- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fifa 11 kasma problemi
42 Cevap6420 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

747 Mesaj
2 Ekim 2010; 14:03:39 

Arkadaşlar fifa 11 oynarken full detay açıyorum,oyun saatine göre 20 dakika sonra acayip kasmaya başlıyor oyun,kapatıyorum en düşük detaylara alıyorum yine aynı şey oluyor.Cpu sıcaklığı normal derecelerde,nvidia en son driver da yüklü.Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Sistemim i7 işlemci 4gb ddr3 ram geforce 335gt

498 Mesaj
2 Ekim 2010; 18:07:07 

bilgisayarının donanımsal olarak bi sorunu yok
oyunun optimizasyone ve diretcx le alakalı bi durum aynı sorun bende de geçerli maalesef =(

735 Mesaj
2 Ekim 2010; 18:43:42 

Aynı sorunla ilgili konu açmak için girdim. Yüklediğimden beri kasma problemini az yaşıyodum ama bugün oynarken oyun, kasma gibi değilde böyle yavaşlama oluyor oyunda.. Top ve oyuncular yavaş hareket etmeye başlıyor, slow motion gibi bi çaresi yok mu bunun ?

932 Mesaj
2 Ekim 2010; 19:24:50 

Aynı sorun bende ver bir kaç arkadaşımdada var sistemle alakalı değil sanırsam çoğu kişide oluyor

5666 Mesaj
2 Ekim 2010; 19:32:55 

Demo'da hiçbir sorun yok fakat full sürümde replay kısımlarında fps düşüklüklerini bende yaşıyorum.

2014-2015
(1) Fernando Muslera (3) Felipe Melo (4) Hamit Altıntop (5) Gökhan Zan (6) Blerim Djemaili (7) Aydın Yılmaz (8) Selçuk İnan (9) Umut Bulut (10) Wesley Sneijder (11) Armindo Bruma (13) Alex Telles (17) Burak Yılmaz (18) Sinan Gümüş (19) Goran Pandev (20) Furkan Özçal (21) Aurelien Chedjou (22) Hakan Balta (23) Yasin Öztekin (26) Semih Kaya (28) Koray Günter (29) Olcan Adın (35) Yekta Kurtuluş (38) Sinan Bolat (40) Emre Can Coşkun (43) Birhan Vatansever (52) Emre Çolak (67) Eray İşçan (68) Alperen Uysal (77) Tarık Çamdal (88) Veysel Sarı (90) Umut Gündoğan

44 Mesaj
2 Ekim 2010; 19:34:18 

ben daha oyuna giremiyorum gri ekran hatası vasr ya of :D

498 Mesaj
2 Ekim 2010; 19:48:38 

oyun çok güzel ama kasmadan oynamamıza çok üzülüyorum :(

747 Mesaj
2 Ekim 2010; 21:46:21 

quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Aynı sorunla ilgili konu açmak için girdim. Yüklediğimden beri kasma problemini az yaşıyodum ama bugün oynarken oyun, kasma gibi değilde böyle yavaşlama oluyor oyunda.. Top ve oyuncular yavaş hareket etmeye başlıyor, slow motion gibi bi çaresi yok mu bunun ?

Aynen bende de slow motion gibi oluyor,baktım sistemine, laptop muş.Sadece laptoplarda oluyor sanırım.Patch çıkmadan oynayamayacağız adam gibi

359 Mesaj
2 Ekim 2010; 21:54:36 

Ati den güncelleme bekliyoruz. Ya da FİFA yapar bişeyler. En kısa zamanda olursa iyi olacak ama ..

518 Mesaj
3 Ekim 2010; 0:16:35 

win7 de aynı problemim vardı xp yükledim yağ gibi akıyor oynuyorum

Xbox Live : ElvishCrayon

690 Mesaj
3 Ekim 2010; 0:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: spongebob35

win7 de aynı problemim vardı xp yükledim yağ gibi akıyor oynuyorum

Cidden Win7 den Xp ye geçince Full ayarlarda yağ gibi akıyormu ? Dediğin gibiyse bende FIFA 11 için Xp ye geçecem çünki.

