Şimdi Ara

ACER ASPIRE ONE D255 / D260 / HAPPY KULLANICILARI || GENEL BAŞLIK || (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
4
Favori
86.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: liping

nden kimse cevap vermedi? acil cevap bekliyorum.

Hocam sizin batarya da bir sorun olabilir %100'e kadar dolması gerekir normalde aldığınız yere götürüp durumu izah etmenizi, ve bataryayı değiştirmenizi tavsiye ederim
  • Akşam üzeri Vatan'dan %25 indirimler, 447tl'ya N550 işlemcili modelini aldım. D255 sanırım.

Elime geçince ilk izlenimlerimi yazarım :)
  • arkadaşlar happy kullananlar memnunlar mı laptoplarından ?
  • selamlar arkadaslar

windows upgrade yapmadan once arkadaslar image alin demis eski haline dondurmek icin bisey sormak istiyorum alt+f10 kombinasyonu var sistem

acilirken fabrika ayarlarina donduruyor..image almasak altf10 yapsak ilk ayarlarina starter"a donmezmi?bende bimeksin indirimiyle d255 aldim ama islemci

n450 d255lerin islemcisi n455 degilmi? tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRCoN -- 3 Şubat 2011; 20:56:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayacan

ben geçen hafta aldım. Bimeksten %35 indirimle 480'e geldi. Vınn muhabbeti vardı 3 aylık da Vınn alırsan % 35 indirim yapıyolar.

Ben sanki karıştırırken Bluetooth açtım kapattım. emin misiniz Bluetooth olmadığından?

Yeni gelen serilerde olabilir belki, ama üzerinde Bluetooth yazılımı ve donanımı olması gerekir.Olduğunu ScreenShot ile kesinleştirirseniz seviniriz.

quote:

selam arkadaşlar
    bende acer aspire one d255 var.ben bu bilgisayarı bir ay dan beri kullanıyorum . suan de benim bir sorunum var lutfen cevap verebilir misiniz .ilki aldığım zaman de %93 kadar sarj doldurabilıyordum simdi ise %89 e kadar sarj doldurabiliyorum.böyle giderse sarj dolmayabilir. neden böyle oldu ne ne yapmam gerekir lütfen bir bana yardımcı olabilir misin. simdi dan tessekur.

Geçen sene sıfır aldığım LG notebookta da aynısı vardı.%99 da takılıp kalıyor, kırmızı şarj ışığı yeşile dönmüyordu.Windows ile alakalı bir sorun kesinlikle değil, formatı deneyerek vakit kaybetmeyin.Küçük bir ihtimal Bios ile alakalı olabilir, Acer Support sitesinden güncel Bios versiyonunu indirip güncelleyin.Çözülmezse servise vermeniz gerekiyor...

quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

selamlar arkadaslar

windows upgrade yapmadan once arkadaslar image alin demis eski haline dondurmek icin bisey sormak istiyorum alt+f10 kombinasyonu var sistem

acilirken fabrika ayarlarina donduruyor..image almasak altf10 yapsak ilk ayarlarina starter"a donmezmi?bende bimeksin indirimiyle d255 aldim ama islemci

Alt+F10 fabrika ayarlarına döndürür eski yazılıma döndürmez.Eski yazılım için image almak gerekli.

D255 modelinde N450 ve N550 olarak 2 işlemci seçeneği var.N455 de gelmiş yeni olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 3 Şubat 2011; 23:22:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

quote:

Orijinalden alıntı: ali_kayacan

ben geçen hafta aldım. Bimeksten %35 indirimle 480'e geldi. Vınn muhabbeti vardı 3 aylık da Vınn alırsan % 35 indirim yapıyolar.

Ben sanki karıştırırken Bluetooth açtım kapattım. emin misiniz Bluetooth olmadığından?

Yeni gelen serilerde olabilir belki, ama üzerinde Bluetooth yazılımı ve donanımı olması gerekir.Olduğunu ScreenShot ile kesinleştirirseniz seviniriz.

quote:

selam arkadaşlar
    bende acer aspire one d255 var.ben bu bilgisayarı bir ay dan beri kullanıyorum . suan de benim bir sorunum var lutfen cevap verebilir misiniz .ilki aldığım zaman de %93 kadar sarj doldurabilıyordum simdi ise %89 e kadar sarj doldurabiliyorum.böyle giderse sarj dolmayabilir. neden böyle oldu ne ne yapmam gerekir lütfen bir bana yardımcı olabilir misin. simdi dan tessekur.

