Şimdi Ara

LG LE 5500 LED TV İÇİN WİFİ USB ADAPTOR TAVSİYESİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
3
Favori
141.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blueice32

quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byi

wire less modemin hızı ve usb dongle hızına göre ethernet hızı daha iyidir ve ve kolay kolay kesilmeler olmaz.
    En sağlam bağlantı şeklidir ;)

tv mizde ethernet yoksa

Ethernet yoksa Wifi hiç yoktur :)
    Değil mi?

valla üstad... bende wifi ready özelliği ve buna göre bir giriş yeri var ama ethernet giriş yeri yok ?

Dostum benimkinin arkasında da wireless diye bir yer var ama ne işe yaradığını bilmiyorum. USB Aparat almadan wifi ile bağlanamadım. Sende PCMCIA kart alman lazım sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

wire less modemin hızı ve usb dongle hızına göre ethernet hızı daha iyidir ve ve kolay kolay kesilmeler olmaz.
    En sağlam bağlantı şeklidir ;)

tv mizde ethernet yoksa

Ethernet yoksa Wifi hiç yoktur :)
    Değil mi?

valla üstad... bende wifi ready özelliği ve buna göre bir giriş yeri var ama ethernet giriş yeri yok ?

Dostum benimkinin arkasında da wireless diye bir yer var ama ne işe yaradığını bilmiyorum. USB Aparat almadan wifi ile bağlanamadım. Sende PCMCIA kart alman lazım sanırım.

ben 3 gündür araştırıyorum 158 tl ye LG wireless adaptörle internete bağlanan arkadaş çok.. + airtes 2410 ile bağlanan lar da %80 civarında.. ben de açıkçası airtesi deneyeceğim teknosa ile anlaşıp gerekirse müşteri iade hakkımı kullanacağım yani
  • Arkadaşlar buradaki yazıları okuyup gidip mal gibi Airties 2410 v2 aldım. Ve direk USB Not supported dedi, çalışmadı, ortada kaldım. Ben tavsiye etmiyorum, kumar gibi bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mp4addicturfa

Arkadaşlar buradaki yazıları okuyup gidip mal gibi Airties 2410 v2 aldım. Ve direk USB Not supported dedi, çalışmadı, ortada kaldım. Ben tavsiye etmiyorum, kumar gibi bu durum.

Bu konuyu iyi bir şekilde okumuş olsaydınız bazı arkadaşlarda çalışmadığını da anlardınız
  • Ben bu konularda şanssızım ama benim hemen oldu. Tv'nin Firmware'sinden olabilirmi acaba (650s benimki)
  • Üretici gibi yetkili servis ve saticilarin da forumlari takip ettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla ortada iyi bir kâr var ise bir şekilde airteis veya başka bir cihazla değil orjinal cihaza yöneltmek için gerekli güncelleme ve yazılım geliştirip uyguladıklari kanaatindeyim. Bizleri sadece arada şanslı arkadaşlara imrenenen lg tv kullanıcıları forumdaslar olarak bir araya getirdiler.
  • Arkadaşlar, Airties 6271 Wireless Modemim var. Airties USB olmayınca gittim 2 katı fiyatına orjinal LG adaptör aldım.

Size sormak istediğim Nero Media Home yükleyerek Laptop'umdan resimleri yada müzikleri vs nasıl seyredicem TV'den? Yani bunu Laptop'tan yapmanın yolu varmı?
  • Nerohome Essentials'ı kurdum 2 bilgisayarada, bir tanesi ana bilgisayar ethernetle modeme bağlı olan, ötekisi ise tv'ye yakın bir laptop. Laptop'taki Nero Home LG TV'yi gördü, izinde verdi ona, program içinde müzik ses vs kayıtlı ama TV'den My Media'ya girdiğide "Storage not connected" yazıyor yani bişe görmüyor.

Bu home essentials isini BECEREN, TV'siyle wireless film seyreden arkadaşlar bunu NASIL YAPTIĞINI anlatabilirlermi acaba LÜTFEN
  • quote:

Ben bu konularda şanssızım ama benim hemen oldu. Tv'nin Firmware'sinden olabilirmi acaba (650s benimki)

sizde wireless özelliği olduğu tv nin herhangi bir yerinde yazıyormu ? yaa ben çok kararsız kaldım.. benim 42le4500 tv im var.. arkasında wirless av link diye bir giriş var.. ben internete girebilirmiyim bilmiyorum. forumdan bazı arkadaşlarla yazıştım, bazıları al dene diyor, bazılarıda bu sadece kablosuz görüntü aktarımı diyor. yani sizden ricam şu tvnizde wifi olduğu kitapçığında mı yazıyor ? yada ben nasıl anlarım

