Şimdi Ara

Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!- (490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
84.752
Cevap
1.076
Favori
5.538.725
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratozcirpici

sabri üstad ilk mesajı güncelle istersen biten - başlayan kampanyalar var

Sehirdisindayim mobilden olmuyor dönünce guncelleyecegim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar genel olarak anlatıyorum:
    aldığınız uçak biletlerinde rezervasyon kodu olarak seturun kodu olur ve bu nedenle uçak firması iptal iade degisiklik İcin setura yönlendirir. Kampanyali biletlerde ve ekonomi kısıtlı biletlerde herhangi birşey yapamazsınız.

Diger puanla alınan biletlerde:

Alınan biletlerin iadesi mümkün olmamaktadır.
    Bilet düzenlendikten sonra yapılacak tüm değişikliklerle ilgili masraflar kart sahibine aittir.
    http://www.adiospremium.com.tr/popup/pop-seyahat-kullanim-prensipleri.htm

• Gg sanalpazar gibi siteler maliye tarafından takip ediliyor arkadaslar bu duruma dikkat etmenizi öneririm alışverişinize ilgili fatura ibrazı istenebiliyor

• Ayrıca yapılan tüm alışverişlerde mutlaka fatura veya gider pusulası gibi bir belge kesilmek zorundadır, gg daki satıcının banka hesapları incelenerek gg dan yatan paranin belgesi isteniyor. Birkaç tanıdığın basına geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 20 Mayıs 2012; 14:36:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Gg sanalpazar gibi siteler maliye tarafından takip ediliyor arkadaslar bu duruma dikkat etmenizi öneririm alışverişinize ilgili fatura ibrazı istenebiliyor

sahıs olarak ikinci el bir telefon yada camera satınca bunun nasıl bir faturasını istiyorlar misal yurtdışından aldığım telefonu ya da cameramı sattım ne faturası isteyecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Ayrıca yapılan tüm alışverişlerde mutlaka fatura veya gider pusulası gibi bir belge kesilmek zorundadır, gg daki satıcının banka hesapları incelenerek gg dan yatan paranin belgesi isteniyor. Birkaç tanıdığın basına geldi.

yılda 10bin Tl'den fazla satış gerçekleştirenler için var böyle bir durum .
  • Satış süreklilik arzetmemeli bir iki satış İcin ses çıkarmayabilirler ama tc kimlik le ilişkili olarak tüm banka hesaplarınızı görebilirler ve satışınız süreklilik arzediyorsa ceza almanız olasidir

• hızlı bir sorum olacak,

bende adios var, eşime de kart alayım diyorum. bunu play kart almak mantıklı mıdır? mesela play kart ile süreli puan kampanyasından puan kazansa, bu süreli puanlar da benim adios kartıma aktarılabiliyor mu?

eğer aktarılamıyorsa bu playin 30 tl kampanyasından faydalanmak için ne yapmam lazım? kartımı playe çevirsem, puanlar yatana kadar tekrar adiosa geçemem ve yeni kart basılır... filan falan... önerilerinize açığım.

teşekkürler.
  • Eve mektupla 2 ayda şu kadar harcayın bu kadar puan diye bilgi geldi. Geçen ay yaptım ama bu ay peşin değil taksitli alışveriş yapıcam yine de olurmu sizce.
    2 kartım ilkini fsrklı 2. alışverişi farklı kartla yapsam olur mu?
    Eskiden 2 kart arasındaki puanları telefonla aktarabiliyorduk şimdi fax mı çekilmesi gerekiyor.
    Puanlarım silinmesin diye playden adiosa çevirmiştim kartı.Bu puanları aktarıp kartı tekrar playe çevirsem sorun olurmu?
    Teşekkürler
  • Taksitli alışverişlerde alışverişin tümü dahil oluyor kampanya tutarına
  • quote:

Orijinalden alıntı: omozomoz

hızlı bir sorum olacak,

bende adios var, eşime de kart alayım diyorum. bunu play kart almak mantıklı mıdır? mesela play kart ile süreli puan kampanyasından puan kazansa, bu süreli puanlar da benim adios kartıma aktarılabiliyor mu?

eğer aktarılamıyorsa bu playin 30 tl kampanyasından faydalanmak için ne yapmam lazım? kartımı playe çevirsem, puanlar yatana kadar tekrar adiosa geçemem ve yeni kart basılır... filan falan... önerilerinize açığım.

teşekkürler.

İletinize hızlı bir cevap vereyim sorunuzun cevabı birkaç sayfa icinde var genede takıldığınız soru olursa yardımcı oluruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rueta

quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law

quote:

Orijinalden alıntı: serkanbaba

Arkadaslar sizin için fırsat mı bilmiyorum ama bana ilaç gibi geldi. Avis den araba kiraladık worldcard için Mercedes c180 335 liradan worldcard a özel 190 tüye düşmüş. Üstelik 3 gun kiraladim. 119 tl puan vermiş...

hocam avisin sitesinde detay bulamadım. biraz detaylı anlatır mısınız durumu? 3 günlük kiralamanın toplam bedeli olarak world kart ile (tüm world çeşitleriyle) toplam 190 tl ödediniz ve 119 tl (19 olmasın?) puan verildi. doğru mu anlamışım?

bunu bende merak ediyorum :)

