Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2983. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blue840 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir - 7 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
84.753
Cevap
1.076
Favori
5.538.775
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29812982298329842985
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vahşi Hindi Süprizi

1 aylik ugras sonrasinda git gel git gel yapa yapa 3aylik schengen vizesini sonunda alabildim.
    Bir kez daha Türkiye pasaportuna sahip oldugum icin lanet ettim

Ufak bir sorum olacak daha once yurtdisinda araba kullanmak ile ilgili bilgisi olanlar cevaplayabilirse sevinirim.

Hangi ülkelerde ve hangi prosedürü uygulayarak türkiyeden aldigimiz ehliyet ile araba kullanabiliriz?
    (Edit Öncelikle: Italya, Ispanya, Almanya, Hirvatistan, Polonya, Cek Cumhuriyeti, Portekiz)

Burada okudum ama bilgiler yeterli gelmedi malesefki.
    http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/TrafikTescil/SurucuBelgesi/10YurtdisindaGecerlilik.aspx

örnek olarak italya icin denmis ki;

İTALYA:
    Ülkemizden verilen sürücü belgeleri İtalyan sürücü belgesi ile değiştirilmektedir.
    Ülkemiz “E” sınıfı sürücü belgeleri İtalya’da “D” sınıfı olarak kabul edilmekte ve Çekici (TIR) sürücüleri İtalya’da araçlarını kullanamamakta, kendilerine İtalya’da sınava girerek “E” sınıfı sürücü belgesi almaları telkin edilmekte, birçoğunun sürücü belgesine bu nedenle el konulmaktadır.

buradan ne anlam cikartmam gerekli?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

Edit: Italya, Ispanya, Almanya, Hirvatistan, Polonya, Cek Cumhuriyeti, Portekiz

vize için ufak bir tüyo vereyim,

uzun vize almak istiyorsanız yunanistan yada italyada'dan almanızı öneririm. her ikiside ilk seferde eğer başka ekstra bir durum yoksa direk 6 ay verirler.

ama ufak bir detay eğer vizeyi yunadan aldıysanız avrupaya çıkmadan önce bir kez yunana giriş çıkış yapmanız kritik. italya bu konuda biraz daha esnek ama yinede eğer ilk vizeniz italyadan sa türkiyeden romaya uçup oradan hızlı trenlerle dağılmak en mantıklısı.

ben yunanistandan misal yeni 6 aylık aldım şirkette bir çok arkadaşım 1yıl 1.5 yıllık vize aldılar tabii onların 3. yada 4. vize başvuruları

• Ticari araç ile ilgili kanunlar yüzünden kafanız karışmış. Turist vizesi ile gittiğiniz için hiçbir işlem yapmanıza gerek yok.
    Çalışma ve oturma alsaydınız o zaman ehliyeti değiştiriyordunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

quote:

Orijinalden alıntı: Vahşi Hindi Süprizi

1 aylik ugras sonrasinda git gel git gel yapa yapa 3aylik schengen vizesini sonunda alabildim.
    Bir kez daha Türkiye pasaportuna sahip oldugum icin lanet ettim

Ufak bir sorum olacak daha once yurtdisinda araba kullanmak ile ilgili bilgisi olanlar cevaplayabilirse sevinirim.

Hangi ülkelerde ve hangi prosedürü uygulayarak türkiyeden aldigimiz ehliyet ile araba kullanabiliriz?
    (Edit Öncelikle: Italya, Ispanya, Almanya, Hirvatistan, Polonya, Cek Cumhuriyeti, Portekiz)

Burada okudum ama bilgiler yeterli gelmedi malesefki.
    http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/TrafikTescil/SurucuBelgesi/10YurtdisindaGecerlilik.aspx

örnek olarak italya icin denmis ki;

İTALYA:
    Ülkemizden verilen sürücü belgeleri İtalyan sürücü belgesi ile değiştirilmektedir.
    Ülkemiz “E” sınıfı sürücü belgeleri İtalya’da “D” sınıfı olarak kabul edilmekte ve Çekici (TIR) sürücüleri İtalya’da araçlarını kullanamamakta, kendilerine İtalya’da sınava girerek “E” sınıfı sürücü belgesi almaları telkin edilmekte, birçoğunun sürücü belgesine bu nedenle el konulmaktadır.

buradan ne anlam cikartmam gerekli?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim.

