Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (2308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
84.751
Cevap
1.077
Favori
5.538.328
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23062307230823092310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ümre haç turizm firmalarından biri ile anlaşıp belli bir ucret karsiliginda vize işlemlerini onlar yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benım ,kardesımın ve babamın adına 3 adet wıngsler..
    benım adıospremıum,kardesımın adıos premıum, babamın premıum,eşimin normal adıos, biladerin eşinin normal adıos.. toplam 5 kart ve yaklaşık iki yıllık birikim 5700 tl wp... ya naptın sen dıyeceksınız ama.. dahası var.... maxımıl , parafly ve vakıf.. adıoslardan gecen yaz 1500 puanı harcadık crıstal admıralde..
    benım kartta 2500 puan sınırına takıldım zaten.. buyuzden eşimin kartındakı puanları aktaramadım kendıme ve 2.3 e geldı bıletin 1 tanesi eşimin kartından.. biz 10+1 kişilik gurub oluşurduk 7 kişinin soyadı aynı.. otelleri ben aldım 3 kart ile, 6 bileti adıoslarımla..5 bıleti diğerleri de vakıf ve adıos kartlarıyla aldılar.. biz ailece adıosluyuzz..parafly ı da üçleyeceğim ama şuanda kart satısını durdurdu halkbankası.. yenı yasayı beklıyomus.. adıos ile 2012 de tanıştım.. daha önceleri işim gereği kullanıp kazandığım worlgolddaki wp lara acıyorum şimdi...
    sizin wıngs in ticariye takılmasını daha önce özelden konuşmuştuk sanırım.. benım harcamalarım küçük ama çok harcamalar..sigortacıyım.. kasko harcamaları yapıyorum müşterılerın carilerine şirkete kart gecerim.... 1000-1500 ü geçmıyor tek seferde ..bılader elektrık müh.taahut işi yapıyor.. malzeme falan derken wıngs leri o dolduruyor .. zaten tıcarıden kasıt toptan 10000-15000 tl lık tek kalem harcama.. harcamaları bölerek yaparsanız ticari olarak algılamazdı.. bence kampanya takıbının yanında bizim gibi aylık 20-25 bın kart kullanan lar wıngs i de otel için degerlendırebılırler.. siz kart karşılastırmasında zaten yazılması gerekenleri yazmışsınız elinize sağlık..+ olarak sadece wıngs ın oteli var.. izmir buluşmasına gelebılseydım daha detaylı konuşurduk ama nasıp olmadı.. o gün izmirde olacaktım fakat planlar değişince sadece toplantı için denizli den gelmek zor geldi..

• coolfire kullanıcısına yanıt
    evet tabiki.. hemde normalden çok zor..bireysel olarak vize yok.. tur fırmalarına dahıl olup onlar vasıtasıyla gıdebılırsınız.. biz otel ve uçağı kendımız aldık, vize rehberlık transfer işlerını tur fırması verecek belli bir miktar ücret karsılığı.. fakat biz 11 kişi oldugumuzdan özel tur yapabılıyoruz.. siz 3-4 kişi ile ancak seçtiğiniz bir firmadan sadece uçak biletlerini kendiniz alıp , oteli ve diğer hizmetleri tur fırmasından alarak gıdebılırsınız.. bu şekılde birçok fırma kabul edıyor.. 1000 eroluk turdan 350-400 euro düşüverıyorlar..
  • Selamlar hocam.
    Bir kac küçük alım derken sınır nedir?
    10x1000 TL lik bir alisveris bu sınıra girer mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Selamlar hocam.

direkt ticari gözükür bence bu alımınız maliyeci değilim ama

bir kaç küçük alım dediğim 3-4 tane max 100-200 tl lik işlem gibi
    mantık olarak ticari gözükmeyecek size ait ufak birşeyler satmışsınız kimseyi ilgilendirmez ama 10000-20000 tl işlem direkt ticari gözükür bence
    konuya giren mali konuda uzman arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir

