Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (724. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.364.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

quote:

Orijinalden alıntı: ___golge___

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

arkadaşlar babamın bir arkadaşı 2012 model 1.6 gdi düz vites ix35'i için tüp taktırmayı düşünüyor. bu araçlara hangi tüpten takılır? fiyatları nedir? ve tüpte gerçekten benzin arasında ciddi bir fark var mı? yani yakıtı oldukça ekonomik mi ne kadar yakıyor tüple birlikte?

istanbul'da oturuyorlar.

Aynı aracı kullanıyoruz ben brc ldi sistem taktırdım tamamen lpg ile çalışıyor cok uygun yakıt tüketimi var . Ortalama 25 kuruş yakıyorum şehir içinde. Ama fiyatı da iyi 7.000₺

teşekkür ederim hocam peki sıralı sistem takılabiliyor mu? fiyatı daha uygun sanırım.

Takılabiliyor hocam bnm yol aldığım mesafe az olduğu için sıralı sistem bana hiç yaramaz. İle yerim arabayla 5-6 Dk yani her zaman benzinde binerim öyle olursa. Ama siz büyükşehirdeyseniz sıralı olanı öneririm fiyatı 3.500₺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selamlar;
    Zincir konusunda tavsiyeleriniz var mı?
  • En güzeli zincir takmamak tabiki. Araç 4x2 ise, takmatik dışındaki normal eski tip zincir. Çünkü araç otomobile göre biraz daha ağır olduğundan takmatik tipi zincirler, zorlanma sırasında kırılabilir. Araç 4x4 ise ve de kışın dağ bayır dolaşıyorsanız, daha kuvvetli zincir (klasik zincir ama kamyonet tipi), tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar 4 adet toyo 225 60 17 kış lastiğim var satılıktır 4-5000 km yol yapmıştır pm atabilirsiz ankarada
  • Arkadaşlar size bir tecrübemi aktarmak isterim.
    Bildiğiniz gibi araçta TPMS var, yani lastik basınç izleme sistemi. Bu sistemin en kilit parçası ise lastiklerdeki basınç sensörleri.
    Bilgisiz lastikçiler levyeyi sübap kısmından soktuklarında bu parça sübapdan ayrılıyor ve lastik içinde dönmeye başlıyor.
    Bu parça işlevsiz kaldığında TPMS arıza ışığı yanıyor ve işlevsiz kalıyor (tamamen değil yalnızca bu lastik için). Böyle de kullanabilirsiniz fakat TPMS işlevsiz.
    Serviste bu parçanın fiyatı oldukça pahalı 600 küsur liraya fiyat aldım. KDV varmıydı yokmuydu bilemiyorum.
    Aliexpress'de bu parça bulunmakta ve fiyatı 25-30 dolar. Getirtip taktırdım. İşlev görüyor. Bilginiz olsun.
    Not1: iki tür TPMS sübabı var birinin tutma tırnakları iki yanda, diğer iki köşede, 2013-2015 ix35 lerin ki kenarda olan.
    Not: Aliexpress'den alışveriş ederken her zaman takip numarası (registered airmail) veren kargo isteyin. (iki dolar pahalı olsada)

• arkadaşlar ben aracı normal şartlarda 4x2 modunda kullanıyorum. son günlerde patinaj sorunu yaşıyorum. araba kalkışlarda patinaj çekerek kalkıyor. lastikler 2012 fabrika çıkışlı hankook optimo. değişim zamanı geldi mi acep?
  • Hankook şimdiye kadar kullanmış olduğum en kötü lastik diyebilirim (tabiki çin malı daha kötüleri de vardır). IX35'in 4x4 olanı bildiğiniz gibi, normalde otomatik olarak 4x4 geçtiğinden ve de motor da güçlü olduğundan ani ivmelenmelerde patinaj yapması normal ancak, normal kullanımda ise yapmaması lazım. Ben kışlık lastikleri taktırdıktan sonra aracın üzerinde verilen hankook lastiklari attım (35-40 bin zaten yapmıştım). Yazın hangi lastiği alacağıma henüz karar vermedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youdiditwellslowly

