- x
Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-İlk Mesaj Güncel!!
55654 Cevap2500816 Görüntüleme589 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: tuzdokucu,
1 kayıtlı üye, pek çok misafir, 0 mobil kullanıcı
  Yazdır
Sayfa: <<     768 [770] 772 773 774 775 776 777      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6 Mesaj
12 Aralık 2013; 13:33:00 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: xrayder

güncel oran bilgisi vereyim..
ist-cidde, medine-ist. uçuşu setur 1354tl seyahat hattı 1425tl; 114000 wp karsılığı 570 tl puan , oran 2.5 kart adıos premıum..

Mekkeye giriş yapılamıyor sanırım değilmi. Sadece Medineye kadar gidebiliyorsunuz.

Bir kişi sana eşşek derse gül geç. İki kişi sana eşşek derse gül geç. Ama üç kişi sana eşşek derse git kendine semer seç!

87 Mesaj
12 Aralık 2013; 13:45:52 

sanirim mart gibi artmaya baslar bilet fiyatlari, bence biraz bekleyin cunku subat gibi belki kampanya cikar 199TL ile yurt disi gidis donus gibi, ama temmuzu kapsarmi bilemem.
iptal iade olayida alacaginiz biletin promosyonel kisminda yazar iptal edilemez ama ceza odenerek degisim yapilabilir falan diye, orda ne yaziyorsa o, 1100 puan gayet iyi guzel bi planlamayla bircok seyi bedavaya getirirsiniz, iyi tatiller

Bu mesajda bahsedilenler: ufukefe

61 Mesaj
12 Aralık 2013; 13:49:17 

Bir kere puanla alınan biletlerde iptal olmuyor. Değişiklik de bilet sınıfına göre havayoluna kalmış bir durum...
Yaz döneminde ve muhtemelen Ramazan'da gideceğiniz için uçakların yaz sezonu bilet satışları, promosyonları 1 Nisan'dan itibaren çıkar. Temmuz'da bir şeyler olabileceğini düşünüyorum ama sonbaharda kesin olur. Şüphe götürmez... Tatil, iş durumlarınızı bilemem ama Italya'ya yazın değil ilkbahar ve sonbaharda gitmenizi öneririm. Ilerleyen zamanlarda Milano ile ilgili sorularınız olursa detaylı bilgi verebilirim.
Sonuç itibariyle Nisan'a kadar bekleyin. 2000 liradan daha pahalı olmaz 😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu mesajda bahsedilenler: ufukefe

444 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:06:29 

Hocam limiti müsait olan kartı kullanın sonra ihtiyaç durumunda puanı transfer edersiniz.

Bu mesajda bahsedilenler: JackDaniels

NIKON D7000 | NIKKOR 18-105mm | NIKKOR 55-200mm | NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon Speedlight SB-700

40 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:15:04 

arkadaşlar bir sorum olacak.

örnek hepsiburadadan 600tl bir alışveriş yaptım buradan 75tl kazandım.
sonra ardından 400tl bir alıişveriş daha yaptım bundan da 2tl kazandım.

kampanya şartlarında her müşteri maksimuım 100tl kazanabilir diye ibare var bu şartı sağlıyorum. fakat yine şartlarda her müşteri kampanyadan sadece bir kez faydalanabilir diyor.

yani sadece 1 alışverişimi kabul ediyor. ikinci alışverişi toplam 100tl wp geçmese dahi kabul etmezmi.

ne dersiniz bu her müşteri kampanyadan sadece bir kez faydalanabilir ibaresi tam olarak nasıl işler, varmı bu konuda tecrübe edinen

6 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:39:48 

quote:

Orijinalden alıntı: muhendisgsm

arkadaşlar bir sorum olacak.

örnek hepsiburadadan 600tl bir alışveriş yaptım buradan 75tl kazandım.
sonra ardından 400tl bir alıişveriş daha yaptım bundan da 2tl kazandım.

kampanya şartlarında her müşteri maksimuım 100tl kazanabilir diye ibare var bu şartı sağlıyorum. fakat yine şartlarda her müşteri kampanyadan sadece bir kez faydalanabilir diyor.

yani sadece 1 alışverişimi kabul ediyor. ikinci alışverişi toplam 100tl wp geçmese dahi kabul etmezmi.

ne dersiniz bu her müşteri kampanyadan sadece bir kez faydalanabilir ibaresi tam olarak nasıl işler, varmı bu konuda tecrübe edinen

Genelde kampanya şartlarında kampanya süresince yapılan en yüksek alışverişin baz alındığı yazıyor. Yani ayrı ayrı yapmanız bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Yinede diğer arkadaşlar daha iyi bilir.

Bir kişi sana eşşek derse gül geç. İki kişi sana eşşek derse gül geç. Ama üç kişi sana eşşek derse git kendine semer seç!

22 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:47:10 

merhaba adios premium kullanıp kart ücreti ödemeyen var mı ? bunun bi yolu var mı?