Yani şunu diyebiliyormuyuz : Ethernet girişi yoksa wifi özelliği de yoktur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueice32 -- 12 Eylül 2011; 11:46:47 >
  • quote:

Bence ethernet girişi yoksa wireless özelliğide yoktur
  • quote:

quote:

Bende öyle tahmin ettim.. neyse yakında web browser lı uydular çıkacak.. :) o zaman değişen bişey olmayacak... herkes girecek zaten.. ortamdaki wifi yi de algılarak hemde.. :)
  • quote:

quote:

quote:

Bende öyle tahmin ettim.. neyse yakında web browser lı uydular çıkacak.. :) o zaman değişen bişey olmayacak... herkes girecek zaten.. ortamdaki wifi yi de algılarak hemde.. :)

Eğer TV den nete bağlanmak istiyorsan en güzel çözüm bence laptop bağlamak böylece TV de istediğini yaparsan sınırlı bir şekilde 3-5 siteye mahkum kalmazsın ;)

Ben TV yi 2 kez nete bağladım o da yazılımı güncellemek için, beni pek açmıyor dev ekranda nete girmek :D
  • valla bende masaüstü var, geçen biraderin laptop u bağladım bayaaa sardı yaw beni :)) takipteyim.. :)
  • Arkadaşlar az önce kargodan gelen ,GG'dan 2.el olarak aldığım Airties 2410 adaptörü heyecanla 42LV5500 model led tv'ye taktım,
    Önce çalışmadı,Tv'yi kapatıp açtım,sonra;

Kumandanın Home tuşuna basıp,
    -Ağ
    -Ağ ayarları
    -Kablosuz,SSID ara seçeneğiyle modemi buldu,şifreyi girdim ve anında tanıdı,test ettim,
    Smart tv,Dlna,İnternet Browser tümüyle,mükemmel çalışıyor,

Darısı başınıza...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpin -- 22 Eylül 2011; 19:26:47 >
  • şurda eleman lg orijinal dongle ile web tarayıcıya bağlanamadığını falan yazmış:http://forum.donanimhaber.com/m_49371349/tm.htm

ben lg yetkili satıcısına fiyat sordum 150 TL dedi. Eminönü Altın Han'daki. Cumartesi alacağım ama DLNA üzerinden 1080p videoları takılmadan aktarabileceğime, web tarayıcı, versiyon güncelleme vs vs her şeyi yapabileceğime emin olmak istiyorum.

bu arada bende de airties 2210 dongle var ayarlarını yapamadım bizim internet site içi internet biraz değişik belki ondandır gerçi.
  • Selam Arkadaslar dün vatan computer dan Lg lw5500 led tv aldım eternet kablosuyla internete bağlanabiliyorum fakat masa üstü bilgisayarımdaki filmleri nasıl izleyecegimi bilmiyorum biri bana bu konuda yardımcı olabilirmi ?
  • Ankara'da olan ve AN-WF100 Wi-Fi Dongle arayan arkadaşlar, Hoşdere Caddesi'nde Onur Elektronik var LG Çankaya Yetkili Servisi, ben oradan aldım. Piyasada çok istikrarsız fiyatlar görüyorum. 160-200 Tl. arasında. Ben bahsi geçen yerden 120 TL.'ye aldım. Bilmiyorum reklam olarak algılanır mı ama sitesine lg servis çankaya yazarak google'dan ulaşılabilir sanırım. Selamlar...
  • Arkadaslar 2 hafta once teknosadn airties2410 aldim . TeleviZyonm lglw570s 42 inch denedm olmadinfw yukselltm yine olmadi ambalaji dahil duruyr benm modele uymuyorms isteen arkads olursa kutusu faturasi ve 2 yil garanti kagidi ile birakirm fiyati ortalama ne blmyrm ben 79 tl ye aldm. İsteyene birakrm. Ozeldn yada burdn yazin. Once istersnzn bulusalm alin deneyin calisrsa alin benm gibi sansa birakmaynderim:))
  • arkadaşlar peki ben usb disk taksam led tv de kablosuz olarak bilgisayarıma bağlı olsa tv ye taktığım usb diske flim atabilirmiyim bilgisayarımdan

özetle : tv de usb disk takılı ağdan o diske flim atacağım cevaplarsanız sevinirim deneyen varsa yazarsa sevinirim iyi forumlar
  • inca usb 300 modeli iş görüyor mu ?? bu nesne ile sorunumuza derman bulabilirmiyiz. ben tv ye taktım bir şeyler gördü galiba ama key soruyor giriyorum kabul etmiyor. 3 tel saçımız var onlarıda bu tip konular yüzünden dökecegiz :-)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.