- x
DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ
13983 Cevap864275 Görüntüleme85 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

61 Mesaj
30 Eylül 2010; 14:15:40 

İşte yeni ix35

Tasarım
ix35 tamamen Avrupalı tüketicilerin beklentileri doğrultusunda tasarlanmış. Yeni model Hyundai’nin Rüsselsheim-Almanya’daki tasarım stüdyolarında, eski BMW tasarımcısı Thomas Buerkle ve ekibi tarafından şekillendirilmiş. Akıcı tasarım çizgilerinin keskin hatlarla harmanlandığı araç sportif görünüyor. Kaslı kaputu ve altıgen havalandırma ızgarası aracın güçlü kimliğini vurgulayan detaylar olarak göze çarpıyor. Ön ve arka çamurluk üstlerinden kapı içlerine kadar uzanan çizgiler ix35’e farklı bir hava katmış. Çift renkli stop grubunun yer aldığı arka kısım derli toplu hissettiriyor.

İç tasarım
Koyu bordo ve bej renklerin kombine edilmiş şekilde kullanıldığı iç mekan şık görünüyor. Led destekli göstergeler ve mavi tonlu aydınlatmalar iç mekana hoş bir hava katmış. Direksiyonun sol alt tarafında ESP, DBC(yokuş iniş destek sistemi) ve diferansiyel kilidinin kontrol butonları bulunuyor. Geri vitese geçildiğinde aracın arka kısmını gösteren ekran dikiz aynasında beliriyor ve manevra yapmayı kolaylaştırıyor. Şık görünen orta konsolda kullanılan malzeme kalitesi ise hayal kırıklığı yaratabilir. Bu kadar hoş görünen iç mekanda biraz daha kaliteli malzeme kullanılsaydı keşke diye düşünüyoruz. Sert malzemeler yüzünden bozuk zeminde tıkırtı sesleri gelebiliyor. Deri koltukların yan destekleri ve kalitesi ise iyi. Ayrıca test aracımızda tüm yolcular için koltuk ısıtma sistemi bulunuyordu. Arka diz mesafesi ve bagaj hacmi bu sınıf için yeterli düzeyde.

Motor
Hyundai, ix35 için tamamen yeni 2.0 litrelik turbo dizel motor geliştirmiş. Yeni motor 4000 d/d’de 184hp güç ve 1800-2500 d/d aralığında 392 Nm tork üretiyor. 2.0 litrelik dizel motorların en güçlülerinden biri olan bu ünite yaklaşık 1800 kg’lık ağırlığa sahip aracı 10.1 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. Maksimum 195 km/s hıza ulaşabilen ix35’in yakıt tüketim değerleri ise etkileyici. Şehir dışında 7.5 litreye kadar düşen tüketim değerleri testimiz süresince 9 litre civarında seyretti. 6 ileri otomatik şanzıman motorla uyumlu şekilde ve sarsıntısız çalışıyor.

Konfor ve yol tutuş
ix35 sert süspansiyonları nedeniyle konforlu yolculuklar vaat etmiyor. Az miktarda yol sesi alan otomobil yoldan gelene darbeleri iç mekanda hissettiriyor. ix35, ağabeyi ix55’le karşılaştırıldığında daha sert bir sürüş karakterine sahip. Tabi bu sertliğin avantaja dönüştüğü nokta yol tutuşu oluyor. Kolay kolay çizgisinden ayrılmayan ix35, özellikle peş peşe girilen virajlarda önden kayma eğilimi gösteriyor. ESP’nin standart sunulduğu araç herhangi bir terslikte ESP’nin etkili dokunuşlarıyla tekrar yolunu bulabiliyor. Orta diferansiyel kilidine sahip ix35’in sırasıyla yaklaşma, ayrılma ve tepe açıları 24.2, 26.9 ve 17 derece. Maksimum 50 cm sudan geçebilen aracın arazi performansı, bu sınıfta araç alan kişilerin çoğunun araziye hiç girmeyeceği düşünülürse oldukça iyi. Özellikle orta diferansiyel kilidi ix35’i çok zorlamadığınız sürece yolda bırakmıyor.

Orta derece SUV bir araç ararken tucson üzerine kurulu yeni hyundai ix35 i aldım..

Avrupayla aynı anda Türkiyede görücüye çıkarılan ix35:

Tam bir 4x4

Müthiş iç donanım

Frene dayalı yokuş kalkış ve iniş destekleri

Performans üzerine dayalı amörtisörler

Anahtarsız giriş sistemi

Tam 591 litre bagaj hacmi

184 PS 2.0 motor

Otomatik yada manuel olarak değişebilen 4x4 sistemi

18 inç jantlar

Göz yormayan mavi ledli gösterge

0

Bir bakan bir daha bakıyor bu buruna..

0

0

0

0

ix35'e güvenlik testinden 5 yıldız

0

Hyundai'nin yeni nesil SUV modeli ix35'in Euro NCAP'ın gerçekleştirdiği son çarpışma testinden en yüksek puanı alarak 5 yıldızın sahibi olduğu bildirildi.