1064 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:50:54 

quote:

Orijinalden alıntı: skymasterrr

merhaba adios premium kullanıp kart ücreti ödemeyen var mı ? bunun bi yolu var mı?

ilk sayfada yazıyor hocam

1064 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:54:15 

arkadaşlar adios premiumu olan birinden rica etsem, seyahat hattını arayıp Ramada & Suites Ajman Dubai oteli için oranı öğrenebilir mi? 26-30 ocak 2014 arası için, çok şey istiyorum biliyorum ama ona göre turla gideceğim ve tur fiyatları hergün artıyor..

(henüz kartım gelmediği için seyahat hattını arayamıyorum)

50 Mesaj
12 Aralık 2013; 14:59:29 

selam arkadaşlar :) Adanın şekli nedeniyle Hindistan'ın Gözyaşı diye anılan Sri Lanka'yı (Seylan) ziyaret edenler varmı? Önerir misiniz o ülkeyi?

1064 Mesaj
12 Aralık 2013; 15:19:09 

quote:

Orijinalden alıntı: psykopat81

arkadaşlar adios premiumu olan birinden rica etsem, seyahat hattını arayıp Ramada & Suites Ajman Dubai oteli için oranı öğrenebilir mi? 26-30 ocak 2014 arası için, çok şey istiyorum biliyorum ama ona göre turla gideceğim ve tur fiyatları hergün artıyor..

(henüz kartım gelmediği için seyahat hattını arayamıyorum)

yok mu bir hayırsever?

885 Mesaj
12 Aralık 2013; 15:40:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sularslan

selam arkadaşlar :) Adanın şekli nedeniyle Hindistan'ın Gözyaşı diye anılan Sri Lanka'yı (Seylan) ziyaret edenler varmı? Önerir misiniz o ülkeyi?

Biz nasipse Mayıs'ta 1 haftalığına gidiyoruz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
12 Aralık 2013; 17:14:52 

Selamlar,
Ramada & Suites Ajman Dubai oteli rezervasyon sistemlerinde olmadığı için herhangi bir fiyat veya puan bilgisi veremiyoruz dediler. Sistemlerinde göremediler.

Ramada için 3 tane otel ile anlaşmaları varmış:

Down town : 4 yıldız 1384 Euro ==> 309000 WP
Dubai City : Sistemlerinde var ama Yer bilgisi alamıyorlar ya da o tarihler için otel dolu.
Chelsea Hotel Al Barsha : 4 yıldızlı 575 Euro ==> 128000 WP

Kolay gelsin

Bu mesajda bahsedilenler: psykopat81

28 Mesaj
12 Aralık 2013; 17:44:01 

Bana ay basında kisiye özel gelmemişti şimdi geldi 11-31 Aralık 2600 100 puan. Böyle yüksek oran alamamıştım ama ekstra bir şey çıkmazsa nadasa devam

228 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:34:29 

ilginize tesekkurler arkadaşlar. nisana kadar beklerim belki kampanya da olur bu arada.

oğlumun okulu nedeniyle en uygun zaman temmuz bizim için. Milano ile ilgili bilgiyi yaza dogru alırım sizden.

Bu mesajda bahsedilenler: @oft01819, @adios06

22 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:39:17 

Bana da biraz once mesajla 9000 e 150 tl puan kampanyasi geldi. Parafly a kaydirmistim harcamalari ama biraz da alisveris yapmam lazim. Duruma gore bakicaz artik. Diger kampanyalarla birlestirebilsek iyi olacak. Ese dosta ihtiyaclarini sormak lazim:)

Sometimes blue , sometimes green....!!!!

416 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:40:37 

Arkadaşlar banada 3400 harcama sözüne 80 wp geldi 3000 nakit çekip hmn yatırsam ne kadar masrafı olur

1 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:43:29 

kliksa tek çekimde % 1 veriyor

Bu mesajda bahsedilenler: adios06

1064 Mesaj
12 Aralık 2013; 18:56:10 

quote:

Orijinalden alıntı: gurbuzcagri

Selamlar,
Ramada & Suites Ajman Dubai oteli rezervasyon sistemlerinde olmadığı için herhangi bir fiyat veya puan bilgisi veremiyoruz dediler. Sistemlerinde göremediler.

Ramada için 3 tane otel ile anlaşmaları varmış:

Down town : 4 yıldız 1384 Euro ==> 309000 WP
Dubai City : Sistemlerinde var ama Yer bilgisi alamıyorlar ya da o tarihler için otel dolu.
Chelsea Hotel Al Barsha : 4 yıldızlı 575 Euro ==> 128000 WP

Kolay gelsin

hocam Allah razı olsun..çok teşekkür ederim..

şimdi chelsea hotel barsha 575 euro ya = 1610 tl ediyo , bunu kartla 128000 WP = 640 tl ye mi alabiliyoruz ??

bu hesap böyle mi oluyor arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psykopat81 -- 12 Aralık 2013; 18:59:40 >

619 Mesaj
12 Aralık 2013; 19:00:19 

banada 2200 TL ye 60 TL geldi

7 Mesaj
12 Aralık 2013; 19:16:09 

quote:

Orijinalden alıntı: sularslan

Siz bu ara ulkeler konusunda bayagi bir kararsiz kaldiniz sanirim

Hindistan'i gezdim, Sri Lanka'ya gitmedim ama oraya giden kardesimden duydugum kadariyla fazla gorecek bir sey yokmus, uzun cubuklar uzerinde avlanan balikcilari bile gormemisler ama sadece onlar icin de gidilmez. Ben Hindistan'i gordugum icin oraya gitmek istemeyebilirim, gormediyseniz orayi tavsiye edebilirim.

