Şimdi Ara

Fluence dizel 85 bg almalımıyım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
35.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba oyak kampanyasından fluence 85 beygir dizel araç 34.230 tl fiyat aldık ancak bu araç bu fiyatı edermi kafamdaki tek soru 85 bg lik olan bu motor bu araca yetermi araç bana çok yabancı hiç binmediğim test etmediğim bir araç versiyon olarakta extreme versiyonu çelik jant sis farı privilige te olan krem renkteki direksiyon abs 4 airbag manuel klima park sensörü ve sayamadığım özellikler sizce ne dersisinizsanki türk halkı pek beğenmedi gibi geliyor fluenceyi sizce?cevaplarınızı bekliyorum

• Bu 1 Ekimde başlayan oyak kampanyasından mı bahsediyorsunuz? Ben oyak listesinde 34.230TL fiyat göremedim.

Fluence Extreme 1.5 Baz 34640TL
    Fluence Dynamique 1.5 Baz 39.540TL görünüyor bendeki listede.
  • bence tercih etmeyin kampanyaya aldanıp fluence güzel bir araç değil tasarımıda hiç hoş değil sadece kampanya var diye alırsanız üzülebilirsiniz
    saygılar
  • Merhabalar, Oyak kampanyası Fluence araçları satışını sağlamak için yapılmış sanki, hem çok uygun ödeme koşulları var hemde fiyatlar uygun. açıkcası Fluence dış görünüş olarak bana da çok hitap etmiyor ama zamanla göz alışacaktır gördükçe farklılaşacak sanıyorum. donanım olarak Extreme Baz modeli bile gayet makul özellik sunuyor. Bu imkanlarda bu araç alınır fakat bende tayfun beyin yaşadığı çelişkiyi yaşıyorum 85 beygirmi 105 beygirmi? 1500 lira gibi bi fark var, aynı silindir hacminde yüksek beygir yakıt yönünden yada kullanış açısından ne getirir ne götürür, bilgi sahibi arkadaşlar bizleri aydınlatmasını rica ediyorum.
  • arkadaşlar merhabalar ya kusura bakmayın aracın fiyatını yanlış yazmışım 34.640 doğru fiyat ama 85 bg olan araba için değermi ?tolga bey satış temsilcisinin bana söylediği araçların motor olarak çokta büyük bir fark olmadığı neredeyse 2 motorda yakıt tüketimimnin aynı olduğu sadece yokuşlarda araç tam yüklüyken farkın olabileceğini 85 bg olanın en az 105 kadar seri olduğunu söyledi ve şehir içinde anlayamazsınız gibi söylemlerde bulundu tabii klasik satış stratejiside olabilir ama şunu gayet biliyorumki kayınpederimde 2009 model 65 bg dizel seymbolü keçi gibi kaçtığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim...artık 85 lik motor nasıl gider bilmiyorum...
  • Bende bir soru sorayım arkadaşlar. Oyak kampanyası fiyatları ile aşağıdaki araçlardan hangisini almak daha mantıklı?

Fluence Extreme 1.5 85beygir Baz 34640TL (Donanım özellikleri çok zayıf)
    Clio Grand Tour 1.5 Executive 85beygir 33800TL (Navigasyon + Full Doananım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odanedemek -- 2 Ekim 2010; 18:19:57 >
  • arkadaşlar elinde katalog olan varsa ekleyebilir mi oyak kampanyasının...
  • gerek kalmadı buldum fiyatlar gayet güzel...
  • FİYATLAR güzelde hangi olmalı benim aklım hep dacia dusterda ama oda kampanyaya dahil değilmiş bende sizin düşündüklerinizi düşünüyorum odenedemek.fluencemi yoksa cliograntourmu full olanı fiyatları hemen hemen çok yakın birbirlerine sanki clio dahamı iyi ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

FİYATLAR güzelde hangi olmalı benim aklım hep dacia dusterda ama oda kampanyaya dahil değilmiş bende sizin düşündüklerinizi düşünüyorum odenedemek.fluencemi yoksa cliograntourmu full olanı fiyatları hemen hemen çok yakın birbirlerine sanki clio dahamı iyi ne?

Ben gidip gördüm clio gt executive gerçekten güzel ve her türlü özellik mevcut. Onun ayarında fluence almaya kalksak(donanım olarak) 42.000TL oda beni aşıyor. Tek endişem Türkiye'de sw araçların pek tutulmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

FİYATLAR güzelde hangi olmalı benim aklım hep dacia dusterda ama oda kampanyaya dahil değilmiş bende sizin düşündüklerinizi düşünüyorum odenedemek.fluencemi yoksa cliograntourmu full olanı fiyatları hemen hemen çok yakın birbirlerine sanki clio dahamı iyi ne?

Ben gidip gördüm clio gt executive gerçekten güzel ve her türlü özellik mevcut. Onun ayarında fluence almaya kalksak(donanım olarak) 42.000TL oda beni aşıyor. Tek endişem Türkiye'de sw araçların pek tutulmaması.

tutulmadığı doğru ama son yıllarda sayıları bi hayli arttı

örneğin clio GT nin makyajlı hali makyajsız GT ye göre daha sık rastlanılır bi araç..

istanbul trafiğinde birçok sw araç var artık..206 207 sw kia cee'd sw clio gt megane II ve III sw ler vesaire

• 1) 85hp fazlasıyla yeterli

2)105 liğin en büyük avantajı 6.vites 110-120km hızlarda daha sessiz.

