Şimdi Ara

ACER ASPIRE ONE D255 / D260 / HAPPY KULLANICILARI || GENEL BAŞLIK ||

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
533
Cevap
4
Favori
86.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer Aspire One D255 / D260 / HAPPY Netbook Kullanıcıları için bilgi paylaşımı konusu...

Cihazların görünümleri aynı zaten.Tek başlık olması daha faydalı olur.

1. sayfada D250,D255 ve D260 fotoğrafları ve incelemeleri, 3. ve 6. sayfada da detaylı resimler mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 12 Şubat 2011; 18:47:36 >

• Acer Aspire One D250 Slim Netbook İncelemesi

KUTULAMA

Oldukça başarılı ve güven veren bir kutulama yapılmış. İçiçe iki kutu şeklinde. Asıl kutuyu muhafaza eden bir kutu daha var ve sevimli minik Acer bu kutuda yatıyor.

KUTU İÇERİĞİ

Kutuda çanta yok, kılıf ise bazılarında var bazılarında yok. Temizleme bezi yok. Sadece adaptör ve bir kitapçık var. Driver veya işletim sistemi CD'side gelmemekte.

TASARIM

Makina parlak siyah arka kapağa sahip. Parmak izi bırakabilen türden.

Pil 6 hücreli oloduğundan arka tarafta çıkıntı yaratmakta.

Acer One D250 modeli ;

+++ ARTILARI+++

+ Mükemmel tasarımı, ince ve hafif bir netbook olması (6 hücreli pil dahil 1.27 kg.)
    + Pilin 6 hücreli olması ve 6 saat civarı bir performans sergilemesi
    + Parlak LED ekrana sahip olması
    + Klavyesinin tuşlarının sertliği ideal ve yerleşimi çok iyi.
    + Multitouch mouse pad olması
    + 3 USB 2.0 porta sahip olması
    + Siyah kasada mevcut olan fırçalanmış metal/aliminyum ön panel çok iyi bir hava veriyor
    + Fiyatı cazip.
    + Kamerası gayet başarılı.
    + Makul ses düzeyi.

---EKSİLERİ---

- Kılıf ve temizleme bezinin opsiyonel olması
    - Uzun süre diz üzerinde kullanıma engel olacak ısınma sorunu var.
    - Bluetooth opsiyonel olması
    - 6 hücreli pilin çıkıntı yapması
    - TouchPad biraz daha büyük olabilirdi
    - Hoparlörler cihazın altında kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 3 Ekim 2010; 16:20:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

Acer Aspire One D250 Slim Netbook İncelemesi

KUTULAMA

Oldukça başarılı ve güven veren bir kutulama yapılmış. İçiçe iki kutu şeklinde. Asıl kutuyu muhafaza eden bir kutu daha var ve sevimli minik Acer bu kutuda yatıyor.

KUTU İÇERİĞİ

Kutuda çanta yok, kılıf ise bazılarında var bazılarında yok. Temizleme bezi yok. Sadece adaptör ve bir kitapçık var. Driver veya işletim sistemi CD'side gelmemekte.

TASARIM

Makina parlak siyah arka kapağa sahip. Parmak izi bırakabilen türden.

Pil 6 hücreli oloduğundan arka tarafta çıkıntı yaratmakta.

Acer One D250 modeli ;

+++ ARTILARI+++

+ Mükemmel tasarımı, ince ve hafif bir netbook olması (6 hücreli pil dahil 1.27 kg.)
    + Pilin 6 hücreli olması ve 6 saat civarı bir performans sergilemesi
    + Parlak LED ekrana sahip olması
    + Klavyesinin tuşlarının sertliği ideal ve yerleşimi çok iyi.
    + Multitouch mouse pad olması
    + 3 USB 2.0 porta sahip olması
    + Siyah kasada mevcut olan fırçalanmış metal/aliminyum ön panel çok iyi bir hava veriyor
    + Fiyatı cazip.
    + Kamerası gayet başarılı.
    + Makul ses düzeyi.