Galatasaray

2770 Mesaj
3 Ekim 2010; 1:20:56 

Nvidia veya Ati farketmiyor güçlü kartlarda bile takılma sorunu olabiliyor mesela bende 8800gt var, bu kart bu oyunu yer ama 1680*1050 Very Low ayarlarda AA kapalı, vsync kapalı ve açık şekilde defalarca denedim ama yinede takılıyor oyun. Nvidia'nın 260 sürücüsünü bekliyorum bende yapacak birşey yok.

Steam & Origin ID: losthell

Bronx

735 Mesaj
3 Ekim 2010; 1:49:21 

Ati Control center'dan denemediğim kombinasyon kalmadı. Kafayı yicem bi düzelmedi ya ! 1-2 maç ohh diyorum oldu, kasılma olmuyor, bi bakıyorum yine başlamış

1615 Mesaj
3 Ekim 2010; 9:37:00 

quote:

Orijinalden alıntı: FbA3*

Ati Control center'dan denemediğim kombinasyon kalmadı. Kafayı yicem bi düzelmedi ya ! 1-2 maç ohh diyorum oldu, kasılma olmuyor, bi bakıyorum yine başlamış

ATi bizi yine salak durumuna düşürdü. Nvidia hemen sürücüsünü çıkarırken biz hala bekliyoruz. Bir sonra alacağım ekran kartı Nvidia olacak.

Hayaller olmasaydı, gelecek de olmazdı!

3301 Mesaj
3 Ekim 2010; 11:14:26 

ATI Radeon Son sürüm neydi acaba ? Bendeki baya eski güncelleyim.

αηєѕтнєѕια| คՈ૯ς੮Һ૯ςɿค | αɴeѕтнeѕια | ⓐⓝⓔⓢⓣⓗⓔⓢⓘⓐ | ΛИƐSƬĤƐSĪΛ | ąŋεşŧɧεşïą | αɳҽʂƚԋҽʂια

>> - Anesthesia` - <<

10024 Mesaj
3 Ekim 2010; 12:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Anesthesia`

ATI Radeon Son sürüm neydi acaba ? Bendeki baya eski güncelleyim.

10,9

''Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.''

♥♥♥ DH KARDEŞLİK TOPLULUĞU ♥♥♥

108 Mesaj
3 Ekim 2010; 12:49:13 

beyler bence 64 bit işletimlerde var bu kasma 32 bitlerde olmuyor bence. windows7 64 bitte sorun yapıyor. drver daha gelmedi bi gelse

http://zombiavcisi.blogcu.com/

1241 Mesaj
3 Ekim 2010; 12:56:12 

Arkadaşlar bende de XP 32 bit var, Paneldeki sistem ile

1440x990
Very High
x4
Vsync açık

Takılmadan oynuyorum fakat şöyle birşey var benim monitör 23'' ve 1920 x 1080 yapınca takılma oluyor, demekki sistemim bu kadar kaldırıyor. Sonucunda temiz bir oyun oynuyorum çok şükür, save problemi yok birşey yok.

1730 Mesaj
3 Ekim 2010; 13:30:39 

Arkadaşlar oyunun kasma problemi sadece fifa için değil genel anlamda işlemciye yük bindiren her oyunda görülüne mhz düşüklüğünden kaynaklanmakdadır.
Yani söz gelimi ekran kartınız sağlam olabilir ancak orta seviye bir işlemciniz ile (Q yada E işlemcili diyelimki 2 ghz aralığında olsun) ram olarak 2 gb ve win 7 kullanıyorsanız çok sıkıntı çekersiniz çünki genel anlamda ağır oyunlar ilk etapda bilgisayarın işlemci mhz aralığına bakar,sonra sırası ile ram ve ekran kartı gücüne göre hareket eder.
Denk geleniniz mutlaka olmuşdur,işlemcisi sizden düşük olupda sizin çalıştırmakda zorlandığınız oyunları çalıştırdığını söyleyen yada şahit olduğunuz makinelerde işlemciye yapılan OC ile ghz aralığı yükseltilir böylece oyunlarda çok ciddi performans artışı olur.Elbette dediğim gibi ekran kartı ve ram gücüde etki eden bir olay ancak deufult ayarlarınız ile bir çok oyundan performans alamıyorsanız yapacağınız 2 şey var;
1- yüksek gereksinim isteyen win7 yada vistadan vazgeçip xp kullanacaksınız
2- işlemci-ram-ekran kartı üçlüsüne OC yapacaksınız.

