Şimdi Ara

Google da URL kısaltma işine girdi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellikle Twitter gibi kısıtlı karakterin paylaşılabildiği alanlarda ve cep telefonlarında hayat kurtarıcı olan URL kısaltma servisleri, uzun web sitesi adreslerini sadece bir kaç karaktere indirerek hem hız hem de tasarruf sağlıyorlar. Twitter kullanıcılarının yakından tanıdığı Tiny URL ve Bit.ly servislerinin yanına şimdi Google'ın Goo.gl'si de eklendi

Goo.gl, rakiplerinden farklı olarak kısaltılmış adresin sanal barkodunu da oluşturarak barkod okuyucusuna sahip akıllı cep telefonlarından hızlı erişim de sağlıyor. Ayrıca Google hesabıyla eşlenik çalışabilen servis gelişmiş istatistik raporlama ve kaydilen adreslerin tekrar geri çağrılması gibi konularda da kolaylıklar içeriyor.

Örnek vermek gerekirse aşağıdaki gibi 129 karakterden oluşan uzun bir adrese Goo.gl servisi ile sadece 11 karakter yazarak (goo.gl/aT62) erişmek mümkün

Örnek adres: http://www.donanimhaber.com/cep-isletim-sistemleri/haberleri/google-yeni-nesil-sanal-klavye-teknolojisi-blindtypei-satin-aldi.htm

Twitter kullanıcıların Bit.ly ve Tiny URL kullanım alışkanlıkları değişir mi bilinmez ama sanal barkod uygulaması sayesinde Android severler, bu servise daha hızlı ısınabilirler gibi görünüyor.

• Hmm hoş birşeymiş, telefonda işime baya yarayacak sanırım
  • Mobil kullanıcılar için çok iyi oldu
  • bir şeydende eksik kal be gugül amca
  • Başka bir firmanın yenilik yapmasını engellemek için ve otoritesi için elinden geleni yapıyor.. Yalnız Google nereye kadar gelişir belli değil.. Arama motoru gibi bir firma ne kadar yenilik yapar bilemiyorum..
  • cok güzel oldu bu bence..
  • Acaba bu barkod oalyı ansıl işliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Başka bir firmanın yenilik yapmasını engellemek için ve otoritesi için elinden geleni yapıyor.. Yalnız Google nereye kadar gelişir belli değil.. Arama motoru gibi bir firma ne kadar yenilik yapar bilemiyorum..

Niye google a sadece arama motoru olarka bakıyorsunki çok güzel bir çok hizmeti var. günlük hayatta sıkça kullanılan en basiti. Google maps/translator.
    Geçen gün Discovery Channel da vardı bir programda. Yarıştırıyorlardı google hizmetleri ve diğerleri diye. Yani 1 i başka bir arama motoru/çevirici ve harita programı vs. kullanıyordu ve işin ilginci google geçmişti. Tabi yarışma bir çok round dan oluşuyordu bu benim gördüğüm round dı. Yanılmıyorsam google genel de "diğerlerine" karşı daha iyi iş çıkarmıştı. Yani google arama motoru dışında da çok güzel hizmet veren bir şirket.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunter777

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Başka bir firmanın yenilik yapmasını engellemek için ve otoritesi için elinden geleni yapıyor.. Yalnız Google nereye kadar gelişir belli değil.. Arama motoru gibi bir firma ne kadar yenilik yapar bilemiyorum..

Niye google a sadece arama motoru olarka bakıyorsunki çok güzel bir çok hizmeti var. günlük hayatta sıkça kullanılan en basiti. Google maps/translator.
    Geçen gün Discovery Channel da vardı bir programda. Yarıştırıyorlardı google hizmetleri ve diğerleri diye. Yani 1 i başka bir arama motoru/çevirici ve harita programı vs. kullanıyordu ve işin ilginci google geçmişti. Tabi yarışma bir çok round dan oluşuyordu bu benim gördüğüm round dı. Yanılmıyorsam google genel de "diğerlerine" karşı daha iyi iş çıkarmıştı. Yani google arama motoru dışında da çok güzel hizmet veren bir şirket.

Evet, onu ben de izlemiştim. Google ile Bing'i yarıştırıyorlardı. Google 5-3 öne geçmişti ama orda anladığım kadarıyla ikisi de farklı insanlara hitab ediyorlar.

• ne varsa google da var zaten
  • Hayırlı olsun diyelim belki hayırlı olur.
  • Google her alanda tekel olacak sanırım. Sohbette başarıyı yakalayamadı.
  • google cidden müthiş ya
  • güzel oldu
  • güle güle kullanalım
  • barkodu açıklasın biri nasıl çalışıyor
  • cep telefonları içi iyi oldu
  • Kullanmadığım için pek yararını anlamadım barkodun. Akıllı telefon linke tıklayamıyor mu ki? Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

bir şeydende eksik kal be gugül amca

her şeyi deniyor
  • Sonu Google Wave gibi olmasında
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.