Şimdi Ara

Samsung WAVE S8500 Firmware Güncelleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
426
Cevap
3
Favori
105.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bada 1.2 resmi olarak kiesten ne zaman indirebilecegiz bilginiz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_21

bada 1.2 resmi olarak kiesten ne zaman indirebilecegiz bilginiz varmı

2011 1. çeyrekte. Büyük ihtimal Ocak sonu gibi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levis_mk

arkadaslar XEJL2 diye bir firmware cikmis aralik 2010...ancak bu firmware'de bildigim kadariyla tr dil destegi yok galiba....deneyen arkadaslar oldu mu?nasil bir firmware oldugunu merak ediyorum da?iyilestirmeler var mi yok mu?

bu surumu hic deneyen oldu mu arkadaslar?XEJLK2
  • quote:

quote:

arkadaslar XEJL2 diye bir firmware cikmis aralik 2010...ancak bu firmware'de bildigim kadariyla tr dil destegi yok galiba....deneyen arkadaslar oldu mu?nasil bir firmware oldugunu merak ediyorum da?iyilestirmeler var mi yok mu?

bu surumu hic deneyen oldu mu arkadaslar?XEJLK2

XEJL2 yi bilmiyorum fakat XXJL2 gelecekmiş birkaç güne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estergono

Arkadaşlar benim bir sorunum var.Samsung 8500 wave telefonum var kanada dan geldi.Pasaporta kayıt edildi.Sim kilitliydi açtırdım ancak telefon sadece avea şebekesini çekiyor ne türksel nede vadofon şebekesini bulmuyor bile.Avea da normal hattı çekiyor şebekede 3g olduğu zaman bile 3g çekmiyor.şebeke ayarlarından her yolu da denedim ve bütün versiyonları yükleyerek denedim ancak bir çözüme ulaşamadım.Ne yapmam gerekir acaba?

Hocam sanırsam şebeke mhz i ile ilgili.
    Dediğim yerdeki ayarları kontrol edin lütfen.
    "Menü > Ayarlar > Bağlantılar > Şebeke > Şebeke Seçimi > Otomatik" olarak kaydedin. Telefonu kapatıp açın. Umarım düzelir.
  • wave için firmware arayan arkadaşlara ne yazıkki acı bir itirafta bulunmak istiyorum, şuan türkçe sürümü kullananlar alternatif aramasınlar nedeni ise en sağlıklı ve en stabil sürüm mevcut türkçe sürüm,ben yaklaşık iki ay önce şarjım çabuk bitiyor diye birde bada 1.2'nin eski sürümünden farklı olmayan cazibesine kapılıp xxjıd sürümüne telefonumu upgrade ettim ama ne yazıkki telefonum eskisi gibi stabil değil hiçbir artısı olmadığı gibi telefonumda donmalar kendiliğinden kapanmalar olmaya başladı dahada kötüsü telefonum garanti kapsamından çıktı artı şarjıda eskisinden daha çabuk bitiyor, ne yazıkki çok pişmanım ama iş işten geçti ya servise götürüp bikaç hafta telefonsuz kalıp servis ücreti ödeyip eski sürüme geçeceğim yada uzman birilerinin eski türkçe sürümü nette yayınlamasını bekleyeceğim.

• S8500XXJL2_XEN :http://www.multiupload.com/VENDU3Z6SU
    S8500XXJL2_KPN :http://www.multiupload.com/VJUHQ2LTAD

Heryerde paylaşıldı burda da olsun istedim. Burak hocam ilk mesaja eklerseniz Noel Amca 2 olcak.

Ben denemedim, yükselten aydink hoca; "XXJL2 Telefonun okuma yazma hızları önemli oranda artmış, sistem çok hızlı, browser hızı mükemmel, çok büyük sayfaları bile çok hızlı açıyor" diyor yorumunda.