Sadece işlemciye OC yapsanız bile kafidir bu noktada,önemli olan ghz aralığını yükseltmekdir,yani sözgelimi 2 ghz bir işlemciyi 3 ghz aralığına yükseltirseniz o takılmalardan kurtulabilirsiniz.Günümüzde çok basit adımlarla kolayca OC işlemleri yapılabiliyor dolayısı ile bu işlemlerden korkmamak gerekir,heleki iş oyun oynamaksa bunu yapmak artık kaçınılmaz.

Ben şahsen e8600 3.33 ghz olan işlemcimi 4.2 ghz olarak 2 yıldır kullanıyorum ve crysis hariç her oyunu takılmadan oynadım (crysis oyunuda oynadım ama full ayarlarda sadece aşırı combat durumlarda takılmalar yaşadım,onun haricinde sıkıntı görmedim).

Fifa 11 ilede hem demo hemde normal sürümde şuana kadar ciddi bir problem yaşamadığım gibi gayet rahat bir şekilde oyunu oynayabildim.
Siyah ekran ,takılmalar vs gibi problemleri bu dediğim şartlar içinde gidermeden işiniz zor zira yama bile çıkartsalar bir yere kadar sizi idare edecekdir çünki sistem stabilitesi aynı oldukça 40 yamada çıksa aynı noktada kalacaksınız.

Yukarıda anlattıklarım tabiki orta ve düşük seviye işlemciler için,yeni nesil "İ" işlemcileri buna katmıyorum çünki çok güçlü işlemciler,hem İ işlemcisi olup hemde OC yapanlar her türlü oyunu oynarlar kanısındayım (ekran kartı ve ram bileşenleri sağlam ise )

Şayet win 7 kullanmak istiyorsanızda işlemciniz ne olursa olsun en az 4 gb ram şarttır,başka türlü randıman vermiyor win 7.Bütün özelliklerini kapatım 2 gb ram ile kullanacaksanız xp kullanın derim çünki xp 4 gb ve altı ram kullananlar için hala en ideal işletim sistemidir. 4 gb ve üstü ramler içinse kesinlikle win 7 tek geçilecek işletim sistemi.
Hem win 7 kullanıp hemde 4 gb altı ram ile birde fifa gibi ağır oyunları oynayacaksanız çok problem yaşarsınız,malesef donanımsal darboğazlar sizi zorda olsa tercih zorlamasına sokuyor,bu anlamdada yapabilcekleriniz yeni donanım almadığınız sürece kısıtlı kalıyor.

Battle.net TAG: DBlackTR2558 (Diablo III - HearthStone - Starcraft 2) |dblacktr.wix.com/darthblack - Oyun İçi Görüntülerim,PC Resimlerim [SlideShow] ve Videolarım|

1241 Mesaj
3 Ekim 2010; 13:38:32 

quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

Arkadaşlar oyunun kasma problemi sadece fifa için değil genel anlamda işlemciye yük bindiren her oyunda görülüne mhz düşüklüğünden kaynaklanmakdadır.
Yani söz gelimi ekran kartınız sağlam olabilir ancak orta seviye bir işlemciniz ile (Q yada E işlemcili diyelimki 2 ghz aralığında olsun) ram olarak 2 gb ve win 7 kullanıyorsanız çok sıkıntı çekersiniz çünki genel anlamda ağır oyunlar ilk etapda bilgisayarın işlemci mhz aralığına bakar,sonra sırası ile ram ve ekran kartı gücüne göre hareket eder.
Denk geleniniz mutlaka olmuşdur,işlemcisi sizden düşük olupda sizin çalıştırmakda zorlandığınız oyunları çalıştırdığını söyleyen yada şahit olduğunuz makinelerde işlemciye yapılan OC ile ghz aralığı yükseltilir böylece oyunlarda çok ciddi performans artışı olur.Elbette dediğim gibi ekran kartı ve ram gücüde etki eden bir olay ancak deufult ayarlarınız ile bir çok oyundan performans alamıyorsanız yapacağınız 2 şey var;