• Japonya'ya gideceklere öneri : yarın itibari ile osaka kalesinde gece ışık ve animasyom show başlıyor harika bir show ben seyrettim bayıldım ama biraz tuzlu 10 dk 1600 yen .
  • Hocam adiosun hakkini tam manasi ile vermissiniz.
  • Arkadaslar güncel oran bilgisi vereyim.
    2 kisi Boracay(Kalibo) - Seul (daha ucuzunu hic gormemistim)
    Airasia sitesinde gözüken toplam fiyat 229TL (2kisi, 1 x 20kg bagaj, 2 x yemek menüsü)
    Enpara'ya yansitilan fiyat 234TL (%1,74 doviz cevirim kommisyonu islemisler)

%20 indirim ile net tutar. 187.2TL

Oran = Enpara uçarrr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vahsi Hindi Sürprizi -- 13 Aralık 2013; 4:34:29 >
  • Kişiye özel harcama için 3400TL ye 60WP mesaj geldi. Geçen ay ben talep ettiğimde 6000TL ye 40WP vermişlerdi.

Firmaların bu mantığını kabul edemiyorum, ne kadar az harcarsan o kadar iyi teklifte bulunuyorlar. Oysa daha fazla harcaması, kullanımı olan daha sadık müşterilerine bunu hissettirmelerini beklerim.
  • bir süredir adios kullanımını sınırlamıştım, dün mesaj geldi yapı krediden, aralık ayı sonunda kadar 4.200 TL'lik alışverişe 100 TL puan diye.

ama katılmıycam bunda da 100/4.200 hiç tatmin edici değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Selamlar hocam.

direkt ticari gözükür bence bu alımınız maliyeci değilim ama

bir kaç küçük alım dediğim 3-4 tane max 100-200 tl lik işlem gibi
    mantık olarak ticari gözükmeyecek size ait ufak birşeyler satmışsınız kimseyi ilgilendirmez ama 10000-20000 tl işlem direkt ticari gözükür bence
    konuya giren mali konuda uzman arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir

ticari alışveriş yapınca ksııtlama oluyor mu ?
  • vesile olacağım kişi/kişilerin gittiklerinde dua etmesi şartıyla ben de paylaşayım :)

haziranda vakıfworld ile uçak biletlerini alarak umreye gittim. ist-medine, medine-ist.

seyahat hattındaki kız kesinlikle umre vizesi ile bu biletler uçuş hakkı vermez, alanda kalırsınız dedi yanılmıyorsam 8-9 defa. ben de yaw he he dedim.

sonra gece yolculuk başlayıp uçak havalanıncaya kadar ister istemez en ufak bir pürüzde eyvah acaba uçamayacak mıyım dedim :)

bir acentaya umre vizesi için para verdim sadece 150 euro. orada akrabam vardı. allah razı olsun kalacak yer konusunda da sıkıntı yaşatmadılar. olmasalardı da kişi sayısı şartı vs. olmadan çok rahatlıkla aynı yöntem ile otellerin de alınabileceğini düşünüyorum. zira, işçi vizesi ile giden bir ton adam var. hiçbir otel de vizenin türüne falan bakmıyor.

transfer hizmetleri vs. için de hiçbir firmaya para vermek durumunda değilsiniz. medine-mekke, mekke-medine arası 30 tl ye gidebiliyorsunuz taxi ile. her iki şehirde de minibüslerin toplandığı terminal tarzı yerler var. 5-10 tl ye tüm mübarek mekanları gezebiliyorsunuz. otel-havaalanına da taxi ile 25-30 tl ye gidebiliyorsunuz.

oraya ilişkin detay vermek zaten mümkün değil. nasip olur da giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız...

• Üstad merhaba, küçük bir yorumum olacak Maximiles ile ilgili;

Oran 150 tl için 1 maximil gibi görünse de pratikte maxipuanlar ile birlikte %1'e yaklaşıyor.

