Şimdi Ara

DH HYUNDAI ...ix35... KULÜBÜ (715. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.913
Cevap
100
Favori
1.363.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bkobak

Merhaba,

Önce 2. sorunuzun cevabı: Tbii ki ix35. Qashqai'ın arkası alçak ve arkada oturanların kafası tavana değiyor.

1. sorunun cevabı ise:
    2012 model Style Plus+APA ix35 im var. 1000 km de iken Landi Renzo marka gaz taktırdım. İlk zamanlarda tasarruf oranı %25-35 idi. 2014 Ağustostan sonra yapılan yeni yazılım güncellemesi ile tasarrufum ve memnuniyetim daha da arttı. Şu an aracım 38.000 km de. ve gayet memnunum. Ne çekişte ne de yokuşta herhangi bir problemle karşılaşmadım. Bu arada Landi Renzo markasına müşteri memnuniyeti ve servis ilişkileri dolayısıyla teşekkür etmem gerek. (Daha önce Ford Focus aracımda BRC marka gaz sistemi vardı ve Balıkesir'e gezmeye gittiğimde sistem arızalandı. Gittiğim 3 BRC servisi ilgilenmediği gibi dalga geçer gibi 10-15 gün sonrasına randevu vermeye kalktılar.) Landi Renzo ise sağolsun ne zaman bir sıkıntınız olsa, aradığınızda sizi en yakın servise yönlendiriyor ve problem çözülünceye kadar takip ediyorlar. Bir de yeni (veya garantisi devam eden) araçlar için Landi Renzonun Türkiye distribütörü Olgun Oto, aracın garanti süresince motor garantisi veriyor ve bunu bir sözleşme ile kayıt altına alarak size veriyor (yani lafta bir garanti değil). http://www.isarotogaz.com/sayfalar.php?id=144 adresinden garanti durumunu inceleyebilirsiniz.

Yakıta gelince 1 lt. gaz ile yaklaşık 10 km. yol yapıyorum (+%10-15 Benzin yakıyor.)
    Sakarya fiyatları ile hesaplayacak olursak (Bugün itibariyle mogaz=1,99TL, Opet benzin=4,46TL) 20 krş. gaz+4-6 krş benzin= yaklaşık 25 krş.
    Kullanımım ise şehir içi ve dışı karışık. Ayda bir şehir dışına çıkıyorum, geri kalan zamanlarda ise şehir içinde kullanıyorum. Bir ayda ortalama 1000-1500 km. yol yapıyorum.

Landi Renzo marka GDİ araçlara özel sistemi Sakarya'da İsar Otogaz'a taktırdım.http://www.isarotogaz.com isteyen arkadaşlar buradan sitesine ulaşarak istedikleri soruları sorabilirler. Sahipleri motor öğretmeni olan arkadaşlar ve personel çok ilgili. Her türlü sorunuza ve sorununuza hemen ilgi ile cevap veriyorlar. Fiyatı 2013 şubatta taktırdığımda 3.000TL civarı idi. Şimdi döviz yükseldiği için değişmiş olabilir bilemiyorum.

Sorunuza cevap olabildi ise ne mutlu...
    Avrupa ile aynı anda Türkiye'ye gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Avrupa ile aynı anda Türkiye'ye gelir.

Alıntıları Göster
    sayın bkobak firmamız hakkındaki güzel yorumları için çok tşk.
    sakarya isar otogaz olarak; TSI-FSI-GDI motorlara motor garantili ve sorunsuz olarak LPG kit montajı yapmaktayız.
    Ayrıca bu tip araçlardaki çekiş ve ivmelenme sorunları için PEDAL COMMANDER sistemi aracınızdaki ilk kalkış ve ivmelenme sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. 1 ay İADE garantili.
    sadece deneyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isar

sayın bkobak firmamız hakkındaki güzel yorumları için çok tşk.
    sakarya isar otogaz olarak; TSI-FSI-GDI motorlara motor garantili ve sorunsuz olarak LPG kit montajı yapmaktayız.
    Ayrıca bu tip araçlardaki çekiş ve ivmelenme sorunları için PEDAL COMMANDER sistemi aracınızdaki ilk kalkış ve ivmelenme sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. 1 ay İADE garantili.
    sadece deneyin derim.