Sadece işlemciye OC yapsanız bile kafidir bu noktada,önemli olan ghz aralığını yükseltmekdir,yani sözgelimi 2 ghz bir işlemciyi 3 ghz aralığına yükseltirseniz o takılmalardan kurtulabilirsiniz.Günümüzde çok basit adımlarla kolayca OC işlemleri yapılabiliyor dolayısı ile bu işlemlerden korkmamak gerekir,heleki iş oyun oynamaksa bunu yapmak artık kaçınılmaz.

Ben şahsen e8600 3.33 ghz olan işlemcimi 4.2 ghz olarak 2 yıldır kullanıyorum ve crysis hariç her oyunu takılmadan oynadım (crysis oyunuda oynadım ama full ayarlarda sadece aşırı combat durumlarda takılmalar yaşadım,onun haricinde sıkıntı görmedim).

Fifa 11 ilede hem demo hemde normal sürümde şuana kadar ciddi bir problem yaşamadığım gibi gayet rahat bir şekilde oyunu oynayabildim.
Siyah ekran ,takılmalar vs gibi problemleri bu dediğim şartlar içinde gidermeden işiniz zor zira yama bile çıkartsalar bir yere kadar sizi idare edecekdir çünki sistem stabilitesi aynı oldukça 40 yamada çıksa aynı noktada kalacaksınız.

Yukarıda anlattıklarım tabiki orta ve düşük seviye işlemciler için,yeni nesil "İ" işlemcileri buna katmıyorum çünki çok güçlü işlemciler,hem İ işlemcisi olup hemde OC yapanlar her türlü oyunu oynarlar kanısındayım (ekran kartı ve ram bileşenleri sağlam ise )

Şayet win 7 kullanmak istiyorsanızda işlemciniz ne olursa olsun en az 4 gb ram şarttır,başka türlü randıman vermiyor win 7.Bütün özelliklerini kapatım 2 gb ram ile kullanacaksanız xp kullanın derim çünki xp 4 gb ve altı ram kullananlar için hala en ideal işletim sistemidir. 4 gb ve üstü ramler içinse kesinlikle win 7 tek geçilecek işletim sistemi.
Hem win 7 kullanıp hemde 4 gb altı ram ile birde fifa gibi ağır oyunları oynayacaksanız çok problem yaşarsınız,malesef donanımsal darboğazlar sizi zorda olsa tercih zorlamasına sokuyor,bu anlamdada yapabilcekleriniz yeni donanım almadığınız sürece kısıtlı kalıyor.

Güzel anlatmışsın, bende normalde 4 GB ram vardı, bir tanesi bozuldu, şuan önümde duruyor acayip sinirim bozuldu, yakında gene alıcam fakat 75-90 TL'ye patlıyacak, 4 gb ram ile xp kullanmak istemiyorum, soldaki panelimde sistemimi görebilirsin. Sence ram alınca Windows 7'ye geçiş yapmalımıyım?

518 Mesaj
3 Ekim 2010; 14:15:39 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_gs

Cidden Win7 den Xp ye geçince Full ayarlarda yağ gibi akıyormu ? Dediğin gibiyse bende FIFA 11 için Xp ye geçecem çünki.

evet win7 de kasıyordu xpde sorunsuz oynuyorum

Xbox Live : ElvishCrayon

1730 Mesaj
3 Ekim 2010; 15:08:36 

quote:

Orijinalden alıntı: batuhan15

Güzel anlatmışsın, bende normalde 4 GB ram vardı, bir tanesi bozuldu, şuan önümde duruyor acayip sinirim bozuldu, yakında gene alıcam fakat 75-90 TL'ye patlıyacak, 4 gb ram ile xp kullanmak istemiyorum, soldaki panelimde sistemimi görebilirsin. Sence ram alınca Windows 7'ye geçiş yapmalımıyım?