Tüm DHForum paylaşımcılarının yeni yılını kutluyor, 2011 yılının hayırlar getirmesini diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DTmmlDZ

S8500XXJL2_XEN :http://www.multiupload.com/VENDU3Z6SU
    S8500XXJL2_KPN :http://www.multiupload.com/VJUHQ2LTAD

Heryerde paylaşıldı burda da olsun istedim. Burak hocam ilk mesaja eklerseniz Noel Amca 2 olcak.

Ben denemedim, yükselten aydink hoca; "XXJL2 Telefonun okuma yazma hızları önemli oranda artmış, sistem çok hızlı, browser hızı mükemmel, çok büyük sayfaları bile çok hızlı açıyor" diyor yorumunda.

Tüm DHForum paylaşımcılarının yeni yılını kutluyor, 2011 yılının hayırlar getirmesini diliyorum.

İlk mesaja XXJL2 linki eklendi.Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• merhaba arkadaşlar, koca 5 sayfadaki tüm yorumları teker teker okudum, baya da bir zamanımı aldı açıkcası ve yaklaşık olarak yarım saat önce burakpadir'a mesaj çektim.Mesaj içeriği şöyle:

Benim wave deki versiyon K1 1.02 daha hiç manuel fw yapmadım. ilk başlarda okurken 1.2 gördüm ve yapmaya karar kılmıştım. Çünkü kiesin yayınladığı son güncelleme telefonu allak bullak etti denebilir. Tekrar söylüyorum daha hiç kendim fw yapmadım.Kiese bağlanmıyor ve telefon her açılış kapanışta sms kutusunda 500 ün üzerinde mesaj oluyor. hepsi de eski iletim raporları, ki bunlar silinmiş raporlar.

AYARLAR ==> BAĞLANTI ==> USB ==> samsung kiesi seçtim

sonra pc ye taktığımda bu sefer kiese bağlandı, ama sms sorunu çözülmedi. 1.20 ın çıkmasını beklicem bu gidişle kiesten. Hâlâ kiese bağlanamayan arkadaşlar için diyorum benim yaptığım gibi deneyerek bağlanın, belki aynı sonuca ulaşırsınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: denizci_erhan

merhaba arkadaşlar, koca 5 sayfadaki tüm yorumları teker teker okudum, baya da bir zamanımı aldı açıkcası ve yaklaşık olarak yarım saat önce burakpadir'a mesaj çektim.Mesaj içeriği şöyle:

Benim wave deki versiyon K1 1.02 daha hiç manuel fw yapmadım. ilk başlarda okurken 1.2 gördüm ve yapmaya karar kılmıştım. Çünkü kiesin yayınladığı son güncelleme telefonu allak bullak etti denebilir. Tekrar söylüyorum daha hiç kendim fw yapmadım.Kiese bağlanmıyor ve telefon her açılış kapanışta sms kutusunda 500 ün üzerinde mesaj oluyor. hepsi de eski iletim raporları, ki bunlar silinmiş raporlar.

AYARLAR ==> BAĞLANTI ==> USB ==> samsung kiesi seçtim

sonra pc ye taktığımda bu sefer kiese bağlandı, ama sms sorunu çözülmedi. 1.20 ın çıkmasını beklicem bu gidişle kiesten. Hâlâ kiese bağlanamayan arkadaşlar için diyorum benim yaptığım gibi deneyerek bağlanın, belki aynı sonuca ulaşırsınız :)

Mail olarak da belirttiğim üzere, korkulacak bir manuel firmware yükleme işlemi yok, beğenmediğiniz takdirde geri yükleme talimatları aydink nickli üye tarafından verildi.