Edit: Italya, Ispanya, Almanya, Hirvatistan, Polonya, Cek Cumhuriyeti, Portekiz

vize için ufak bir tüyo vereyim,

uzun vize almak istiyorsanız yunanistan yada italyada'dan almanızı öneririm. her ikiside ilk seferde eğer başka ekstra bir durum yoksa direk 6 ay verirler.

ama ufak bir detay eğer vizeyi yunadan aldıysanız avrupaya çıkmadan önce bir kez yunana giriş çıkış yapmanız kritik. italya bu konuda biraz daha esnek ama yinede eğer ilk vizeniz italyadan sa türkiyeden romaya uçup oradan hızlı trenlerle dağılmak en mantıklısı.

ben yunanistandan misal yeni 6 aylık aldım şirkette bir çok arkadaşım 1yıl 1.5 yıllık vize aldılar tabii onların 3. yada 4. vize başvuruları

bir sorum olacak. daha önce almanya'dan vize almıştım. bir alman firmasının resmi daveti olduğundan direkt vermişlerdi fakat o pasaportumun süresi doldu. şimdi ben yeniden vize almak istiyorum yeni pasaportuma. içinde vize bulunan eski pasaportumu götürmemin bana bir avantajı olur mu?

• kontendoo kullanıcısına yanıt
    Almanyadan calisma izni veya oturumda denilen, normal vizeden farkli vize almistim. Surem dolduktan 2 yil sonra tekrar basvuru yaptim ve uzun sureli turistik vize talep ettim. Mevcut pasaportumun suresi dolmadigi ve o oturumlu vizeyi gordukleri halde Hicbir katkisi olmadi. Ama siz yine de pasaport fotokopisini icine sıkıştırin. Yorumum su oldu, bana siz oturum verdiniz uzatsaydim hic sorun olmadan girip cikacaktim simdi neyin kafasindasiniz ama nafile.

Pesin edit: olasi oturum (calisma izni) nasil aldiniz sorularina ozel konular oldugundan maalesef cevap veremeyecegim.

• Hatta avantajdan ote dezavantaji oldu. Alnanyada polis kontrolunde 2 dkda salarken abartisiz tam 15 dk soru sordu. Siz oturum almissiniz da neden dondunuzde simdi tekrar neden geliyorsunuzda. Vize alirken parmak izi verdigim halde giriste yine sagli sollu parmak izimi aldi. La oglum siz bana almanyada calismanin yasamanin yolunu actinoz 1 ay kaldim Turkiyeme dondum, simdi 6 ay vize verdiniz kacak yasayacak degilim ulkenizde bu sorular nedir neyin kafasi bu.

• muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    Hocam konuya olan ilginiz icin öncelikle tesekkür ederim.
    Son 3 yilin 2 yilini asyada gecirdim turistik vizeler ile, daha önce hic avrupaya ve amerikaya gitmemistim.
    Schengen vizesine bende kolay olacagini düsündügüm icin italyadan basvurdum 78günlük otel rezarvasyonu 1ay-1ay gecerli olan 2 adet interrail bileti (birinci sinif 900€ degerinde) gidis gelis ve ara ucus ucak biletleri. Gezi icin kullanilabilecek 5bin€, 90 günlük seyahat sigortasi. Daha bir cok ivir zivir belge daha.
    Fakat ögrenci olarak gözüktügüm icin ve bankalarda her ay gelen sabit bir gelirim olmadigi icin daha aileme bagimliymisim, ailem emekli oldugu icin ve bankada para bulundurmadiklari icin vize vermediler bir cok kez git gel yaptim görüsmeye her nekadar ailem gitmeyecen ben gidecegim ve herseyim simdiden ödendi ve bankada paramda var desemde yeterli olmadi neredeyse tam 1 ay beklettiler. Daha baktik vermeyecekler konsolosluga seyahat blogumuz üstünden gece 2 de mail attik yuksek derece sert bir mail gonderince ertesi sabah aradilar mail atmissiniz diye evet dedim, vizenizi onayliyorum yarin alin dediler. 6ay da 3ay kalmali olsaydi daha iyi olurdu ama hic alamayip damga yemektense bunada cok sevindim.

