Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.912
Cevap
100
Favori
1.364.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün arkadaşlarımın yeni yılını kutlar, Ailesiyle birlikte sağlık, sıhat ve afiyet içinde, kazasız belasız nice yıllar dilerim.
  • herkesin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk aşk para ve esenlikler dilerim
  • Sağlıklı mutlu huzurlu bir yıl dileğiyle...
  • 2 hafta önce aracımı aldım. 2.0 CRDi-R StylePlus Buz Beyazı. Araç hakikaten süper ötesi bana göre. Hızlanması, virajlarda savurmaması, yokuşlardaki performansı, acil durumlarda gaza dokunduğunda şahlanması açıkçası beni mest etti. Ancak rüzgar sesi alması bana göre tek eksi puanı. Forumda sadece yorumlara dayanarak yazan arkadaşlar yargısız infaz yapıyorlar. Denemeden yorum yapmak ne kadar doğru olur, bu tartışılır. Diyeceğim oki almak için karar verecek arkadaşlar daha fazla kafanızı karıştırmayın derim ben. Aksesuar olarakta zenon taktırdım.
  • arkadaşlar yeni yılda muhtemelen araçlar 4000 tl civarında zam alacakmış...hatta kardeş kia spo sitesinde fiyatlarda güncelleme yapılmaktadır diye yazmış. arçlar gelmeden zam geliyor malesef. kia ve hyundai gerçekten bu zammı gerçekleştirise çok müşteri kaybeder diye düşünüyorum....
  • Sipariş verip de bekleyen arkadaşlar, bayiyle konuşup aracın ödemesini yaptıkları takdirde olası zamdan etkilenmeden araçlarını alabilirler sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noveche -- 2 Ocak 2011; 1:53:41 >
  • bugün arabayı boşa aldığımda stop etti tüm gösterge ışılkları yandı. start düğmesi yerine vitese atıp debriyajdan çektim. sonrasında sondan 2 çentik olan benzin bir anda boş gösterdi. benzin ışığı yandı, tek çentik yanıp sönüyordu. ve mevcut yakıtla gidilecek yol --- gösteriyordu. arabayı stop ettim biraz bekledim. sonra tekrar çalıştırdığımda benzin ışığı söndü. tek çentik sabit gösteriyor ancak hala kalan yol --- gösteriyor.akşam tekrar bindiğimde de hala --- gösteriyor. belki benzin alınca düzelir diye düşünüyorum. bu ilk depom olduğundan ..ne düşünüyorsunuz????
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

Acaba merkezi kilit sisteminde olduğu gibi servisten program mı yükletmek lazım.
    Belki herkesin hoşuna gitmez diye devre dışı bırakılmış olabilir.
    Bende eski kasa sonata vardı onda yanıyordu.Yeride,şeklide hemen hemen aynıydı.

@haydar01
    Kataloğa bir göz gezdirdim. Lambalar konusunda size hak verdim; "Ön kapı içlerinde Aydınlatma" diye bir tabir kullanmışlar. Söküp bakmaya gerek yok , servisten halledeceğiz herhalde... İyi seneler...
  • Bencede sökmeye gerek yok.Bence bu özellik te serviste programlanabilir.Çünkü
    herkes bu kırmızı ışığı sevmez diye düşünmüş olabilirler.Yada talep karşısında
    aceleyle panik yapmış,ampul koymayı unutmuşlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

Bencede sökmeye gerek yok.Bence bu özellik te serviste programlanabilir.Çünkü
    herkes bu kırmızı ışığı sevmez diye düşünmüş olabilirler.Yada talep karşısında
    aceleyle panik yapmış,ampul koymayı unutmuşlardır

Bu espriyi beğendim....

• quote:

Orijinalden alıntı: neurofuzzy

quote:

Orijinalden alıntı: noveche

İlk 1000 kmde kitapçıktaki rodaj dönemiyle ilgili önerilere uyularak 8-9 bazen 10 lt/100km'yi gördüğüm güzergahta, şu anki yakıt tüketimim 6,5-7 lt/100km arasında değişiyor...

Aynı güzergahta dizel focusla, yakıtı önemsemeden kullanırken tüketim 5.5-6 lt/100km arasında değişiyordu...