Zaten 4gb ile xp kullanmanın bir mantığı yok,kullanamassında çünki 4 gb rami xp sistemler görmez 3.75 gb olarak kullanırsın rami
Ekran kartın orta seviye ama iyi bir kart,işlemcinde öyle ama o işlemciye çok iyi OC yapılabilir,bu anlamda işlemci başlığında OC sayfalarına bakabilirsin.4 gb ram ile win7 çok güzel kullanılır neden kullanılmasın.Birde işlemcini 3 ghz ve üstü bir değere OC yaparsan oyunlarda sıkıntı çekmessin diye düşünüyorum.Elbette ekran kartınada OC yapılabilir,hem işlemci hemde ekran kartına "makul" değerlerde OC yapmak zararlı değildir,aksine performans artışı sağlanacağı gibi stabil olarakda kullanabilirsiniz.Ben elinizdeki işlemci yada ekran kartını son sınırına kadar zorlayın demiyorum,makul ve işinizi görecek şekilde OC yapın kafidir.Elinizdeki işlemciyi 3.2 ghz aralığına çıkarabilirsiniz,elbetteki soğutma sistemi çok iyi olanlar 4 ghz aralığını bile geçebiliyor o işlemcide dolayısı ile orta seviye bir soğutma sisteminiz olduğunu varsayarsak 3-3.2 ghz aralığına çekebilirsiniz işlemcinizi,aynı şekilde ekran kartınızıda bir miktar hızlandırabilirsiniz.

Battle.net TAG: DBlackTR2558 (Diablo III - HearthStone - Starcraft 2) |dblacktr.wix.com/darthblack - Oyun İçi Görüntülerim,PC Resimlerim [SlideShow] ve Videolarım|

36 Mesaj
3 Ekim 2010; 20:35:53 

arkadaşlar bende de aynı sorunlar vardı. şu adrestekileri denedim. Sanki Biraz Oldu Sizde deneyim baklım fark olacakmı
http://soccercenter.net/forum/k/fifa-11-bir-daha-hic-kasmayacak-yama-burda_154974

İşlemci: intel Core2Duo E8400 3.0
Anakart: Asus P5KC DD2+DD3
Ram : 2GB Kingston DDR2 800mhz :(
Ekran Kartı: Asus GeForce GTX 650 Ti Boost
Harddisk :Seagate 1 TB + Seagate 320gb 7200RPM 32MB

4671 Mesaj
4 Ekim 2010; 19:05:54 

bende de kasma var. Kastığı anda masaüstüne dönüp işlemciye bakıyorum yüzde 100 kullanıyor işlemciyi.oyunu sorunlu yapmışlar bence.Kastığında esc ile çıkıp bekliyorum biraz düzeliyor.Sonra maçın 2. yarısının ortalarında yine yapıyor. Sistemim dell laptop buna da yıllardır sürücü çıkarmadı ati. Ati nin Allah belasını versin

690 Mesaj
4 Ekim 2010; 21:41:00 

quote:

Güzel Anlatım Teşekkürler. Yalnız ben bir kere işlemcime Biostan OC yapmıştım ve yanlış yaptım herhalde PC hiç açılmamıştı. Yanlış yapılırsa çok büyük sorunlar çıkıyor Şimdi ben İntel Pentium Dual Core 2.2 Ghz işlemciye sahibim. Bu dediğin işlem ile OC yaparak hızını ne kadara çıkarmalıyım bir sorun çıkmasın sonra işlemci ısısı vs? Kaça çıkarmalıyım ve bunu yapmanın bir Programı varmı Söylersen çok minnettar kalacağım.?

