Şimdi Ara

Medal of Honor'da Taliban'ın Adı Değişti

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  
         ABD'li askerlerin Afganistan'daki operasyonunu konu edinen Medal of Honor'da küçük bir değişiklik yapıldı. Bu değişiklik sadece oyunun çok oyunculu modunu kapsıyor.

Hatırlarsanız Medal of Honor'ın çok oyunculu modunda ABD askerleri ve Taliban güçleri karşı karşıya geliyordu. Taliban askerlerini yönetmek istemeyen ABD'liler (tabi İngilizler, Avustralya'lılar da var) Taliban güçlerinin oyundan kaldırılması konusunda baskı yapmaya başlamışlardı.

Özellikle kendisi, eşi, akrabası veya arkadaşı askerde olan bir çok kişinin yoğun baskısı sonucu çok oyunculu moddaki Taliban adının değiştirilmesine karar verildi. Artık Taliban güçlerini "Opposing Force" adıyla yöneteceğiz.

15 Ekim'de piyasaya çıkacak Medal of Honor, serisinin en çok önsipariş yapılan oyunu olmayı başarmıştı. EA isim nedeniyle kullanıcıları kaybetmek istememiş olsa gerek.

• Bunun bir oyun olduğunun farkında olmayan kişiler. Biraz kafa yorsalar anlarlardı.
  • tuh be ne guzel taliba olup amerikan askerlirini vuracaktim yazik oldu.
  • PETTIBONE

Bazı oyunlarda Doğu Anadolu;Kürdistan olarak geçiyor.Peki oyun bile olsa buna tahamül edebilir misin?
  • Yine öldürecekler Amerikan askerini, bir farkı yok ki :D
  • larar verildi yazmışsınız onu bi düzeltin bari :)
  • "Bunun bir oyun olduğunun farkında olmayan kişiler. Biraz kafa yorsalar anlarlardı."
    diyen arkadaş bu oyunda türk askeriyle pkklılar olduğunu düşün bir de sen nasıl olsa oyun deyip yönetirmisin pkklıları rahatsızlık duymazmısın ben şahsen rahatsız olurdum onlarada hak veriyorum o yüzden
  • zaten aklImdan kesin rebel yada opfor olarak degistirilicek diye tahmin etmistim
  • Şöyle bir oyun düşünün oyunda siz pkk'lıları yönetiyorsunuz ve türk askeri vuruyorsunuz kaç kişi tahammül edebilir kendinizi biraz onların yerine koyun bu tarz hassas konularda sadece bir oyun deyip geçmeyin bazıları yıllardır amerikalı olup almanları öldürdük kimse rahatsız olmadı diyenlerde var ama aynı şey değil iki ülkenin savaşması başka teröristlerle savaşmak başka.
  • FadeToßlack

Hangi oyunda bi örnek verirmisin merak ettim
  • kesinlikle doğru karar
  • o zaman bu katil amerikanin ne isi var irak'da yok oyle adamlar birinin vatanini somurecek kadinlarina tecavuz edecek masum cocuklar olecek buna bas ladiran taliban ne oluyo terroritst mi birakn bu isleri ASIL TERRORIST AMERIKA
  • Ne işleri var Amerikanların Afganistan da peki. Talibanı terörist olarak gösteriyorlar. Kendi vatanlarını savunmaya çalışan insanlar onlar. Köpek Pkk ile aynı şey değil. Bu yüzden oyunda talibanı yönetmeye seslerini çıkaran kişiler aslında gıklarını bile çıkarmamaları gerekli ama işte...
  • BSC Misafiri

Yanlış hatırlamıyorsam oyunun adı Making History II'ydi.Galiba 1. oyunda da Türkiye'nin sağ tarafı kürdistan olarak gösterilmişti.
  • ASIL TERÖRİST TALİBAN VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLER.
  • Şu varki PKK olayı cok cok farklı artık. Cünkü bu PKK denen illet şerefsizliği öze almış. İçimize giren ... lar adeta ;)
    Oysaki Taliban amerika'ya ne kadar uzaktaki bir mevkide ve Amerika nispeten kuvvetliyse bir isme takılmamalı kimse. Crysis'de ise kalkıp kore olmuyor muyuz sanki. Kalkıp öldürmüyor muyuz Amerikan askerlerini bu mantıkta :?:
  • Call of Duty de Makarovla beraber hava alanında masum insanları öldürüyoruz. Şimdi terör örgütü olmanızda zorluyorlar mı sizi? Hayır. İsterseniz seçmezsiniz.
  • bu olay Türk askeri ve pkk ile aynı durum değil Türk askeri vatanını savunuyor pkk ise terör yapıyor. Ama abd işgal ediyor taliban ise vatanı ve kendi götünü kurtarmak için onun askerleri savaşıyor ama suçlu taraf taliban oluyor işe bak.
  • Amerika afganistanda diye taliban ortaya çıkmadı taliban var diye amerika afganistana gitti talibanı ortaya çıkaran amerika diyenler var orasını bilemem ama taliban'ı özgürlük mücadelesi verenler diye göstermeyin afganistana amerikadan çok talibanın zararı var.
  • bu amerikalılarda giderek israil pskolojisine sahip oluyor her şeyi tehdit gibi algılıyolar askerlerin afganistana-ıraka pikniğe gittiğini mi sanıyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.