• duduco kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabiniz icin tesekkür ederim. Umarim bir sorun yasamam.
  • Arkadaslar ortalama 20 gun tek basima gezebilecegim uzak dogu ulkesi ariyorum. Seceneklerimi tayvan ve guney koreye kadar dusurdum. Japonya istiyordum ancak cok pahaliymis onu artik ileriye sakliyorum. Sizce nereye gitsem daha iyidir? Ayrica onerebileceginiz baska ulke/ulkeler de var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Arkadaslar ortalama 20 gun tek basima gezebilecegim uzak dogu ulkesi ariyorum. Seceneklerimi tayvan ve guney koreye kadar dusurdum. Japonya istiyordum ancak cok pahaliymis onu artik ileriye sakliyorum. Sizce nereye gitsem daha iyidir? Ayrica onerebileceginiz baska ulke/ulkeler de var mi?

kesinlikle Tayland dan başlamanızı öneririm, sonra Singapur olabilir, Kamboçya ve Vietnam ı da ekleyebilirsiniz

• adios premium kart yurtiçi otel oran 2,39

• quote:

Orijinalden alıntı: kilecerme

Arkadaslar ortalama 20 gun tek basima gezebilecegim uzak dogu ulkesi ariyorum. Seceneklerimi tayvan ve guney koreye kadar dusurdum. Japonya istiyordum ancak cok pahaliymis onu artik ileriye sakliyorum. Sizce nereye gitsem daha iyidir? Ayrica onerebileceginiz baska ulke/ulkeler de var mi?

Kesinlikle Tayland demek istiyorum. Ayrıca aşağıda paylaştığım, ben ve birçok dostumun yazılarının bulunduğu bir konu linkinden orası ile ilgili her şeyi öğrenmeniz mümkün. japonya daha doğrusu Tokyo'yu bende çok düşünüyorum. Ama dünyanın en pahalı şehrine 20 gün gitme konusunda açıkçası temkinliyim.

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=69994704&mpage=129

• Almanyadan minibüs kiralayıp 11 ülke gezdik 6 arkadaş, hepimizde b sınıfı ehliyet vardı, hiç sorun yaşamadık. Rahat olun bence

Faydası olur hocam.
    İdata sitesinde belirtmişl zaten :

Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaport on yıldan eski olmamalı (uzatma kabul edilmemekte) ve en az iki boş sayfası olmalı. Pasaportun resimli sayfası ve son 3 yıl içerisindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi. Geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmelidir.
  • Çok teşekkürler arkadaşlar. Bu schengen tam bir bela. Emin olmak istedim.

• Vize başvurusunda bulunurken uçak rezervasyonu isteniyor. Ücretsiz rezervasyon yapabileceğim bir havayolu var mı? Örneğin THY den ücretsiz rezervasyon yapılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörTeknoloji

adios premium kart yurtiçi otel oran 2,39

Bana bugün 2.28 oran verdiler, hergün düşürüyorlar herhalde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcksy

Vize başvurusunda bulunurken uçak rezervasyonu isteniyor. Ücretsiz rezervasyon yapabileceğim bir havayolu var mı? Örneğin THY den ücretsiz rezervasyon yapılabiliyor mu?

Tabii normal bilet alır gibi ilerleyin son aşamada sadece rezervasyon yapmak istiyorum seçeneğini seçip devam edin

THY 10 gün boyunca o bileti sizin adınıza tutuyor

O sebeple bileti görüşmeye gitmeden 1 gece önce alın ki 10 gün içerisinde vize sonuçlanır zaten girip pnr dan kontrol ederlerse sorun olmasın

• muhendisgsm kullanıcısına yanıt
    Valla çok teşekkür ederim :) Bilet rezervasyonlarına baktım ama son sayfaya kadar gitmediğim için böyle bir seçenek olduğunu farketmemişim ...
  • Arkadaslar, sorum n11deki garanti bankasi puan kampanyasi fakat ykb icinde aynisi sozkonusu olacagindan buraya da yazmak istedim. N11den urun ammistim bugun iptal edip tekrar aldim. Ilk alimda 111 tl bonus msji geldi iptal edince tekrar gelmedi. Benim gorusum henuz iptal garantiye bildirmediginden gelmedi. Mantiken ekstremde n11 alisverisi girundugunden ikinci alisverisi ilk alisveris saymali ama bu bankalarin isi belli olmaz. Deneyim eden oldu mu ? Puan gelir mi yoksa beni ugrastirirlar mi?

• 
Sayfa: önceki 29812982298329842985
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.