İşte imzamız

[center][image]http://www.clutchd.com/wp-content/gallery/18_feb_2009-hyundai-ix-onic-concept/thumbs/thumbs_hyundai-ix-onic-2.jpg[/image][/center]
[center]DH Hyundai ix35 Klübü[/center]

Konuyla ilgili bir sorunuz olursa mutlaka sorun Yukarıda tam olarak herşeyi yazmadım sorularınızı ve fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyorum..

local://upfiles/981050/51E838A9CB0249A09CA4373E0E372A90.jpg

local://upfiles/981050/FE7A99B9EB234F4F8CC0A84DAC38F913.jpg

local://upfiles/981050/227B856689164374896F7C5A7919AF30.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

14635 Mesaj
30 Eylül 2010; 17:00:32 

Fevkaladeninde fevkinde bi araç

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

61 Mesaj
30 Eylül 2010; 18:46:36 

Kesinlikle katılıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BY KING -- 30 Eylül 2010; 18:51:31 >

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

255 Mesaj
30 Eylül 2010; 20:45:40 

Buraya yorum yazacak arkadaşlara hemen şunu söylemek isterim.

"Bu araç bu paraya değmez" diyecek birileri varsa,
1-bunu yazmadan önce piyasada bu donanımlara sahip veya daha üstün bir araç
2-bu fiyata veya daha altında bir araç varsa

o zaman bunu yazmasına hak vereceğim. aksi durumda öyle bir cümle kurmasın.

1782 Mesaj
1 Ekim 2010; 2:42:22 

Harika bir dizel motora sahip, harika özellikleri olan, sürmesi çok keyifli bir araç.

İnşallah 1.6 CRDi motorla ülkemize sunulur ve bizde istifade etme fırsatı buluruz.

Araçta hoşuma gitmeyen, dashboardda sert plastik kullanılması (oysa i30'da böyle değil)
4 cam otomatiğinin tam otomatik olmaması , ilginç yani o kadar özellik koy bunu çıkart.

Kulübünüz hayırlı olsun arkadaşlar.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

61 Mesaj
1 Ekim 2010; 14:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: alpercan

Harika bir dizel motora sahip, harika özellikleri olan, sürmesi çok keyifli bir araç.

İnşallah 1.6 CRDi motorla ülkemize sunulur ve bizde istifade etme fırsatı buluruz.

Araçta hoşuma gitmeyen, dashboardda sert plastik kullanılması (oysa i30'da böyle değil)
4 cam otomatiğinin tam otomatik olmaması , ilginç yani o kadar özellik koy bunu çıkart.

Kulübünüz hayırlı olsun arkadaşlar.

teşekkürler..

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

61 Mesaj
1 Ekim 2010; 14:35:47 

Klübümüzün üyeleri

1-Aslan666

2-BY KING

3-besadam

3-neurofuzzy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BY KING -- 7 Aralık 2010; 19:30:46 >

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

255 Mesaj
1 Ekim 2010; 17:20:00 

http://www.sahibinden.c...ai-ix-35-32239235/detay

buradaki araç bu fiyata nasıl.

201 Mesaj
1 Ekim 2010; 22:54:02 

selam arkdaşlar. benim sorum şu, bu segmentte hiç arabam olmadı. bu arabanın tasarım cidden hoşuma gitti. ama garibime giden bu fiyalardaki arabalarda elektrikli koltuk neden olmadığı birde ağırlığa göre motor performansı nasıl, son olarakta renk konusunda fikir beyan edermisiniz. saygılar

255 Mesaj
2 Ekim 2010; 10:54:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker1999

selam arkdaşlar. benim sorum şu, bu segmentte hiç arabam olmadı. bu arabanın tasarım cidden hoşuma gitti. ama garibime giden bu fiyalardaki arabalarda elektrikli koltuk neden olmadığı birde ağırlığa göre motor performansı nasıl, son olarakta renk konusunda fikir beyan edermisiniz. saygılar

fiyatı düşürmek yapılan bir kısıtlamadır.

mesela biraz daha teknik donanım isterim, biraz daha konfor isterim derseniz gider ix55 alırsınız.
demek istediğim ihtiyacı en önemli olan özellikleri koymak. bu konuda hyundai tebrik etmek isterim.
ix35 te elektrikli koltuğu ne kadar sıklıkla kullanacaksınız ki. benim gibi biri hiç. çünkü sadece ben kullanıyorum. ne diye koltukla oynayayım ki.
ama diğer taraftan
ısıtmalı koltuklar, çift bölgeli klima ne kadar işe yarar biliyor musunuz.
dikkat edin bazı suvlarda elektrikli koltuk olmasına rağmen ısıtmalı koltuk ya yoktur ya da sadece ön taraf için vardır.

bu detayları daha da açabiliriz.
ağırlık konusunda ise standart suv ağırlığı, performası ise 184hb demek yeterli.

renk konusunda ise dış renkte sorun yok ama iç renkte sınırlı.

36 Mesaj
2 Ekim 2010; 16:31:39 

quote:

Orijinalden alıntı: aslan666

Buraya yorum yazacak arkadaşlara hemen şunu söylemek isterim.

"Bu araç bu paraya değmez" diyecek birileri varsa,
1-bunu yazmadan önce piyasada bu donanımlara sahip veya daha üstün bir araç
2-bu fiyata veya daha altında bir araç varsa

o zaman bunu yazmasına hak vereceğim. aksi durumda öyle bir cümle kurmasın.

yalan mı peki? diğer araçlarla kıyaslanınca çok pahalı olduğu kesin! yurtdışında CRV ve RAV-4 ile aynı fiyata satılıyorken, niye Türkiye'de bu araçlara göre çok daha pahalı?

255 Mesaj
2 Ekim 2010; 21:14:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ace34

yalan mı peki? diğer araçlarla kıyaslanınca çok pahalı olduğu kesin! yurtdışında CRV ve RAV-4 ile aynı fiyata satılıyorken, niye Türkiye'de bu araçlara göre çok daha pahalı?

biri anlamadan yazacak yani...
hangi araçtan pahalı??????