Örneğin hesap kesimimden sonra (737 tlilik alışveriş için)

Bakiye -737.06 tl

Net MaxiMil 4.90
    Net MaxiPuan 2.38
    MaxiPuan MaxiMil Karşılığı 2.38
    Toplam MaxiMil(Net MaxiMil + MaxiPuan) 7.28

*(737 tl'lik alışveriş için detaylardan bazıları)*

AFM cinemaximum harcaması;
    AFM ISTINYE PARK GISE ISTANB
    ******KAZANILAN MAXİMİL: 0.39 MAXIPUAN: 1.17 58.50 -

BP akaryakıt harcaması
    BOZOK PETROLCULUK VE ISTANBU
    ******KAZANILAN MAXİMİL: 0.71 MAXIPUAN: 0.27 107.05 -

Carrefour market harcaması;
    CARREFOUR ICERENKOY ISTANBUL
    ******KAZANILAN MAXİMİL: 0.73 MAXIPUAN: 0.27 109.60 -

Tabi kampanya maxipuanlarının dahil olmaması üzücü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisagor17 -- 13 Aralık 2013; 11:29:41 >

• hocam bu enpara dediginiz finansbankin kredi kartimi, onami %20 indirim uygulaniyor
  • attorney-at-law A kullanıcısına yanıt
    evet seyahat hattı banada aynı şeyi söyledi.. fakat thy dan müşteri hizmetlerınden bayan öyle bir kural var fakat biz bunu uygulamıyoruz.. acenteler kuralları söylemek zorundalar.. sız takılmayın alın bıletınızı dedı bana.. evet dediğiniz gibi vize için illakı bı fırmadan almak lazım.. fakat benım yanımda 82 yasında nınem ve annem teyzem vs.. olacak. buyuzden bıreysel takılamıyorum.. herseyı rıske edemıyorum.. yoksa yalnız olsam sızın yaptıgınız gıbı atlarım uçağa gıderım.. en çok olsa kapıdan geri postalarlar beni.. ama işte durum farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: valhalax

Kişiye özel harcama için 3400TL ye 60WP mesaj geldi. Geçen ay ben talep ettiğimde 6000TL ye 40WP vermişlerdi.

Firmaların bu mantığını kabul edemiyorum, ne kadar az harcarsan o kadar iyi teklifte bulunuyorlar. Oysa daha fazla harcaması, kullanımı olan daha sadık müşterilerine bunu hissettirmelerini beklerim.

onlar zaten sadık hocam ne gerek var, teşbihte hata olmaz şeytan kafir adamla ne diye uğraşsın .

anladığım kadarıyla teklif edince az veriliyor, teklif edilince ve bekleyince çoğalıyor.
  • Real'de hediye çeki var mı acaba? Bilen var mı?
  • gurbuzcagri G kullanıcısına yanıt
    eskiden vardi, son 3-4 ay icinde iptal olmadiysa vardi.
  • AYRI AYRI TÜM KARTLARI ANALİZ EDEREK BİTİRDİM ARKADAŞLAR

SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KREDİ KARTI KARŞILAŞTIRMALARI:. (YENİ)
    BU İNCELEMEMİN AMACI SEYAHAT KREDİ KARTLARIYLA 500 TL YURTİÇİ, 1000 TL AVRUPA, 2000 TL UZAKLAR kaç tl harcama karşılığında alınabilir KARŞILAŞTIRMA YAPMAKTIR

Kampanya harcamaları %10 puan veren kampanyalar baz alınarak hesaplanmıştır

Adios:
    otel rezarvasyonlarında katsayı şu an 2,25- 2,50 arası
    uzak destinasyonlar uçak 2,45-3.0 arası
    yakın yurtdışı uçak 2,25-2,5 civarı

adiosta çok sık puan kampanyaları yapılıyor,puan biriktirmek çok kolay, puanlar silinmediği içinde uzak destinasyonlar için puan biriktirmek mümkün. Ayrıca eskisi kadar avantajlı olmasada seyahat kampanyaları yapılıyor ve daha yüksek oranlara seyahat etmek mümkün olabiliyor, normal harcamalarda puan biriktirmek çok zor hatta pek mümkün değil.

