Şimdi Ara

Anasayfa değiştirme olayı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
17.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cafede handycafeyi kuruyrum son sürümü 3.3 clientler anasayfaya kendi arama motorlarını atıyorlar düzeltiyorum regeditten HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel
    Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 1 olan değerini 0 yapıyorum regedit içinde arama yapıyorum bütün o arama motoru adreslerini google olarak değiştiriyorum düzeliyor ama hesap kapatıp acınca yine handycafe arama motoru anasayfa oluyor bunun bi çözümü yokmu internette çok baktım en sonunda burda konu acayım dedim lütfen bu konuda iyi düzeyde olan arkadaşlar yardımlarınızı esirgemeyin

• RESİMLİ ANLATIM İ.E A.S SORUNU. çözümü
    http://forum.donanimhaber.com/m_22569179/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: baranel

DİGER ÇÖZÜMLER
    1.Yol kesinlikle önerilir.

Yapmanız gerekenler aşağıdaki rar'lı dosyayı indirin ve rar'dan çıkartıp dosyayı tıklatın sadece bukadar sonrasında internet explorerinizi açın herşey eski haline dönmüş olacak...

İndirmek İçin Burayı Tıklatın
    http://www.computerperformance.co.uk/Registry/HomePageUnLockFree.zip

• Üstteki mesajdaki zip li dosya Registry dosyası. Yani registrye ne olduğu belirsiz kayıt ekliyor. Böyle riskli işleri deneyerek kendinizi tehlikeye atmayın. Zaten Windowsun kendi içinde doğal olarak gelen Ana Sayfayı sabitleme özelliği var. Aşağıdaki işlemleri sırası ile yaparak el yöntemi ile güvenli bir şekilde IE Ana Sayfanızı belli bir web adresinize sabitleyebilirsiniz. Üstelik bu yöntemin bir iyi tarafıda; zararlı sitelerin sizin ayarınızı bozup kendi sitesi ile değiştirmesine izin vermiyor. Fakat Registry anahtarı değiştirme yolu ile Ana Sayfayı değiştirirseniz ilerde herhangi bir dandik site sizin yaptığınız bu ayarı iplemez bile anında değiştirir. Aşağıdaki adımları uygulayın bu dertten ebediyyen kurtulun:

Başlamadan bir hatırlatma: XP nin Home Sürümü, Vista ve Win7 nin en ucuz alt sürümleri hatırladığım kadarıyla "gpedit.msc" komutuna destek vermiyordu. Eğer bu bahsettiğim sürümlerden biri sizde varsa ve komut çalışmadıysa şaşırmayın. Sahip olduğunuz Windows sürümü doğal olarak destek vermiyordur. Bu bir hata değildir. Zaten Home sürümünü ve Vista ve Win7 nin adi alt sürümlerini kullanan kişi sayısı çok azdır. Sürümünüz uygunsa zaten komut direk çalışır aşağıdaki işlemlere devam edin ondan sonra.

-Başlat / çalıştır
    -gpedit.msc
    -kullanıcı yapılandırması
    -Windows ayarları
    -internet Explorer bakımı
    -url ler
    -önemli url ler
    -bu kısımda 3 seçenek göreceksiniz. En üstteki seçeneğin yanındaki kutuya tıklayıp yani "Giriş Sayfası URL si yazan kısım" aşağı kısma Ana Sayfanız olmasını istediğiniz web adresini yazın. Örneğinhttp://www.google.com.tr gibi.

Burda anlatımı görüpte çok zaman alan bir işlem sanmayın. Konuya çok yabancı olan arkadaşlar zorlanmasın diye detaylı anlatmak zorundaydım. Anlatması uzun ama yapması 30 saniye bile sürmüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.