---EKSİLERİ---

- Kılıf ve temizleme bezinin opsiyonel olması
    - Uzun süre diz üzerinde kullanıma engel olacak ısınma sorunu var.
    - Bluetooth opsiyonel olması
    - 6 hücreli pilin çıkıntı yapması
    - TouchPad biraz daha büyük olabilirdi
    - Hoparlörler cihazın altında kalıyor.
    +++++++

• quote:

Orijinalden alıntı: mc_mc

+++++++

Alıntıları Göster
    acer emachines 250, acer aspire one d250 ile aynıdır. Tek farkı pil hücreleri ve atom n270 yerine n280 olması. Örnek resim vereyim

Bilgisayarın pil ömrü benim için önemli değil diyorsanız 470 tlye acer emachines 250 almanızı öneririm.

İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu arada multitouch tam olarak ne oluyor arkadaşlar?
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Acer Aspire One D260

D250'ye göre artıları

+Konfigrasyon (N450, 2GB, 250GB)
    +Daha geniş Toucpad (Multitouch vb. işlevler var)
    +Daha ergonomik klavye ve dış görünüm
    +6 hücreli Pil çıkıntısı yok
    +Isınma sorunu büyük ölçüde giderilmiş.

Tek eksisi de Win7 Starter ile gelmesi.Sistemi yavaşlatmasının yanında Starter olduğundan kısıtlamalar mevcut.Ben XP'ye geçtim kurulum CD'sine Nlite ile Intel sata driver entegre etmem gerekti çünkü harddiski görmedi.Karmaşık görülebilir ama basit bir uygulama.

Sonuç olarak cihazı tam anlamıyla kullanmak için, Win7Starter'ın kalıbını aldıktan sonra XP'ye geçmenizi öneririm.Acer'ın sitesinde bütün uygulamalar ver driverlar mevcut, hiç bir sorun yaşamadım...

• quote:

Bu arada multitouch tam olarak ne oluyor arkadaşlar?

Multitouch çift parmakla farklı işlevleri yapabilme yeteneği.Acer'daki özellikler

ChiralRotate jesti seçili nesneyi saat yönünde veya saatin aksi yönde 90 derecenin katlarıyla çevirir. ChiralRotate jesti sadece desteklenen uygulamalarda çalışır.

ChiralRotate işlemini başlatmak için bir parmağı TouchPad üzerinde sol dikey bölgeye koyup dairesel hareket yapın. Desteklenen uygulamalarda, seçili nesne çevrilir.

Fiske iki parmağın TouchPad yüzeyine hafif ayrık olarak yerleştirilmesi ve TouchPad üzerinde düz ve sürekli bir hareketle kaydırlarak aynı anda TouchPad yüzeyinden kaldırılması jestidir. Fiske jestinin başlattığı eylem bir uygulamaya özeldir; örneğin, Internet Explorer'da sol fiske "Geri Dön" anlamına gelir.

Çimdikleme hareketi özeliği pek çok uygulamada optik kaydırma işlevselliği sunar. Çimdikleme hareketi özelliği CTRL-KAYDIRMA TEKERİ optik kaydırma işlevselliğini destekleyen standart Windows uygulamalarında aynı işlevi gerçekleştirmek için kullanılabilir.

Çimdik hareketini gerçekleştirmek için iki parmağı TouchPad aygıtının yüzeyine koyun. Parmakları birbirine yakınlaştırın veya birbirinden uzaklaştırın. Yakınlaştırmak için parmakları TouchPad aygıtı yüzeyine birbirine yakın olarak koyun ve sonra kaydırarak biribirinden uzaklaştırın. Uzaklaştırmak için parmaklarınızı birbirinden uzakta tutun ve sonra birbirine yakınlaştırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Acer Aspire One D260

D250'ye göre artıları

+Konfigrasyon (N450, 2GB, 250GB)
    +Daha geniş Toucpad (Multitouch vb. işlevler var)
    +Daha ergonomik klavye ve dış görünüm
    +6 hücreli Pil çıkıntısı yok
    +Isınma sorunu büyük ölçüde giderilmiş.

Tek eksisi de Win7 Starter ile gelmesi.Sistemi yavaşlatmasının yanında Starter olduğundan kısıtlamalar mevcut.Ben XP'ye geçtim kurulum CD'sine Nlite ile Intel sata driver entegre etmem gerekti çünkü harddiski görmedi.Karmaşık görülebilir ama basit bir uygulama.