Galatasaray

7210 Mesaj
5 Ekim 2010; 11:26:53 

benim işlemci 3.2 işlemciye %80 abanıyor ve arasıra kasma gene olur buna ne diyeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisiko_21 -- 5 Ekim 2010; 11:28:31 >

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set

7210 Mesaj
5 Ekim 2010; 11:35:50 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_gs

Güzel Anlatım Teşekkürler. Yalnız ben bir kere işlemcime Biostan OC yapmıştım ve yanlış yaptım herhalde PC hiç açılmamıştı. Yanlış yapılırsa çok büyük sorunlar çıkıyor Şimdi ben İntel Pentium Dual Core 2.2 Ghz işlemciye sahibim. Bu dediğin işlem ile OC yaparak hızını ne kadara çıkarmalıyım bir sorun çıkmasın sonra işlemci ısısı vs? Kaça çıkarmalıyım ve bunu yapmanın bir Programı varmı Söylersen çok minnettar kalacağım.?

kardeş o işlemci 2.2 ghz de kulanıyorsan yazık ediyorsun haberin olsun o işlemci oc için dogmuş bir işlemcidir. ben 3.2 de kulanıyorum senin işlemcini ama gene kasıyor iyi bir soğutma ile 3.6 da kulanılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisiko_21 -- 5 Ekim 2010; 11:37:13 >

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set

690 Mesaj
5 Ekim 2010; 13:14:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Pisiko_21

kardeş o işlemci 2.2 ghz de kulanıyorsan yazık ediyorsun haberin olsun o işlemci oc için dogmuş bir işlemcidir. ben 3.2 de kulanıyorum senin işlemcini ama gene kasıyor iyi bir soğutma ile 3.6 da kulanılabilir

Valla oc işinden hiç anlamıyorum bir kere denemiştim pc hiç açılmadı bios bile gelmiyordu O yüzden kullanıyoruz mecburen

Galatasaray

1730 Mesaj
5 Ekim 2010; 13:31:40 

Benim anlatmak istediğim olay zaten OC olayında limitlerinizi zorlayın anlamında değildi,2.2 ghz işlemci normal bir hava soğutma ile 3-3.2 ghz aralığında kullanılabilir ,bunların üstünde bir değerde ısı problemleri oluşur.

Birde 3 temel parçanın durumu ve işletim sisteminide göz önünde bulundurun.Yani win7 sistemde 2gb ram ve 4xxx ati ve 2xx nvidia altı kartlarda mutlaka problem oluşacakdır.
bu sıkıntılardan kurtulmak içinse dediğim gibi en alttan en üste bir pramit düşüncesiyle hareket etmek lazım.İşletim sisteminin eldeki sisteme olan uyumuna bakıldıkdan sonra işlemciye yapılacak OC ardından ram ve ekran kartınada el atmak olumlu sonuçlar verecekdir muhakkak ama çok büyük mucizelerde beklememek lazım.
Benim elimdeki işlemci 3.33 ghz aralığından ve deufult ayarında kullanırsam gene oyunlarda sıkıntı çekerim çünki bahsettiğim gibi oyunlar hep ghz gücüne bakıyor,düşk ghz işlemcilerdede oyunlarda işlemciyi adeta sömürüyor,diğer bileşenler iyi olsa bile işlemcinizdeki bu düşüklük oyunlarda sıkıtı yaratır.

Oc olayı elbette tecrübe ile sabit bilgiler ışığında yapılacak işlemlerdir.Ghz aralıklarının tercihi ve yapılacak voltaj artırımları önemli ayrıntılar.Bİrde anakart farklılıklarından oluşan bios ayarlarınıda iyi bilmek gerek.Forumumuzda bu anlamda güzel OC sayfaları mevcut.Sisteminizi yazıp yardım isteyebilirsiniz,OC yapılıpda açılmayan bir sisteme bios reset ile geri dönüş yaptırabilirsiniz ancak voltaj akımlarını iyi ayarlamak gerek çünki bu olay ince bir husus olduğu gibi işlemcinizin sınırlarınıda zorlamamanız gerek.
Makul değerlerde OC yapmak sisteme zarar vermez ama dediğim gibi çok büyük mucizeler beklememek gerek ama fps değerinin artması ve takılmaların ciddi anlamda bitmesi güzel sonuçlar verir ancak elinizdeki donanıma göre işletim sistemi seçin ilk etapda sonra diğer adımları uygulayın derim.