500 TL YURTİÇİ BİLET :169-350 TL adios puan civarı, ( şu anda 169 tl yurtiçi kampanyası var) yurtiçi avantajlı değil, puanları heba etmeyin, . 1690-3500 TL KAMPANYA HARCAMASI
    1000 TL AVRUPA BİLET: 400-440 TL adios puan ( şu anki kampanyada 249 tl puanla avrupanın kayak merkezlerine gitmek mümkün, bir süre önce 199 tl avrupa vardı) 1990 tl-4400 TL KAMPANYA HARCAMASI
    2000 TL UZAKLAR BİLET : 677-805 TL adios puan ( şu anki kampanyada 499 tl new york var) 4990-8050 tl KAMPANYA HARCAMASI

vakıf world:
    yurtiçi uçak ise kesinlikle tavsiye ediyorum, meblağ düşük olduğu için hizmet bedeliyle beraber adiosla yurtiçi uçak bileti pahalıya çıkıyor, yurtiçinde vakıf avantajlı ayrıca oranları yurtiçi ve yurtdışı uçakta 3 kat değerli, yurtiçi ve yurtdışı otelde 2 kat değerli, puan biriktirilemiyor sürekli ekside kalmalısınız, seyahat kampanyaları çok sık yapılmıyor, yakın zamanda yurtiçi 99 tl, avrupa 169, tüm dünya 399 show yaptı,müşteri hizmetleri sıkıntılı, puanlarınız gününden önce silinebiliyor vs birçok olaya hazırlıklı olun, çok iyi takip gerekli.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 99-166 tl world puan, 990-1660 tl KAMPANYA HARCAMASI
    1000 TL AVRUPA BİLET: 333 TL world puan 3330 TL KAMPANYA HARCAMASI
    2000 TL AVRUPA BİLET: 666 TL world puan 6660 TL KAMPANYA HARCAMASI

Paraf:
    Aslında 4 kat ve 5 kat değerli olarak en iyi oranlar bu kartta fakat kampanyalara ARTIK parafly kart dahil edilmediği için puan biriktirmek çok zor. paraf gününde birkaç ipucu değerlendirilerek vs ayda 30-40 tl puan birikebilir. Manuel puan biriktirebiliyorsanız, ve kanuni olarak alım satım yapabiliyorsanız elektronik bilişim sektörü genelde tek çekim yüzde 2, taksitli yüzde 1 veriyor. Paraf web sayfasında firmaların oranları var, sayfada %2 ve %1 rakamlarını aratabilirsiniz,
    (Maliye kayıt dışı alım satımı banka hesaplarınızdan ve tc kimlikten takip ediyor o yüzden satışlarınız ticari mahiyet arz ediyorsa kesinlikle faturalı alım satım olmalı)
    Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

500 TL YURTİÇİ: 125 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 12.500 tl normal harcama
    1000 TL AVRUPA: 250 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 25.000 tl normal harcama
    2000 TL UZAKLAR: 500 tl paraf puan tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 50.000 tl normal harcama

Maximiles:
    Kampanya pek yapmıyor , yapsada kampanya şartlarında: kampanyada kazanılan puanlar maximilesta kullanılamaz ibareleri görüyorum, oranlar düşürüldü,Maximiles ile yaptığınız 150 TL'lik alışveriş size 1 MaxiMil biriktirir. Alışveriş başına azami 67 MaxiMil kazanılabilir. Alacağınız bilet bedeli yurtiçinde maximile eşittir Yani 500 tl bilet alacaksanız 500 maximiliniz olmalı
    basit bir hesapla 500 tl yurtiçi bilet için x150=75.000 tl harcama gerekiyor, 75.000 ulaşmak için her alışverişiniz 10.050 tl yi geçmemeli çünkü alışveriş başına maximum 67 maximil kazanma kuralı var