Hankook şimdiye kadar kullanmış olduğum en kötü lastik diyebilirim (tabiki çin malı daha kötüleri de vardır). IX35'in 4x4 olanı bildiğiniz gibi, normalde otomatik olarak 4x4 geçtiğinden ve de motor da güçlü olduğundan ani ivmelenmelerde patinaj yapması normal ancak, normal kullanımda ise yapmaması lazım. Ben kışlık lastikleri taktırdıktan sonra aracın üzerinde verilen hankook lastiklari attım (35-40 bin zaten yapmıştım). Yazın hangi lastiği alacağıma henüz karar vermedim.

değişim zamanı geldi heralde, michelin veya başka iyi marka bir lastikle bunları yaşamayacağımı düşünüyorum. eski aracımızda fabrika çıkışlı continental vardı, oldukça memnunduk.
  • Selamlar su an 2.0 r style Plus alma ihtimalim var ozetle artı ve eksileri yazacak bir hayirsever var mi alacagim arac 2010 model 65000 de yoksa baska bir arac mi bakmaliyim ?

• BesTCooL B kullanıcısına yanıt
    2012 modeli var bizde. 1.6'ya göre yakıt tüketimi (dizel olduğundan) ve performans olarak daha iyi. biz memnunuz, bir sıkıntısını görmedim. gerçekten güçlü bir araç olduğunu hissettiriyor. donanım zaten style plus en donanımlısı, style plus apa bulabilirseniz ön park sensörüne de sahip oluyorsunuz.
    2010 türkiye'ye ilk gelen parti, ben olsam 2011 ve üzeri alırdım.
    kısacası tavsiye ederim.
  • Sagolasin hocam aldik araci 2010

Biraz kullanip goruslerimi yazarim su anlik genel anlamda guzel bir arac

• Birde sıcaklık fahrenayt olarak gözüküyor c ye nasil donecegiz ?

• BesTCooL B kullanıcısına yanıt
    Tam hatırlamıyorum ama durur halde ayarlara girersen görürsün.
    Hayırlı olsun
  • Tesekkurler kardesim cumlemize

• Hyundai İX35 BRC LDI MONTAJ VİDEOSU

• quote:

Orijinalden alıntı: druc

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yeni aracım Opel Insignia Cosmo 1.6 dizel otomatik olacak.

benim aracımda (2012 ix35 SP) 5. yılına girdi ve bende hiçbir problem yaşamama rağmen biraz sıkıldığım için birazda dizel otomatik olayına bendemi girsem diye satmayı ve çok ilginçtir opel insignia almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: druc

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yeni aracım Opel Insignia Cosmo 1.6 dizel otomatik olacak.

benim aracımda (2012 ix35 SP) 5. yılına girdi ve bende hiçbir problem yaşamama rağmen biraz sıkıldığım için birazda dizel otomatik olayına bendemi girsem diye satmayı ve çok ilginçtir opel insignia almayı düşünüyorum.

Bu konuda ve otomobil genelde yazılarınızı takip ediyorum. Bende sürekli sizinle aynı görüşte olmuşumdur. Nedense bu otomobil tercihinize de hiç şaşırmadım. 😊

• Hyundai Tucson Turbo GDI BRC LDI MONTAJI (ÇORUM/TÜRKİYE/ÖZENÇLER)

• Aldığımdan beri (2011 Kasım) 115.000 oldu.
    1. Kolçak defalarca ses yaptı. Değiştirmediler. Yumuşak kumaş bişey yapıştırmışlar. Öyle kullanıyorum.
    2. CC bi türlü Normal çalışmıyor. Hızlı arttırıp azaltırken devre dışı kalmaktadır.
    3. Şehir içi de dışı da 8.5 yakıt ortalaması var.
    4. Frenden ayak kaldırınca gelen sesi unuttum. Artık alıştım.
    5. Ses alma olayı 110-120 de başlıyor.
    6. Bagaj perdesi yamuldu.
    7. Sağ aynayı kırdım. 1700+İşçilik istediler. Deli oldum. Kaskodan yaptıracağım.

Deli doyduğunu bilmezmiş de, tadı kaçtı dermiş.
    Galiba çok kullandım.

Bende dizel Otomatik Insignia Cosmo denedim. Ama düz Mondeo aldım. Hafta içi değişim var.

• Aracımı satarken söktüğüm MoTevo marka navigasyonla ilgilenen varsa bana ozel mesajdan ulaşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clutter -- 11 Ocak 2016; 9:22:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.