Sonuç olarak cihazı tam anlamıyla kullanmak için, Win7Starter'ın kalıbını aldıktan sonra XP'ye geçmenizi öneririm.Acer'ın sitesinde bütün uygulamalar ver driverlar mevcut, hiç bir sorun yaşamadım...

üstad bende acer kullanıyorum d260 win 7 starter var bendede dediğin gibi yavaşlığı bende hissediyorum xp baya iyi anladığım kadarıyla....
    xp ye geçmem için kurulum cd sine eklemem gerken programlar ne olabilir ? bu arada acerin sitesine girdim dediğin gibi programlar mevcut, normal xp kurulum cdsini yükledikten sonra sitedeki gerekli programları yüklediğimizde problem çıkarmaz değilmi ? benim takıldığım normal win 7 starter da kullandığım fonksiyon özeliklleri kaybolmaz değilmi? touch pad özellikleri gibi...
    yani xp ile win 7 starter için artı ve eksilerini belirtebilirmisiniz? istekler baya çok oldu kusura bakmayın. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: baçooo

quote:

üstad bende acer kullanıyorum d260 win 7 starter var bendede dediğin gibi yavaşlığı bende hissediyorum xp baya iyi anladığım kadarıyla....
    xp ye geçmem için kurulum cd sine eklemem gerken programlar ne olabilir ? bu arada acerin sitesine girdim dediğin gibi programlar mevcut, normal xp kurulum cdsini yükledikten sonra sitedeki gerekli programları yüklediğimizde problem çıkarmaz değilmi ? benim takıldığım normal win 7 starter da kullandığım fonksiyon özeliklleri kaybolmaz değilmi? touch pad özellikleri gibi...
    yani xp ile win 7 starter için artı ve eksilerini belirtebilirmisiniz? istekler baya çok oldu kusura bakmayın. :)

Normal XP kurulum CD'sini harici DVD-RW'a takıp kuruluma girdiğinizde biçimlendirme ekranında harddiski görmüyor çünkü sata driver gerekiyor.Yapmanız gereken Nlite ile kurulum Cd'sine sata driver entegre etmek.Bunun için aşağıdaki konudaki uygulamaları tek tek yapın.Önemli not: Eğer ki olurda ileride cihazda bir sorun çıkarsa serviste problem yaşamamak için Acronis İmage yada benzeri bir programla Windows 7'nin kalıbını alın.Servise göndermeniz gerekirken tekrar 7'ye çevirirsiniz.Formatta da sadece C: sürücüsünü biçimlendirin, Recovery bölümüne hiç dokunmayın.

http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

Windows 7 ile XP arasında yazılım olarak hiç bir fark yok.Sitesinde Driver ve Application bölümü var.Ve bütün yazılım desteği sunulmuş.Yüklerken hiçbir problem yaşamadım, Atom işlemcili olduğu için yükleme uzun sürer demiştim ama, format da, driverların yüklenmesi de gayet hızlı sürdü.XP ile çok daha hızlı oldu N450 işlemci ve 2GB tam anlamıyla kullanabiliyorum ve en önemlisi 7'deki gibi yazılım yüklenmesine izin vermemesi, arkaplan değiştirilmemesi, çoklu yazılım kullanımına izin vermemesi gibi şeyler yok.Kısacası yüksek hızda istediğimi yapabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 4 Ekim 2010; 9:30:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YnsTz

quote:

Orijinalden alıntı: baçooo

quote:

Normal XP kurulum CD'sini harici DVD-RW'a takıp kuruluma girdiğinizde biçimlendirme ekranında harddiski görmüyor çünkü sata driver gerekiyor.Yapmanız gereken Nlite ile kurulum Cd'sine sata driver entegre etmek.Bunun için aşağıdaki konudaki uygulamaları tek tek yapın.Önemli not: Eğer ki olurda ileride cihazda bir sorun çıkarsa serviste problem yaşamamak için Acronis İmage yada benzeri bir programla Windows 7'nin kalıbını alın.Servise göndermeniz gerekirken tekrar 7'ye çevirirsiniz.Formatta da sadece C: sürücüsünü biçimlendirin, Recovery bölümüne hiç dokunmayın.