82 Mesaj
3 Ekim 2010; 17:06:47 

Klübümüz hayırlı olsun hadi bakalım:)

Benden başka 15000 km'yi geçen üyemiz var mı bilemiyorum, ancak 15.000 km deneyimlerimi hemen aktarayım. Aracın herhangi bir tıkırtısı falan halen yok, araç 10.000 km'yi geçtikten sonra daha iyi bir şekilde mazot harcamaya başladı, tam nedenini bilmiyorum, ancak şehiriçi 8 lt'yi geçmiyor artık. Daha önce de belirttiğim gibi bu araç mükemmel, ancak hyundai müşteri hizmetleri rezalet. Şöyle ki, ben bu aracı aldığımda üstüne basa basa 15.000 km'de bakımı olacak dediler, hatta araçta kağıtta da böyle yazıyor. Geçen gün aradım, bu defa da 10.000 km'de bakımı vardı diye söylediler, merkezi aradım, onlar da bilmiyor kaçta bakımı olduğunu:) Sonunda bir ustayla konuştum, başta 15.000 km'ymiş, sonrasında hyundai 10.000'in daha iyi olacağına karar vermiş, zaten 10.000 bakımında herhangi bir özellik yok yağ, yağ filtresi, karter tapa contası (umarım doğru yazmışımdır) değişiyor. Bu arada araç 8 lt yağ kullanıyor, bu nedenle bakım 210 TL tuttu. Açıkçası bana ucuz geldi, zira önceki Corolla'nın en ucuz bakımı bile 300 TL civarındaydı. Bundan sonra 10.000 km'de bir gideceğim bakıma. Aracın sesi az geliyordu bana, ama yağ ve filtre değişince belirgin olarak daha da azaldı.

Hyundai müşteri hizmetlerini düzeltebilirse (Hele Toyota'yı yakalayabilirse) bu araç yok satar. Sadece bunu söyleyebilirim. Bu araca pahalı diyen arkadaşların da böyle bir araç almaya niyetli olmadıklarını tahmin ediyorum, çünkü bu segmentte bu özelliklere sahip olan, böyle motorlu başka bir araç olmadığı gibi bu fiyata olan bir araç da yok. Benzer motora sahip Honda CR-V ve RAV4 2.2 lt, manuel şanzımana sahip ve daha pahalı. Qashqai ve X-Trail'in motoru aynı, 150 bg, bu kadar atak değiller (ikisini de denedim), ayrıca aksesuarları bu kadar zengin olmamasına karşın Qashqai 5 bin TL daha ucuz, X-Trail 2 bin TL daha pahalı. Ayrıca Qashqai ile bu aracın genişlikleri konusunu karşılaştırmayı düşünmeyin bile. Bu araca alternatif konumda şanzımanı bulunan tek araç Kuga, onun da motoru 140 bg bildiğim kadarıyla. Ben bu aracı oldukça fazla araştırarak aldım, kullanıyorum, memnunum, tavsiye de ederim.

36 Mesaj
3 Ekim 2010; 19:37:00 

quote:

Orijinalden alıntı: aslan666

biri anlamadan yazacak yani...
hangi araçtan pahalı??????

anlama kabiliyetin kıt galiba...
araçların adı yazıyor orada!!!!

255 Mesaj
3 Ekim 2010; 20:16:54 

quote:

anlama kabiliyetin kıt galiba...
araçların adı yazıyor orada!!!!

bu donanımlara sahip veya daha üstün diyorum verdiğim örneklere bak. Parantezdekiler ix35
CRV- 2.0 benzin 150 ps ( 2.0 dizel 185)-- Eko mode yok (var) --hızlanma 12.2 (10.1) --ön ısıtmalı (ön/arka ısıtmalı)-- fiyatı 87000 (89500)
RAV- 2.0 benzin 158 ps ( 2.0 dizel 185)-- Eko mode yok (var) --hızlanma 11 (10.1) --ön ısıtmalı (ön/arka ısıtmalı)-- fiyatı 84500 (89500)

gibi donanımlar artırılabilir.
en önemlisi motor ve eko modu....

145 Mesaj
3 Ekim 2010; 23:36:04 

Style-Beyaz-Siyah döşeme + Sinyalli Aynalar opsiyonu için fiyat istedim; uygun bir indirim yaparlarsa alacağım inşallah.
Aracı Balgat-Gölbaşı arası gidiş-geliş kullanma fırsatım oldu. Ne yalan söyleyeyim, beğendim.
Sadece pütürlü asfaltta lastik-yol sesini ve keskin virajlarda yatma derecesini deneyemedim. Kullanıcıların bu iki konudaki değerli yorumlarını bekliyorum.
Araçlarınızı güle güle kullanın; darısı da başımıza!

201 Mesaj
3 Ekim 2010; 23:59:39 

bu markanın yabancısı olduğum için soruyorum, sinyalli aynalar opsiyonu için demişsin bu şekilde opsiyon seçilebiliyor mu. int.sit. style ve style plus olarak iki paket gözüküyor ama....

145 Mesaj
4 Ekim 2010; 0:12:15 

Bayideki (dinamik) satış elemanı Style versiyonuna plastik kapı barları, sinyalli yan aynalar, hatta kameralı dahili ayna gibi opsiyonlar ekleyebileceğini söyledi. Tabii bunları araç geldikten sonra servis yapacak.

