1000$ fln indirimde yaptırırım dedi çünkü Atıyorum benzin 1 tl ise Türke weya yabancıya 3 TL :D öyle yapıyolarmış....

Türk uyruklu dediginiz ben burdan gidip aracı alabilirmiyim kendi üstüme ve 2 yıl burda kullanma sartıyla....Gercekten dedikleriniz dogruysa bu aralar hemen alabilirim bir arac..

30 Mesaj
30 Ağustos 2011; 18:49:24 

aynen dostum tek yapman gereken nakit para verip arabayı alıyosun istersen plakyı kendi harflerini koyduruyosun burdaki gibi ama ufak bi fark veriyosun okadar arabayı kendi üstüne alıyosun senin haricinde kullanılması yasak eehhh buda senin işine gelir eğer arabada sende warsan sorun yok ama başkası tek bir şekilde çewrildimi nezarete atarlar adamı söyliğim tek yapman nakit dolarla gidip almak ben geldiğimde 2 tane alıcam kardeşime bide kendime ....

703 Mesaj
30 Ağustos 2011; 19:26:20 

quote:

Orijinalden alıntı: By Y-w-Z

aynen dostum tek yapman gereken nakit para verip arabayı alıyosun istersen plakyı kendi harflerini koyduruyosun burdaki gibi ama ufak bi fark veriyosun okadar arabayı kendi üstüne alıyosun senin haricinde kullanılması yasak eehhh buda senin işine gelir eğer arabada sende warsan sorun yok ama başkası tek bir şekilde çewrildimi nezarete atarlar adamı söyliğim tek yapman nakit dolarla gidip almak ben geldiğimde 2 tane alıcam kardeşime bide kendime ....

Bu konuda cok ciddiyim ben bunu arastırmıstım daha gecen sene böyle birsey yoktu böyle bir kanun nezaman cıktı.Gercekten alıcam...

951 Mesaj
30 Ağustos 2011; 23:03:21 

Işi gereği Karadenize çok sık giderim. Etrafta pek çok Gurcustan plakali araç var. Demek ki bahsedilen şey doğru.

1891 Mesaj
31 Ağustos 2011; 10:17:43 

ayrıntılı bilgiyi nerden almak gerekir. kars artvin bolgesi polisleri durumu daha iyi bilirler

Âdem eski dillerde “verimli toprak” anlamına gelir. Ürün verme potansiyelini taşır. Verebileceği ürünler (≈sonraki bilinç düzeyleri) Nûh, Hûd, Salih, İbrahim, Mûsa, ~İsa … vs. olarak adlandırılmıştır.

Elinde Çekiç Olan Herşeyi Çivi Zanneder, insan yediğine dönüşür , yaşadığı yer gibi düşünür

30 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:00:03 

ben en ayrıntılı bilgiyi gürcistanlı arkadaşımdan aldım çünkü o böyle bişi yapmış.

Uzaklaştırılmış
11 Ekim 2011; 16:13:40 

Böyle birşey yapan var mı arkadaşlar?TT alıcam gidip

323 Mesaj
10 Kasım 2011; 14:51:21 

selam arkadaşlar.bu konu hakkında detaylı bilgileriinizi bekliyorum.türkiyede 30bin liralık arabayı Gürcistanda 5000 dolara (10 bin liraya) almak daha mantıklı geliyor.İki sene boyunca vergisi sigortası ve her 6 ayda bir Gürcistana giriş çıkış yapmayı da göze alarak söylüyorum.yıllık maliyeti 1000 Lira yani araç iki yıl için 12-13 bin liraya geliyor.6 ayda birde bi gezmiş oluyorsun.Daha sonra götür oraya biraz daha iyisini al gel değil mi.Yeşil pasaport almayı düşünüyorum.O zaman daha rahat olur mu?