Geçen sene sıfır aldığım LG notebookta da aynısı vardı.%99 da takılıp kalıyor, kırmızı şarj ışığı yeşile dönmüyordu.Windows ile alakalı bir sorun kesinlikle değil, formatı deneyerek vakit kaybetmeyin.Küçük bir ihtimal Bios ile alakalı olabilir, Acer Support sitesinden güncel Bios versiyonunu indirip güncelleyin.Çözülmezse servise vermeniz gerekiyor...

quote:

Orijinalden alıntı: FaRCoN

selamlar arkadaslar

Alt+F10 fabrika ayarlarına döndürür eski yazılıma döndürmez.Eski yazılım için image almak gerekli.

D255 modelinde N450 ve N550 olarak 2 işlemci seçeneği var.

Hocam netbook alacağım vatan bilgisayarda ACER
    ASPIRE ONE ATOM
    N450-1.66GHZ-2048MB
    DDR2-250GB-10.1"CB-1.3CAM-
    W7STR
    500 liraya düşmüş. Yarın almayı düşünüyorum sizce nasıl cihaz. 2gb ram 6cell pil falan bana gayet iyi geldi. Sizce fiyatı almak için uygun mu dersiniz?

• 5 mb'lık bi program var "WinToFlash". heryerden rahatlıkla bulabilirsiniz. kurulum cdsini takıp "bootable" yapmak istediğiniz flashdiski de taktıktan sonra flashdiskinizi hazırlıyorsunuz. BIOS ayarlarından USB hdd seçeneğini (yada sizin bilgisayarınızda nasıl tanımlanmışsa) 1. öncelikli yapıyorsunuz hiç bir sıkıntı olmadan flashdiskten işletim sistemini yüklüyorsunuz. sizin aktardığınız program flashdiskinizi bootable yapmamış olabilir. Bende d255 var. 250gb hdd, n550 işlemci 2gb ram olan modelden. aldığımda Windows 7 starter vardı. yukarıda anlattığım şekilde Windows 7 ultimate yükledim. ısınma, kasma vs.. hiçbir sıkıntım yok. işletim sistemini değiştirdikten sonra bir sorun yokmuş gibi görünse de bazı driverları yeniden yüklemeniz gerekebiliyor. benim ekran kartı sürücüsünü güncellemem gerekti mesela.
  • Birkaç gündür bir sorun yaşıyorum. Pil %20 lerdeyken 2 saat ömür gösteriyor ama uyarı vermeden birden kapanıyor :S

virüs yemiş olabilirmiyim?
    win7 starter ile kullanıyorum hala (pek ihtimal vermiyorum ama) sorun kaynağı işletim sistemi olabilirmi

bu tarz bir tecrübesi olan varmı ?

Çözüm önerileriniz nelerdir ?

model d255 (N450 işlemci 2 gb ram)
  • Arkadaşlar ben bilgisayarı home premium yaptım kendim kurdum, şu an wireless ı kullanamıyorum acer ın sitesindeki driverları kurdum ama olmadı bilgisi olan varsa çok sevinirim saatlerdir uğraşıyorum
  • wintoflash programı ile xp cdsini iki tıklama ile flash diske xp cdisini yazdırıp kuarbilirsiniz. Ben win7 genelde böyle kuruyorum. .
    İsterseniz de flash diskten android yada ubuntu kurun.
  • NT mağazalarında sevgililer gününe özel ACER AOD255 499 TL'ye satılıyor arkadaşlar. Ne dersiniz bu netbook alınır satılır mı?

http://www.nt.com.tr/esatis/urun.php?uid=139752&urun=Acer-Aod255-28qkk-Mini-Netbook--Siyah

Yorumlarınızı belirtirseniz eğer. Yarın almayı düşünüyoruz da...
  • 2 gün önce N550 işlemcili D255'im geldi. Starter ile biraz kullandıktan sonra bugün W7 Ultimate ve Ram takviyesi yaptım.