416 Mesaj
12 Aralık 2013; 19:32:24 

quote:

Orijinalden alıntı: peacemaker

Arkadaşlar banada 3400 harcama sözüne 80 wp geldi 3000 nakit çekip hmn yatırsam ne kadar masrafı olur

Referans olması açısından kendime cevap yazayım masraf 101-TL tutuyormuş sonuçta değmez

444 Mesaj
12 Aralık 2013; 19:36:48 

Hesap aynen öyle arkadaşım :)

NIKON D7000 | NIKKOR 18-105mm | NIKKOR 55-200mm | NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon Speedlight SB-700

1064 Mesaj
12 Aralık 2013; 20:05:02 

quote:

Orijinalden alıntı: celilbey

Hesap aynen öyle arkadaşım :)

eyvallah hocam, uçak biletlerinde de hesap böyle değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2580 Mesaj
12 Aralık 2013; 20:19:28 

adiosla yurt dışı otel rezervasyonu yapsak size otel sorun çıkarmaz sanırım? mail atıp isimleri yanlış vermişşiz şunlar şunlar kalacak desek oluyor mu?

olursa adios puanlar baya birikti. birilerini göndereyim. biz gidemiyoruz hanım izin alamıyor.

kârı yarı yarıya bölüşürüz. 3'le çarpılsa 1 puan, 1 bana 1 sana. %33 indirim olur.

mesela 2 kişi gidilecekse 1 kişinin adını ve kendi adımı versem, sonra kendimi değiştirsem kıllanmazlar sanırım parasını ödedik neticede. adiosçular tecrübelerini paylaşırlarsa iyi olur

444 Mesaj
12 Aralık 2013; 20:20:44 

Evet, seyahat hattı aracılığıyla piyasa fiyatına göre puanlarınızı yaklaşık 2.5 kat değerli kullanmış olursunuz.

2 Mesaj
12 Aralık 2013; 21:44:36 

Hocam rica ederim ne demek... Aşağıda arkadaş cevabı vermiş ama ben de onaylıyayım. Aynen dediğin gibi oluyor. 200WP = 1 TL ediyor
Yani sizin oran 2.5 (1610/640) oluyor.

10 Mesaj
12 Aralık 2013; 23:16:59 

oteli wıngs ile uçağı adıos ile hallettım.. vize,transfer ve rehberlık işleri içinde bir firma ile anlastım.. zira daha öncede yazdığım gibi mekke ye kafamıza göre vize alıp gıdemıyoruz.. bu yuzden illaki bi tur firmasından temin etmek gerekiyor..subatta gıdıp geleyim nasıpse , paylaşım yaparız..

Bu mesajda bahsedilenler: mertali

10 Mesaj
12 Aralık 2013; 23:49:59 

birde wıngscard ın hakkını yememek lazım.. seyahat hattı gezgınler alemi bızım setura 5 basar.. uçak olarak bıraz cazıbesını yıtırdı ama otel olayı mükemmel. .adıos ile hayal bile edemeyeceğim oteli wıngs ile aldım.. 3 wıngs kartımdan 6 adet cidde bileti (1500tl lik) alabilecegim mıl puan ile mekke hılton towers de 5 gece 4 oda aldım.. aynı oteli adıos bana oda başına 1356 eurodan 1530 puana ve 4 oda toplamı 6100 puana teklıf etti..
uçak biletlerinede 6 adedine adıos premıum kartlar ile 3400 puan harcadık takribi..
ayrıyetten yasadığımız bir sıkıntıyıda şöyle aştılar; gezgınler alemınden onlıne olarak oda rezervasyonunu yapıyorum 4 oda olarak mail ime rezervasyon onayı geldi.. aradan 1 saat gectı ve gezgınler alemınden serpıl hnm. kayıtlı cep tel den beni aradı ve expedia dan kaynaklı bir güncelleme sorunundan dolayı rezervasyonunuz gerceklesmemiş.. aksam üzeri mil puanlarınızın karta iadesini yapalım tekrar deneyin dediler.. ok dedım ve aksam tekrar giriş yaptım.. ne göreyim!!! standard oda guestrom vermıyor sıstem.. bana delux kabe manzaralı oda verıyor ve fıat bızım odadan %30 daha fazla, tabi bizim mil puanlar avanslarla birlikte bile yetmedi .. aradım durumumu aktardım.. ertesi gün serpıl hnm arayıp önceki rezervasyonumdakı kullandıgım kadar mıl puanı alıp bize delux kabe manzaralı odaları rezerve edıp özür mail i ile vocherleri yolladı... işte hizmet ,müşteri memnunıyeti bu...
nerde seturda bu yaklaşım... bizim binbir zorlukla biriktirdiğimiz puanları hemen hiç etseler.. 5* otel fıatına 3* kakalasalar.. 1000 tl lik uçağı nasılsa degerlı kullanıyorlar dıye 1300 e satarlar.. bide 7000 e 100 wp mesajı yollamışlar bugun... yaz için bi miktar puanım kaldı. nadasa devam