DH  HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ

@semisay

Gösterge bilgileri yukarıdaki gibi noveche'den geldi. Bence de çok iyi değerler...

Maalesef ben henüz 1100km'deyim ve tüketim oranım şehir içi 8.8lt. civarında... Şehir dışı en iyi değer olarak 7.2lt görebildim. Aracı mümkün olduğunda 3000devir civarında kullanıyorum...

Ben sürekli köprü trafindeğin. Hem sabah, hem akşam. Giittiğim güzergahlarda inişli çıkışlı. Ortlama tüketimim 9,5-10 lt. Fakat son 3 gündür yollar nispeten msait olduğundan benzer güzergahta yakıt tüketimi 7,9 lt.'e düştü. Kısaca bu 7 tepe istanbulda tüm araçlar normalden fazla yakıyor. Konya'dan bir arkadaş varsa bize doğru verileri verebilir diye düşünüyorum :-) Bir önceki aracım Honda civic idi. Daha az yoğun köprü trafiğinde 10 lt.'yi buluyordu. Ben memnunum araçtan.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusay

bugün arabayı boşa aldığımda stop etti tüm gösterge ışılkları yandı. start düğmesi yerine vitese atıp debriyajdan çektim. sonrasında sondan 2 çentik olan benzin bir anda boş gösterdi. benzin ışığı yandı, tek çentik yanıp sönüyordu. ve mevcut yakıtla gidilecek yol --- gösteriyordu. arabayı stop ettim biraz bekledim. sonra tekrar çalıştırdığımda benzin ışığı söndü. tek çentik sabit gösteriyor ancak hala kalan yol --- gösteriyor.akşam tekrar bindiğimde de hala --- gösteriyor. belki benzin alınca düzelir diye düşünüyorum. bu ilk depom olduğundan ..ne düşünüyorsunuz????

Araç 50 km menzilin altına düştüğünde kalan mesafeyi --- olarak gösteriyor. Ama bu 50 km'de o anki yakıt tüketiminize göre hesaplanıyor. son çiziğin yanıp sönmesi ise artık benzin alma vakti geldi demek ki sanıyorum 75-80 km kala uyarı veriyordu. Klavuzda daha detaylı bilgi vardır sanıyorum.

• Arkadaslar benide listeye ekleyin.diger hyundai araclarimizda alindi.ix35 icin yaziyorum buz beyazi 2.0 crdi style plus siyah doseme sehir Ankara
  • quote:

Orijinalden alıntı: threek

quote:

bugün arabayı boşa aldığımda stop etti tüm gösterge ışılkları yandı. start düğmesi yerine vitese atıp debriyajdan çektim. sonrasında sondan 2 çentik olan benzin bir anda boş gösterdi. benzin ışığı yandı, tek çentik yanıp sönüyordu. ve mevcut yakıtla gidilecek yol --- gösteriyordu. arabayı stop ettim biraz bekledim. sonra tekrar çalıştırdığımda benzin ışığı söndü. tek çentik sabit gösteriyor ancak hala kalan yol --- gösteriyor.akşam tekrar bindiğimde de hala --- gösteriyor. belki benzin alınca düzelir diye düşünüyorum. bu ilk depom olduğundan ..ne düşünüyorsunuz????

Araç 50 km menzilin altına düştüğünde kalan mesafeyi --- olarak gösteriyor. Ama bu 50 km'de o anki yakıt tüketiminize göre hesaplanıyor. son çiziğin yanıp sönmesi ise artık benzin alma vakti geldi demek ki sanıyorum 75-80 km kala uyarı veriyordu. Klavuzda daha detaylı bilgi vardır sanıyorum.

öncelikle cevabın için teşekkürler.
    şu anda tek çentik. sabit (yanıp sönmüyor).. demekki 75-80 den fazla gitmesi lazım. ancak son 30 km dir --- gösteriyor. ayrıca ilk depo.. 410 km oldu hem de 97 oktan ile...500'ü geçmesi lazım diye düşünüyorum..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: threek

quote:

öncelikle cevabın için teşekkürler.
    şu anda tek çentik. sabit (yanıp sönmüyor).. demekki 75-80 den fazla gitmesi lazım. ancak son 30 km dir --- gösteriyor. ayrıca ilk depo.. 410 km oldu hem de 97 oktan ile...500'ü geçmesi lazım diye düşünüyorum..