• arkadaşlar bu telefon walla bunalıma soktu beni. kullandıgım sürüm jvjh1_tur ve bi müddet sonra camerası bozuldu sanırım kamerayla fazla çekim yaptıgımdan mı kaynaklandı nedir anlıyamadım. fazla dediğimde 1 saat kadar yoktur.kamerada dalgalanmalar oldu görüntü gitti sonra salak saçma denemelerle ekrana ufak ve seri dokunuşlarla aklım sıra komut veriyomuş gibi üşenmeden seri bi şekilde sinyal gönderdim :) komik ama işe yaradı çünkü sorun yazılımsal gibi gelmişti.fakat daha sonra(1ay kadar) tekrar bozuldu ve bu kez görüntü hiç gelmedi.bende kies üzerinden yazılım güncellemesi yaptım
    1.0.2 jvj k1 e geçtim buarada hard formatta attım bu kez kamerayı açtıgımda direk kamera başarısız diyerek hiç açılmıyo. ne yapacagımı şaşırdım.güncelleme yapmaktan bile çekinen,aman daha iyi bi yazılıma sahip olmiyim bu haliylede telefonum beni her türlü idare eder düşüncesine sırf telefona bişiy olur düşüncesindeyken şimdi gözüm döndü herşeyi yapabilirim :) yeter ki bana yol gösterin. hard formattan öte bi format yokmudur telefon gene ilk haline dönse.anlayamıyorum tuhaf gelio. sevgiler.

• arkadaşlar bu telefon walla bunalıma soktu beni. kullandıgım sürüm jvjh1_tur ve bi müddet sonra camerası bozuldu sanırım kamerayla fazla çekim yaptıgımdan mı kaynaklandı nedir anlıyamadım. fazla dediğimde 1 saat kadar yoktur.kamerada dalgalanmalar oldu görüntü gitti sonra salak saçma denemelerle ekrana ufak ve seri dokunuşlarla aklım sıra komut veriyomuş gibi üşenmeden seri bi şekilde sinyal gönderdim :) komik ama işe yaradı çünkü sorun yazılımsal gibi gelmişti.fakat daha sonra(1ay kadar) tekrar bozuldu ve bu kez görüntü hiç gelmedi.bende kies üzerinden yazılım güncellemesi yaptım
    1.0.2 jvj k1 e geçtim buarada hard formatta attım bu kez kamerayı açtıgımda direk kamera başarısız diyerek hiç açılmıyo. ne yapacagımı şaşırdım.güncelleme yapmaktan bile çekinen,aman daha iyi bi yazılıma sahip olmiyim bu haliylede telefonum beni her türlü idare eder düşüncesine sırf telefona bişiy olur düşüncesindeyken şimdi gözüm döndü herşeyi yapabilirim :) yeter ki bana yol gösterin. hard formattan öte bi format yokmudur telefon gene ilk haline dönse.anlayamıyorum tuhaf gelio. sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: OCY77

arkadaşlar bu telefon walla bunalıma soktu beni. kullandıgım sürüm jvjh1_tur ve bi müddet sonra camerası bozuldu sanırım kamerayla fazla çekim yaptıgımdan mı kaynaklandı nedir anlıyamadım. fazla dediğimde 1 saat kadar yoktur.kamerada dalgalanmalar oldu görüntü gitti sonra salak saçma denemelerle ekrana ufak ve seri dokunuşlarla aklım sıra komut veriyomuş gibi üşenmeden seri bi şekilde sinyal gönderdim :) komik ama işe yaradı çünkü sorun yazılımsal gibi gelmişti.fakat daha sonra(1ay kadar) tekrar bozuldu ve bu kez görüntü hiç gelmedi.bende kies üzerinden yazılım güncellemesi yaptım

*#197328640# tuşlayıp sırasıyla 6-3-2 menulerine basarak camera yazılımını güncelleştirip deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkmenli -- 1 Ocak 2011; 17:31:01 >