1265 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:00:09 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

Üstad biz puan kazanmak içi başkaları adına alımlar yapıyoruz ürünlerde alan kişiler adına fatura oluyor doğal olarak bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyız sence

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:02:29 

üstad tam anlayamadım oteli wingsle kaç mil puana aldınız

Bu mesajda bahsedilenler: xrayder

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:09:07 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Üstad biz puan kazanmak içi başkaları adına alımlar yapıyoruz ürünlerde alan kişiler adına fatura oluyor doğal olarak bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyız sence

satış yaptığınız malın parası nereye yatıyor hocam

10 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:12:05 

1. karttan 2 yetışkin 1 çocuk 108 000 mıl
2. kart 3 yetişkin 130.050 mıl
3. karttan 2 oda aldım bırısı 2 yetışkın bırısı 3 yetışkın toplam 235 000 mıl çekıldi..( bu karttan 86000 mıl avans kullndım)

ortalama 85 bın mılle bılet alınabılıyor bılıyorsunuz bu bölgeye... yani 6 bilet alabılıyordum .. hatta bılet alsaydım 2. kartada 40 bın mıl falan avans kullanacaktım daha oda cebımde kaldı

Bu mesajda bahsedilenler: bilgisayars

10 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:15:26 

fakat söylediğim gibi bu fıatlar guestrom standart odalar idi.. bizim iş biraz karışınca aynı mılleri çekıp 4 odayıda kabe manzaralı delux oda yaptılar işin güzel tarafıda o oldu zaten..

1265 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:24:59 

quote:

satış yaptığınız malın parası nereye yatıyor hocam

Genelde başka banka hesaparına yatırıyorlar.
Önce para gönderiyor biri ürünü almak için sonra ben o kişinin ödemsini yapıyorum.
Bu şekilde

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:28:34 

quote:

Orijinalden alıntı: xrayder

1. karttan 2 yetışkin 1 çocuk 108 000 mıl
2. kart 3 yetişkin 130.050 mıl
3. karttan 2 oda aldım bırısı 2 yetışkın bırısı 3 yetışkın toplam 235 000 mıl çekıldi..( bu karttan 86000 mıl avans kullndım)

ortalama 85 bın mılle bılet alınabılıyor bılıyorsunuz bu bölgeye... yani 6 bilet alabılıyordum .. hatta bılet alsaydım 2. kartada 40 bın mıl falan avans kullanacaktım daha oda cebımde kaldı

wings:
443 bin mil kullanmışsınız üstadım doğru anladıysam, normal şartlarda 443.000 Tl harcama yapar ticariye nasıl düşmediğinizin tüyosunu alalım bir ara sizden Benimki düştü

adios:
6100 tl setur adios için fiyat çıkarmış
6100./100= 61 tane 100 tl puan kampanyası yani 1000 tl ye 100 tl kampanyalarından 61000 tl harcama ile puanı biriktirebilirsiniz çok basit hesapla, yada daha fazla sayıda ve düşük meblağlı % 10 luk ve % 5 lik puan kampanyalarını biriktirerek. ( gene 3 kart kullanmak lazım adios yıllık 2500 tl sınırı için)

Ben genelde seturun ne kadar fiyat çıkardığına değilde ödeyeceğim puan karşılığında ne kadar harcama yaptığıma bakıyorum % 10 hesabıyla.
Tabi her zaman % 10 kampanyaya katılmıyorum bazen % 5 lik kampanyalarada katılıyorum

Bir beyin fırtınası yapalım diğer arkadaşlarla beraber, sonuçları yukarıdaki yazıma ekleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 13 Aralık 2013; 0:50:42 >

Bu mesajda bahsedilenler: @xrayder

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:35:38 

quote:

Orijinalden alıntı: hakan_80

Genelde başka banka hesaparına yatırıyorlar.
Önce para gönderiyor biri ürünü almak için sonra ben o kişinin ödemsini yapıyorum.
Bu şekilde

Maliye satış yaptığınız sitelerden belli bazı aralıklarla satış yapan kullanıcıların satış extresini alıyor ve kullanıclardan taahütlü posta yoluyla fatura bilgilerini talep ediyor, tc kimlik no ile tüm banka hesaplarınıza anında ulaşabilirler

Ayrıca banka hesabında ticari yoğunluk gözlenirse banka hesapları incelemeye alınır ve tüm yatan meblağların faturası istenir, geriye doğru 5 yıl inceleme yetkileri var,

sizde fatura olmadığı için sıkıntı yaşarsınız,

tabi bütün bunlar ticari satış yoğunluğu olan kullanıcılar için geçerli, birkaç ufak satışa bakılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 13 Aralık 2013; 0:49:06 >

1828 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:40:07 

Xrayder, S. Arabistana gitmek için vize vs özel bir işlem gerekti mi? Bende ailemi götürmeyi düşünüyorum oralara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 13 Aralık 2013; 0:43:05 >

256 Mesaj
13 Aralık 2013; 0:53:55 

Ümre haç turizm firmalarından biri ile anlaşıp belli bir ucret karsiliginda vize işlemlerini onlar yapmış.