5053 Mesaj
4 Ekim 2010; 1:47:47 

merhaba arkadaşlar bende uzun bi araştırma sürecinden sonra ix 35 sahibi oldum aracım gri ve full modeli size danışmak istediğim konu araç yüksek hızda içeriye rüzgar sesini çok alıyor bu anormal bi durummu yoksa panoramik cam tavandan kaynaklanan bi durummu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

82 Mesaj
4 Ekim 2010; 11:27:04 

Normalde fazla rüzgar sesi almıyor içeri aslında, ancak gittiğiniz yer ve kullandığınız yola bağlı olarak bu sesin değişmesi de olası, TEM İstanbul'da herhangi bir ses hissetmezken Edirne'ye yaklaştıkça rüzgar sesi artıyor, tabi rüzgar da artıyor.

Bu arada ısrarla RAV-4 ve CR-V diyen arkadaşa da bu araçların fiyatlarıyla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istedim.
CR-V Dizel motor seçeneğiyle düz şanzıman 100.900 TL
RAV-4 Dizel motor seçeneğiyle düz şanzıman 98.500 TL
IX-35 Dizel motor seçeneğiyle otomatik şanzıman 89.500 TL

Pahalı derken ne demek istediğiniz tam anlaşılmıyor, neye göre pahalı ? Benzinli motorla satılan bir araçla dizel motorlu aracı kıyaslamayı düşünmüyorsunuz herhalde ?

61 Mesaj
4 Ekim 2010; 14:24:22 

quote:

Biz size araç paraya degmez yazmayın demiyoruz..

Yazmayın derken biz şunu kastettik "ix35 e bu parayı vereceğime giderim ........ yı alırım"
muhabbeti almış başını gidiyor. Biz ix35 arabamız olduğu için değil arkadaşında demiş olduğu gibi bazıları tam olarak araştırıp sorgulamadan yazıyor. E haliylede sinir bozuyor..

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

36 Mesaj
4 Ekim 2010; 20:35:36 

quote:

Orijinalden alıntı: BY KING

quote:

Orijinalden alıntı: besadam

Normalde fazla rüzgar sesi almıyor içeri aslında, ancak gittiğiniz yer ve kullandığınız yola bağlı olarak bu sesin değişmesi de olası, TEM İstanbul'da herhangi bir ses hissetmezken Edirne'ye yaklaştıkça rüzgar sesi artıyor, tabi rüzgar da artıyor.

Bu arada ısrarla RAV-4 ve CR-V diyen arkadaşa da bu araçların fiyatlarıyla ilgili olarak bilgilendirme yapmak istedim.
CR-V Dizel motor seçeneğiyle düz şanzıman 100.900 TL
RAV-4 Dizel motor seçeneğiyle düz şanzıman 98.500 TL
IX-35 Dizel motor seçeneğiyle otomatik şanzıman 89.500 TL

Pahalı derken ne demek istediğiniz tam anlaşılmıyor, neye göre pahalı ? Benzinli motorla satılan bir araçla dizel motorlu aracı kıyaslamayı düşünmüyorsunuz herhalde ?

yanlış anlaşılmasın ix35'e kalite,özellik olarak lafım yok. tek problem Türkiye'deki fiyatlandırılması:

(2.0 en full modeller üzerinden Türkiye-İngiltere kıyaslaması)
ix35.............89000 TL / 24000 £
crv...............82000 TL / 28000 £
rav4.............85000 TL / 28000 £

ben ix35 pahalı derken crv ve rav4'ün yurtdışı fiyatlarına göre ix35'in 4000£ daha düşük olmasından dolayı Türkiye'de 73-76 bin TL aralığında fiyatlandırılması gerektiğini söylüyorum. Fark Hyundai kaynaklı (ama genel merkez ama Türkiye distribütörü).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ace34 -- 4 Ekim 2010; 20:44:47 >

145 Mesaj
5 Ekim 2010; 0:39:51 

Captiva Eskişehir Yolu'nda (Çayyolu) güneyden esen kuvvetli rüzgardan çok etkilenmişti. Bu durum direksiyonda da tedirginlik yaratmıştı ve ben (başka bir-iki sebepten dolayı) Captiva almaktan vazgeçmiştim.
Bu durumun ix35 için nasıl olduğunu merak ediyorum.

82 Mesaj
6 Ekim 2010; 13:12:10 

Ben Edirne'ye gidip gelirken kullanıyorum, orada da çok rüzgarlı bölgeler var, herhangi bir sıkıntı yok bu rüzgarda savrulma konusunda.

82 Mesaj
7 Ekim 2010; 13:36:15 

RAV-4'ün İngiltere fiyatına bakacak olursak, Türkiye'de muadili olan D4D 2.2 motorlu seçeneği (düz şanzıman) 24380 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 98.500 TL.
CR-V'nin İngiltere fiyatına bakacak olursa, Türkiye'de muadili olan i-DTEC 2.2 motorlu seçeneği (düz şanzıman) 22880 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 100.900 TL.
IX-35'in İngiltere fiyatına bakacak olursak, Türkiye'de muadili olan Style Plus paketi (İngiltere'de Premium pakette bulunan anahtarsız çalıştırma, elektrikli kapanabilir kapı aynaları, 18" aluminyum alaşımlı jant, çift taraflı otomatik klima, cam tavan özellikleriyle) CRDİ 2.0 motorlu (otomatik şanzıman) 22095 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 89.500 TL.