Ben sabah akşam yoğun köprü trafiğinde ve inişli-çıkışlı yollarda bir depoyla 500 km'yi çok az geçtim. 500 km meselesi çok değişken. Ben bu aracı eğer biraz agresif kullanırsam 400 km'yi bile göremem ki bir önceki aracım Honda Civic'de benzer durumlar olmuştu :-) Yakıtta çok önemli burada. Ben düzenli olarak Shell 95 oktan kullanıyorum. Birde araca alışmak biraz zaman laıyor. Ben devirli araç kullana biriyim ve bu vites önerileri ben ideli ediyor. Orada sürekli 4-5-6 yazması hoşuma gitmiyor. 6 yazdığında ben halen 4'de gidiyorum. Vites aralıkları çok düşük olduğundan birazda yakıt sarfiyatı eski alışkanlıklarımızdan kaynaklanıyor sanıyorum.

• eski alışkanlıklarımız 2-3 bin devir arası sürmekti. bu araba 1-2 bin arası istiyor(göstergeye göre) sanki bize hala devirsiz kullanırsak motora zarar verecekmişiz gibi geliyor. oysa bu arabada bayılma (titreme) eski arabalarıma göre sanki çok daha düşük devirde gibi.. hatta bayılacak gibi olduğunda kendiliğinden bir şey yapıyor.(sanki gaz veriyor) tam çözemedim. ancak şu kalan mesafeyi göstermemesi canımı sıktı.
  • quote:

eski alışkanlıklarımız 2-3 bin devir arası sürmekti. bu araba 1-2 bin arası istiyor(göstergeye göre) sanki bize hala devirsiz kullanırsak motora zarar verecekmişiz gibi geliyor. oysa bu arabada bayılma (titreme) eski arabalarıma göre sanki çok daha düşük devirde gibi.. hatta bayılacak gibi olduğunda kendiliğinden bir şey yapıyor.(sanki gaz veriyor) tam çözemedim. ancak şu kalan mesafeyi göstermemesi canımı sıktı.

Benim aliskanliklarim 3500-4000 devirdi :-) su anda kopru trafiginden yeni ciktim. 7.9 olan yakit tuketimi 8.3e cikti. Tabi acibademden camlicaya dogru tirmanma ve ara sokaklardan 3. Vitesi gormeden gittim.
  • ben konyadayım ama maalesef ix35 im yok:)) . istanbulda 6.7 yi yakalyan arkadas konyada rahatlıkla 6 yı bulur ki sehiricinde boyle bir rakam pek mumkun gorunmuyor. bence bilgisyardan once kendimiz gormeliyiz. bir depo doldurduktan sonra 100 km gidip tekrar fulletelim iste asıl tuketim degerleri bu dur. bu sekilde deneyen arkadas var mı. zira bu aracın yaktından endisleiyim. ha tabi bahsettigim 1.6 motor icindir
  • araclarını alanlar hayırlı olsun.ben bu aracın 2.0 cc alınmalı diye düşünüyorum ,zira boş ağırlığı ix35 1.6 1500kg (KİA 1.6 MOTOR 1350 kg) bir araç bu hp ve güç sayesinde az yakmaz.vw tiguan1.4 motor 150 hp şehir içi 12 lt yakıyorsa sizin araçlarınız yine iyi canınızı sıkmayın.

2.0 olan bile şehir içi 10 lt aşağı yakmaz gibime geliyor.çünki 184 hp ve 400 tork 1700 kg ağırlık olduğu halde araç çok seri çekiyorsa yakar herhalde deyilmi? yanlışım varsa 2.0 araçı olanlar değerleri kimseyi yanıltmadan söylesinler.
  • Araç ağırlığı 1500kg olarak görünüyor ancak, aşağıda bir açıklama yapmış, yakıt deposu %90 dolu ve 75 kg'lık sürücü dahil diye. Acaba diğer araçlarda bu şekildemi araç ağırlığını veriyor. Örneğin spo 1350kg olarak ağırlığı aynı şartlardamı acaba, veya başka bir marka!!!!!!
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.