Alıntıları Göster
    PEDAL COMMANDER NEDİR?
    Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.
    Pedal Commander;
    - Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
    - Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
    - Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

PEDAL COMMANDER ve CHIPTUNING ARASINDAKİ FARK NEDİR?
    Chiptuning aracın motor yönetim yazılımının değiştirilerek gücün arttırılmasıdır. PEDAL COMMANDER ise aracın gaz yeme karakterini değiştiren ve istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan bir ara parçadır.
    NEDEN ARACIN TEPKİLERİ ÜRETİCİ TARAFINDAN ARTTIRILMIYOR?
    Öncelikle üreticiler her zaman ortalama değerler ile hareket ederler. Diğer bir sebep ise araçtaki ECU’nun kullanım sitiline göre araç tepkilerini ayarlamasıdır. Bir sürücü aracını genellikle tam gaz kullanıyorsa, gaz pedalı daha aktif olacaktır. Ama özellikle ülkemizde tasarruf amaçlı yapılan sürüşler ve şehir içi trafik nedeniyle araç tepkileri devamlı düşme yönündedir. Halk arasında açılmış diye tabir edilen araçların aslında daha hızlı kullanıldıkları için ECU’ları bu yönde ayarlama yapmıştır. Sağır diye tabir edilen araçlar ise ECU tasarruf moduna dönmüş araç tepkileri inanılmaz kısılmıştır.
    DEĞİŞKEN SÜRÜŞ ŞARTLARI MÜKEMMEL KONTROL
    Aracını kullanan herkes bir çok çeşitli sürüş değişkenlerine adapte olmak zorundadır. Pedal Commander sürücülerin 3 ayrı program ile sürüş kalitesini yükseltir. Bu programların 2 tanesi tepkileri arttırırken, 1 tanesi ekonomi yapmaya yardımcı olur. Her program kendi içinde 6 ayrı seviyede çalışır. Toplamda ise 18 ayrı kademede ayar yapılabilmektedir. Bu programlar sayesinde araç sürüş konforu mükemmel olmaktadır.
    AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM
    Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.
    HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?
    Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI
    Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır.
    Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.
    Not: Tesisat hiçbir durumda gaz pedalının hareketini etkilemeyecektir!
  • quote:

Orijinalden alıntı: isar

PEDAL COMMANDER NEDİR?
    Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.
    Pedal Commander;
    - Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
    - Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
    - Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

PEDAL COMMANDER ve CHIPTUNING ARASINDAKİ FARK NEDİR?
    Chiptuning aracın motor yönetim yazılımının değiştirilerek gücün arttırılmasıdır. PEDAL COMMANDER ise aracın gaz yeme karakterini değiştiren ve istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlayan bir ara parçadır.
    NEDEN ARACIN TEPKİLERİ ÜRETİCİ TARAFINDAN ARTTIRILMIYOR?
    Öncelikle üreticiler her zaman ortalama değerler ile hareket ederler. Diğer bir sebep ise araçtaki ECU’nun kullanım sitiline göre araç tepkilerini ayarlamasıdır. Bir sürücü aracını genellikle tam gaz kullanıyorsa, gaz pedalı daha aktif olacaktır. Ama özellikle ülkemizde tasarruf amaçlı yapılan sürüşler ve şehir içi trafik nedeniyle araç tepkileri devamlı düşme yönündedir. Halk arasında açılmış diye tabir edilen araçların aslında daha hızlı kullanıldıkları için ECU’ları bu yönde ayarlama yapmıştır. Sağır diye tabir edilen araçlar ise ECU tasarruf moduna dönmüş araç tepkileri inanılmaz kısılmıştır.
    DEĞİŞKEN SÜRÜŞ ŞARTLARI MÜKEMMEL KONTROL
    Aracını kullanan herkes bir çok çeşitli sürüş değişkenlerine adapte olmak zorundadır. Pedal Commander sürücülerin 3 ayrı program ile sürüş kalitesini yükseltir. Bu programların 2 tanesi tepkileri arttırırken, 1 tanesi ekonomi yapmaya yardımcı olur. Her program kendi içinde 6 ayrı seviyede çalışır. Toplamda ise 18 ayrı kademede ayar yapılabilmektedir. Bu programlar sayesinde araç sürüş konforu mükemmel olmaktadır.
    AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM
    Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.
    HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?
    Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI
    Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır.
    Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.
    Not: Tesisat hiçbir durumda gaz pedalının hareketini etkilemeyecektir!

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba,

2014 model elite otomatik sahibiyim.
    2'
    Önceki sayfaları okumaya çalıştım. Anladığım kadarıyla yeni seride çıkartılan CC için eski serilerde olan ya da web'de satılan bir CC kontrol bölgesini takıp yazılım güncellemesi yaptırmak gerekiyor.