Toyota 24.380 pound = 98.500 TL
Honda 22.800 pound = 100.900 TL
Hyundai 22.095 pound = 89.500 TL

RAV-4 2.0 litre dizel otomatik şanzımanlı bir aracı Türkiye'de satmadığı ve Honda'da bu yolu aynen izlediği için zaten karşılaştırılabilecek başka bir araçları yok. Hyundai'in İngiltere sitesinde full donanım olarak satılan en pahalı IX-35 modeli 22.095 pound. Bu durumda Honda ve Toyota gerek vergiler gerekse de distribütörlük, gerekse de genel merkez, (ne derseniz diyebilirsiniz) bu araçları daha pahalı sattığı ortadadır.

Kaynak olarak firmaların İngiltere siteleri kullanılmıştır. İncelemek isteyen olursa :
Hyundai
Toyota
Honda

36 Mesaj
10 Ekim 2010; 0:16:28 

quote:

RAV-4'ün İngiltere fiyatına bakacak olursak, Türkiye'de muadili olan D4D 2.2 motorlu seçeneği (düz şanzıman) 24380 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 98.500 TL.
CR-V'nin İngiltere fiyatına bakacak olursa, Türkiye'de muadili olan i-DTEC 2.2 motorlu seçeneği (düz şanzıman) 22880 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 100.900 TL.
IX-35'in İngiltere fiyatına bakacak olursak, Türkiye'de muadili olan Style Plus paketi (İngiltere'de Premium pakette bulunan anahtarsız çalıştırma, elektrikli kapanabilir kapı aynaları, 18" aluminyum alaşımlı jant, çift taraflı otomatik klima, cam tavan özellikleriyle) CRDİ 2.0 motorlu (otomatik şanzıman) 22095 pound. Bu aracın Türkiye satış fiyatı 89.500 TL.

Toyota 24.380 pound = 98.500 TL
Honda 22.800 pound = 100.900 TL
Hyundai 22.095 pound = 89.500 TL

RAV-4 2.0 litre dizel otomatik şanzımanlı bir aracı Türkiye'de satmadığı ve Honda'da bu yolu aynen izlediği için zaten karşılaştırılabilecek başka bir araçları yok. Hyundai'in İngiltere sitesinde full donanım olarak satılan en pahalı IX-35 modeli 22.095 pound. Bu durumda Honda ve Toyota gerek vergiler gerekse de distribütörlük, gerekse de genel merkez, (ne derseniz diyebilirsiniz) bu araçları daha pahalı sattığı ortadadır.

Kaynak olarak firmaların İngiltere siteleri kullanılmıştır. İncelemek isteyen olursa :
Hyundai
Toyota
Honda

paketleri dikkatli incelememişsiniz anlaşılan. CRV'nin Türkiye'deki muadili 28500 pound.
Türkiye'deki vergi dilimi farkından dolayı 2.2 araçla 2.0 aracı kıyaslamak doğru olmaz. her 3 modelin de 2.0 motoru varken kıyaslanacak fiyatlar bunlardır.
ix35.............89000 TL / 24000 £
crv...............82000 TL / 28000 £
rav4.............85000 TL / 28000 £
Ayrıca gördüğünüz gibi CRV'nin 2.0 fiyatı ile 2.2 fiyatı neredeyse aynı (28000-28500 £)

20 Mesaj
11 Ekim 2010; 15:51:09 

Nihayet bir kulüp açılması çok sevindirici. Hayırlı olsun :)
Ben de malum pederi ikna turlarındayım, yarın da test sürüşü yaptırıcam.
artık araştırmaktan imanım gevredi resmen.
ix35 pahalı filan değil öncelikle bunu bir aşalım. (Türkiye'deki rakiplerine göre yapılan fiyatlandırmayı söylüyorum, İngiltere umrumda değil)
Hyundai sağlam olmaz diyenlere de ben susuyorum EnroNCAP konuşuyor zaten.
BMW ve VW diye abarttığınız markaların X1 ve tiguan'ı 87 puan alırken ix35 90 almış!

Yani demek ki bir araba hem güvenli, hem güçlü, hem de donanımlı olabilirmiş!
Teşekkürler Hyundai.

61 Mesaj
11 Ekim 2010; 18:32:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Arjokonda

Nihayet bir kulüp açılması çok sevindirici. Hayırlı olsun :)
Ben de malum pederi ikna turlarındayım, yarın da test sürüşü yaptırıcam.
artık araştırmaktan imanım gevredi resmen.
ix35 pahalı filan değil öncelikle bunu bir aşalım. (Türkiye'deki rakiplerine göre yapılan fiyatlandırmayı söylüyorum, İngiltere umrumda değil)
Hyundai sağlam olmaz diyenlere de ben susuyorum EnroNCAP konuşuyor zaten.
BMW ve VW diye abarttığınız markaların X1 ve tiguan'ı 87 puan alırken ix35 90 almış!

Yani demek ki bir araba hem güvenli, hem güçlü, hem de donanımlı olabilirmiş!
Teşekkürler Hyundai.

Araç hakkında kafanıza takılan herhangi bir konu varmı varsa yazın açıklayalım..

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

20 Mesaj
11 Ekim 2010; 19:35:37 

quote:

Araç hakkında kafanıza takılan herhangi bir konu varmı varsa yazın açıklayalım..

Olmaz mı

Öncelikle şu tıkırtı gelir malzeme dandik konusundan ürküyordum ki söylemişsiniz öyle birşey yok diye.