200 BRAVA SX
1996 MERCEDES C220 DİZEL
LENOVO G550

1 Mesaj
2 Aralık 2011; 14:44:36 

slm arkadaslar ben azerbaycanda okuyorum ... şimdi gidip gürcistandan araba alsam ve zaten 4 ayda bir türkiyeye giriş cıkıs yapacagım vee 6 ayıı da doldurmamış olacagımm araba alsam her hangi bi sıkıntı olurmu ?? yanii burda en az daha 4 sene kalacagıım.. bilgi verirseniz sevinirim ..

203 Mesaj
2 Aralık 2011; 15:39:12 

Herkes kendince bir şey söylemiş ama bakalım mevzuat ne der ?

Turistik kolaylıklar kapsamı taşıtların süreleri
MADDE 6 – (1) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerin getirdikleri taşıtlarına, 365 (üçyüzaltmışbeş) günlük dönem içerisinde 180 (yüzseksen) gün süre verilir.
(2) Türkiye Gümrük Bölgesi dışında yerleşik kişilerden, malulen emekli olanlar ile ön emeklilik hakkı kazananlar dâhil yurtdışından emekli olanların, emeklilik belgesini ibraz etmeleri hâlinde, taşıtlarına 360 (üçyüzaltmış) gün süre verilir.
(3) Bu maddenin (1) ve (2) nci fıkralarında belirtilen sürelerin tamamının kullanılmasından sonra, yeniden Türkiye’ye taşıt getirilebilmesi için kişi ve taşıtın, çıkış tarihinden itibaren en az 185 (yüzseksenbeş) gün süreyle fiilen yurtdışında bulunmaları gerekir.
(4) Taşıt getirmek istedikleri tarih itibariyle son 185 (yüzseksenbeş) gününü kesintisiz olarak Türkiye Gümrük Bölgesi dışında geçirmediği anlaşılan kişilere, bu maddenin (1) ve (2) nci fıkraları kapsamında durumlarına uyan sürelerden taşıtın ve kişinin Türkiye’de kaldıkları süre düşüldükten sonra arta kalan süre verilir.
(5) Taşıta verilecek süre hesaplanırken, taşıt ve kişi için süreler ayrı ayrı hesaplanır ve kısa olan süre verilir. 1 No.lu Taşıt Takip Programı kişilerin Türkiye’de taşıtsız olarak bulundukları sürelere ilişkin bir bilgi vermediğinden, kişinin Türkiye’de taşıtsız olarak bulunduğu süreler göz önünde bulundurulur.
(6) Geçici ithal edilmek istenilen taşıta ilişkin mülkiyet değişikliği yapılmış olması halinde, taşıtın daha önce Türkiye’de bulunduğu süreler göz önünde bulundurulmaz.
(7) Herhangi bir nedenle iç gümrük idarelerince teslim alınan ve yurtta kalma süresi bulunmayan taşıtların yurtdışı edilmek üzere sınır gümrük idarelerine sevk işlemleri, 1 No.lu Taşıt Takip Programına kayden en çok 7 (yedi) gün süre verilerek gerçekleştirilir.
(8) Taşıtlar için gümrüklerden geçiş karnesi ibraz edilmiş ise yukarıda belirtilen süreler de dikkate alınarak, karnede belirtilen süreler dâhilinde işlem yapılır.

607 Mesaj
10 Aralık 2012; 20:12:23 

bende araştırıyorum bu konuyu arkadaşların yazdığı 1-2 sene önce şimdi değişen neler var
benim bildiğim arabayı alıp geliyomuşsun 6 ayda bir gürcistana girip çıkman gerekiyomuş araç gürcistan plakalı oluyomuş her gittiğinde yeni bi plaka alıyomuşsun
bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim

514 Mesaj
10 Aralık 2012; 20:17:19 

quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Merhaba. Bir arkadasim gemide calısıyor. Gemideki arkadaslari , Gürcistandan araba alıp Türkiyede kullanıyorlarmıs. 3 ayda bir Gürcistana girmen gerekiyormuş. 3 ay Türkiyede kullanıyorsun yani. Sonra 1 gün de olsa gürcistana girip çıkıyorsun. Araba fiyatlarıda şaka gibi Böyle bir olay varmı. ? Bu kadar kolaymı yani ?