Olay sadece bu kadar mı? Bu işlemi yaptıran var mı? varsa nerede yaptırdı? Çünkü birde şanzıman'da zamanlayıcı olması gerek diye biliyorum bu zaten var mı?

Yoğun olarak şehir içi kullanıyorum ama şehir dışına çıkınca CC olmaması eziyet oluyor.
  • Selamun aleyküm, SARI MOTOR IŞIĞI YANDI, durduk yere. Daha 1 ay önce 30bin bakımını yaptırmıştım. Araç 2012 style plus apa. Tüp taktırmadım. Neden olabilir acaba? Tuhafıma gitti üzüldüm.
  • Servise gittim farklı benzin aldıysanız Ondandır dedi. Bilgisayara bağladı Hatayı sildi, ışığın ikaz işareti kayboldu..
  • Arkadaşlar bu araç ile nissan qashqai 1.2 turbo Arasında kaldım.nissan motor Performansı Yakıt ve vergi olarak üstün duruyor. ama kararsızım bana fikir verebilirseniz sevinirim.dizel düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 31 Mart 2015; 7:21:46 >
  • Acemi sofor kazasi. Sanirim ix35.

http://m.gazetevatan.com/News/Article?ID=761674
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

Acemi sofor kazasi. Sanirim ix35.

http://m.gazetevatan.com/News/Article?ID=761674
    Öncelikli olarak herkese merhaba,

Ben sadece Hyundai başlığı olmadığı için buraya bir soru sormak istedim.
    Durum şu
    Boy:1.95 !
    Yeni araba kullanıyorum ve bütçe 25-26 hadi 27 olsun
    Bu kriterlere uyan dizel ve rahat araç tavsiyeniz nedir.Hyundai nin marka olarak diğerlerine göre daha yakın olduğunu gördüğğüm için buraya yazıyorum.Benim gibi uzun olan ya da muadillerini gören varsa çok sevinirim.Önerileriniz için tesekkurler :)
  • Genişlik olarak düşünürsek bu fiyatlara Hyundai matrix, 2. el olayını düşünürsek Accent Era olabilir.
  • Merhaba, bende sizin gibi arada kaldım. İlaveten Kia Spo yu da değerlendirdim. Maddi durumu biraz daha düzeltmem gerekiyor. Nissan'a karar vermiştim.

(Not: ix35 ve spo da kasa değişecek)
  • atesdonanim A kullanıcısına yanıt
    Evet onu bende duydum ama çok geç gelir diyorlar
  • Az para vermiyorsunuz sonuç olarak. Acil ihtiyacınız varsa da Nissan derdim ben.

Eğer deneme sürüşü yapmadıysanız yapıp öyle karar verin muhakkak. Gönlünüz - mantığınız hangi araca ısındıysa onu alın.

Forumda yazan olumsuzluklara çok takılmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesdonanim

Az para vermiyorsunuz sonuç olarak. Acil ihtiyacınız varsa da Nissan derdim ben.

Eğer deneme sürüşü yapmadıysanız yapıp öyle karar verin muhakkak. Gönlünüz - mantığınız hangi araca ısındıysa onu alın.

Merhaba Nissan hangi model kriterlere uyuyor onu da yazarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Social Guide

quote:

Orijinalden alıntı: atesdonanim

Az para vermiyorsunuz sonuç olarak. Acil ihtiyacınız varsa da Nissan derdim ben.

Merhaba Nissan hangi model kriterlere uyuyor onu da yazarsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    1.2 otom sky pack e bakmıştım. Nissan da alternatifler daha fazla ve daha az yakıyor. Ne olursa olsun içinize sinmeyen arabayı almayın. Muhakkak deneme sürüşü yapın derim.
  • Herkese merhabalar. Bu ay içinde ix35 1.6 elite (manuel) almayı düşünüyorum. Bayiler genelde ne kadar indirim yapıyorlar? İndirim alanlar ve bilgisi olanlar beni bilgilendirirlerse çok mutlu olurum.
  • İx35de direksiyon sertliğini ayarlama var mı? İ30da var, ix35de de var diye biliyorum. Varsa nasıl yapıyoruz?
  • Makyajlı kasalarda (elite) var. Direksiyon arasında sol tarafta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blind Man -- 4 Nisan 2015; 11:17:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blind Man

Makyajlı kasalarda (elite) var. Direksiyon arasında sol tarafta.

Bizimki makyajsiz kasa, o yuzden bulamadim demek ki.
  • 
Sayfa: önceki 713714715716717
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.