• denedim ama hiç bişiy olmadı.walla 7 saat oluyo pc başında ugraşıyorum bu da olmadı gene çok teşekkür ederim en azından bi yol gösterdiniz.ama işte bende şans yok sakınan göze çöp batarmış walla çok dogru.
  • Sanirim cozumunuz serviste kardes.
  • multiloder denilen programı indirsem o programla full yazılım yüklenebiliyomuş acaba işe yarar mı?o şekilkde de garanti kapsamından çıkar dedikoduları var ama şu saatten sonra artık garanti kapsamını düşünmüyorum açıkcası.bakıyorum da bi çok kişi garantiye veriyo ve geri gelen telefonların bi çogunda çizikler vs. problemler... hemde bu iş yazılımla düzelicek gibi geliyo fakat bunu düzgün bi format sonrası kurulucak bi yazılım kurtaracakmış geliyo.eminim işten anlıyan biri olsaydı yerimde bu sorunu hallederdi ama işte amatörlük.. walla bakıyorum da forumlarda samsung un kendi yetkili servislerinde çalışan insanlardan daha tecrübeli arkadaşlar var.hatta samsung fabrikasında bile yer alabilicek bilgiye sahipler.hakikaten araştırıp bi şekilde nereden buluyolar bu bilgileri helal olsun.bende zaten bu gidişle ama telefonumu pert ederek biraz tecrübe sahibi olucam yakında :)
  • arkadaslar,ustalar bir sorum alacak sizlere....ben multiloader'le 5.62 veya 5.64 ile s8500 wave'ime firmware yuklerken kac defa bazan ortasinda bazan tam biticekken bazan da baslangicta yukleme duruyor ve ''error'' yailari cikiyor.yanlis bir sey yapmadigima eminim cunku daha once de baska cesit samsung telefonlarina da yazilim yukluyordum yani bu iste acemi degilim demek istedim....ama iste ne yaptiysam antivirus programini kapattim,kies ikonunu kaldirdim (i9000 forumunda bu uygulamalari yapiyorlardi ben de yapayim dedim) ama yine olmadi...artik en son bilmiyorum kacinci defa belki 7-8 belki de 10'uncu seferinde tam firmware yuklendi ve telefon acildi....demem o ki ileriki donemledrde de bu problem bana devamli karsima cikacak firmware yuklerken,windovs 7'den olsa forumda bircok arkadasin bilgisayarinda w7 yuklu zaten....lutfen bunun ne olabilecegini bana kimse aciklarasa cok sevinecegim....onceden tesekkurler.
  • slm arkadaşlar benim bi sorum olacak benim telde jk1 yüklü.bazı sorunlar başladı pil çok çabuk tükeniyor,sabah şarjdan çıkarıyorum akşamı zor ediyor.bu olay servis ayarlarıyla oynadıktan sonra oldu.benim sorum telefonuma tekrar XXJID,JJ9 VEYA JK1 sürümünü tekrar yükleye bilirmiyim,yada hangisini tekrar yüklemem gerekir.teşekkürler.
  • LEVİS_MK arkadaşım bu ve buna benzer sorunlar win7 64bit bilgisayrlarda olduğunu biryerlerde okumuştum
  • quote:

arkadaslar,ustalar bir sorum alacak sizlere....ben multiloader'le 5.62 veya 5.64 ile s8500 wave'ime firmware yuklerken kac defa bazan ortasinda bazan tam biticekken bazan da baslangicta yukleme duruyor ve ''error'' yailari cikiyor.yanlis bir sey yapmadigima eminim cunku daha once de baska cesit samsung telefonlarina da yazilim yukluyordum yani bu iste acemi degilim demek istedim....ama iste ne yaptiysam antivirus programini kapattim,kies ikonunu kaldirdim (i9000 forumunda bu uygulamalari yapiyorlardi ben de yapayim dedim) ama yine olmadi...artik en son bilmiyorum kacinci defa belki 7-8 belki de 10'uncu seferinde tam firmware yuklendi ve telefon acildi....demem o ki ileriki donemledrde de bu problem bana devamli karsima cikacak firmware yuklerken,windovs 7'den olsa forumda bircok arkadasin bilgisayarinda w7 yuklu zaten....lutfen bunun ne olabilecegini bana kimse aciklarasa cok sevinecegim....onceden tesekkurler.

Sorunsuz yüklemenin xp ile mümkün olacağını daha bu konuların ilk başlarında yazmisti ustalar.Ama şimdi durum nedir aynı midir bilemiyorum. Bende xp var ve bu sorunların hiçbirini yaşamadım. İyi seneler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DTmmlDZ -- 1 Ocak 2011; 20:37:37 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.