500 TL YURTİÇİ: 500 tl maximil 75.000 normal harcama
    1000 TL AVRUPA: 666 tl maximil (avrupada miller 1,5 kat değerli). 99.900 Tl normal harcama
    2000 TL UZAKLAR: 1000 tl maximil (uzaklarda miller 2 kat değerli) 150.000 TL normal harcama

miles and smiles:
    alışverişle mil kazanımı aşırı derecede düşürüldü, eskiden bire bir mil verirken şu an genel sektörlerde 10 a 2 mil, ana sektörlerde 10 a 5 mil veriyor, artı verdiğiniz havalimanı vergiside cabası, gergin, soğuk müşteri hizmetleri, yüksek ve iptal edilmeyen aidatlar, ve kartınızın limitlerinin size sorulmadan aniden düşürülmesini istiyorsanız bu kart size göre :) ( Benim hiç gecikmeye düşmeyen kartımın limitini kuyumcu harcaması yapıyorum diye 2000 tl ye düşürdüler), anında iptal ettim tabi.
    aylık çok yüksek harcaması olan arkadaşlar THY BUSİNESS VEYA COMFORT bilete upgrade için kullanabilir, diğer türlü vergi ödeyerek bilet almak bizim gibi bedavacılara göre değil Diğer kartlarla aldığınız thy biletlerini, Thy miles and smiles kartınıza işletip mil kazanmayı unutmayın

Aşağıdaki mil değerleri hesaplamaları için kaynak:
    http://www.milesandsmiles.net/web/19-1961-1-1/miles___smiles/program/mil_kazanimi/harcama_yaptiginiz_sektorlere_gore_degisen_mil_kazanimlari

classic miles and smiles kart kart ve standart shop and miles kredi kartına göre hesaplama yapılmıştır, daha üst sınıf kartlarda mil gereksinimi yarı yarıya kadar azalabilir, ama bence en yüksek sınıf kartnız olsa bile mil kazanmak çok zor, ve vergi ödüyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: THY limitli kapasite ekonomi sınıfı yurtiçi biletler için gereken mil : 7500 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 15.000 TL + 70 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 37.500 TL+70 TLHAVALİMANI VERGİSİ
    1000 TL AVRUPA BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı avrupa biletler için gereken mil : 20.000 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 40.000 TL + 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 100.000 TL+ 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ
    2000 TL UZAKLAR BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı AMERİKA-UZAKDOĞU biletler için gereken mil : 50.000 mil,
    ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 100.000 TL + 700-1000TL HAVALİMANI VERGİSİ,
    diğer sektörler için gereken harcama 250.000TL+ 700-1000 TL HAVALİMANI VERGİSİ

Wings
    Her 1 tl ye 1 mil veriyor, 500 tl bilete yaklaşık 50.000 tl harcama gerekiyor çok yüksek fiyatlı biletlerde kullanılabilir çünkü bilet fiyatı arttıkça gereken mil nispeten fiyat artış oranından daha az oranda artıyor, örnek aşağıda
    http://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama
    kazandığınız milleri %1 değerli kullanarak anlaşmalı restaurantlarda, otellerde, anlaşmalı çeşitli üye işyerlerinde kullanabilirsiniz 100 tl lik yemek için 10.000 mil gerekiyor yani 10.000 tl harcama.
    http://www.wingscard.com.tr/wings-style
    Bu kadar yüksek harcama yapılması gerekmesine rağmen harcamalarınız ticari olarak algılanırsa ceza olarak 10 tl ye 1 mil kazanmaya başlıyorsunuz ve yılda max 80.000 mil kullanabiliyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 47.538 TL harcama
    1000 TL AVRUPA BİLET: 76.980'TL harcama
    2000 TL UZAKLAR BİLET: 139.247 harcama. bilet fiyatı 5000 tl olsaydı gereken mil 163236 olacaktı yani çok yüksek fiyatlı biletlerde nispeten avantajlı, fikir almak için aşağıdaki linke bakınız:

http://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama

Değerli üstadlarıma, sevgili dostlarıma, misafirlerimize ve banka pazarlama bölümü yöneticilerinin bilgisine ve dikkatine sunulur

Tüm hakkı bu konuya aittir, izin alınsa dahi başka yerde kullanılamaz, alıntı dahi yapılamaz

İlk mesaja eklenmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 13 Aralık 2013; 15:06:45 >

• eline sağlık hocam
  • 
Sayfa: önceki 23062307230823092310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.