http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

Windows 7 ile XP arasında yazılım olarak hiç bir fark yok.Sitesinde Driver ve Application bölümü var.Ve bütün yazılım desteği sunulmuş.Yüklerken hiçbir problem yaşamadım, Atom işlemcili olduğu için yükleme uzun sürer demiştim ama, format da, driverların yüklenmesi de gayet hızlı sürdü.XP ile çok daha hızlı oldu N450 işlemci ve 2GB tam anlamıyla kullanabiliyorum ve en önemlisi 7'deki gibi yazılım yüklenmesine izin vermemesi, arkaplan değiştirilmemesi, çoklu yazılım kullanımına izin vermemesi gibi şeyler yok.Kısacası yüksek hızda istediğimi yapabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Bende windows 7 ultimate yükledim. Gayet güzel oldu herhangi bir kasma yok. Driver sorunuylada karşılaşmadım. Sadece touchpad özelliklerini kullanamıyordum onuda xp ye ait olan bölümdeki driver ı yükleyerek giderdim. Böyle bir sorunla karşılaşan olursa bu çözüm yolunu deneyebilir. Ayrıca usb den format atmak hiç zor bir olay değilmiş. 1. seçenek olarak usb den okutuyorsunuz tabi ki windowsun çıkardığı küçük bir programla iso dosyasını usb ye attıktan sonra. Ayrıca hdd yide c ve d olarak ikiye böldüm. Format atarken bütün veriler gidicek öteki türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raven254

Bende windows 7 ultimate yükledim. Gayet güzel oldu herhangi bir kasma yok. Driver sorunuylada karşılaşmadım. Sadece touchpad özelliklerini kullanamıyordum onuda xp ye ait olan bölümdeki driver ı yükleyerek giderdim. Böyle bir sorunla karşılaşan olursa bu çözüm yolunu deneyebilir. Ayrıca usb den format atmak hiç zor bir olay değilmiş. 1. seçenek olarak usb den okutuyorsunuz tabi ki windowsun çıkardığı küçük bir programla iso dosyasını usb ye attıktan sonra. Ayrıca hdd yide c ve d olarak ikiye böldüm. Format atarken bütün veriler gidicek öteki türlü.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun konu. D260 1GB modelini aldım bir kaç hafta önce.Daha önce dizüstü bir bilgisayar kullanmadığım için ısısı bana fazla geliyor bazen, belki normaldir ama. 720p videoları çok güzel oynatıyor, masaüstünde izleyemiyordum, ufacık şey gösteriyor valla. Oyun denemedim FM2011 çıkınca bir tek onu oynarım zaten. Yalnız aldığım yerde pilin şarjıyla (ilk kullanımda 8 saat doldurun vs. gibi) ilgili bir şey söylemediler, umarım problem açmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö_mer

Hayırlı olsun konu. D260 1GB modelini aldım bir kaç hafta önce.Daha önce dizüstü bir bilgisayar kullanmadığım için ısısı bana fazla geliyor bazen, belki normaldir ama. 720p videoları çok güzel oynatıyor, masaüstünde izleyemiyordum, ufacık şey gösteriyor valla. Oyun denemedim FM2011 çıkınca bir tek onu oynarım zaten. Yalnız aldığım yerde pilin şarjıyla (ilk kullanımda 8 saat doldurun vs. gibi) ilgili bir şey söylemediler, umarım problem açmaz.

Alıntıları Göster
    Isınması normal bir şey çünkü netbookların fan minnacık ve yavaş çalışıyor İster istemez kasılınca fazla ısınmaya başlıyor. Bu yüzden netbookunun havalandırma boşluklarını mümkün olduğunca açık tutmaya çalış. Dizin fln kapatmasın havalandırma boşluklarını.

hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan395

Isınması normal bir şey çünkü netbookların fan minnacık ve yavaş çalışıyor İster istemez kasılınca fazla ısınmaya başlıyor. Bu yüzden netbookunun havalandırma boşluklarını mümkün olduğunca açık tutmaya çalış. Dizin fln kapatmasın havalandırma boşluklarını.

hayırlı olsun

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Eyvallah. (:

• quote:

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Eyvallah. (:

Alıntıları Göster
    Aleti inceleme fırsatı buldum ekranı gerçekten güzel. Klavyesi biraz sert gibi olsa da fena değil. Touchpadinin büyük olması bir avantaj.