932 Mesaj
5 Ekim 2010; 15:34:42 

Evet işlemciler yetersiz kalıyor olabilir fakat fifa bunu görmesi lazımdı.Yeni bir işlemci alma ihtimalim yok oc yapmakta istemiyorum 10 kişiden 5 inde aynı sorun var.hem fifa 11 hem pess 11 yüklü bilgisayarımda oysaki piyasada tek rakibi olan pes sorunsuz çalışmakta şuan evet fifa çok daha zevkli eğlenceli fakat sırf kasma problemi yüzünden pesi oynuyorum en azından kasmıyor çok iyi performans alıyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ekim 2010; 23:00:28 

quote:

Helal be ! Ne aciklamis ama agzina saglik.

Bu arada demoda pro kamerada 1280*720 mediumda kasmayan netbook tam surumde artik yagmur ve kar acikken oynadigimdan mi
ne bayagi yavaslatiyor bir de stadyum isiklari cimin biraz daha demoya gore net olusu gibi seyleri katinca normal geliyor da ...

81 Mesaj
6 Ekim 2010; 5:32:52 

Grafik ; Intel GMA 4500MHD 64MB
Bellek ; 2GB DDR3 PC3-10600s 1333Mhz
İşlemci ; Intel Pentium Dual Core SU4100 (Penryn)- 1.3GHZ / 2MB Cache / 800Mhz Fsb
İşletim sistemi ; Windows 7 Home Premium (32-bit)

Bu özelliklere sahip olan netbook umda takılma donma olmadan oynuyorum. sadece seyirciler ekrana gelince hafif agırlaşma oluyor o kadar. :)
çözünürlük 1366x768 , very slow , MSAA 2x , vsync kapalı

1962 Mesaj
6 Ekim 2010; 23:22:33 

Hp Dm1 mi ?

221 Mesaj
7 Ekim 2010; 0:00:14 

bende herşey fullde hiçbir kasma olmuyor.. yağ gibi akıyo oyun.. win7 kullanıyorum.. işlemci x4 630 3,5ghz de

396 Mesaj
7 Ekim 2010; 0:02:38 

zaten sorun tam olarak kasma değil mesela topla ilerlerken belli olmuyor.uzun pas atarken yada şut çekerken gözü raahtsız eden bi titreme durumu var genel olarak sistemi iyi olanlarda..

2388 Mesaj
7 Ekim 2010; 0:07:42 

yamaları beklicez artık bendede kasıyor sistemim güzel olmasına ragmen 800 e 600 yapıom cözünürlügü yine kasıyor

COOLER MASTER HAF 932///ASUS Maximus V Formula///İNTEL İ7 2700K 4.80 GHZ///COOLER MASTER HYPER 412S///MSI GTX 680 LIGHTNİNG///GSKILL 12GB Ripjaws 1600MHz///POWER COOLİNG SİLENCER 825 WATT///AVERMEDİA TRİNTY DİJİTAL TV KARTI///SAMSUNG 4 TB HD///SAMSUNG b2230h monitör/// logitech cordless rumblepad 2/// CREATİVE 6 1//LOGİTECH GAMİNG G110 KLAVYE//A4TECH X7 MOUSE XL-747H

221 Mesaj
7 Ekim 2010; 3:21:43 

@DİGİMAX55

bende 1920x1080 çözünürlükte 100fps civarı alırken kırılmalar oluyodu.. vsync yi açınca problem kalmadı yavaşlama takılma falan yok.. 5770 atinin son driverı kurulu.. nie bende olmuyo yoksa benmi farketmiyorum..

396 Mesaj
7 Ekim 2010; 3:25:00 

bende bu yılın başındaki driverler kurulu.pek driverden farketmez sanıyorum ama yinede bi deneyelim tşk..