Süspansiyon sertliği en zorlanacağım konu olacak kabul ettirmede :D
Ancak süspansiyonun yol tutuşta karşılığını verip vermemesini de çok merak ediyorum. 5 dakkalık test sürüşünde çok da anlaşılmıyor açıkçası.

Bi de ses yalıtımını çok merak ediyorum.

Son olarak sizin kullanımından en keyif aldığınız ve en gıcık olduğunuz yönleri neler?

145 Mesaj
11 Ekim 2010; 21:37:57 

test sürüşünde aracın Gölbaşı yokuşunu çıkarken gösterdiği performans etkileyiciydi. Güven veren bir sürüşü vardı.
Dizel olduğu da -bana göre- rölantide veya düşük hızlarda belli oluyor.
Beğendiğim bir başka yönü de, oldukça dik bir yokuşta milim geriye kaymadan durup hareket etmeye olanak tanımasıydı.
Style için peşin 77-78 teklif verirlerse alacağım inşallah.

61 Mesaj
12 Ekim 2010; 19:12:27 

quote:

Olmaz mı

Öncelikle şu tıkırtı gelir malzeme dandik konusundan ürküyordum ki söylemişsiniz öyle birşey yok diye.

Süspansiyon sertliği en zorlanacağım konu olacak kabul ettirmede :D
Ancak süspansiyonun yol tutuşta karşılığını verip vermemesini de çok merak ediyorum. 5 dakkalık test sürüşünde çok da anlaşılmıyor açıkçası.

Bi de ses yalıtımını çok merak ediyorum.

Son olarak sizin kullanımından en keyif aldığınız ve en gıcık olduğunuz yönleri neler?

Süspansiyonlar virajlarda ve düz yollarda insana savrulma hissini yaratmıyor açıkçası her virajımda kendimi MERCEDES e binmiş gibi hissediyorum,

Ama iş araziye gelince traktördemisin arabadamısın neredeyse karıştırıyosun gibi filan derken (abartmayayım)

Ses yalıtımı derken ben herhangi bi bir ses sızması sorunu yaşamadım ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BY KING -- 12 Ekim 2010; 19:14:48 >

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

255 Mesaj
15 Ekim 2010; 22:46:08 

arkadaşlar konu sakin durmasın.

1-ix35 sahipleri araçlarından memnun olmadıkları kısımlarını yazarsa
2-ix35 sahipleri araçlarından memnun oldukları kısımlarını yazarsa

çok makbule geçecek.

14635 Mesaj
18 Ekim 2010; 11:14:05 

Olsa ix 35 miz yazacak çok şeyimiz olurdu herhalde

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

61 Mesaj
18 Ekim 2010; 17:22:24 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Olsa ix 35 miz yazacak çok şeyimiz olurdu herhalde

O da doğru herkes alamıyor..

i20 klübüne bakın tıkır tıkır

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

14635 Mesaj
21 Ekim 2010; 16:29:52 

quote:

O da doğru herkes alamıyor..

i20 klübüne bakın tıkır tıkır

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

255 Mesaj
21 Ekim 2010; 21:21:21 

siz de haklısınız.
ix35 alacak kadar parası olan adam bu tarz forumlarla mı uğraşacak....

20 Mesaj
24 Ekim 2010; 21:01:01 

Herkese selam yeniden
Bugün itibariyle beyaz içi bej ix35 style plus siparişi vermiş bulunuyoruz

Olayın şokunu henüz atlatamamış olmakla beraber aksesuar seçiminde bana yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.
Kesinlikle alacağım aksesuar şimdilik sadece Xenon farlar olacak.
Bunun dışında ön ve arkadaki demirleri ya da yan basamakları tavsiye eder misiniz, değer mi?
Navigasyon da takılabileceği söylendi ancak çok tatmin edici bir cevap alamadım.
Şimdi navigasyon taktırsak oradan teyp sökülecek. Artı aracın genel ayarları olsun, bluetooth menüleri olsun o ekrandan yapılıyor. Peki bu navigasyon bunların entegre edildiği bişey midir? Eğer öyleyse orijinali bozmaya hiç niyetim yok. Ne dersiniz? Gerçi bayinin aksesuarlarla ilgilenen çaışanıyla ayrıca görüşeceğim ama buradan da sormak istedim.

14635 Mesaj
24 Ekim 2010; 21:23:02 

quote:

Herkese selam yeniden
Bugün itibariyle beyaz içi bej ix35 style plus siparişi vermiş bulunuyoruz

Olayın şokunu henüz atlatamamış olmakla beraber aksesuar seçiminde bana yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim.
Kesinlikle alacağım aksesuar şimdilik sadece Xenon farlar olacak.
Bunun dışında ön ve arkadaki demirleri ya da yan basamakları tavsiye eder misiniz, değer mi?
Navigasyon da takılabileceği söylendi ancak çok tatmin edici bir cevap alamadım.
Şimdi navigasyon taktırsak oradan teyp sökülecek. Artı aracın genel ayarları olsun, bluetooth menüleri olsun o ekrandan yapılıyor. Peki bu navigasyon bunların entegre edildiği bişey midir? Eğer öyleyse orijinali bozmaya hiç niyetim yok. Ne dersiniz? Gerçi bayinin aksesuarlarla ilgilenen çaışanıyla ayrıca görüşeceğim ama buradan da sormak istedim.