Bu mesajda bahsedilenler: coolfire

2004 Megane II HB 1.6 16V Kül Gri

10 Mesaj
13 Aralık 2013; 1:32:17 

benım ,kardesımın ve babamın adına 3 adet wıngsler..
benım adıospremıum,kardesımın adıos premıum, babamın premıum,eşimin normal adıos, biladerin eşinin normal adıos.. toplam 5 kart ve yaklaşık iki yıllık birikim 5700 tl wp... ya naptın sen dıyeceksınız ama.. dahası var.... maxımıl , parafly ve vakıf.. adıoslardan gecen yaz 1500 puanı harcadık crıstal admıralde..
benım kartta 2500 puan sınırına takıldım zaten.. buyuzden eşimin kartındakı puanları aktaramadım kendıme ve 2.3 e geldı bıletin 1 tanesi eşimin kartından.. biz 10+1 kişilik gurub oluşurduk 7 kişinin soyadı aynı.. otelleri ben aldım 3 kart ile, 6 bileti adıoslarımla..5 bıleti diğerleri de vakıf ve adıos kartlarıyla aldılar.. biz ailece adıosluyuzz..parafly ı da üçleyeceğim ama şuanda kart satısını durdurdu halkbankası.. yenı yasayı beklıyomus.. adıos ile 2012 de tanıştım.. daha önceleri işim gereği kullanıp kazandığım worlgolddaki wp lara acıyorum şimdi...
sizin wıngs in ticariye takılmasını daha önce özelden konuşmuştuk sanırım.. benım harcamalarım küçük ama çok harcamalar..sigortacıyım.. kasko harcamaları yapıyorum müşterılerın carilerine şirkete kart gecerim.... 1000-1500 ü geçmıyor tek seferde ..bılader elektrık müh.taahut işi yapıyor.. malzeme falan derken wıngs leri o dolduruyor .. zaten tıcarıden kasıt toptan 10000-15000 tl lık tek kalem harcama.. harcamaları bölerek yaparsanız ticari olarak algılamazdı.. bence kampanya takıbının yanında bizim gibi aylık 20-25 bın kart kullanan lar wıngs i de otel için degerlendırebılırler.. siz kart karşılastırmasında zaten yazılması gerekenleri yazmışsınız elinize sağlık..+ olarak sadece wıngs ın oteli var.. izmir buluşmasına gelebılseydım daha detaylı konuşurduk ama nasıp olmadı.. o gün izmirde olacaktım fakat planlar değişince sadece toplantı için denizli den gelmek zor geldi..

10 Mesaj
13 Aralık 2013; 1:39:59 

evet tabiki.. hemde normalden çok zor..bireysel olarak vize yok.. tur fırmalarına dahıl olup onlar vasıtasıyla gıdebılırsınız.. biz otel ve uçağı kendımız aldık, vize rehberlık transfer işlerını tur fırması verecek belli bir miktar ücret karsılığı.. fakat biz 11 kişi oldugumuzdan özel tur yapabılıyoruz.. siz 3-4 kişi ile ancak seçtiğiniz bir firmadan sadece uçak biletlerini kendiniz alıp , oteli ve diğer hizmetleri tur fırmasından alarak gıdebılırsınız.. bu şekılde birçok fırma kabul edıyor.. 1000 eroluk turdan 350-400 euro düşüverıyorlar..

Bu mesajda bahsedilenler: coolfire

291 Mesaj
13 Aralık 2013; 2:04:29 

Selamlar hocam.
Bir kac küçük alım derken sınır nedir?
10x1000 TL lik bir alisveris bu sınıra girer mı?

Alisveris yaptıklarım:kyturan, steinbeck0635, 27fatih, fırsatkampanya

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 2:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Selamlar hocam.
Bir kac küçük alım derken sınır nedir?
10x1000 TL lik bir alisveris bu sınıra girer mı?

direkt ticari gözükür bence bu alımınız maliyeci değilim ama

bir kaç küçük alım dediğim 3-4 tane max 100-200 tl lik işlem gibi
mantık olarak ticari gözükmeyecek size ait ufak birşeyler satmışsınız kimseyi ilgilendirmez ama 10000-20000 tl işlem direkt ticari gözükür bence
konuya giren mali konuda uzman arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir

2424 Mesaj
13 Aralık 2013; 2:36:30 

Japonya'ya gideceklere öneri : yarın itibari ile osaka kalesinde gece ışık ve animasyom show başlıyor harika bir show ben seyrettim bayıldım ama biraz tuzlu 10 dk 1600 yen .

129 Mesaj
13 Aralık 2013; 3:24:07 

Hocam adiosun hakkini tam manasi ile vermissiniz.

129 Mesaj
13 Aralık 2013; 4:26:25 

Arkadaslar güncel oran bilgisi vereyim.
2 kisi Boracay(Kalibo) - Seul (daha ucuzunu hic gormemistim)
Airasia sitesinde gözüken toplam fiyat 229TL (2kisi, 1 x 20kg bagaj, 2 x yemek menüsü)
Enpara'ya yansitilan fiyat 234TL (%1,74 doviz cevirim kommisyonu islemisler)

%20 indirim ile net tutar. 187.2TL

Oran = Enpara uçarrr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahşi Hindi Süprizi -- 13 Aralık 2013; 4:34:29 >

307 Mesaj
13 Aralık 2013; 10:27:21 

Kişiye özel harcama için 3400TL ye 60WP mesaj geldi. Geçen ay ben talep ettiğimde 6000TL ye 40WP vermişlerdi.