Sorunuma geçmeden aletin performansından bahsedeyim.

Üzerinde 1GB Ram ve W7 Starter varken, elimdeki 720p filmleri herhangi bir takılma yaşatmadan oynatabiliyor. 1080p denemesinde bulunmadım henüz. Fakat çift çekirdek işlemci farkını hissettiriyor.

Bugün 2GB'lik Kingston Ram taktım netbook'a. herşey normal çalışıyor,W7'yi de kurdum fakat şöyle bir sorun var. Aleti windows içinden yeniden başlatırsam,kendisini tekrar boot etmiyor. Siyah bir ekranda kalıyor. Fakat kapatıp açarken bir sorun yok. Düzgün bir şekilde W7 açılıyor. Sorun sadece W7'nin içinden restart attığımda bilgisayarın tekrar başlamayıp başta siyah ekranda kalması. Eski 1GB'lik RAM'de bu sorun varmıydı bilmiyorum ama çok saçma geldi bana. Ram'de problem yada uyumsuzluk olsa mavi ekran falan verirdi bir yerde fakat bilgisayarı 4-5 saat kullandım,internete girdim herhangi bir anormallik yok.

• Arkadaşlar d255 kullanıcısıyım çok memnunum fakat çok önemli olmasa da bi sorum olacaktı. Starter ı Home Premium a çevirdim fakat şu an touch pad in ekranı büyütme fln gibi özelliklerini kullanamıyorum birkaç driver indirip denedim fakat çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bassslan

Arkadaşlar d255 kullanıcısıyım çok memnunum fakat çok önemli olmasa da bi sorum olacaktı. Starter ı Home Premium a çevirdim fakat şu an touch pad in ekranı büyütme fln gibi özelliklerini kullanamıyorum birkaç driver indirip denedim fakat çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Synaptics değil benimki. Diğer sürücüyü yükleyince çalıştı o tip özellikler.
  • Deniyorum kardeş sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bassslan

Arkadaşlar d255 kullanıcısıyım çok memnunum fakat çok önemli olmasa da bi sorum olacaktı. Starter ı Home Premium a çevirdim fakat şu an touch pad in ekranı büyütme fln gibi özelliklerini kullanamıyorum birkaç driver indirip denedim fakat çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

format atarak versiyon yükseltmeyin, "any time upgrade" kullanarak yükseltin, hiç bir drivere gerek kalmıyor o zaman.

bu arada ben cihazı sevemedim bi türlü, almak isteyen varsa pm ile bana ulaşsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih_

NT mağazalarında sevgililer gününe özel ACER AOD255 499 TL'ye satılıyor arkadaşlar. Ne dersiniz bu netbook alınır satılır mı?

http://www.nt.com.tr/esatis/urun.php?uid=139752&urun=Acer-Aod255-28qkk-Mini-Netbook--Siyah

Yorumlarınızı belirtirseniz eğer. Yarın almayı düşünüyoruz da...

bu konuda bende cevap bekliyorum arkadaşlar...

Birde bu ürünün aynısı ama ddr3 olup 1GB ram olanı da var sizce hangisi daha iyi hangisi tavsiye edilir ben fiyat konusundan ve performans olarak sunum hazırlayıp face internet gezintisi yapacak bir arkadaşıma alacağım için NT den sergilenen ürünü almakta karar kıldım sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum kullanıcı olarak tavsiyeniz nedir toplamda 6 sayfanın hepsini okudum yorumlarınızı bekliyorum...

• cevap bekliyorum arkadaşlar..

Yardımcı olursanız sevinirim..
  • 1GB DDR3 olanın işlemcisi N550'dir benim tavsiyem bundan yana olur.

Genel olarak çok söyleyecek bir şey de yok aslında ilk sayfada fotoğraflı inceleme ve yorumlarım var, 6 sayfada da alanların yorumları var...
  • Arkadaslar vodafone acer kampanyasindan netbook almayi dusunuyorumda acaba bileniniz varmi fark vererek o hediye cekiyle farkli bir marka alabiliyormuyuz??

Diyelimki aceri aldim 1 gb ram var buna 1 gb daha ekletebiliyormuyum?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.