690 Mesaj
7 Ekim 2010; 11:05:19 

quote:

Orijinalden alıntı: spongebob35

evet win7 de kasıyordu xpde sorunsuz oynuyorum

Valla dediğin gibi Win7 den Xp ye geçtim ne takılma ne kasma kalmadı aynen yağ gibi akıyor Bunu tavsiye eden DARTH_BLACK
arkadaşada teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 7 Ekim 2010; 11:06:37 >

Galatasaray

34 Mesaj
14 Haziran 2011; 16:38:51 

bnm pc sistem gereksinimlerini karşılıyor fakat demoda oynadığımda oyun parça parça oynuyor menüde filan sorun yok oyuncular sahaya çıkarkende oyuna gelince iş değişiyor bunun sebebi demodaki oyun akışının 3 saniye aralıkla sürmesi mi????????????????????
lütfen cevap yazın...

2351 Mesaj
25 Temmuz 2011; 0:19:42 

Xp kullanırken taş gibi full çözünürlükte oynadıgım oyunu win 7 de oynayamıyorum çıldırmak üzereyim

Lost | Prison Break | Breaking Bad | Suits | Arrow | Shameless | The Walking Dead | Game of Thrones | Fringe | Vikings | Orphan Black | The 100
EMINEM | David Gueatta | Blasterjaxx | Skillet | Bon Jovi | Slipknot | Metallica | Megadeth | Disturbed | Arch Enemy | Caliban | Three Days Grace
ASUS N56VZ-S4255H | i7-3630QM - 16GB 1600mhz Ram - GT650M 4GB 128Bit GPU - 1 TB HDD/240GB SSD - 1920x1080 FHD Ekran - Blu-ray - Windows 8.1
SAMSUNG GALAXY SIII - 16 GB - PEBBLE BLUE
2001-Honda Civic 1.6 (VTEC - 125hp)

545 Mesaj
19 Ağustos 2011; 8:11:21 

arkadaslar herkes bısıler soleyıp durmus ama hepsı bos dıyebılırım yazılan sıstemlerın bu oyunu kaldırmaması cok zor ımzamdakı sıstemde 1440 x 900 4 x AA ve high sevıyede gram kasmadan oynuyorum daha alt sıstemlerdede oynanabılır

kasma sebebının kesın cozumunu verıoorum ısteyen dener sonuca varır ıstemeyen takıla takıla oynamaya dvm eder . ek program gerekmeden halledıcez olayı

kasmanın sebebı oyunun uyum modlarında problem olmasıdır
win 7 x64 de oyunun kısa yoluna sag tıklayın ve uyumluluk sorununu gıderme sekmesını acın ufak bı tarama yaptıktan sonra karsınıza 2 secenek gelıcek usttekını yane onerılen ayarları dene sekmesıne tıklayın. sıze onerı olarak buyuk ıhtımal xp sp2 veya sp3 uyumlulugunu onerıcektır secıp uygulayın ve ılerıkı adımda uyumlulugun saglanması ıcın oyunun acılması gerektıgını solıcek soldakı butondan tıkladınızda oyun acılıcaktır oyun acılırken oyun calısmayı durdurdu dıye bır hata alabılırsınız tamam dıyıp ıslemı ıptal edın ve masa ustune gerı geldıgınızde uyumluluk sekmesını uygulayıp kapatın ve oyunu yenıden acın olay bundan ıbaret bır gram kasma olmıcana emın olabılırsınız

son olarak 4850 kartı olanlar CCC dan asagıdakı ayarları uygulasınlar kart cpk performanslı o yuzden kısık sekılde oynamak olmaz onemlı nokta AA nın 4 x secılmesdır kartın performansı 4 x de ıyıdır 8 x de cuvallar emın olun herkes bılırkı kartları yoran AA dır ve bu kartın AA performansı 4 x dır 8 x ısteyenler daha ust modellerden baska kart satın almalıdır

CCC ayarı :
http://imageshack.us/ph...images/841/adszplm.jpg/

tsk ederm sımdıden deneyen gorur...

1 Mesaj
18 Aralık 2011; 9:38:32 

teknoloji cihazınız laptop ise fıfa 11 i jarsa takılı oynayın hiç takılmıyor bende

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Oyun] » Oyuna Özel Forumlar » FIFA Serisi » Fifa 11 kasma problemi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609