Firmaların bu mantığını kabul edemiyorum, ne kadar az harcarsan o kadar iyi teklifte bulunuyorlar. Oysa daha fazla harcaması, kullanımı olan daha sadık müşterilerine bunu hissettirmelerini beklerim.

660 Mesaj
13 Aralık 2013; 10:37:32 

bir süredir adios kullanımını sınırlamıştım, dün mesaj geldi yapı krediden, aralık ayı sonunda kadar 4.200 TL'lik alışverişe 100 TL puan diye.

ama katılmıycam bunda da 100/4.200 hiç tatmin edici değil.

Mal da yalan mülk de yalan
Gel biraz da sen oyalan

2990 Mesaj
13 Aralık 2013; 10:40:55 

quote:

direkt ticari gözükür bence bu alımınız maliyeci değilim ama

bir kaç küçük alım dediğim 3-4 tane max 100-200 tl lik işlem gibi
mantık olarak ticari gözükmeyecek size ait ufak birşeyler satmışsınız kimseyi ilgilendirmez ama 10000-20000 tl işlem direkt ticari gözükür bence
konuya giren mali konuda uzman arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir

ticari alışveriş yapınca ksııtlama oluyor mu ?

34 Mesaj
13 Aralık 2013; 11:00:16 

vesile olacağım kişi/kişilerin gittiklerinde dua etmesi şartıyla ben de paylaşayım :)

haziranda vakıfworld ile uçak biletlerini alarak umreye gittim. ist-medine, medine-ist.

seyahat hattındaki kız kesinlikle umre vizesi ile bu biletler uçuş hakkı vermez, alanda kalırsınız dedi yanılmıyorsam 8-9 defa. ben de yaw he he dedim.

sonra gece yolculuk başlayıp uçak havalanıncaya kadar ister istemez en ufak bir pürüzde eyvah acaba uçamayacak mıyım dedim :)

bir acentaya umre vizesi için para verdim sadece 150 euro. orada akrabam vardı. allah razı olsun kalacak yer konusunda da sıkıntı yaşatmadılar. olmasalardı da kişi sayısı şartı vs. olmadan çok rahatlıkla aynı yöntem ile otellerin de alınabileceğini düşünüyorum. zira, işçi vizesi ile giden bir ton adam var. hiçbir otel de vizenin türüne falan bakmıyor.

transfer hizmetleri vs. için de hiçbir firmaya para vermek durumunda değilsiniz. medine-mekke, mekke-medine arası 30 tl ye gidebiliyorsunuz taxi ile. her iki şehirde de minibüslerin toplandığı terminal tarzı yerler var. 5-10 tl ye tüm mübarek mekanları gezebiliyorsunuz. otel-havaalanına da taxi ile 25-30 tl ye gidebiliyorsunuz.

oraya ilişkin detay vermek zaten mümkün değil. nasip olur da giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız...

100 Mesaj
13 Aralık 2013; 11:28:00 

Üstad merhaba, küçük bir yorumum olacak Maximiles ile ilgili;

Oran 150 tl için 1 maximil gibi görünse de pratikte maxipuanlar ile birlikte %1'e yaklaşıyor.

Örneğin hesap kesimimden sonra (737 tlilik alışveriş için)

Bakiye -737.06 tl

Net MaxiMil 4.90
Net MaxiPuan 2.38
MaxiPuan MaxiMil Karşılığı 2.38
Toplam MaxiMil(Net MaxiMil + MaxiPuan) 7.28

*(737 tl'lik alışveriş için detaylardan bazıları)*

AFM cinemaximum harcaması;
AFM ISTINYE PARK GISE ISTANB
******KAZANILAN MAXİMİL: 0.39 MAXIPUAN: 1.17 58.50 -

BP akaryakıt harcaması
BOZOK PETROLCULUK VE ISTANBU
******KAZANILAN MAXİMİL: 0.71 MAXIPUAN: 0.27 107.05 -

Carrefour market harcaması;
CARREFOUR ICERENKOY ISTANBUL
******KAZANILAN MAXİMİL: 0.73 MAXIPUAN: 0.27 109.60 -

Tabi kampanya maxipuanlarının dahil olmaması üzücü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisagor17 -- 13 Aralık 2013; 11:29:41 >

87 Mesaj
13 Aralık 2013; 11:47:44 

hocam bu enpara dediginiz finansbankin kredi kartimi, onami %20 indirim uygulaniyor

Bu mesajda bahsedilenler: Vahşi Hindi Süprizi

10 Mesaj
13 Aralık 2013; 12:06:50 

evet seyahat hattı banada aynı şeyi söyledi.. fakat thy dan müşteri hizmetlerınden bayan öyle bir kural var fakat biz bunu uygulamıyoruz.. acenteler kuralları söylemek zorundalar.. sız takılmayın alın bıletınızı dedı bana.. evet dediğiniz gibi vize için illakı bı fırmadan almak lazım.. fakat benım yanımda 82 yasında nınem ve annem teyzem vs.. olacak. buyuzden bıreysel takılamıyorum.. herseyı rıske edemıyorum.. yoksa yalnız olsam sızın yaptıgınız gıbı atlarım uçağa gıderım.. en çok olsa kapıdan geri postalarlar beni.. ama işte durum farklı

Bu mesajda bahsedilenler: attorney-at-law

1064 Mesaj
13 Aralık 2013; 12:51:41 

quote:

Orijinalden alıntı: valhalax

Kişiye özel harcama için 3400TL ye 60WP mesaj geldi. Geçen ay ben talep ettiğimde 6000TL ye 40WP vermişlerdi.