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler
Aracın iç dizaynı ile navigasyon için oynamayın derim zira arac yeni olduğu için bayiler daha yeteri kadar bilgi ve pratik sahibi değiller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 24 Ekim 2010; 21:24:11 >

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
2009

20 Mesaj
24 Ekim 2010; 22:42:39 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler
Aracın iç dizaynı ile navigasyon için oynamayın derim zira arac yeni olduğu için bayiler daha yeteri kadar bilgi ve pratik sahibi değiller

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler
Zaten navigasyonun çok gerekli olduğunu düşündüğümden değil tabi ama çok cazip fiyat varken bu kadar da dolu bi araçken denesem mi diyorum. Ancak söylediğinizde çok haklısınız. birkaç ürün buldum ve direksiyon kumandasıyla vs uyumlu olduklarını iddia ediyorlar ama kullanıcı yorumlarını her zaman ön planda tuttuğum için taktıran varsa görüşünü almak istiyorum.

255 Mesaj
24 Ekim 2010; 22:57:51 

cyclone marka navigasyon sistemlerine bakabilirsin.
kataloglarında ix35 için navisyon resmi koymuşlardı. sitesinde görünmüyor ama telefonla arayıp öğrenebilirsiniz.

yan basamaklar da güzel olur bence...

Bu arada araçlarınızı kaça aldığınızı da yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan666 -- 24 Ekim 2010; 22:59:09 >

145 Mesaj
25 Ekim 2010; 0:04:40 

Hayırlı olsun...
Aracın teslim tarihini ve fiyatını öğrenebilir miyiz?

61 Mesaj
25 Ekim 2010; 19:29:33 

quote:

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkürler
Zaten navigasyonun çok gerekli olduğunu düşündüğümden değil tabi ama çok cazip fiyat varken bu kadar da dolu bi araçken denesem mi diyorum. Ancak söylediğinizde çok haklısınız. birkaç ürün buldum ve direksiyon kumandasıyla vs uyumlu olduklarını iddia ediyorlar ama kullanıcı yorumlarını her zaman ön planda tuttuğum için taktıran varsa görüşünü almak istiyorum.

Aracınız hayırlı olsun umarım kazasız belasız yolculuk yaparsınız..

BANA KALIRSA:

Xenon fardan sonra bence mutlaka yan basamak almalısınız..

eğer aracın rengine uygun ideal bir basamak bulursanız gerçekten hoş gozukuyor..

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

20 Mesaj
26 Ekim 2010; 0:16:53 

İyi niyetleriniz ve aksesuarla ilgili görüşleriniz için teşekkürler.
Aracı 86 bin liraya aldık ancak henüz gelmedi.

5 Mesaj
28 Ekim 2010; 17:02:13 

ix 35 ve opel antara arasında gıdıp gelıyorum sızce hangısı her ıkısı hakkında genıs bılgı almak ıstyrm tavsıyelerınızı beklıyorum

390 Mesaj
2 Kasım 2010; 18:26:27 

0

0

İlk etapta olmasada mutlaka bu tarz bir ekran taktırmanızı tavsiye ederim. Fuarda görmüştüm. İx35 ile tamamen uyumlu. Tüm bluetooth navigasyon gibi kontrolleri yapabiliyorsun. Direksiyondaki tuşlarıda aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Bu ekranı gördükten sonra ix35 listeme aldım.

http://www.sahibinden.c...sistemi-31667019/detay/

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.

82 Mesaj
2 Kasım 2010; 21:46:20 

Arkadaşlar 20.000 km'yi geçtim, rahatsız edici bir tıkırtı falan halen yok. Müzik sisteminde power bas diye bir seçenek var, onu seçerseniz ve torpido ile yan gözlerde titreyebilecek birşey varsa fazla titriyor, bu nedenle buralara içinde az su kalmış su şişesi gibi gereçleri koymamanız gerekiyor, tabi bu direkt aracın neden olduğu bir tıkırtı değil:)
Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.
Xenon far konusunda benim bir önerim olacak, taktırmayın demek isterim. Mercekli olmasına karşın herhangi bir sensör sistemi olmaması nedeniyle xenon far karşıdan gelen araçta ciddi problem yaratıyor, geçenlerde Via/Port'ta gözümü alan aracın bizim arabanın aynısı olduğunu görünce ben de xenondan vazgeçtim. Bunu belirtmek istedim. Bu arada bu navigasyon olayı güzele benziyor, ben de bir bakayım bakalım:)

145 Mesaj
3 Kasım 2010; 1:11:41 

Geçen hafta sonu ix35'i Halep'te görme imkanım oldu. Aracın ön tamponu ve ön sislerin dizaynı TR'de satılanlardan farklı ve bence daha şık olmuş.Hatta Hyundai'ye bu konuda mail bile gönderdim; bu dizaynda satın alabilir miyiz diye.
Bu arada Suriye yeni Sonata ve Avante kaynıyor; Türkiye'de ses yok. Bu iki güzel model neden eşzamanlı satılmaz, garip geldi açıkçası...

61 Mesaj
4 Kasım 2010; 21:45:54 

quote:

Arkadaşlar 20.000 km'yi geçtim, rahatsız edici bir tıkırtı falan halen yok. Müzik sisteminde power bas diye bir seçenek var, onu seçerseniz ve torpido ile yan gözlerde titreyebilecek birşey varsa fazla titriyor, bu nedenle buralara içinde az su kalmış su şişesi gibi gereçleri koymamanız gerekiyor, tabi bu direkt aracın neden olduğu bir tıkırtı değil:)
Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun, Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.
Xenon far konusunda benim bir önerim olacak, taktırmayın demek isterim. Mercekli olmasına karşın herhangi bir sensör sistemi olmaması nedeniyle xenon far karşıdan gelen araçta ciddi problem yaratıyor, geçenlerde Via/Port'ta gözümü alan aracın bizim arabanın aynısı olduğunu görünce ben de xenondan vazgeçtim. Bunu belirtmek istedim. Bu arada bu navigasyon olayı güzele benziyor, ben de bir bakayım bakalım:)

Xenon un karşıdakinin gözünü aldığını bilmiyordum..