Bunu genelde Artvinliler yapıyor. 30000 e kadar her türlü cip alınabiliyor. Gurcistandan donerkende depoyu fulluyorlar, mis. Ancak ben yapamam, Ankara'da yasiyom Gürcistan uzak bana.

8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra spiker:
-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.
8. golden sonra:
-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

639 Mesaj
10 Aralık 2012; 22:23:53 

ben düşünüyorum araç 6 ay bende olacak yani ruhsatı 6 ay sonra gürcistanda kardeşime devir işlemi yapacağım o sokacak 6 ayda bu şekil olabilirmi peki ?

6420 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:04:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

bende araştırıyorum bu konuyu arkadaşların yazdığı 1-2 sene önce şimdi değişen neler var
benim bildiğim arabayı alıp geliyomuşsun 6 ayda bir gürcistana girip çıkman gerekiyomuş araç gürcistan plakalı oluyomuş her gittiğinde yeni bi plaka alıyomuşsun
bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim

Valla hortlamış konu. Ama bu konuda şöyle bir sıkıntı var:

Aracı altı ay boyunca Türkiye'de kullanmanız için, kalan altı ay boyunca SİZ ve ARAÇ Gürcistan'da olmalı ve araç sizin üzerinize olmalı. Yani artık gir-çık yapılmıyor.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

607 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:06:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Valla hortlamış konu. Ama bu konuda şöyle bir sıkıntı var:

Aracı altı ay boyunca Türkiye'de kullanmanız için, kalan altı ay boyunca SİZ ve ARAÇ Gürcistan'da olmalı ve araç sizin üzerinize olmalı. Yani artık gir-çık yapılmıyor.

ben hortlatdım
hocam araştırdım biraz bu işi yapan tanıdıklar var gir çık yaptın mı tamam diyolar daha yeni kendileri getirdi bi araba

607 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:07:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

ben düşünüyorum araç 6 ay bende olacak yani ruhsatı 6 ay sonra gürcistanda kardeşime devir işlemi yapacağım o sokacak 6 ayda bu şekil olabilirmi peki ?

evet bunu bende merak ediyorum

1412 Mesaj
10 Aralık 2012; 23:55:26 

cebinizde dolarlarla gürcistana girerken gürcü polisi yakalarsa direk hapise girersiniz

607 Mesaj
11 Aralık 2012; 0:33:52 

quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

cebinizde dolarlarla gürcistana girerken gürcü polisi yakalarsa direk hapise girersiniz

Ları ile bi şey olmaz demi

2487 Mesaj
11 Aralık 2012; 0:38:58 

İyiymiş valla. Gözüm yükseklerde değil bir focus 2 titanium yeter

"You have the PetrovaFire"

2 Mesaj
11 Aralık 2012; 1:20:13 

aracın 6 ayda 1 kere giriş çıkış yapması lazımmış gürcistana bende araç almayı düşünüyorum

214 Mesaj
11 Aralık 2012; 2:05:57 

Oraya gitsek araba alip parçalayıp satak nasıl olur

███████\▄▄▄▄▄▄▄▄ ••ᗚ
▂▄▅█████████▅▄▃▂
███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤

1685 Mesaj
11 Aralık 2012; 2:19:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur.k

Oraya gitsek araba alip parçalayıp satak nasıl olur

türk milletinden korkulur.

214 Mesaj
11 Aralık 2012; 2:21:58 

quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

türk milletinden korkulur.

Kârlı olacaksa ben yaparim

███████\▄▄▄▄▄▄▄▄ ••ᗚ
▂▄▅█████████▅▄▃▂
███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤

1943 Mesaj
11 Aralık 2012; 9:14:59 

quote:

İyi salladın.