Firmaların bu mantığını kabul edemiyorum, ne kadar az harcarsan o kadar iyi teklifte bulunuyorlar. Oysa daha fazla harcaması, kullanımı olan daha sadık müşterilerine bunu hissettirmelerini beklerim.

onlar zaten sadık hocam ne gerek var, teşbihte hata olmaz şeytan kafir adamla ne diye uğraşsın .

anladığım kadarıyla teklif edince az veriliyor, teklif edilince ve bekleyince çoğalıyor.

2 Mesaj
13 Aralık 2013; 13:34:08 

Real'de hediye çeki var mı acaba? Bilen var mı?

87 Mesaj
13 Aralık 2013; 14:24:45 

eskiden vardi, son 3-4 ay icinde iptal olmadiysa vardi.

Bu mesajda bahsedilenler: gurbuzcagri

1398 Mesaj
13 Aralık 2013; 15:00:24 

AYRI AYRI TÜM KARTLARI ANALİZ EDEREK BİTİRDİM ARKADAŞLAR

SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KREDİ KARTI KARŞILAŞTIRMALARI: . (YENİ)
BU İNCELEMEMİN AMACI SEYAHAT KREDİ KARTLARIYLA 500 TL YURTİÇİ, 1000 TL AVRUPA, 2000 TL UZAKLAR kaç tl harcama karşılığında alınabilir KARŞILAŞTIRMA YAPMAKTIR

Kampanya harcamaları %10 puan veren kampanyalar baz alınarak hesaplanmıştır

Adios:
otel rezarvasyonlarında katsayı şu an 2,25- 2,50 arası
uzak destinasyonlar uçak 2,45-3.0 arası
yakın yurtdışı uçak 2,25-2,5 civarı

adiosta çok sık puan kampanyaları yapılıyor,puan biriktirmek çok kolay, puanlar silinmediği içinde uzak destinasyonlar için puan biriktirmek mümkün. Ayrıca eskisi kadar avantajlı olmasada seyahat kampanyaları yapılıyor ve daha yüksek oranlara seyahat etmek mümkün olabiliyor, normal harcamalarda puan biriktirmek çok zor hatta pek mümkün değil.

500 TL YURTİÇİ BİLET :169-350 TL adios puan civarı, ( şu anda 169 tl yurtiçi kampanyası var) yurtiçi avantajlı değil, puanları heba etmeyin, . 1690-3500 TL KAMPANYA HARCAMASI
1000 TL AVRUPA BİLET: 400-440 TL adios puan ( şu anki kampanyada 249 tl puanla avrupanın kayak merkezlerine gitmek mümkün, bir süre önce 199 tl avrupa vardı) 1990 tl-4400 TL KAMPANYA HARCAMASI
2000 TL UZAKLAR BİLET : 677-805 TL adios puan ( şu anki kampanyada 499 tl new york var) 4990-8050 tl KAMPANYA HARCAMASI

vakıf world:
yurtiçi uçak ise kesinlikle tavsiye ediyorum, meblağ düşük olduğu için hizmet bedeliyle beraber adiosla yurtiçi uçak bileti pahalıya çıkıyor, yurtiçinde vakıf avantajlı ayrıca oranları yurtiçi ve yurtdışı uçakta 3 kat değerli, yurtiçi ve yurtdışı otelde 2 kat değerli, puan biriktirilemiyor sürekli ekside kalmalısınız, seyahat kampanyaları çok sık yapılmıyor, yakın zamanda yurtiçi 99 tl, avrupa 169, tüm dünya 399 show yaptı,müşteri hizmetleri sıkıntılı, puanlarınız gününden önce silinebiliyor vs birçok olaya hazırlıklı olun, çok iyi takip gerekli.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 99-166 tl world puan, 990-1660 tl KAMPANYA HARCAMASI
1000 TL AVRUPA BİLET: 333 TL world puan 3330 TL KAMPANYA HARCAMASI
2000 TL AVRUPA BİLET: 666 TL world puan 6660 TL KAMPANYA HARCAMASI

Paraf:
Aslında 4 kat ve 5 kat değerli olarak en iyi oranlar bu kartta fakat kampanyalara ARTIK parafly kart dahil edilmediği için puan biriktirmek çok zor. paraf gününde birkaç ipucu değerlendirilerek vs ayda 30-40 tl puan birikebilir. Manuel puan biriktirebiliyorsanız, ve kanuni olarak alım satım yapabiliyorsanız elektronik bilişim sektörü genelde tek çekim yüzde 2, taksitli yüzde 1 veriyor. Paraf web sayfasında firmaların oranları var, sayfada %2 ve %1 rakamlarını aratabilirsiniz,
(Maliye kayıt dışı alım satımı banka hesaplarınızdan ve tc kimlikten takip ediyor o yüzden satışlarınız ticari mahiyet arz ediyorsa kesinlikle faturalı alım satım olmalı)
Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