Bugüne kadar karşımdaki sürücüler sellektör yapmadılır ama xenon dan vazgeçmeyi düşünmüyorum merceğe baktırsam daha iyi olcak gibi..

2.0 CRDI HYUNDAI ix35

255 Mesaj
5 Kasım 2010; 20:14:26 

fiyatlar güncellendi...
style 78.000
style plus 86.500

145 Mesaj
8 Kasım 2010; 22:58:50 

Linkteki değerlendirmede yol, rüzgar ve üst devirlerde motor sesinin rahatsız edici olduğu; ayrıca süspansiyonun sert olduğu belirtilmiş. Bir de inip-binerken pantolunun toz-çamur olmaması için dikkat edilmesi gerektiği...
Yine de beğenilmiş (20-25bin dolar civarında olunca tabii beğenilir)

http://www.youtube.com/...EPcNUqs&feature=related

914 Mesaj
11 Kasım 2010; 0:35:23 

Uzun zamandır 4x4 SUV ları inceliyorum söylemeden edemeyeceğim MAX. 100 Bin TL ile alınabilecek en iyi SUV ix 35. Tebrikler Hyundai

• PLAYSTATION 3 || PSN: karamavi || BF4 & GTA5 & BF: BC2 •
• LG G2 (32GB BLACK) •
• FIAT BRAVO 1.6 Multijet 120HP Dualogic (2012 Dynamic Plus) •

82 Mesaj
14 Kasım 2010; 19:21:52 

Scorpion özel mesaj atmak için gsm numarası istiyor, ben de veremiyorum bu numarayı, istersen buradan yardımcı olmaya çalışayım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Kasım 2010; 17:01:55 

1.6 130 BG lik versiyonu ne zaman gelecek acaba bileniniz yok mu?

61 Mesaj
18 Kasım 2010; 23:46:12 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmertoglu

1.6 130 BG lik versiyonu ne zaman gelecek acaba bileniniz yok mu?

Merak ettiğiniz konuşaları özlden cevaplayabilirim.. Malum henüz resmen açıklanmadı. Ortalığa yazmak doğru olmaz ama tüm teknik, donanım ve fiyat özelliklerini biliyorum...

HONDA Civic HB 1.6 i-DTEC Sport // 2013 // Siyah

88 Mesaj
21 Kasım 2010; 21:17:33 

Model CO2 Emissions g/Km VED Band Basic Retail VAT Retail Price Recommended On The Road Price
Style 1.6 GDi 5dr 2WD 158 G £13,125.96 £2,297.04 £15,423.00 £16,195.00
Style 1.6 GDI 2WD (ISG)** 149 F £13,296.17 £2,326.83 £15,623.00 £16,365.00
Style 1.7 CRDi 2WD 139 E £14,185.53 £2,482.47 £16,668.00 £17,395.00
Style 1.7 CRDi 2WD (ISG)** 135 E £14,355.74 £2,512.26 £16,868.00 £17,595.00
Style 2.0 CRDi 5dr 2WD 147 F £15,321.70 £2,681.30 £18,003.00 £18,745.00
Style 2.0 CRDi 5dr 4WD 149 F £16,385.53 £2,867.47 £19,253.00 £19,995.00
Style 2.0 CRDi 5dr 4WD Auto 187 J £17,279.15 £3,023.85 £20,303.00 £21,345.00
Premium 1.7 CRDi 2WD 139 E £15,504.68 £2,713.32 £18,218.00 £18,945.00
Premium 1.7 CRDi 2WD (ISG)** 135 E £15,674.89 £2,743.11 £18,418.00 £19,145.00
Premium 2.0 CRDi 5dr 2WD 153 G £16,785.53 £2,937.47 £19,723.00 £20,495.00
Premium 2.0 CRDi 5dr 4WD 154 G £17,849.36 £3,123.64 £20,973.00 £21,745.00
Premium 2.0 CRDi 5dr 4WD Auto 189 J £18,768.51 £3,284.49 £22,053.00 £23,095.00

Optional Extras Basic Retail VAT Retail Price
Individual Pack* - Available on Premium Only (Leather Trim (seat facings only) - Black or Brown, Auto Dimming Rear View Mirror with Compass and Supervision Cluster) £595.74 £104.26 £700.00
Media Pack* - Available on Premium Only (Touchscreen Satellite Navigation with Rear View Parking Camera and 7 Speakers including Amp and Subwoofer) £680.85 £119.15 £800.00
Metallic/Mica Paint £344.68 £60.32 £405.00

CRDi - Common Rail Diesel Injection.

GDi - Gasoline Direct Injection Petrol Engine.

2012 BMW F30 320i

30 Mesaj
25 Kasım 2010; 20:43:31 

web sitesine 1.6 nın fiyatı eklenmiş,
http://hyundai.com.tr/t...iyatlistesi&menu_id=241
1.6 GDI 6MT 4x2 STYLE PLUS 57.000 TL
1.6 GDI 6MT 4x2 STYLE 78.000 TL (tabii bunda hata var 2.0 otomatik olan olmalıydı style versiyon,diğer konulardan okuduğum kadarıyla 51.000 olacakmış)