2 gün önce geldim. Cebimde de 10.000 dolar vardı. Kimse dolar var mı, burada yassah hemşerim demez. Adamların derdi zaten turist gelsin, para harcasın. Bizim Türkler de disco ve tır parklarından çıkmadığına göre.... :)

2000 Opel Omega 2.5 V6 A/T

1412 Mesaj
11 Aralık 2012; 9:36:35 

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

İyi salladın.

2 gün önce geldim. Cebimde de 10.000 dolar vardı. Kimse dolar var mı, burada yassah hemşerim demez. Adamların derdi zaten turist gelsin, para harcasın. Bizim Türkler de disco ve tır parklarından çıkmadığına göre.... :)

sallamadım

http://www.aktifhaber.c...9-yil-hapis-561091h.htm

http://www.haberler.com...tirildi-3467980-haberi/

bununla ilgili çok haber var

1943 Mesaj
11 Aralık 2012; 10:16:32 

quote:

sallamadım

http://www.aktifhaber.c...9-yil-hapis-561091h.htm

http://www.haberler.com...tirildi-3467980-haberi/

bununla ilgili çok haber var

Sallamışsın.

Bunlar cebinde dolarla yakalananlar değil, kaçakçılık ve dolandırıcılık yaparken yakalananlar.

1412 Mesaj
11 Aralık 2012; 11:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Sallamışsın.

Bunlar cebinde dolarla yakalananlar değil, kaçakçılık ve dolandırıcılık yaparken yakalananlar.

cebinde dolarla yakalananlarda var iyi araştır

14594 Mesaj
11 Aralık 2012; 13:26:51 

Afyon Bolvadinde iki tane mercedes var gürcistan plakalı takılıyorlar hep buralarda

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

1473 Mesaj
11 Aralık 2012; 14:27:14 

böyle söylenti bende duyuyorum, şartları neler merak etmeye başladım

607 Mesaj
11 Aralık 2012; 14:40:01 

Ulan camaro 20000 $ dan basliyo 2 eli gidip gurcistanda yaşamak lazim işin asli

921 Mesaj
11 Aralık 2012; 15:04:37 

Peki fiyatlar neden böyle? Ekonomisi üst düzeyde değil?

1943 Mesaj
11 Aralık 2012; 15:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Halk fakir ve ülkede fabrika yok. İş de yok. Adamların yöneticileri, halka ne olursa olsun, biz toplantıları Hiltonlarda, swissotellerde yapalım, altımızdan S class Mercedes eksik olmasın, BMW 8 kasayı beğenmedim diye düşünmüyor. Aslında halk sabah akşam sarhoş. İstedikleri gibi at oynatırlar... Ancak yöneticileri sorumluluk sahibi ve halkını düşünen adamlar. Senin ülken de zengin ama başında bir kabadayı var. Ne hayır gelirse, onu bekle.

639 Mesaj
11 Aralık 2012; 19:07:19 

quote:

evet bunu bende merak ediyorum

bu şekil olursa çok güzel olur hocam

514 Mesaj
11 Aralık 2012; 19:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Amerikadan gemilerle kacak arac geliyo Gürcistan'a. Devlet bu kaçakçılığa göz yumuyo. Ayrıca, Karadeniz kıyı kesiminde güçlü mafyalar var. Bu araçları ABD den kaçıran ve kafkaslar ile Balkanlar'da satan. En büyük mafyanın başındakiler turk araba yikamacisinda çalışan bir gürcüden öğrendim bende. Ülkesindeki mafya onu turkiyeye sürgüne yollamış

8-0 lık İngiltere maçında 5. yada 6. golden sonra spiker:
-Evet sayın seyirciler İngilizlerin bir atağını daha gol yiyerek savuşturduk.
8. golden sonra:
-Maç bitti hala gol yiyoruz. Olacak iş değil