500 TL YURTİÇİ: 125 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 12.500 tl normal harcama
1000 TL AVRUPA: 250 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 25.000 tl normal harcama
2000 TL UZAKLAR: 500 tl paraf puan tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 50.000 tl normal harcama

Maximiles:
Kampanya pek yapmıyor , yapsada kampanya şartlarında: kampanyada kazanılan puanlar maximilesta kullanılamaz ibareleri görüyorum, oranlar düşürüldü,Maximiles ile yaptığınız 150 TL'lik alışveriş size 1 MaxiMil biriktirir. Alışveriş başına azami 67 MaxiMil kazanılabilir. Alacağınız bilet bedeli yurtiçinde maximile eşittir Yani 500 tl bilet alacaksanız 500 maximiliniz olmalı
basit bir hesapla 500 tl yurtiçi bilet için x150=75.000 tl harcama gerekiyor, 75.000 ulaşmak için her alışverişiniz 10.050 tl yi geçmemeli çünkü alışveriş başına maximum 67 maximil kazanma kuralı var

500 TL YURTİÇİ: 500 tl maximil 75.000 normal harcama
1000 TL AVRUPA: 666 tl maximil (avrupada miller 1,5 kat değerli). 99.900 Tl normal harcama
2000 TL UZAKLAR: 1000 tl maximil (uzaklarda miller 2 kat değerli) 150.000 TL normal harcama

miles and smiles:
alışverişle mil kazanımı aşırı derecede düşürüldü, eskiden bire bir mil verirken şu an genel sektörlerde 10 a 2 mil, ana sektörlerde 10 a 5 mil veriyor, artı verdiğiniz havalimanı vergiside cabası, gergin, soğuk müşteri hizmetleri, yüksek ve iptal edilmeyen aidatlar, ve kartınızın limitlerinin size sorulmadan aniden düşürülmesini istiyorsanız bu kart size göre :) ( Benim hiç gecikmeye düşmeyen kartımın limitini kuyumcu harcaması yapıyorum diye 2000 tl ye düşürdüler), anında iptal ettim tabi.
aylık çok yüksek harcaması olan arkadaşlar THY BUSİNESS VEYA COMFORT bilete upgrade için kullanabilir, diğer türlü vergi ödeyerek bilet almak bizim gibi bedavacılara göre değil Diğer kartlarla aldığınız thy biletlerini, Thy miles and smiles kartınıza işletip mil kazanmayı unutmayın

Aşağıdaki mil değerleri hesaplamaları için kaynak:
http://www.milesandsmil...degisen_mil_kazanimlari

classic miles and smiles kart kart ve standart shop and miles kredi kartına göre hesaplama yapılmıştır, daha üst sınıf kartlarda mil gereksinimi yarı yarıya kadar azalabilir, ama bence en yüksek sınıf kartnız olsa bile mil kazanmak çok zor, ve vergi ödüyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: THY limitli kapasite ekonomi sınıfı yurtiçi biletler için gereken mil : 7500 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 15.000 TL + 70 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 37.500 TL+70 TLHAVALİMANI VERGİSİ
1000 TL AVRUPA BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı avrupa biletler için gereken mil : 20.000 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 40.000 TL + 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 100.000 TL+ 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ
2000 TL UZAKLAR BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı AMERİKA-UZAKDOĞU biletler için gereken mil : 50.000 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 100.000 TL + 700-1000TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 250.000TL+ 700-1000 TL HAVALİMANI VERGİSİ

Wings
Her 1 tl ye 1 mil veriyor, 500 tl bilete yaklaşık 50.000 tl harcama gerekiyor çok yüksek fiyatlı biletlerde kullanılabilir çünkü bilet fiyatı arttıkça gereken mil nispeten fiyat artış oranından daha az oranda artıyor, örnek aşağıda
http://www.wingscard.co...rami/mil-puan-hesaplama
kazandığınız milleri %1 değerli kullanarak anlaşmalı restaurantlarda, otellerde, anlaşmalı çeşitli üye işyerlerinde kullanabilirsiniz 100 tl lik yemek için 10.000 mil gerekiyor yani 10.000 tl harcama.
http://www.wingscard.com.tr/wings-style
Bu kadar yüksek harcama yapılması gerekmesine rağmen harcamalarınız ticari olarak algılanırsa ceza olarak 10 tl ye 1 mil kazanmaya başlıyorsunuz ve yılda max 80.000 mil kullanabiliyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 47.538 TL harcama
1000 TL AVRUPA BİLET: 76.980'TL harcama
2000 TL UZAKLAR BİLET: 139.247 harcama. bilet fiyatı 5000 tl olsaydı gereken mil 163236 olacaktı yani çok yüksek fiyatlı biletlerde nispeten avantajlı, fikir almak için aşağıdaki linke bakınız:

http://www.wings