3)85 lik şehir içinde 105 likten az yakıyor şehirler arası o kadar fark yok ama 105 lik avantajlı

4)clio gt en full yerine extreme fluence derim çünkü arada devasa hacim bagaj farkı var zaten clio alt sınıfında bunuda hissettiriyor.Dijital klima çok da önemli değil bence navigasyon özellikle navigasyon fluence de bile sırıtmış.GT executive in tek farkı yani artısı hız sabitleyici

Clio 4 2011 ortasında çıkıyor yani artık clio 3 alınmaz yani clio 4 GT çıkacak 3-5 ay sonra

5)Extreme donanımı çok güzel deri krem renk direksiyon,cd-mp3-aux-bluetooth,park sensörü,torpido aydınlatma ön-arka her yolcu için ayrı okuma lambası,aydınlatmalı sürücü yolcu makyaj aynaları,elektrikli aynalar,ön kol dayama(eşya gözlü),arka kol dayama(bardaklıklı),4 cam otomatik tek dokunuşlu,kromajlı iç kapı kolları,krem döşeme,16" alaşım jant,arka kapılarda ve arka camda perdeler,sis farları,yol bilgisayarı,abs-ebd afu,4 hava yastığı STANDART.Bence tek eksik CC hız sabitleyici ama bunun içinde dynamic e gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 4 Ekim 2010; 12:52:58 >

• kampanya fiyatlarını nereden bulabiliriz? veya buraya yazabilir misiniz?tşk.
  • 85 HP bu kasaya hafif gelir,ya alıp chiptuning yaptırın veya direk 105 HP olanı tercih edin,aradaki fark çok büyük değil...
  • Fluence 1,5 dizel aldım,inan bana süper bir araba ama tabii arada fiyat farkı filan vardır,yine de önemli olan senin şartlarına uyması...
  • arkadaşlar aramızda 85 bg ile 105 i birebir kıyaslayan oldu mu bende ikisi arasında kaldım aracı genelde şehir içi ve otobanda kullanıcam
  • Çok fark olmasa da, uzun yolda güçlü olan 6.cı vitesin rahatlığı ile hem daha az yakar hem daha iyi ivmelenir. Maddi imkanınız varsa, 105 her zaman daha iyidir. Şahsen ben motor gücünden çok donanım severim. O nedenle Fluence tercih edeceğime clio executive tercih ettim. Eğer fluence yada megane hb ve böyle donanımlı alacak gücüm olsaydı tabiki üst sınıfa terfi etmek her zaman güzeldir. 85HP sizi çok üzmez, ancak 105 daha ekonomik ve atak olacaktır. İmkanınız dahilinde her iki aracı da test edip ondan sonra karar verirseniz sizin için daha mantıklı olur.
  • Merhaba arkadaşlar, Ben tercihimi 1.5 85 beygir extreme den yana kullandım. Pişman olmam inşallah. diğer tercihi yapan arkadaşlara da hayırlı olsun diliyorum.
  • Tolga bey hayırlı olsun. ;)
  • hayırlı olsun bende megane 3 dci expression 85 bg konfor pakete yazıldım. 85 bg 5 ileri şehir içi kullanımında vites aralığı daha iyi oturtulup maksimum torkunuda daha erken 1750 devirde ürettiğinden daha konforlu görünüyor. 6 vitesler 110 dan sonra daha avantajlı (hem beygir hem vites oranı olarak) şehir içi kullanımım %90 olduğundan 5 vites 85 bg tercih ettim. 6 viteslerin birinci vites çok kısa 2. vites bu vitese göre uzun olunca vazgeçtim sonuçta şehir içi kullanım kolaylığı da çok önemli .eskişehirdeyim genellikle 1.2.3. vites çalışacağız. 3. vitestesten itibaren 105 lik çok daha güzel ivmelenir sonrasında da son hızda ve yüksek hızlarda yakıt tüketiminde daha az devir çevireceği için 6 vites 105 beygir daha avantajlı olacaktır. renault iki tane değişik tork beygir eğrisi tercih etmiş kullanım özelliklerinize uygun olanı tercih etmek daha mantıklı. paso şehir dışı uzun yol çalışanlar kesinlikle 105 bg 6 viteli alın. hem yakıtta(özellikle yüksek hızlarda 130 dan sonra diyeyim) hem ses , son sürat gibi avantajlarınız olacaktır. benim gibi %90 şehir içi kullanım için ise 85 bg lik olan hem ekonomik olup hemde daha kullanımı kolay olacaktır. 85 bg 200 nm tork 1750 devirde azımsanmayacak bir değerdir. üzülmeyeceğinize emin olun. bazı yerlerde yazmışlar yahu doğanlar ışıkta selektör yaparmış bilmem ne olurmuş bunlar faso fisodur 85 bg olanın performansıda gayet iyidir kalkışta 1750 devire geldiğinizde sırtınızı koltuğa sımsıkı bir şekilde yapıştırır. yokuşlarda arabanız full olsa bile 1 gıdım hızınız düşmez. böyle diye arkadaşlar hayatlarında turbodizel kullanmamışlar bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aa.aslan -- 19 Ekim 2010; 22:43:46 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.