4100 Mesaj
11 Aralık 2012; 20:23:26 

quote:

ben hortlatdım
hocam araştırdım biraz bu işi yapan tanıdıklar var gir çık yaptın mı tamam diyolar daha yeni kendileri getirdi bi araba

gerçekse pm ama malesef öyle bişey yok

607 Mesaj
11 Aralık 2012; 21:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Alioreh

gerçekse pm ama malesef öyle bişey yok

bi kaç gün içinde tam anlamıyla öğrenmiş olcam gerçek olup olmadığını unutmazsam yazarım buraya

639 Mesaj
11 Aralık 2012; 22:29:20 

quote:

bi kaç gün içinde tam anlamıyla öğrenmiş olcam gerçek olup olmadığını unutmazsam yazarım buraya

hocam bu konuda yazıp bizide bilgilendirirseniz seviniriz

Uzaklaştırılmış
11 Aralık 2012; 22:30:48 

Bende italyadan ferrari alıp tr de kullanmayı düşündüm, 40-50 bin euroya modena lar var, ama malesef babamı ikna edemedim, okulunu bitir önce puşt böyle boş işlerle uğraşma dedi. Formaliteleri bile öğrenmiştim halbuki, bakalım mezuniyet sonrasına erteledim hayalimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SamsClient -- 11 Aralık 2012; 22:31:38 >

607 Mesaj
11 Aralık 2012; 22:40:37 

quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

hocam bu konuda yazıp bizide bilgilendirirseniz seviniriz

tabi

2 Mesaj
12 Aralık 2012; 4:54:22 

bu konu hakkında adam gibi bi bilgi sahibi kimse yok mu biraz yardımcı olsa ....

1930 Mesaj
12 Aralık 2012; 14:19:36 

Bu konuda çok farklı bilgi kirliliği var .

En son yaşanılan durumu anlatayım. Kardeşim yurtdışında üniversite okuyor ve aracıyla geliyor , kendi gibi 2-3 arkadaş peş peşe . Arkadaşından biri sdınıfta kalıyor . Ve aracıyla Türkiye'de kalıyor . 7 ay sonra tekrar yurtdışına çıkarken günmrükte 6 ayı geçtiği için ceza ödüyor . 200 tl civarı.

Araçla giriş yapan kişinin pasportu o günden sayılmak üzere araç maximum 180 gün TR 'de kalabiliyor . Araç sahibi 6 ay tekrar aracıyla giriş yapamıyor . Başka pasaportla bu mümkün .

1 kişi yabancı plakalı bir aracı maximum 6 ay ülkemiz sınırlarında tutabilir .

2010 Mercedes C 220 CDI Siyah
2013 VW GOLF 7 1.2 TSI COMFORTLİNE Tungsten Gri

607 Mesaj
12 Aralık 2012; 15:22:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

Bu konuda çok farklı bilgi kirliliği var .

En son yaşanılan durumu anlatayım. Kardeşim yurtdışında üniversite okuyor ve aracıyla geliyor , kendi gibi 2-3 arkadaş peş peşe . Arkadaşından biri sdınıfta kalıyor . Ve aracıyla Türkiye'de kalıyor . 7 ay sonra tekrar yurtdışına çıkarken günmrükte 6 ayı geçtiği için ceza ödüyor . 200 tl civarı.

Araçla giriş yapan kişinin pasportu o günden sayılmak üzere araç maximum 180 gün TR 'de kalabiliyor . Araç sahibi 6 ay tekrar aracıyla giriş yapamıyor . Başka pasaportla bu mümkün .

1 kişi yabancı plakalı bir aracı maximum 6 ay ülkemiz sınırlarında tutabilir .

6 aydan sonra oraya gidip başka plaka alıp aynı gün geri gelsek olur mu

639 Mesaj
12 Aralık 2012; 23:29:14