Arkadaşlar 190*3 tl ödedim 119 tl verdi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gg alışverişi için bir arkadaşıma ilan açmasını söyledim..bende ürünü satın alıp arkadaşımdan bna boş kutu kargolamasını ve sisteme kargo no girmesini söyledim fakat bir sorun var..ben arkadaşa ilan aç dediğimde ilan ücreti olan 3 tl yi benim farklı banka kredi kartımdan sisteme ödeme yaparak açtı.yani ilanı kendi hesabından açarken ödeme yapılan kart ismi ile, ilanı satın alıp ödeme yapan kart ismi aynı oluyor(farklı banka kartları ama isim aynı )..bu durumda bir sorun çıkarmı sence ?
  • arkadaslar gecen ay 199 puana avrupaya heryere kampanyasından bılet aldık30 mayısa kadar ucus yapmak gerekıyordu hem bana hem esıme bılet aldık.sonra tarıhı ıcıme sınmedı thy ı aradım kısıtlı ekonomık bıletmıs benımkı 50 euro cezayla ıkımızın bıletınıde dgıstırdık hemde hazıran ayına aldım bıletı hıcbır sorun cıkarmadılar sagolsunlar
    bu arada bıletı alırken setur goreevlısı kesınlıkle degısme olmayacagını uzerıne basa basa soylemıstı ama thy hıc sorun etmedı
  • quote:

Orijinalden alıntı: byRamo

gg alışverişi için bir arkadaşıma ilan açmasını söyledim..bende ürünü satın alıp arkadaşımdan bna boş kutu kargolamasını ve sisteme kargo no girmesini söyledim fakat bir sorun var..ben arkadaşa ilan aç dediğimde ilan ücreti olan 3 tl yi benim farklı banka kredi kartımdan sisteme ödeme yaparak açtı.yani ilanı kendi hesabından açarken ödeme yapılan kart ismi ile, ilanı satın alıp ödeme yapan kart ismi aynı oluyor(farklı banka kartları ama isim aynı )..bu durumda bir sorun çıkarmı sence ?

Hemen ilanı iptal edip yeni ilan açın sonunda banka kampanyalardan vazgeçecek bunları gördüğü için yazınızıda silin .
  • quote:

Orijinalden alıntı: enemy
    dangereus hocam easyjette isim değişikliğide mümkün yani herşey mümkün teorik olarak ama hangi şirketimn neye izin verdiğini bilemiyorum , pegasus tarih değiştiriyor ücret karşılığ easyjet isimde değiştiriyor tarihte.

Hocam havayolu şirketine göre kurallar farklılık gösterir. Easyjet piyas payını yükseltmek için daha müşteri odaklı çalışabilir. Mesala THY isim yazılı olarak açık bilet satıyor, ben çok dil döktüm mesala bana İstanbul - Antalya - İstanbul olarak 10 Tane bilet satın ben ne zaman ve kimin gideceğine karar vereyim diyorum. Onlar Uçacak kişinin ismini ver onun adına 10 Tane bilet satalım ama isim hanesi boş kalamaz diyor.

Atlasjet Açık bilet satmıyor, mesala 1 bilet aldınız ama tarih değişikliği yapsanız yada açığa alsanız, bileti aldığınız fiyatla o günkü fiyat arasında ki farkı istiyor yada sizin biletiniz o günkü uçuştan pahalı ise farkı iade ediyor.

• vakıfbank world kartımla gittigidiyor dan 200 tl puan kazanacagım.. avans puanda kullanıp yurt içi bi otele gidebilir miyim yoksa degmez mi normal mi kullanayayım... fikri olan tecrübeli arkadaşlar ? öğretmen kartı avans puan da max.200tl kullanılıyor galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: enemy
    dangereus hocam easyjette isim değişikliğide mümkün yani herşey mümkün teorik olarak ama hangi şirketimn neye izin verdiğini bilemiyorum , pegasus tarih değiştiriyor ücret karşılığ easyjet isimde değiştiriyor tarihte.

Hocam havayolu şirketine göre kurallar farklılık gösterir. Easyjet piyas payını yükseltmek için daha müşteri odaklı çalışabilir. Mesala THY isim yazılı olarak açık bilet satıyor, ben çok dil döktüm mesala bana İstanbul - Antalya - İstanbul olarak 10 Tane bilet satın ben ne zaman ve kimin gideceğine karar vereyim diyorum. Onlar Uçacak kişinin ismini ver onun adına 10 Tane bilet satalım ama isim hanesi boş kalamaz diyor.

Atlasjet Açık bilet satmıyor, mesala 1 bilet aldınız ama tarih değişikliği yapsanız yada açığa alsanız, bileti aldığınız fiyatla o günkü fiyat arasında ki farkı istiyor yada sizin biletiniz o günkü uçuştan pahalı ise farkı iade ediyor.

@ dangeraus size pm attım .

• quote:

Orijinalden alıntı: selo7070

vakıfbank world kartımla gittigidiyor dan 200 tl puan kazanacagım.. avans puanda kullanıp yurt içi bi otele gidebilir miyim yoksa degmez mi normal mi kullanayayım... fikri olan tecrübeli arkadaşlar ? öğretmen kartı avans puan da max.200tl kullanılıyor galiba

Hocam kartı kullanan arkadaşlar size daha detaylı bilgi verir ama vakıf bankta Bilet alırken puanlar 3 ile otel rezarvasyonunda 2 ile çarpılıyor, yani 200 TL. puanınızı 400 TL olarak kullanmanız daha mantıklı. Kartınızdaki 200 puan 400 TL olacak 200 TL.de avans alırsınız 600 TL. ile hafta sonu güzel bir tatil yaparsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı
    @ dangeraus size pm attım .

Hocam kusura bakma bugun nete girmemiştim PM ler biraz birikmiş diğerlerini okudum ama sizinkini şimdi gördüm, PM olarak cevaplıyorum
  • 
Sayfa: önceki 488489490491492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.