Yalnız neden almadın diyecek olursanız.Aletin fanını sol alt köşeye koymuşlar.Diğer bütün modellerde yandayken bunda altta ve küçük. Belki sert zeminde bi problem yaratmayacaktır ama yumuşak zeminde hava çıkışı kapanacak ve ısınacak diye tahmin ediyorum.Sanırım aletin tek sorunu bu..

• quote:

Orijinalden alıntı: jericho23

Aleti inceleme fırsatı buldum ekranı gerçekten güzel. Klavyesi biraz sert gibi olsa da fena değil. Touchpadinin büyük olması bir avantaj.

Yalnız neden almadın diyecek olursanız.Aletin fanını sol alt köşeye koymuşlar.Diğer bütün modellerde yandayken bunda altta ve küçük. Belki sert zeminde bi problem yaratmayacaktır ama yumuşak zeminde hava çıkışı kapanacak ve ısınacak diye tahmin ediyorum.Sanırım aletin tek sorunu bu..

Aletin fanı tam olarak altta sayılmaz kenara yapışık sayılır, zemin çok çok yumuşak olmadıkça bi sorun çıkarmaz, 8-10 saat kanepe üzerinde kullanımdan sonra dokunduğumda kesinlike bu ısınmış diyecek bir sıcaklık hissetmiyosunuz.
  • Genel bir soru ama burada sorayım.

Ben çoğunlukla adaptörle kullanıyorum netbooku, pil doluysa eğer pili çıkarmak gerekir mi, ömrünü azaltır diye bir şey duymuştum sanki?
  • quote:

Genel bir soru ama burada sorayım.

Ben çoğunlukla adaptörle kullanıyorum netbooku, pil doluysa eğer pili çıkarmak gerekir mi, ömrünü azaltır diye bir şey duymuştum sanki?
    pili çıkar

d260 da win 7 sizde de kasıyormu biraz
  • quote:

çıkarmalısın ama 2 haftada 1 falan pili kullanıp tekrar doldur ayrıca adaptörle kullanacaksan niye netbook aldın diye bi soru geldi aklıma ucuz diyemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

pili çıkar

Teşekkürler renktaş.

Ben başka sistem denemediğim için ayrım yapamayacağım ama genel anlamda XP'nin daha hızlı olduğu söylenmekte.

quote:

quote:

çıkarmalısın ama 2 haftada 1 falan pili kullanıp tekrar doldur ayrıca adaptörle kullanacaksan niye netbook aldın diye bi soru geldi aklıma ucuz diyemi?
    Geceleri kullanıyorum zaten pili.Çoğunlukla evde kullandığım için şarjın bitmesi gibi bir gerginlik yaşamamak adına böyle yapıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: realitych

pili çıkar

Teşekkürler renktaş.

Ben başka sistem denemediğim için ayrım yapamayacağım ama genel anlamda XP'nin daha hızlı olduğu söylenmekte.

quote:

quote:

Geceleri kullanıyorum zaten pili.Çoğunlukla evde kullandığım için şarjın bitmesi gibi bir gerginlik yaşamamak adına böyle yapıyorum.

Alıntıları Göster
    Evde masanın üzerinde kullanılacaksa pili çıkarmakta fayda var eskime zamanını geciktirmiş olursunuz.Aynı zamanda ben şarj tamamen bitmeden tekrar takmıyorum tamamen dolmadan da şarjdan çıkarmıyorum.En doğrusu bu pilin ömrünü arttırmak için.

Bugün de şarj süresinin ekran parlaklığı ile nasıl değiştiğine şahit oldum.%100 parlaklıkta 4 saat giderken %40 civarlarında 6-7 saat gidiyor.(6 hücreli)D250 için tabi bu.D260'da da işe yarayacaktır.Sonuç, uzun süreli kullanım gerektiğinde ekran parlaklığını kısın çok daha uzun süreler kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.